مقالات

جاذبه های گردشگری دانمارک

denmark-tourist-attractions

دانمارک ازجمله کشورهای اروپایی است که جذابیت فراوانی برای گردشگران خارجی دارد. جاذبه های گردشگری دانمارک که از طبیعت بی‌نظیر و تاریخچه کهن آن سرچشمه می‌گیرد، سالانه مورد بازدید گردشگران خارجی از سراسر جهان قرار می‌گیرد؛ به‌طوری‌که بخشی از اقتصاد قدرتمند آن بر پایه همین صنعت پررونق گردشگری واقع ‌شده است. 

جاذبه های گردشگری دانمارک

درباره دانمارک و جاذبه های گردشگری دانمارک 

دانمارک به تعریف استانداردهای برتر زندگی برای شهروندان خود معروف است؛ لذا شادترین کشور جهان لقبی است که به دانمارک در سال‌های اخیر نسبت داده شده است.

دانمارک کشوری سلطنتی واقع در شمال اروپا می‌باشد. پایتخت آن کپنهاگ و کوچک‌ترین کشور حوزه اسکاندیناوی به شمار می‌رود. این کشور تنها با آلمان مرز زمینی داشته و با کشورهای سوئد و نروژ از طریق آب مرتبط می‌باشد.

دانمارک ازنظر جغرافیایی متشکل از حدود 400 جزایر کوچک و بزرگ است که تنها یک‌چهارم آن‌ها قابل سکونت است. این کشور در تقسیمات کشوری دارای 5 استان هوودستان، میدیولند، شیلند، نوردیولند و سید دانمارک می‌باشد.

 

جاذبه ‌های گردشگری دانمارک

جمعیت این کشور اروپایی حدود 5.5 میلیون نفر تخمین زده شده است که بخش قابل‌توجهی از آن‌ها را مهاجران خارجی تشکیل داده است. دانمارک بااینکه در اتحادیه اروپا قرار دارد؛ اما جزو منطقه یورو نیست؛ لذا واحد پولی آن کرون است. زبان رسمی شهروندان این کشور نیز زبان دانمارکی است. میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار اندک است؛ به‌طوری‌که این کشور را به یکی از امن‌ترین و استانداردترین کشورها برای زندگی مبدل ساخته است.

نرخ پایین بیکاری، تحصیل رایگان در کنار خدماتی که دولت دانمارک در قبال دریافت مالیات به شهروندان خود ارائه می‌کند، کیفیت زندگی در این کشور را تا این حد بالا برده است.

تناسب بالایی میان هزینه زندگی و درآمد شغلی افراد در این کشور مشاهده می‌شود؛ به‌طوری‌که در کنار هزینه زندگی در دانمارک که نسبتاً بالاست و مالیات سنگینی که شهروندان پرداخت می‌کنند، هم‌چنان در رفاه و آسایش کامل زندگی می‌کنند.

جاذبه های گردشگری دانمارک که سالانه جمعیتی بالایی از بازدیدکنندگان خارجی را به خود جذب می‌کند و سرانه تولید داخلی بخش قابل‌توجهی از اقتصاد این کشور را شامل می‌گردند. درآمد سرانه داخلی دانمارک به حدی بالاست که این کشور را در رتبه هفتم جهان قرار داده است.

سفر به دانمارک

دانمارک دروازه‌ای به اروپا است؛ درواقع موقعیت جغرافیایی این کشور به‌گونه‌ای است که می‌توان از این کشور با فاصله زمانی اندکی به سایر کشورهای اروپایی و البته حوزه اسکاندیناوی سفر کرد.

دانمارک تاریخ کهن و بسیار قدیمی دارد. موزه‌ها بخش مهمی از جاذبه های گردشگری دانمارک هستند که روایتگر همین تاریخ و تمدن غنی این کشور می‌باشند.

آنچه دانمارک را از سایر کشورهای اروپایی متمایز ساخته است، حضور تاریخی وایکینگ‌ها بوده است؛ همان‌طور که در سریال وایکینگ‌ها به بخشی از تاریخ و جغرافیای دانمارک اشاره شده است. شاید جذاب‌ترین مقصد گردشگران در دانمارک، شهر تاریخی کپنهاگ به‌عنوان پایتخت این کشور باشد. این شهر مرکز اقتصادی و فرهنگی مهم در این کشور می‌باشد. اکثر گردشگران که کپنهاگ را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند، صرف‌نظر از زیبایی و سازه‌های تاریخی آن دو دلیل دارند: یکی باغ تیوولی به‌عنوان مشهورترین شهربازی در حوزه اسکاندیناوی و دوم مجسمه برنزی پری دریایی.

شهر کپنهاگ تاریخ بسیار کهنی دارد؛ به‌طوری‌که آثار آن را می‌توان در سازه‌هایی با معماری دوره رنسانس، کلیساها و قلعه‌های قرون‌وسطایی مشاهده کرد. در ادامه به معرفی برترین جاذبه های گردشگری دانمارک خواهیم پرداخت.

نیهاون

بندر نیهاون یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک است که به‌تازگی ساخته شده است. منظره چشم‌نواز ساختمان‌های رنگی، رستوران‌های متنوع و کشتی‌های زیبای آن، گردشگران را به سفر تفریحی با کشتی در این بندر زیبا ترغیب می‌کند.

موزه و گالری ملی دانمارک

موزه ملی در نزدیکی باغ تیوولی در شهر کپنهاگ قرار دارد. موزه ملی دانمارک تاریخ و فرهنگی غنی این کشور را در مقابل چشم بازدیدکنندگان ترسیم می‌کند.

ارابه آفتاب 2000 ساله، ظروف چینی و نقره قدیمی، پوشاک قرن 18 و 19، مبلمان عتیقه و سایر وسایل مربوط به کلیساهای گوتیک و رومنسک ازجمله آثاری است که در این موزه قابل بازدید است.

نمایشگاه فوق‌العاده جالب قوم‌شناسی هم در این موزه، آثاری قدیمی از آسیا، آفریقا و گرینلند ارائه می‌کنند.

گالری ملی دانمارک یک کلکسیون هنری 700 ساله می‌باشد که آثار هنری اروپا و اسکاندیناوی را جمع‌آوری کرده است. آثار هنری هنرمندان معروفی چون پیکاسو و ادوارد مونچ در این گالری قابل بازدید می‌باشد.

denmark-tourist-attractions_1

باغ تیوولی

باغ تیوولی

باغ تیوولی در شهر کپنهاگ واقع‌شده و تاریخ تأسیس آن به سال 1843 بازمی‌گردد. این باغ الهام بخشی زیبا و قدیمی برای دیزنی لند بوده است.

باغ تیوولی مشهورترین شهربازی حوزه اسکاندیناوی است که در آن ترن هوایی، چرخ‌وفلک، تئاتر عروسکی، باغ‌های متعدد و رستوران‌های زیادی به چشم می‌خورند. باغ تیوولی به دلیل منظره بی‌بدیل خود به‌عنوان سمبل شهر کپنهاگ در نظر گرفته می‌شود.

پل اورسوند

پل اورسوند، نماد اسکاندیناوی است که شهر مالمو در سوئد را به جزیره زلاند دانمارک متصل می‌کند. این پل که دارای دو خط ریلی و 4 باند برای عبور مرور خودرو می‌باشد، اولین بار در سال 1999 مورد استفاده قرار گرفت.

موزه روباز لینگبی

موزه لینگبی با 35 هکتار زمین، خانه‌های روستایی، کلبه‌ها، زمین‌های کشاورزی و آسیاب‌های قدیمی زندگی باستانی در دانمارک را برای گردشگران تداعی می‌کند. نژادهای قدیمی حیوانات اهلی، باغ‌های تاریخی و خانه‌هایی به سبک شلسویگ-هولشتاین از دیگر آثار در این موزه است.

[typed string0=”جاذبه های گردشگری دانمارک از موزه‌های تاریخی گرفته تا طبیعت بکر و زیبای آن جذابیت فراوانی برای گردشگران خارجی دارد؛ لذا بهتر است در وهله نخست آن‌ها را خوب بشناسید.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

قلعه کرانبورگ

قلعه کرانبورگ یا هملت در شهر هلسینگور دانمارک قرار دارد. این قلعه که در سال‌های 1574 تا 1585 به دستور فردریک دوم به سبک هلندی ساخته شده است، جزو میراث یونسکو می‌باشد. این قلعه که در میان آب قرار گرفته از آن به‌عنوان موزه دریایی نیز یاد می‌شود.

قلعه اگسکوف

قلعه اگسکوف متشکل از دو خانه متصل به هم با دیوار بسیار قطور است که در جزیره فین قرار دارد. این قلعه در طول تاریخ دستخوش تغییراتی شده و اکنون به یک قلعه زیبا در مزرعه‌ای سرسبز تبدیل شده است.

موزه‌ هانس کریستین آندرسن

این موزه به‌عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری دانمارک در شهر اودنسه واقع‌شده و به بررسی آثار هنری و زندگی‌نامه نویسنده‌ای معروف به همین نام پرداخته است.

موزه کشتی وایکینگ‌ها

یکی از جالب‌ترین جاذبه های گردشگری دانمارک موزه کشتی وایکینگ‌ها در شهر روسکیلد است. وایکینگ‌ها مهارت فوق‌العاده‌ای در ساخت کشتی و البته مسیریابی دریایی داشته‌اند؛ آن‌هم بدون امکانات امروزی.
این موزه آثار ساخته شده به دست وایکینگ‌ها را در معرض دید گردشگران قرار داده است.

برج گرد

برج گرد رصدخانه قدیمی در شهر کپنهاگ است که تاریخ تأسیس آن به سال 1642 بازمی‌گردد. این برج که منظره فوق‌العاده از شهر دارد کلکسیونی کوچک از آثار ستاره‌شناس مشهور دانمارکی به نام تیچو براهه است.

کاخ آمالینبورگ

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری دانمارک، کاخ آمالینبورگ در شهر کپنهاگ است. این سازه تاریخی متشکل از 4 کاخ هشت‌ضلعی است که به سبک روکوکو ساخته شده و آثار معماری آلمانی و فرانسوی در آن مشاهده می‌شود.

denmark-tourist-attractions_3

کاخ کریستینسبورگ

کاخ کریستینسبورگ و فردریکسبورگ

کاخ کریستینسبورگ در جزیره اسلوتشولمن در مرکز کپنهاگ واقع‌شده است. این کاخ که قدمت آن به 800 سال پیش بازمی‌گردد، نماد پادشاهی و یکی از جذاب‌ترین جاذبه های گردشگری دانمارک به‌حساب می‌آید.

این کاخ که امروزه به‌عنوان مقر دیوان عالی، پارلمان و دفتر نخست‌وزیر این کشور می‌باشد، بخش بزرگی از آن برای بازدید عموم باز است.

کاخ فردریکسبورگ هم یکی از جاذبه های گردشگری دانمارک بوده که توسط کریستیان چهارم در اوایل قرن 17 میلادی ساخته شده است و از سال 1878 تاکنون مقر موزه ملی دانمارک شده است.

موزه تاریخ زندگی آرهوس

این موزه سه دهه از تاریخ پربار دانمارک را در سه مرحله برای گردشگران تداعی می‌کند. زندگی محلی، کسب‌وکارهای قدیمی، سبک لباس پوشیدن و … در این موزه نشان داده می‌شود.
موزه پوستر، موزه 1927، موزه اسباب‌بازی و گالری هنرهای تزئینی از دیگر جاذبه های دیدنی است که در این موزه قرار دارد.

سؤالات متداول

نرخ بیکاری در دانمارک چقدر است؟

نرخ بیکاری در این کشور حدود 4 درصد است که یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در اروپا محسوب می‌شود. نرخ بیکاری یکی از شاخصه‌های مهم در انتخاب این کشور برای مهاجرت کاری می‌باشد؛ لذا هرچه این نرخ کمتر باشد، پویایی اقتصاد بیشتر می‌باشد.

جاذبه های گردشگری دانمارک در کدام شهر بیشتر متمرکز هستند؟

جاذبه های گردشگری دانمارک شامل موزه‌ها، کاخ‌های سلطنتی، باغ‌ها و … بیش‌تر در شهرهایی نظر کپنهاگ، آرهوس، اودنسه، هلسینگور و … قرار گرفته‌اند. بااین‌حال کپنهاگ می‌تواند اولین و بهترین مقصد گردشگران باشد.

مهاجرت کاری به دانمارک چگونه انجام می‌شود؟

ورود به بازار کار دانمارک نیازمند اخذ ویزای کار بر مبنای روش مؤثر جاب آفر است؛ به این منظور متقاضیان ابتدا باید پیشنهاد شغلی از کارفرما یا موسسه‌ای معتبر در دانمارک دریافت نمایند. فهرست مشاغل موردنیاز در دانمارک اساس دریافت جاب آفر محسوب می‌شود.

کدام مشاغل در دانمارک موردنیاز می‌باشند؟

رشته‌های مهندسی مانند مکانیک یا IT، حسابداری، آشپزی، معماری و … ازجمله مشاغلی هستند که در بازار کار دانمارک نیاز بالایی برای آن‌ها وجود دارد. مشاغل موردنیاز دانمارک نرخ بیکاری به‌شدت پایینی را دارند؛ درنتیجه اثبات توانایی در هریک از این مشاغل می‌تواند بسترساز اخذ ویزای کاری این کشور اروپایی باشد. 

 

چنانچه قصد سفر دارید، در ادامه می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشورهای مختلف را ببینید.

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری نروژ

جاذبه های گردشگری فنلاند

جاذبه های گردشگری سوئد

جاذبه های گردشگری اتریش

جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری بلژیک

جاذبه های گردشگری انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.