مقالات

معایب زندگی در اتریش

معایب زندگی در اتریش

نوبتیم باشه نوبت اتریشه. تا حالا از این کشور نخونده بودم. چیز زیادیم نمی‌دونستنم پس بریم سراغش ببینیم چندچنده و با ذره‌بین بیافتیم به جونش و ببینیم که معایب زندگی در اتریش چیا هستن. اگر توهم داری این مقاله رو می‌خونی ینی گوشه موشه‌های ذهنت به اتریش رفتن فکر می‌کنی یا کلاً خوشت میاد از این کشور و حالا می‌خوای بیشتر باهاش آشنا بشی. پس برو که رفتیم.

معایب زندگی در اتریش

اگرچه چیزهای شگفت انگیزی در مورد زندگی در اتریش وجود دارد، در این مقاله از معایب زندگی در اتریش خواهید خواند تا بتوانید برای مهاجرت به این کشور خوب تصمیم بگیرید.

اتریش را بشناسیم

اتریش کشوری با ثروت و فرهنگ بالا، دارای طبیعت زیبا و فرصت‌های گسترده برای تحصیل و تجارت است. استاندارد زندگی در اتریش واقعاً بالاست: در سال 2015، این کشور در بین 15 رهبر دیگر جهان در رتبه 15 قرار داشت.

معایب زندگی در اتریش

اتریش، به‌ویژه وین بارها به‌عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی رتبه‌بندی شد. بااین‌وجود، زندگی در اتریش دارای مزایایی است اما موانعی نیز دارد.

من در این مقاله، بعضی از جوانب منفی مهاجرت به اتریش را به طور خلاصه آوردم. شما هم بهتر است قبل از انتقال به بهترین شهر جهان آنها را خوب بشناسید.

اتریش در زمینه آزادی مطبوعات، حقوق زنان و حقوق بشر نیز رتبه بالایی دارد. هوای پاک آلپ، حمل‌ونقل عمومی کارآمد و مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی باکیفیت بالا، مطمئناً اتریش نکات مثبت زیادی دارد اما …

هزینه زندگی در اتریش بالاست

هزینه زندگی در اتریش – و به‌ویژه در شهرهای بزرگ مانند وین بسیار بالاست. در حقیقت، یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که اتریش بیست و یکمین شهر گران جهان است.

یافتن مسکن ارزان‌قیمت بسیار دشوار است. در حقیقت، بیش از 60 درصد از ساکنان وین به همین دلیل در مسکن یارانه‌ای زندگی می‌کنند (احتمالاً مسکن اکتبر دارن)

بسیاری از مهاجران از هزینه‌های بالا گلایه می‌کنند.

اجاره، بیرون رفتن و مسافرت حمل‌ونقل بزرگ‌ترین هزینه‌هایی است که هنگام مهاجرت و زندگی در اتریش خواهید داشت. اگر بلیت یک‌ساله یا یک‌ماهه ندارید، استفاده از قطار یا اتوبوس به‌عنوان حمل‌ونقل می‌تواند بسیار پرهزینه باشد.

[typed string0=”حتی به‌مرور خواهید فهمید که درآمد برای پوشش دادن همه چیزهایی که برای زندگی روزمره خود نیاز دارند کافی نیست.بنابراین همان‌طور که می‌بینیم مشکل اصلی هزینه بالای زندگی و همچنین عدم پرداخت معادل این هزینه‌ها است.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

هزینهٔ غذای بالا

صرف غذا در اتریش می‌تواند بسیار هزینه بر باشد. هزینه یک وعده غذایی 3 نفره برای دو نفر در یک رستوران میان‌رده احتمالاً حدود 50 یورو برای شما هزینه دارد. شما از 12 یورو برای یک وعده غذایی یک‌نفره در یک غذاخوری ارزان‌قیمت و حدود 7 یورو برای یک وعده غذایی ترکیبی در یک غذای فست‌فود هزینه خواهید کرد.

معایب زندگی در اتریش

 

کافه دانشجویی (کانتین) ارزان‌ترین گزینه است، می‌توانید بدون دانشجو از آن استفاده کنید، قیمت متوسط ​​برای یک وعده غذایی 5-6 یورو.

حقوق متوسط روبه پایین از معایب زندگی در اتریش است

از دیگر معایب زندگی در اتریش می‌توان به حقوق‌های پایین در این کشور اشاره کرد. متوسط ​​حقوق ماهانه در اتریش بسته به شهر بین 1700 تا 2200 یورو است.

به دلیل یارانه‌های دولتی در مسکن، آموزش، بهداشت و حمل‌ونقل، این مبلغ معقول است. بااین‌حال، برای مهاجران عادی که در جاهای دیگر پول بیشتری به دست می‌آوردند، این می‌تواند افت قابل‌توجهی باشد. البته، بسیاری از مهاجران در زمینه‌های پردرآمدتر ممکن است بسیار بیشتر از این حقوق ماهانه باشند.

مانع زبانی

زبان ملی اتریش آلمانی است. اگرچه بسیاری از مردم انگلیسی صحبت می‌کنند، اما زبان رسمی این کشور آلمانی است. هرچه دورتر از شهر بروید یا نیازهای شما مشخص‌تر باشد، یافتن افرادی که به انگلیسی صحبت می‌کنند سخت‌تر می‌شود. همچنین صحبت به زبان آلمانی به شما امکان دسترسی به مشاغل بیشتر و گزینه‌های آموزشی را می‌دهد. یک عامل پیچیده دیگر این است که آلمانی اتریشی دارای ویژگی‌های منطقه‌ای خاصی است که آن را از آلمانی معمولی متفاوت و شاید دشوارتر می‌کند

مشکل در استقرار

از دیگر معایب زندگی در اتریش می‌توان به این اشاره کرد که زندگی در اتریش دشوار است. خانه زیاد است اما نمی‌توان اجاره کرد! بسیاری از مهاجران این امر را ناشی از عدم دوستی کلی در مردم محلی اتریش می‌دانند. در حقیقت، یک مطالعه نشان داد که کمتر از 9 درصد مهاجران مورد بررسی اتریشی‌ها را بسیار دوستانه می‌دانند و از سمت آنها کمکی دریافت کرده‌اند. فقط 9 درصد. پس ممکن است بدون خانه و یا سقفی برای ماندن بمانید.

دوست‌یابی

مردم اتریش اغلب با غریبه‌ها رسمی هستند و برای گرم‌شدن و ایجاد اعتماد، زمان بیشتری طول می‌کشد. به‌طورکلی، اتریشی‌ها به محافظه‌کار بودن شهرت دارند.

بعضی از مردم به دلیل صراحت و صداقت اتریشی‌ها را بی‌ادب می‌دانند. این فقط راهی است که مردم در اینجا با هم تعامل دارند، اما می‌تواند به‌عنوان بی‌احترامی، عجیب‌وغریب یا حتی بدخلقی، به‌ویژه در محل کار هنگام صحبت با مدیر/رئیس خود، اشتباه گرفته شود.

مدتی طول می‌کشد تا به ارتباط با اتریشی‌ها عادت کنید، اما در نهایت متوجه خواهید شد که آنها افراد خوبی هستند و به یاد داشته باشید که ما در اینجا تعمیم می‌دهیم، بنابراین شما برای همه چیز آماده خواهید بود، برخی افراد غیر دوست وجود دارند، اما نه همه آنها.

معایب زندگی در اتریش

اگرچه بر اساس آمار اتریش در زیرگروه دوستی رتبه دوم تا آخر را می‌گیرد، این بدان معناست که اکثر خارجیان اتریشی ها را غیردوستانه می‌دانند. در حقیقت، تنها 5 درصد از مهاجران این کشور را بسیار استقبال‌کننده توصیف می‌کنند.

 به‌خاطر داشته باشید که اگر با زبان آلمانی صحبت نمی‌کنید، دوست‌یابی با افراد محلی نیز دشوار است.

مهاجران زیادی هستند که سال‌های زیادی را در شهر زندگی می‌کند اما دوستان کمی را در جامعه خارج از کشور پیدا می‌کند.

علاوه بر این، انگلیسی به‌رغم موقعیت و جهان‌شمولی آن به‌اندازه سایر شهرهای پایتخت اروپا رایج نیست. هنگامی که توسط افراد محلی پذیرفته شوید، بدون شک از آن لذت خواهید برد – اما ممکن است مدتی طول بکشد.

زمستان‌ها

هیچ راهی برای حل آن وجود ندارد – زمستان در اتریش سرد، خاکستری و طولانی است.

اگر از فعالیت‌های فضای باز در زمستان لذت می‌برید، می‌شود گفت که در اتریش به شما خوش می‌گذرد اما در غیر این صورت به سمت این کشور نروید. فصل سرما بسیار به‌تدریج از بین می‌رود. بااین‌حال، برای متعصبان هوای گرم، یافتن کافی‌شاپ دنج موردعلاقه یا ایجاد سرگرمی در محیط داخلی به شما کمک می‌کند. برای آماده‌سازی بهتر می‌توانید در مورد آب‌وهوا و فصل‌های اتریش بیشتر بخوانید.

قوانین قدیمی

برخی از ویژگی‌های قدیمی زندگی در اتریش می‌تواند برای مهاجران ناامیدکننده باشد و جزو معایب زندگی در اتریش حساب شوند. ناراحتی عمومی این واقعیت است که بسیاری از مشاغل – از جمله بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی، بارها و رستوران‌ها – روزهای یکشنبه تعطیل هستند. یعنی شما به‌عنوان یک مهاجر آخر هفته را با تعطیلات مواجه می‌شوید نه تفریح! بااین‌وجود، هنوز مکان‌های زیبا و دیدنی بسیاری برای کودکان در سراسر کشور وجود دارد.

کاریابی و کارآفرینی

یافتن شغل خوب به‌ویژه به‌عنوان یک خارجی آسان نیست، علاوه بر این نرخ بیکاری در این کشور در حال افزایش است. علاوه بر این، اگر می‌خواهید حرفه‌ای ایجاد کنید، اتریش ممکن است مکان اشتباهی باشد. تعداد زیادی از شرکت‌های غالب بین‌المللی وجود ندارد و علاوه بر این، بازار اتریش محافظه‌کار است.

مردم محلی ترجیح می‌دهند شغلی پایدار و ایمن داشته باشند که معادل مدارک تحصیلی آنها باشد تا یک نردبان حرفه‌ای که به‌سرعت بالا می‌رود. این از نظر اتریشی بسیار استرس‌زا است، بنابراین آمریکایی‌های حرفه‌ای ممکن است هنگام کار در اتریش خوشحال نباشند.

سیگارکشیدن زیاد

مردم در همه‌جا، همیشه و بدون هیچ‌گونه تردیدی سیگار می‌کشند. سیگارکشیدن در مناطق عمومی، رستوران‌ها و بارها به طور رسمی مجاز است. بسیاری از مردم از این فرصت استفاده می‌کنند، اما اگر از سیگارکشیدن متنفر هستید، ممکن است بدترین مکان باشد. یا می‌توانید با بیرون رفتن کمتر از مکان‌های دودی مانند این اجتناب کنید.

 

اینم از اتریش که از دور خیلی بی‌عیب‌ونقصه اما خب گل بی‌خار نیست خلاصه حواستو جمع کن اگر تو فکر مهاجرت به این کشوری.

 

سؤالات متداول

بهترین راه برای مهاجرت به اتریش کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به اتریش بسیار مؤثر است؛ اما به‌طورکلی ویزای جستجوی کار اتریش، تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، سرمایه‌گذاری از طریق قرمز سفید قرمز یا بلوکارت از بهترین راه‌های مهاجرت به اتریش است.

کم‌هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به اتریش چیست؟

روش‌های کاری مثل ویزای جستجوی کار اتریش و یا دریافت پیشنهاد کار از کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به اتریش است. تحصیل در اتریش نیز دومین روش کم‌هزینه است

آیا اتریش کشور خوبی برای مهاجرت است؟

اتریش یکی از کشورهای سطح بالای اروپا از نظر کیفیت زندگی، رفاه و همچنین خدمات اجتماعی می‌باشد. البته برای هر فردی باتوجه‌به اولویت‌ها و علایق وی و همچنین شرایط وی کشور مناسب متفاوت می‌باشد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.