Cost of living in Qatar - هزینه زندگی در قطر برای مهاجرین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

قطر و پایتخت آن دوحه در طی سالیان گذشته رشد فراوانی در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی داشته است و افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند در مسیر رشد اقتصادی قرار دارند. در این مطلب به بررسی هزینه زندگی در قطر می‌پردازیم.

وضعیت اقتصادی قطر و دوحه

همان‌طور که به آن اشاره نمودیم کشور قطر در سال‌های گذشته رشد اقتصادی بسیاری را از طریق منابع طبیعی بخصوص گاز تجربه نموده است. بهره‌مندی از منابع عظیم نفت و گاز این کشور را به یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل نموده است. به منظور کشت میوه و سبزیجات به مقدار مصرف داخلی، سیستم‌های آبیاری مصنوعی در این کشور ایجاد شده‌اند. منبع درآمد ارزی کشور، صادرات نفت و گاز می‌باشد.

اقتصاد این کشور تحت کنترل متمرکز دولت قرار دارد. دولت مالک مستقیم ثروت معدنی کشور، شرکت‌های تولیدی بزرگ، بانک‌ها و شرکت‌های بیمه مستقل است. در سال‌های اخیر دولت قطر به دنبال اهدافی مانند نوسازی، ایجاد تنوع، صادرات و… بوده است.

Cost of living in Qatar 1 - هزینه زندگی در قطر برای مهاجرین

هزینه زندگی در قطر

متأسفانه افزایش قیمت کالاها و خدماتی که در این کشور ارائه می‌گردد موجب ایجاد اختلاف طبقاتی عمیق بین مردم این کشور گشته است اما هنوز هم فرصت‌های مناسبی برای رشد اقتصادی شهروندان در این کشور وجود دارد. مهم‌ترین مخارج زندگی در سوئد شامل مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌نماییم، می‌شود.

هزینه زندگی در قطر برای مهاجرین درزمینه های مختلف در ادامه بررسی خواهد شد. کلیه هزینه‌ها به دلار آمریکا حساب‌شده است. برخی هزینه‌ها در خرید روزانه به شرح زیر هستند.

 • یک وعده غذایی در رستوران متوسط برای 2 نفر 35 دلار
 • 500 گرم نان سفید تازه 2 دلار
 • برنج سفید 2 دلار
 • کاپوچینو 4 دلار
 • یک کیلوگرم پنیر محلی 8 دلار
 • آب (بطری 0.33 لیتر) 1.5 دلار
 • یک لیتر شیر 2.5 دلار
 • یک کیلوگرم گوشت قرمز 9 دلار
 • یک کیلوگرم سینه مرغ 4 دلار
 • 12 عدد تخم‌مرغ 2.5 دلار
 • هر کیلو میوه به طور میانگین 1.5 الی 3.5 دلار

هزینه تهیه مسکن در قطر

هزینه تهیه مسکن در این کشور به محلی که فرد زندگی می‌کند و مشخصات ملک و امکانات آن بستگی دارد. به‌طور کلی هزینه اجاره یا خرید ملک در دوحه به عنوان پایتخت این کشور بیشتر است. یک نکته مثبت در رابطه با این موضوع این است که به برخی مهاجرین کمک هزینه مسکن پرداخت می‌گردد که می‌تواند کمک شایانی به کنترل هزینه‌هایشان نماید.

هزینه رفت و آمد در قطر

بیشتر مردم قطر به‌وسیله خودروهای شخصی در سطح شهر رفت و آمد می‌کنند که مهم‌ترین دلیل آن کم بودن هزینه تهیه بنزین در این کشور می‌باشد. بطور کلی وجود عواملی مانند امکان پارک رایگان در سطح شهر، اجاره خودرو و یا راننده در دوحه مواردی هستند که رفت و آمد به‌وسیله خودرو را در این شهر افزایش داده‌اند.

البته گزینه استفاده از حمل و نقل عمومی نیز در این کشور در دسترس است. افراد می‌توانند با پرداخت هزینه‌های بسیار کم به‌وسیله اتوبوس و تاکسی رفت و آمد نمایند.

چنانچه قصد مهاجرت به قطر را دارید حتما مقاله شرایط زندگی در قطر برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *