مقالات

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟ مسئله هزینه همیشه مهم‌ترین نکته مورد نظر برای مهاجرت به کانادا است. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید قطعا سوالات زیادی درباره هزینه‌ مهاجرت برای شما پیش می‌‌آید. سوالاتی مثل:

  • هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چقدر است؟
  • هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار چگونه است؟
  • هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به چه صورت خواهد بود؟

ویزا نیو به تمام سوالات شما در این باره پاسخ خواهد داد و تمام هزینه ها را برای شما شفاف سازی خواهد کرد. شما با مطالعه این مقاله می توانید درباره هزینه مهاجرت به کانادا اطلاعات کسب کنید. در صورت نیاز به آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت به کانادا و پاسخ به سوالات خود می توانید از مشاوران ما برای دریافت مشاوره مهاجرت کمک بگیرید.

 

عوامل موثر بر هزینه مهاجرت به کانادا 

عوامل مختلفی در تعیین هزینه مهاجرت به کانادا نقش دارد. هزینه مهاجرت به کانادا هر فرد با فرد دیگر یا یک خانواده با خانواده دیگر متفاوت است. هزینه وکیل مهاجرت به کانادا یکی از هزینه هایی است که معمولا متقاضیان، برای انجام مراحل مهاجرت به کانادا در نظر می گیرند.

عوامل دیگری مانند هزینه ترجمه مدارک، هزینه سفارت و هزینه مرتبط با ارزیابی مدارک نیز در میزان هزینه مهاجرت به کانادا تاثیر دارند. با توجه به قیمت ارز در ایران، ممکن است در زمان های مختلف هزینه مهاجرت به کانادا نیز متفاوت باشد. هزینه هایی مثل حمل و نقل و بلیط که با توجه به شرایط متغیر است.

 

هزینه روش های مختلف مهاجرت به کانادا

روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. با توجه به روش های مختلف مهاجرت، قطعا هزینه های روش های مختلف نیز متفاوت است. اصلا نمی توان این دیدگاه را داشت که هزینه ها در تمامی روش ها یکسان است.

برای مهاجرت به کانادا چه از طریق تحصیل، چه مهاجرت کاری و یا انواع سرمایه گذاری هزینه ها با توجه به شرایط و ایالت ها متفاوت است. قصد داریم انواع هزینه ها و مقایسه هزینه ها را با هم در این مقاله بررسی کنیم.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. برای تحصیل در دبیرستان متقاضیان باید بین 16 تا 45 هزار دلار در طول سال هزینه کنند. متقاضیان برای تحصیل در مقطع دبیرستان باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات سال های قبل خود را ارائه دهند.

برای تحصیل در دانشگاه با توجه به دانشگاه ( دولتی یا خصوصی)، رشته و مقطع تحصیلی هزینه های متفاوتی وجود دارد. هزینه دانشگاه های دولتی کانادا بین 14 تا 40 هزار دلار کانادا می باشد.

اما هزینه زندگی دانشجویی با توجه به سبک زندگی افراد با هم متفاوت است. ولی مبلغی که دانشگاه ها برای تمکن مالی دانشجو اعلام می کنند معمولا بین 12 تا 15 هزار دلار کانادا است. هزینه تحصیل در کالج های خصوصی بین 18 تا 25 هزار دلار می باشد.

هزینه بررسی درخواست ویزای تحصیلی حدود 150 دلار خواهد بود. هزینه دوره های زبان انگلیسی برای هر ترم تحصیلی بین 4 تا 6 هزار دلار خواهد بود. مهاجرت تحصیلی یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کانادا است.

 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار

هزینه مهاجرت کاری به کانادا از طریق اسکیل ورکر، حدود 10 الی 12 هزار یورو است که متقاضیان باید در حساب شخصی خود داشته باشند. همینطور با توجه به پرونده خود هزینه وکیل مهاجرت به کانادا را نیز باید پرداخت کنند. به طور کلی این روش یکی از روش های ارزان مهاجرت به کانادا است. زیرا اگر در ابتدا امتیاز افراد به 67 از 100 برسد برای متقاضیان اقامت دائم کانادا صادر می شود.

 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالات مختلف

هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی در کانادا با توجه به ایالت مورد نظر و روشی که انتخاب می کنید متفاوت است، اما به طور کلی برنامه های سرمایه گذاری در کانادا از 1000 دلار شروع می شود. هزینه های لازم برای سرمایه گذاری در هرکدام از ایالت های کانادا مورد بررسی قرار گرفته شده و برای شما توضیح داده خواهد شد.

