هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟

Cost Of Living In Canada For Immigrants

731 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۷/۱۱/۱۶ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۶/۰۶ در ۲:۴۳ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا را دارید لازم است با هزینه زندگی در کانادا آشنایی داشته باشید. ما این مطلب را در اختیار شما قرار داده ایم تا از هزینه اجاره مسکن در کانادا، هزینه خورد و خوراک، هزینه های جانبی و دیگر هزینه های زندگی در کانادا مطلع شوید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه مشاوره مهاجرت، فرم را تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند. 

مخارج زندگی در کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • هزینه‌های بزرگ و ثابت برای خرید وسایل زندگی و اتومبیل و نظایر آن‌ها
 • هزینه‌های جاری برای امور اساسی نظیر مسکن، خورد و خوراک، حمل‌ونقل، انرژی، خدماتی نظیر تلفن و اینترنت، پوشاک، مالیات بر درآمد و مواردی از این قبیل
 • مخارج ثانویه هزینه زندگی در کانادا که پس از مدتی زندگی در کانادا به آن‌ها احساس نیاز می‌کنید مانند بیمه عمر و بیماری‌های سخت، پس‌انداز برای روزهای بیکاری، سفر به ایران یا هر نقطه دیگر جهان

 

هزینه اجاره یا خرید مسکن در کانادا

در ابتدا انتخاب خانه و مدیریت هزینه‌ها کمی استرس‌آور به نظر آید، زیرا یکی از اساسی‌ترین موثر در هزینه زندگی در کانادا، مربوط به اجاره مسکن است، به‌طوری‌که با مبلغی معادل ۱۰۰۰ دلار در ماه می‌توانید یک سوئیت اجاره کنید.

بسته به تعداد اتاق‌خواب و متراژ محل موردنظر متحمل هزینه‌های بیشتری خواهید شد. میانگین اجاره یک واحد مسکونی در آپارتمان با یک اتاق‌خواب ۱۴۰۰ دلار در ماه و با دو اتاق‌خواب ۱۷۰۰ دلار در ماه می‌باشد.

در کانادا وارد هر شهری که بشوید نیاز به خرید یا اجاره مکانی برای سکونت خواهید داشت. بهترین مکان سکونت برای مهاجرین و به‌خصوص ایرانی‌ها بنا بر تجربه، امتداد خیابان یانگ و نزدیک یا حتی با دسترسی مستقیم از داخل ساختمان به مترو می‌باشد.

گرچه ساختمان‌ های با دسترسی مستقیم کمی اجاره بیشتری دارند ولی آسایش و زمان صرفه‌ جویی شده برای شما ارزش آن اضافه بها را دارد. در این صورت شما شاید تا چند وقت نیازی به خرید اتومبیل نداشته باشید.

تورنتو و شهرهای اطراف آن سیستم حمل‌ونقل عمومی مناسب و قابل‌اطمینانی دارند ولی نکته مهم اینجاست که تورنتوی بزرگ مجموعه گسترده و بی‌دروپیکری از شهرهای مختلف است که در منطقه‌ای شاید به ابعاد صد کیلومتر در صد کیلومتر پخش‌شده‌اند.

در چنین مکانی اگر محل سکونت شما در منطقه اسکاربورو در شرق تورنتو باشد و بخواهید به برامتون یا می سی سگا در غرب برای کار سفر کنید، حداقل دو تا سه ساعت زمان باید برای هر سر باید در نظر بگیرید.

هزینه‌های خرید وسایل زندگی

هزینه زندگی در کانادا در بخش هزینه خرید وسایل زندگی در تورنتو یا ونکوور بسیار قابل‌کنترل توسط شما است. با خرید از حراجی‌ها می‌توانید بعضاً تا ۷۰ درصد تخفیف بگیرید. اگر هم بودجه کمتری برای وسایل زندگی دارید، می‌توانید اجناس دست‌دوم و سالم و تمیز را به قیمت‌هایی گاه تا یک‌دهم قیمت نو آن‌ها از حراجی‌های منازل بخرید.

هزینه رفت و آمد در کانادا

اگر نمی‌توانید بودجه‌ای را به خرید اتومبیل اختصاص دهید، سعی کنید در نزدیکی خط مترو یا ایستگاه‌های اتوبوس خانه بگیرید. اگر هم می‌خواهید اتومبیل بخرید، حد تعادل را رعایت کنید. خرید اتومبیل نو و صفر کیلومتر تا چند سال شما را از هزینه و دردسر تعمیرات رها خواهد کرد.

ولی هزینه بیمه اتومبیل نو برای تازه مهاجرینی که سابقه بیمه و رانندگی در کانادا یا آمریکای شمالی را ندارند بسیار زیاد و گاهی تا ۵۰۰ دلار در ماه خواهد بود. اتومبیل بسیار قدیمی و کهنه هم نخرید که دردسر و هزینه‌های تعمیراتی آن آن‌قدر زیاد خواهد شد که با اضافه کردن مخارجی بر هزینه زندگی در کانادا وضعیت را کاملاً غیراقتصادی می‌کند.

 

هزینه‌های جانبی در کانادا

قسمت زیادی از هزینه زندگی در کانادا صرف هزینه‎های جانبی مانند بیمه خودرو، بنزین و تعمیرات خودرو می‌شود.هزینه بنزین در شهرهای مختلف باهم متفاوت است و ولی قیمت متوسط آن در حدود ۱.۳ دلار است.

هزینه‌هایی هم وجود دارند که در همه‌جا یکسان هستند؛ مانند هزینه تلفن ثابت (۳۰ دلار کانادا)، استفاده از اینترنت (۳۰ دلار کانادا)، تلویزیون (۴۰ دلار کانادا) و موبایل (۳۵ دلار کانادا).

بخش دیگری از هزینه‌ها مربوط به هزینه‌های خدمات درمانی و بیمه است. بیمه درمانی در تورنتو رایگان است ولی این مبلغ برای یک خانواده چهارنفره در ونکوور در حدود ماهی ۱۲۰ دلار کانادا هزینه در بر خواهد داشت.

افرادی که از طریق کاری در این کشور اقامت دارند، باید در جریان باشند که افرادی که حقوق دریافتی آن‌ها در سال به بیش از ۱۰۰.۰۰۰ دلار می‌رسد، بخشی از حقوق دریافتی خود را می‌بایست به‌عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند.

 

هزینه خورد و خوارک در کانادا

پس از هزینه زندگی در کانادا در زمینه مسکن، به هزینه خوردوخوراک می‌رسیم. برعکس تصور عموم، هزینه خوردوخوراک در کانادا بخش کوچکی از هزینه ماهانه را تشکیل می‌دهد و چنانچه خرید مایحتاج خود را با حراجی‌های هفتگی تنظیم کنید، رقم فراوان ای در ماه صرفه‌جویی خواهید کرد.

برای هزینه خوردوخوراک خانگی (شامل رستوران نمی‌شود) در ماه برای یک خانوار ۴ نفرِ رقم ۵۰۰ دلار شاید رقم معقولی باشد. البته در ونکوور این رقم کمی (شاید ۱۰ درصد) بالاتر باشد. ضمن آنکه در ونکوور خبری از حراج‌های داغ تورنتو نیست.

مالیات در کانادا چگونه محاسبه می‌شود؟

از جمله موارد موثر در هزینه زندگی در کانادا می‌بایست به مالیاتت اشاره کرد. مالیات در کانادا بسیار مهم تلقی می‌شود شهروندان کانادا هرساله از اوایل فوریه تا اواخر آوریل فرم‌های مالیاتی خود را پر می‌کنند. در این فرم‌ها که به Tax Return (بازگشت مالیات) معروف است، درآمدها و بعضی هزینه‌های خود را که می‌تواند به کاستن مالیات آن‌ها کمک کند وارد می‌کنند.

در ضمن چون بیشتر افراد در طول سال مالیات هم داده‌اند، مالیات‌های پرداختی را هم وارد می‌کنند. خلاصه آنکه مجموع مالیات‌ها و درآمدها و هزینه‌ها را در نظر می‌گیرند. اگر فرد در سال قبل بیش‌ازاندازه مالیات داده باشد، دولت مالیاتی را که اضافه‌تر پرداخت‌شده به آن فرد برمی‌گرداند. اگر هم فرد به دولت بدهکار باشد باید بدهی خود را تا پایان ماه آوریل بپردازد که جریمه یا دادگاهی نشود. در کانادا مالیات به ۴ دسته تقسیم می‌شود:

 • مالیات بر درآمد
 • مالیات بر فروش
 • مالیات بر ملک
 • مالیات بر ارزش‌افزوده
 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۸]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *