cost of studying in canada - هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی
Cost Of Studying In Canada For International Students
زمان مطالعه: 2 دقیقه

وجود دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا و شرایط ایده آل برای زندگی، کانادا را به یکی از مقاصد اصلی متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، تبدیل کرده است. یکی از موارد مهمی که این افراد قبل از اقدام برای مهاجرت باید در نظر داشته باشند هزینه تحصیل در کانادا می‌باشد، در این مطلب به بررسی هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا پرداخته‌ایم.

قرار داشتن سه دانشگاه برتر کانادا در میان 50 دانشگاه معتبر دنیا یکی از دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل است. مدارک تحصیلی معتبر در سرتاسر دنیا و استاندارد آموزشی بالای تحصیل در کانادا، پس از فارغ‌التحصیلی موقعیت‌های شغلی مطلوبی را در مقابل افراد قرار خواهد داد.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در دوره‌ها، رشته و دانشگاه‌های مختلف این کشور متفاوت است، اما به‌طورکلی نسبت به هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس، آمریکا و استرالیا کمتر می‌باشد. در ادامه برخی از این هزینه‌ها را شرح می‌دهیم.

مقطع کارشناسی

میانگین شهریه تحصیلی در مقطع کارشناسی، 6500 دلار کانادا در سال می‌باشد. بیشترین شهریه مربوط به رشته‌های دندانپزشکی و حقوق و کمترین شهریه‌ها مربوط به رشته‌های علوم اجتماعی و آموزش می‌باشد.

cost of studying in canada 1 - هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

میانگین شهریه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، 7500 دلار کانادا در سال می‌باشد. بیشترین شهریه مربوط به رشته‌های مدیریت ارشد کسب‌وکار و مهندسی و کمترین شهریه‌ها مربوط به رشته‌های طراحی و علوم انسانی می‌باشد.

ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مموریال نیوفاندلند، سایمون فریزر، ساسکاچوان و دانشگاه آثاباسکا از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا می‌باشند. متوسط هزینه در این دانشگاه‌ها به ترتیب 1700 دلار، 6400 دلار، 7000 دلار و 5000 دلار کانادا در سال می‌باشد.

برترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مموریال تورنتو، بریتیش کلمبیا، مک گیل و دانشگاه مونترال از برترین دانشگاه‌های کشور کانادا می‌باشند. متوسط هزینه در این دانشگاه‌ها به ترتیب 38000 دلار، 9000 دلار، 8000 دلار و 10000 دلار کانادا در سال می‌باشد.

مواردی که به توضیح آنها پرداختیم، مربوط به شهریه‌های دانشگاه می‌باشد؛ علاوه بر این هزینه‌ها فرد، متحمل هزینه‌های زندگی در این کشور نیز می‌گردد که شامل هزینه تهیه محل اسکان، خورد و خوراک، رفت و آمد، پرداخت قبوض، هزینه‌های شخصی و … است. برای اطلاع از جزییات این هزینه‌ها می‌توانید مقاله هزینه‌های زندگی در کانادا را بخوانید.

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *