The cost of living in Turkey 1 - هزینه زندگی در ترکیه برای مهاجرین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سالانه حدود 40 میلیون نفر توریست برای گشت و گذار وارد خاک ترکیه می‌شوند و به همین دلیل مهم‌ترین منبع اقتصادی ترکیه گردشگری می‌باشد؛ این کشور در بخش کشاورزی نیز بسیار فعال است و 35 درصد نیروی کار ترکیه در این بخش مشغول بکار هستند و به‌طور کلی اقتصاد ترکیه بر پایه کشاورزی بنا شده است. کتان، تنباکو، زیتون و. از محصولات مهم کشاورزی و پوشاک، تجهیزات مواد حمل‌ونقل از محصولات صادراتی ترکیه است. در این مطلب به بررسی هزینه زندگی در ترکیه پرداخته‎ایم.

عوامل مؤثر در هزینه زندگی در ترکیه

اما میانگین هزینه زندگی در ترکیه چیزی حدود 500 تا 600 دلار است.  افراد مقیم کشور ترکیه می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی به طور رایگان تحصیل نمایند اما در دانشگاه‌های خصوصی و نیمه خصوصی موظف به پرداخت هزینه می‌گردند. میزان هزینه‌ها نیز بسته به نوع رشته و دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

هزینه خورد و خوراک در ترکیه

زندگی در ترکیه از این لحاظ شباهت بسیاری به زندگی در ایران دارد زیرا قیمت مواد غذایی در ترکیه تفاوت چندانی با قیمت‌ها در ایران ندارد. فرد باید حدوداً 300 لیر برای مخارج خورد و خوراک در ترکیه در نظر داشته باشد. جزییات مخارج زندگی در ترکیه را در ادامه این مطلب بخوانید.

هزینه مسکن در ترکیه

هزینه اجاره یا خرید خانه در ترکیه بسته به شهر و محله متفاوت است. طبیعتاً به این منظور در شهرهای بزرگ هزینه بیشتری باید بپردازید. همچنین این هزینه به سبک خانه نیز بستگی دارد. در بعضی شهرهای ترکیه شما موظفید کرایه یک سال را در همان ابتدا بپردازید و در بعضی از شهرها می‌توانید اجاره را ماه به ماه پرداخت نمایید.

مبلغ اجاره واحدهای مسکونی بین 300 تا 1000 لیر در ماه متفاوت است. در خانه‌های با سیستم مرکزی مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ دلار پول سوخت باید پرداخت کنید و این مبلغ جدا از کرایه مسکن هست.

The cost of living in Turkey - هزینه زندگی در ترکیه برای مهاجرین

پرداخت قبوض در ترکیه

انرژی در ترکیه بسیار گران می‌باشد و هر شش ماه یکبار قیمت بنزین و آب و برق و گاز افزایش می‌یابد. پس از مدتی زندگی در این کشور متوجه خواهید شد که باید در مصرف انرژی دقت و صرفه‌جویی نمایید وگرنه مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف می‌گردید.

هزینه رفت و آمد در ترکیه

در ترکیه یکی دیگر از مصارف گران می‌باشد. قیمت بلیط اتوبوس از استانبول به یک شهر دیگر مثلاً ۱۵۰ کیلومتری رفت و برگشت ۵۰ لیر است. از شهر دوغو بیازیت شهر مرزی به ایران تا استانبول ۸۰ لیر رفت است. بلیط اتوبوس شهری، مترو و دولموش ها ۳ لیر رادر نظر بگیرید.

هزینه‌های درمانی در ترکیه

هزینه‌های درمانی در ترکیه بسیار زیاد هستند تا جایی که ساکنین مرزهای ترکیه برای درمان به ایران سفر می‌کنند. ویزیت یک دکتر معمولی در ترکیه حدود 100 لیتر است و سایر هزینه‌ها نیز بسیار زیاد هستند.

چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید حتما مقاله شرایط زندگی در ترکیه برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *