مقالات

هزینه زندگی در فنلاند در سال 2020

آن چه که ارزش زندگی در کشور فنلاند را با دیگر کشورها متمایز کرده است، بسیاری از خصوصیات مطلوب آن مانند هوای پاک، ایمنی، مراقبت‌های بهداشتی رایگان و چندین مورد دیگر می‌باشد. فنلاند در همسایگی کشورهای سوئد، نروژ و روسیه واقع شده است و به عنوان کشوری مناسب برای مهاجرت، شناخته شده است؛ اما قبل از مهاجرت بهتر است با هزینه زندگی در فنلاند آشنایی داشته باشید.

این مسئله باعث می‌شود تا بتوانید با موقعیت این کشور آشنا شده و برای یک زندگی بهتر در این کشور برنامه‌ریزی نمایید. در این مقاله سعی شده به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود. در صورتی که پاسخ سوالی ناگفته باقی ماند، در بخش نظرات و دیدیگاه‌ها آن را مطرح نمایید. 

هزینه تحصیل در فنلاند

هر دانشجوی ایرانی که این مقاله را مورد مطالعه قرار می‌دهد به طور قطع علاقه‌مند اطلاع از شهریه‌ها می‌باشد. شهریه‌های دانشگاه و  همچنین هزینه زندگی در فنلاند متفاوت است. این هزینه‌ها با توجه به امکانات و موقعیت مکانی آن متفاوت است اما در کل باید گفت شهریه آن بین 8000 تا 16000 یورو است.

پرداخت شهریه در فنلاند تنها شامل تحصیل نیست بلکه شما می‌توانید خدماتی از جمله جهت‌گیری در تدریس، مشاوره شخصی، خدمات استخدامی، هزینه اسکان و حمل و نقل را داشته باشید. دانشگاه‌های فنلاند همگی بورسیه‌های سخاوتمندانه‌ای را برای دانشجویان با استعداد سراسر دنیا در نظر گرفته است به گونه‌ای که با اخذ پذیرش آن‌ها، بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های فنلاند تحصیل کنید.

هزینه خوراک

مواد اولیه غذایی در فنلاند نسبتاً ارزان است. قیمت گوشت قرمز بین 8 تا 20 یورو به ازای هر کیلوگرم هزینه دارد، در حالی که 1 کیلوگرم مرغ حدود 6 تا 10 یورو است. یک کیلو برنج 1 تا 3 یورو است، در حالی که یک لیتر شیر حدود 0،70 تا 1،20 یورو می‌باشد.

[typed string0=”هزینه صرف یک وعده غذایی مک دونالد بین 2 تا 8 یورو است و بیشتر رستوران‌های ارزان قیمت وعده‌های غذایی بین 8 تا 15 یورو دارند. با این حال، دانش آموزان به خاطر بسپارند که وعده‌های غذایی در کافه‌های دانشجویی با کارت دانشجویی 2،60 یورو هزینه دارد.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

هزینه‌های حمل و نقل

بیشتر پروازهای بین‌المللی به فنلاند وارد فرودگاه هلسینکی می‌شود. شما می‌توانید از فرودگاه با دسترسی‌های مناسبی که دارد، به‌راحتی به مرکز شهر فنلاند برسید. انواع وسایل نقلیه از جمله اتوبوس و تاکسی با کیفیت بالا آماده خدمت‌رسانی به مسافران در سرتاسر شهر هستند.

 سیستم حمل و نقل فنلاند بسیار منظم است و به بیشتر شهرهای فنلاند خدمات ارائه می‌دهد. اگر در این کشور دانشجو هستید می‌توانید از کارت دانشجویی فنلاندی خود برای تخفیف سفر در قطارها و مسافت‌های طولانی استفاده کنید. از مهم‌ترین خطوط حمل و نقل در فنلاند قطارهای هلسینکی است که سالانه 63 میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. این قطارها تمیز ولی گران هستند و خدمات بسیار خوبی را دارند.

هزینه بیمه

بیمه، سلامت شما را تأمین می‌کند؛ فقط ساکنین دائم فنلاند، تحت‌پوشش بیمه ملی بهداشت و درمان فنلاند NHI) Kela) (موسسه بیمه اجتماعی) هستند. بنابراین، دانشجویان بین‌المللی که به واسطه تحصیل در این کشور حضور دارند و دارای مجوز اقامت موقت دانشجویی هستند، تحت پوشش طرح NHI نیستند. پس بعد از اخذ اقامت فنلاند، به منظور استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی این کشور تلاش کنید هرچه سریع‌تر کارهای مربوط به بیمه را اننجام دهید.

آنچه در مورد فنلاند باید بدانید!

هلسینکی پایتخت و بزرگ‌ترین شهر فنلاند است. منطقه شهری هلسینکی تقریباً یک سوم تولید ناخالص داخلی فنلاند را بر عهده دارد. تولید ناخالص داخلی سرانه تقریباً 1.5 برابر میانگین ملی است و هلسینکی را به یکی از ثروتمندترین پایتخت‌های اروپا تبدیل کرده است.

 فنلاندی‌های متعصب مشهور به مصرف کافئین هستند و هر فنلاندی به‌طور متوسط ​​12 کیلو قهوه در سال مصرف می‌کند.

هزینه زندگی در فنلاند به گونه‌ای است که در هر ماه، امکان پس انداز برای فرد وجود دارد.

فنلاند در شمال اروپا و با مرزهای دریای بالتیک، خلیج بوتنیا و خلیج فنلاند، بین سوئد و روسیه هم مرز است. زبان‌های رسمی فنلاندی و سوئدی (که زبان مادری 6٪ از جمعیت این کشور است) بوده و دین اصلی آن‌ها مسیحیت است.

اقتصاد این کشور، اقتصادی کاملاً صنعتی و دارای بازار آزاد است که سرانه آن برابر با سایر اقتصادهای غربی مانند فرانسه، آلمان، سوئد یا انگلستان است.

فنلاندی‌ها کلمه‌ای را ندارند که به‌طور مستقیم به لطفاً ترجمه کنند و ممکن است در مواقع صحبت کردن به زبان انگلیسی استفاده از آن را فراموش کنند. مردمان این کشور عموماً افرادی ساکت هستند.

فرهنگ شهرنشینی هنوز نسبتاً جوان است در دنیای امروز، نوآوری از یک کشور به کشور دیگر به سرعت گسترش می یابد و فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست.فنلاند کشور کم جمعیتی است که جمعیت آن در حدود 5،6 میلیون نفر تخمین زده‌شده‌است. هلسینکی، به‌عنوان پایتخت این کشور حدود 640،000 نفر سکنه دارد.

هزینه ارتباطات

برای هزینه‌های مختلف ارتباطی مانند اجاره تلفن منزل، اشتراک اینترنتی، تعرفه ارائه‌دهنده خدمات موبایل و هزینه‌های مصرف داده، در حدود 200 یورو در ماه هزینه در بر خواهد داشت. قیمت متوسط ​​برای اشتراک برنامه اینترنتی ماهانه استاندارد 24 یورو است، در حالی ‌که معیار تعرفه تلفن همراه در هر دقیقه 0.07 یورو است.

فرصت‌های شغلی

پیدا کردن شغل در فنلاند ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص اگر شما توانایی صحبت به زبان فنلاندی یا سوئدی را نداشته باشید. پیشنهاد می‌شود که اطلاعات بیشتری در مورد کار در حین تحصیل جمع آوری کنید تا در پایان درس خود تخصصی فرا گرفته باشید.

مشاغل ارزشمند در بازار کار فنلاند عبارتند از: ماشین آلات، محصولات کاغذی و چوبی‌، تجهیزات الکتریکی، تجهیزات نوری و وسایل نقلیه می‌باشند که به شما پیشنهاد می‌کنیم تخصصی در این زمینه‌ها داشته باشید.

هزینه زندگی در فنلاند در سال 2020

هزینه عمومی زندگی کم و بیش با سطح موقعیت مکانی قابل مقایسه است. هزینه زندگی در فنلاند در ماه برای هر دانشجو بسته به منطقه‌ای که در آن مشغول به زندگی و تحصیل است، می‌تواند متفاوت باشد؛ ولی این مبلغ به‌صورت میانگین بین 700-900 یورو در ماه است. هزینه‌های موقت می‌تواند شامل سپرده مسکن باشد که در پایان دوره اجاره باز پرداخت می‌شود.

هزینه کتاب‌های درسی بسیار کم است‌، زیرا بیشتر کتاب‌های دوره را می‌توان از کتابخانه‌ها و یا همکلاسی‌ها قرض گرفت. توجه داشته باشید که همیشه هزینه‌های غیر منتظره‌ای برای هر مسافر بین‌المللی وجود دارد پس بی‌گدار به آب نزنید تا با کمبود بودجه مواجه نشوید.

مزایای دانشجویی در کشور فنلاند

دانشجویان دارای کارت دانشجویی کشور فنلاند مجاز به استفاده از تخفیف‌های مختلف هستند. کارت‌های دانشجویی توسط اتحادیه Laureamko ارائه می‌شود و دانش آموزان حق دارند که از وعده‌های غذایی دانشجویی در کانتینرهای Laurea و همچنین سایر دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم کاربردی تخفیف بگیرند. دانشجویان برای ناهار حداکثر 2.35 یورو پرداخت می‌کنند. غذای دانشجویی فقط با کارت دانشجویی معتبر قابل دستیابی است.

خرید ملک در فنلاند

هزینه زندگی در کشور فنلاند در بسیاری از حوزه‌ها متعادل نیست؛ به‌نحوی‌که در برخی موارد مانند حمل‌ونقل، هزینه‌ها بسیار بالاست؛ البته این به دلیل قیمت بالای بنزین در این کشور می‌باشد. هزینه مربوط به خرید ملک نیز در این کشور نسبتاً بالاست؛ البته با توجه به میزان حقوق افراد این مقدار قابل‌هضم است.

میزان حقوق ماهانه کارگران در فنلاند حدود 2000 یورو است که نسبت به سایر کشورهای اروپا بالا است. بنابراین مهاجران به کشور فنلاند بایستی هزینه‌های مربوط به زندگی در این کشور را به‌طور دقیق بررسی کنند. به عنوان مثال هزینه خرید ملک در کشور فنلاند، برای هر فوت مربع به شرح زیر است.

  • هزینه هر فوت مربع ملک در مرکز شهر: 416.64 یورو
  • هزینه هر فوت مربع در خارج از شهر: 255 یورو

سؤالات متداول

مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند کدام‌اند؟

سرپرستان ساخت و ساز، متخصص گفتار درمانی، پزشکان متخصص، دندان‌پزشکی، مهندسان عمران، پزشکان عمومی، متخصصان امور اجتماعی و مشاوره و نمایندگان فروش تجاری از مشاغل موردنیاز در این کشور هستند.

متوسط حقوق در فنلاند چقدر است؟

بر اساس آمارهای موجود، به طور متوسط میانگین حقوق دریافتی کارگران تمام وقت در فنلاند، ماهانه 3،333 یورو است. این رقم بسیار بالا است و با چنین مبلغی می‌توان هزینه‌های روزمره زندگی را پرداخت کرده؛ سپس پس‌اندازی هم داشته باشید.

یادگیری زبان فنلاندی چقدر سخت است؟

براساس یک لیست تازه منتشر شده، زبان فنلاندی جزو گروه زبان‌هایی است که FSI آن را جزو سخت‌ترین زبان‌‌ها می‌داند. علاقه‌مندان یادگیری زبان‌ فنلاندی توجه داشته باشند که با یادگیری این زبان مراحل اخذ ویزای تحصیلی و همچنین اقامت آن‌ها بسیار آسان خواهد شد.

آیا می‌توانیم از انگلیس به فنلاند نقل مکان کنم؟

در بیانیه آمده است كه اتباع انگلستان كه هم اكنون در فنلاند زندگی می‌كنند و حق اقامت خود در اتحادیه اروپا را به ثبت رسانده‌اند می‌توانند بدون هیچ گونه اقدامات جداگانه برای مدت زمان مشخص در فنلاند زندگی كنند. این عمل در 5 مارس 2019 توسط پارلمان فنلاند تصویب شد.

چنانچه قصد مهاجرت به فنلاند را دارید حتماً مقاله شرایط زندگی در فنلاند برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.