 

  • ‎‎هزینه سرمایه گذاری در ایالت کبک در سال 2023 

یک برنامه 2 میلیون دلاری برای ایالت کبک قبلا در حال اجرا بود اما در سال 2023 به تعلیق در آمد. در این برنامه افراد باید مبلغ 2 میلیون دلار سرمایه یا به صورت نقدی یا به صورت غیر نقدی از خود نشان می دادند. از این 2 میلیون دلار مبلغ 1.200.000 به عنوان ودیعه به مدت 5 سال نزد دولت کانادا باقی می ماند، و بعد از 5 سال کل مبلغ بدون هیچ سودی برگشت داده می شود.

 

  • هزینه سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا

برای سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا 2 روش وجود دارد. یکی از روش ها از طریق سرمایه گذاری مبلغ 200 هزار دلار است. در روش بعدی مبلغ سرمایه گذاری 100 هزار دلار است. در روش 200 هزار دلاری متقاضیان باید مبلغ 600 هزار دلار را به عنوان پشتوانه مالی ( چه به صورت سرمایه گذاری نقدی چه غیر نقدی) نشان دهند و از آن مبلغ 200 هزار دلار را در بیزینس خود سرمایه گذاری کنند.

در روش 100 هزار دلاری این پشتوانه مالی باید 300 هزار دلار باشد و متقاضی باید 100 هزار دلار از 300 هزار دلار را در بیزینس خود سرمایه گذاری کند. این مبالغ می توانند تحت عنوان ثبت شرکت نیز سرمایه گذاری شوند.

 

  • هزینه سرمایه گذاری در ایالت مانیتوبا 

کار آفرینی و سرمایه گذاری در این ایالت برای افرادی که می خواهند در زمینه کشاورزی، دامداری و باغداری فعالیت کنند بسیار مناسب است. سرمایه گذاری در این ایالت از طریق 2 روش امکان پذیر است که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد : 

1- روش کارآفرینی

متقاضیانی که می خواهند در این ایالت سرمایه گذاری کنند، باید 250.000 دلار کانادا را سرمایه گذاری کنند. اما خارج از پایتخت می توانند با 150.000 دلار سرمایه گذاری کنند. برای سرمایه گذاری در هر دو مورد سرمایه متقاضی حداقل باید 500.000 هزار دلار کانادا باشد.

2- روش سرمایه گذاری مزرعه

این روش برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت کشاورزی هستند، مناسب است. برای سرمایه گذاری در این روش حداقل باید 350.000 دلار کانادا را سرمایه گذاری کنند. از این مبلغ حداقل باید 150.000 دلار را در زمینه کشاورزی سرمایه گذاری کرد.

 

  • هزینه سرمایه گذاری در ایالت انتاریو چقدر است؟

برای سرمایه گذاری در این ایالت راه های متفاوتی وجود دارد. ولی برای سرمایه گذاری در شهر های بزرگ مانند تورنتو باید حداقل 600.000 دلار کانادا و برای شهر های کوچکتر حداقل 200.000 دلار کانادا هزینه کرد.

 

  • هزینه سرمایه گذاری در ایالت نوا اسکوشیا

متقاضیانی که می خواهند در این ایالت سرمایه گذاری کنند، در ابتدا شرایط آن ها در یک سیستم امتیاز بندی مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت کسب امتیاز لازم می توانند سرمایه گذاری کنند. میزان مبلغ مناسب برای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی برای این ایالت بین 150.000 تا 300.000 دلار کانادا است. این برنامه در نهایت اقامت دائم کانادا و سپس تابعیت این کشور را به همراه دارد.

 

  • هزینه سرمایه گذاری در ایالت نیوفاندلند و لابرادور حداقل چقدر است؟

برای سرمایه گذاری در این ایالت ها حداقل مبلغ 200.000 دلار کانادا لازم است. در ابتدا به فرد کارآفرین ویزای 2 ساله داده می شود تا بتواند کسب و کار خود را راه اندازی کند. متقاضیان سرمایه گذاری از این روش در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس، حداقل به 150.000 دلار نیاز دارید. خرید بیزینس در واقع راه اندازی همان کسب و کاری است که قبل از ورود به کانادا داشته اید. برای این کار باید یک شرکت یا واحد تجاری در کانادا راه اندازی کرده و یا بخرید.

با خرید بیزینس در کانادا می توانید، از آن برای دریافت ویزاهای دیگر مانند اکسپرس اینتری نیز استفاده کنید. یکی دیگر از مزیت های این نوع سرمایه گذاری در مقایسه با بقیه روش ها، این است که شما مالکیت صد در صد بیزینس خود را خواهید داشت.

هزینه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در کانادا حداقل باید مبلغ 160.000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این باید حداقل 3 سال سابقه مدیریت و کار در زمینه تخصصی خود داشته باشید. برای شرکت در کانادا، مجوز برای تجارت است.

برای دریافت مجوز نیز باید مبلغی پرداخت کنید که این مبلغ تا 5 سال در اختیار دولت کانادا باقی می ماند. ولی بعد از 5 سال، این مبلغ که حدودا 800 دلار است به شما برگردانده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.