cost of living in Austria - هزینه زندگی در اتریش برای مهاجرین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

کشور اتریش به علت دارا بودن فرهنگ غنی به یکی از بهترین و نه گران‌ترین کشورها جهت زندگی تبدیل شده است. با توجه به مطالعه انجام‌یافته در زمینه‌های زندگی در سرتاسر جهان در سال ۲۰۱۲ توسط مؤسسه مرکز، هزینه زندگی در وین مقرون به‌صرفه است. در این مطلب به بررسی هزینه زندگی در اتریش خواهیم پرداخت.

از جمله مسائلی که همواره جزء دغدغه‌های افراد قصد مهاجرت و اقامت تحصیلی و یا کار در اتریش و یا در هر کشور دیگری دارند هزینه‌های زندگی واقامت در کشور مقصد می‌باشد و باید بتوانند نسبت به هزینه‌های کلی وجاری خویش در کشور اتریش دیدی نسبتاً کامل پیدا نمایند.

هزینه زندگی در اتریش

کشور اتریش از کشورهای حوزه شینگن و از کشورهای باکیفیت بالای اروپا می‌باشد. شهر وین که پایتخت اتریش است، معمولاً در بین سه شهر باکیفیت دنیا قرار دارد. سالانه عده زیادی از کشورهای مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند. اطلاع از هزینه زندگی در اتریش می‌تواند کمک شایانی به شما داشته باشد.

وین در این بررسی که طی آن هزینه‌های زندگی ازجمله اجاره مسکن، حمل‌ونقل عمومی، فعالیت‌های اوقات فراغت و خوراک و پوشاک در ۲۱۴ کلان‌شهر در خارج از کشور مورد ارزیابی قرار داده شدند که رتبه خوب ۴۸ را کسب نمود. در ادامه به بررسی وضعیت اقتصادی و جزییات مخارج زندگی در اتریش می‎پردازیم.

وضعیت اقتصادی اتریش

زندگی در اتریش از سطح بالایی برخوردار است و این کشور بعد از گذراندن دوران رکود اقتصادی پس از پایان جنگ جهانی دوم، به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا تبدیل شده است. این کشور برای شرکت‌های کوچک، متوسط و همین‌طور شرکت‌های استارت آپ یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد.

طبیعت زیبای اتریش پوشیده از جنگل‌ها و مناطق کوهستانی این کشور را به یکی از مقاصد گردشگری تبدیل نموده است و به همین دلیل صنعت توریسم نقش بالایی در اقتصاد کشور اتریش دارد. کار در زمینه‌های مختلف توریسم در این کشور همیشه یکی از بهترین پیشنهاد‌ها مشاورین اقتصادی در اروپا است.

شرایط کار در اتریش در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد تا جایی که پایین‌ترین نرخ بیکاری در بین کشورهای اروپایی را دارد و از این رو یکی از روش‌های مناسب برای اخذ اقامت دائم در این کشور، پیدا کردن شغل می‌باشد.

cost of living in Austria 1 - هزینه زندگی در اتریش برای مهاجرین

هزینه مسکن در اتریش

هزینه مسکن بستگی به محل اقامت دارد. بدین مفهوم که هزینه خوابگاه دانشجویی نسبت به آپارتمان کمتر می‌باشد و هزینه‌های خوابگاه به طور میانگین بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو به‌صورت ماهیانه می‌باشد و درصورتیکه شخص آپارتمان اجاره نماید می‌بایستی مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ یورو پرداخت کند که البته این مبلغ به متراژ آپارتمان و محل آن بستگی دارد. برخی از ریز هزینه‌های خورد و خوراک در اتریش به شرح زیر می‌باشد:

 • هزینه آپارتمان یک خوابه در اتریش مرکز شهر ۶۳۸.۰۶ یورو
 • هزینه آپارتمان یک خوابه اتریش در بیرون شهر ۴۹۴.۵۹ یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه در اتریش مرکز شهر ۱.۲۷۸.۹۵ یورو
 • هزینه آپارتمان سه خوابه در اتریش اطراف شهر ۱.۰۰۲.۳۶ یورو

هزینه خورد و خوراک در اتریش

هزینه خوراک در اتریش بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو به‌صورت ماهیانه می‌باشد و هزینه‌های جاری مانند هزینه برق و گاز و هزینه اشتراک تلویزیون در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو است. برخی از ریز هزینه‌های خورد و خوراک در اتریش به شرح زیر می‌باشد:

 • هزینه یک وعده خوراک در رستوران‌های ارزان قیمت اتریش به‌طور میانگین ۴۵ یورو (۵۲ تا ۳۰ یورو)
 • هزینه یک عدد ساندویچ در اتریش به‌طور میانگین ۷ یورو
 • هزینه یک عدد نان در اتریش به‌طور میانگین ۱.۵ یورو
 • هزینه یک کیلو برنج در اتریش به‌طور میانگین ۱.۷۸ یورو
 • هزینه یک شانه ۱۲ عددی تخم‌مرغ در اتریش به طور میانگین ۳.۰۶ یورو
 • هزینه یک کیلو پنیر در اتریش به طور میانگین ۹.۳۵ یورو
 • هزینه یک کیلو گوشت در اتریش به طور میانگین ۱۳.۰۵ یورو
 • هزینه یک کیلو میوه در اتریش به طور میانگین ۱.۵ تا ۲.۵ یورو

هزینه رفت و آمد در اتریش

هزینه حمل و نقل در اتریش بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو که البته دانشجویان دارای تخفیف در هزینه های حمل و نقل می‌باشند. برخی از ریز هزینه‌های زندگی در اتریش عبارتند از:

 • هزینه بلیط وسیله نقلیه عمومی در اتریش ۲.۲۰ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک کیلومتر در اتریش ۱.۴۲ یورو
 • هزینه تاکسی تا یک ساعت در اتریش ۲۷.۴۰ یورو
چنانچه قصد مهاجرت به اتریش را دارید حتما مقاله شرایط زندگی در اتریش برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *