هزینه زندگی در ترکیه در سال ۲۰۲۰

هزینه زندگی در ترکیه در سال ۲۰۲۰

Cost Of Living In Turkey For Immigrants

790 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۷/۱۱/۱۹ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۶/۰۶ در ۲:۴۳ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

سالانه حدود ۴۰ میلیون نفر توریست برای گشت و گذار وارد خاک ترکیه می‌شوند و به همین دلیل مهم‌ترین منبع اقتصادی ترکیه گردشگری می‌باشد؛ این کشور در بخش کشاورزی نیز بسیار فعال است و ۳۵ درصد نیروی کار ترکیه در این بخش مشغول بکار هستند و به‌طور کلی اقتصاد ترکیه بر پایه کشاورزی بنا شده است. کتان، تنباکو، زیتون و. از محصولات مهم کشاورزی و پوشاک، تجهیزات مواد حمل‌ونقل از محصولات صادراتی ترکیه است. در این مطلب به بررسی هزینه زندگی در ترکیه پرداخته‎ایم.

عوامل مؤثر در هزینه زندگی در ترکیه

اما میانگین هزینه زندگی در ترکیه چیزی حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.  افراد مقیم کشور ترکیه می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی به طور رایگان تحصیل نمایند اما در دانشگاه‌های خصوصی و نیمه خصوصی موظف به پرداخت هزینه می‌گردند. میزان هزینه‌ها نیز بسته به نوع رشته و دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است.

میزان درآمد سالانه

درآمد های حاصل از کار در ترکیه مثل ایران از شرکتی تا شرکت دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است و آمار و ارقامی که مشاهده می کنید، میانگین درآمد در ترکیه می باشد. متوسط ​​حقوق دریافتی در استانبول ، ۴۵۰۱۷ دلار در سال است. مشاغل مشهور در استانبول شامل مهندس عمران ، توسعه دهنده نرم افزار و مهندس نرم افزار است که بین ۲۴۰۰۰ تا ۳۸۳۱۸ دلار در سال دریافت می‌کنند.

هزینه خورد و خوراک در ترکیه

زندگی در ترکیه از این لحاظ شباهت بسیاری به زندگی در ایران دارد زیرا قیمت مواد غذایی در ترکیه تفاوت چندانی با قیمت‌ها در ایران ندارد. فرد باید حدوداً ۳۰۰ لیر برای مخارج خورد و خوراک در ترکیه در نظر داشته باشد. جزییات مخارج زندگی در ترکیه را در ادامه این مطلب بخوانید.

هزینه مسکن در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه در بخش اجاره یا خرید خانه در ترکیه بسته به شهر و محله متفاوت است. طبیعتاً به این منظور در شهرهای بزرگ هزینه بیشتری باید بپردازید. همچنین این هزینه به سبک خانه نیز بستگی دارد. در بعضی شهرهای ترکیه شما موظفید کرایه یک سال را در همان ابتدا بپردازید و در بعضی از شهرها می‌توانید اجاره را ماه به ماه پرداخت نمایید.

مبلغ اجاره واحدهای مسکونی بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر در ماه متفاوت است. در خانه‌های با سیستم مرکزی مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ دلار پول سوخت باید پرداخت کنید و این مبلغ جدا از کرایه مسکن هست.

پرداخت قبوض در ترکیه

هزینه انرژی از موارد تاثیرگذار در هزینه زندگی در ترکیه است که بسیار گران هم می‌باشد. در این کشور هر شش ماه یکبار قیمت بنزین و آب و برق و گاز افزایش می‌یابد. پس از مدتی زندگی در این کشور متوجه خواهید شد که باید در مصرف انرژی دقت و صرفه‌جویی نمایید وگرنه مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف می‌گردید.

به‌طور مثال هزینه قبض برق در تابستان برای یک زوج میانگین بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ لیر و در زمستان بین ۱۰۰ الی ۱۶۰ لیر می‌باشد. هزینه آب برای یک زوج به‌صورت ماهانه بین ۵۰ الی ۱۰۰ لیر است که غیرقابل آشامیدن است. معمولاً به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی و پخت‌وپز، گاز گران‌تر از آب و برق است. هزینه اینترنت نیز نسبت به ایران گران‌تر است.

هزینه رفت و آمد در ترکیه

از جمله موارد موثر در هزینه زندگی در ترکیه می‌توان به هزینه رفت‌و‌آمد اشاره کرد. قیمت بلیط اتوبوس از استانبول به یک شهر دیگر مثلاً ۱۵۰ کیلومتری رفت و برگشت ۵۰ لیر است. از شهر دوغو بیازیت شهر مرزی به ایران تا استانبول ۸۰ لیر رفت است. بلیط اتوبوس شهری، مترو و دولموش ها ۳ لیر را در نظر بگیرید.

هزینه‌های درمانی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه در بخش درمان بسیار زیاد هستند تا جایی که ساکنین مرزهای ترکیه برای درمان به ایران سفر می‌کنند. ویزیت یک دکتر معمولی در ترکیه حدود ۱۰۰ لیتر است و سایر هزینه‌ها نیز بسیار زیاد هستند.

چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید حتما مقاله شرایط زندگی در ترکیه برای مهاجرین را هم، مطالعه نمایید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *