Differences between college and university - تفاوت بین کالج و دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تحصیلات در کانادا بر دو سیستم کالج یا دانشگاه بناشده است که دانشگاه‌ها بر برنامه‌های علمی و حرفه‌ای تمرکز می‌کنند کالج‌ها بر آموزش حرفه‌ای و تجارت تمرکزمی‌کنند؛ اما تفاوت بین کالج و دانشگاه در کانادا و مزایا و معایب آن‌ها چیست؟

کالج‎های کانادا

دانشکده های هنر و فن آوری و علوم ارایه دهنده مدارک تحصیلی تمام وقت و نیمه وقت هستند. بسیاری نیز رشته های کاربردی در رشته های کارشناسی و بالاتر ارائه می دهند. کالج ها نسبت به دانشگاه ها مستقیما برای تربیت نیروهای حرفه ای برای بازار کار فعالیت می کنند.

این به این معنی است که آن‌ها آموزش عملی یا حرفه‌ای را ارائه می‌دهند. به‌طورکلی یک برنامه دوره حرفه‌ای (Certificate) به مدت 1 سال یا کمتر است و برنامه دیپلم و یا لیسانس یا Post Graduate تا 3-2 سال است. کالج‌ها همچنین دوره‌های قبل از تجارت و آموزش کارآموزی، آموزش زبان و ارتقاء مهارت‌ها رادارند. برخی از کالج‌های انتاریو بر برنامه‌های کشاورزی، علوم پزشکی، هنر و یا نظامی تمرکز می‌کنند.

differences between college and university - تفاوت بین کالج و دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا

دانشگاه‎های کانادا

کانادا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل با هزینه کمتر و سطح آموزشی بالا دارند، به‌طور فزاینده‌ای محبوب است. سطح استانداردهای کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا ازنظر یادگیری در سطح استاندارد بالایی قرار دارند. حدود 100 دانشگاه بسیار خوب در کانادا وجود دارد و دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه آلبرتا از برترین آنها هستند.

دانشگاه‌ها مؤسساتی هستند که شما می‌توانید مدارک تحصیلی بگیرید. تمام دانشگاه‌ها دارای دوره‌های کارشناسی (لیسانس) هستند و بسیاری از آن‌ها دارای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشند.

دانشگاه‌ها در انتاریو مستقل هستند هرچند که آن‌ها از وزارت آموزش‌وپرورش و توسعه مهارت‌های آموزشی دریافت می‌کنند، ولی هر موسسه‌ای خودگردان است و برنامه‌های خود، پذیرش و استادان را تنظیم می‌کند.

اگر تمام‌وقت تحصیل می‌کنید، دوره‌های کارشناسی معمولاً 3-4 سال طول می‌کشد. اگر می‌خواهید به یک برنامه تحصیلات تکمیلی (مدرک کارشناسی ارشد) برسید، «مدرک کارشناسی» (سال دوم) معمولاً موردنیاز است.

بسیاری از دانشگاه‌ها نیز برنامه‌های حرفه‌ای مانند پزشکی، دندانپزشکی و قانون را ارائه می دهند. در برخی موارد، شما می‌توانید این برنامه‌ها را پس از 2 یا 3 سال تحصیل در مقطع کارشناسی شروع کنید. بدون توجه به نام موسسه آموزشی درصورتی‌که آن‌ها اعتبار نزد اداره مهاجرت کانادا باشند یعنی DLI داشته باشند شما می‌توانید اقامت دائم کانادا را بعد از تحصیل به‌عنوان یک فرصت داشته باشید. در مطلبی به طور جداگانه در مورد شرایط تحصیل در کانادا توضیح داده‎ایم.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *