Cost of living in Canada 1 - هزینه زندگی در کانادا برای مهاجرین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. تمامی افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌خواهند در مورد هزینه زندگی در کانادا بدانند، با توجه به درخواست‌های زیاد در این مورد، موسسه ویزا نیو پاسخ آن را در قالب این مقاله ارائه می‌دهد.

هزینه زندگی در کانادا

مخارج زندگی در کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

– هزینه‌های بزرگ و ثابت برای خرید وسایل زندگی و اتومبیل و نظایر آن‌ها

– هزینه‌های جاری برای امور اساسی نظیر مسکن، خوردوخوراک، حمل‌ونقل، انرژی، خدماتی نظیر تلفن و اینترنت، پوشاک، مالیات بر درآمد و مواردی از این قبیل

– هزینه‌های ثانویه که پس از مدتی زندگی در کانادا به آن‌ها احساس نیاز می‌کنید مانند بیمه عمر و بیماری‌های سخت، پس‌انداز برای روزهای بیکاری، سفر به ایران یا هر نقطه دیگر جهان

هزینه اجاره یا خرید مسکن در کانادا

در کانادا وارد هر شهری که بشوید نیاز به خرید یا اجاره مکانی برای سکونت خواهید داشت. بهترین مکان سکونت برای مهاجرین و به‌خصوص ایرانی‌ها بنا بر تجربه، امتداد خیابان یانگ و نزدیک یا حتی با دسترسی مستقیم از داخل ساختمان به مترو می‌باشد. گرچه ساختمان‌های با دسترسی مستقیم کمی اجاره بیشتری دارند ولی آسایش و زمان صرفه‌جویی شده برای شما ارزش آن اضافه بها را دارد. در این صورت شما شاید تا چند وقت نیازی به خرید اتومبیل نداشته باشید.

تورنتو و شهرهای اطراف آن سیستم حمل‌ونقل عمومی مناسب و قابل‌اطمینانی دارند ولی نکته مهم اینجاست که تورنتوی بزرگ مجموعه گسترده و بی‌دروپیکری از شهرهای مختلف است که در منطقه‌ای شاید به ابعاد صد کیلومتر در صد کیلومتر پخش‌شده‌اند. در چنین مکانی اگر محل سکونت شما در منطقه اسکاربورو در شرق تورنتو باشد و بخواهید به برامتون یا می سی سگا در غرب برای کار سفر کنید، حداقل دو تا سه ساعت زمان باید برای هر سر باید در نظر بگیرید.

Cost of living in Canada - هزینه زندگی در کانادا برای مهاجرین

هزینه‌های خرید وسایل زندگی

هزینه خرید وسایل زندگی در تورنتو یا ونکوور بسیار قابل‌کنترل توسط شما است. با خرید از حراجی‌ها می‌توانید بعضاً تا ۷۰ درصد تخفیف بگیرید. اگر هم بودجه کمتری برای وسایل زندگی دارید، می‌توانید اجناس دست‌دوم و سالم و تمیز را به قیمت‌هایی گاه تا یک‌دهم قیمت نو آن‌ها از حراجی‌های منازل بخرید.

هزینه رفت و آمد در کانادا

اگر نمی‌توانید بودجه‌ای را به خرید اتومبیل اختصاص دهید، سعی کنید در نزدیکی خط مترو یا ایستگاه‌های اتوبوس خانه بگیرید. اگر هم می‌خواهید اتومبیل بخرید، حد تعادل را رعایت کنید. خرید اتومبیل نو و صفرکیلومتر تا چند سال شمارا از هزینه و دردسر تعمیرات رها خواهد کرد ولی هزینه بیمه اتومبیل نو برای تازه مهاجرینی که سابقه بیمه و رانندگی در کانادا یا آمریکای شمالی را ندارند بسیار زیاد و گاهی تا ۵۰۰ دلار در ماه خواهد بود. اتومبیل بسیار قدیمی و کهنه هم نخرید که دردسر و هزینه‌های تعمیراتی آن آن‌قدر زیاد خواهد شد که کاملاً غیراقتصادی می‌شود.

هزینه خورد و خوارک در کانادا

پس از مسکن، به هزینه خوردوخوراک می‌رسیم. برعکس تصور عموم، هزینه خوردوخوراک در کانادا بخش کوچکی از هزینه ماهانه را تشکیل می‌دهد و چنانچه خرید مایحتاج خود را با حراجی‌های هفتگی تنظیم کنید، رقم فراوان ای در ماه صرفه‌جویی خواهید کرد.

برای هزینه خوردوخوراک خانگی (شامل رستوران نمی‌شود) در ماه برای یک خانوار ۴ نفرِ رقم ۵۰۰ دلار شاید رقم معقولی باشد. البته در ونکوور این رقم کمی (شاید ۱۰ درصد) بالاتر باشد. ضمن آنکه در ونکوور خبری از حراج‌های داغ تورنتو نیست.

مالیات در کانادا چگونه محاسبه می‌شود؟

مالیات در کانادا بسیار مهم تلقی می‌شود شهروندان کانادا هرساله از اوایل فوریه تا اواخر آوریل فرم‌های مالیاتی خود را پر می‌کنند. در اين فرم‌ها که به Tax Return (بازگشت ماليات) معروف است، درآمدها و بعضي هزینه‌هاي خود را که می‌تواند به کاستن ماليات آن‌ها کمک کند وارد می‌کنند.

در ضمن چون بيشتر افراد در طول سال ماليات هم داده‌اند، مالیات‌های پرداختي را هم وارد می‌کنند. خلاصه آنکه مجموع مالیات‌ها و درآمدها و هزینه‌ها را در نظر می‌گیرند. اگر فرد در سال قبل بیش‌ازاندازه ماليات داده باشد، دولت مالياتي را که اضافه‌تر پرداخت‌شده به آن فرد برمی‌گرداند. اگر هم فرد به دولت بدهکار باشد بايد بدهي خود را تا پايان ماه آوريل بپردازد که جريمه يا دادگاهي نشود. در کانادا مالیات به 4 دسته تقسیم می‌شود:

  • مالیات بر درآمد
  • مالیات بر فروش
  • مالیات بر ملک
  • مالیات بر ارزش‌افزوده
چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما مقاله شرایط زندگی در کانادا برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *