مقالات

معایب زندگی در اکوادور

معایب زندگی در اکوادور

برای بهتر انتخاب کردن محل اقامت و مهاجرت به اکوادور نیاز است تمامی شرایط را سنجیده و با دید بهتری به کشور مورد‌نظر سفر کرد در این مقاله با مواردی که معایب زندگی در اکوادور هستند آشنا می‌شوید.
اکوادور در گوشه شمال غربی آمریکای جنوبی قرار دارد که از شمال با کلمبیا، از جنوب و شرق با پرو و از غرب با اقیانوس آرام همسایه است. اندازه کوچک اکوادور با وسعت 175807 مایل مربع (چیزی برابر با اندازه نوادا) تنوع باورنکردنی آن را رد می‌کند.
کوه‌های آند ستون فقرات اکوادور را تشکیل می‌دهند و از بالای کوه چیمبورازو به جنگل‌های بارانی انبوه استوایی و از غرب به سواحل مطبوع اقیانوس آرام فرود می‌آیند. در نتیجه فضایی پر از شگفتی در انتظار شما است.

جایگاه سگ در اکوادور

وقتی در اکوادور زندگی می‌کنید تعداد سگ‌ها از مردم بیشتر است.  تقریبا همه سگ‌ها را در این کشور دوست دارند با زندگی در اکوادور متوجه می‌شوید که بسته‌هایی در خیابان‌ها برای سگ‌های وحشی تعبیه شده است به این دلیل که شما باید در بخشی که برای رفت ‌و ‌آمد در نظر گرفته شده حرکت کنید چون سگ‌های کوچکتر تمایل دارند به حالت نیمه وحشی در اطراف محله‌ها پرسه بزنند و هرچه که میابند به این علت که با مشکل کمبود غذا طرف هستند به عنوان غذا برمیدارند. در نتیجه به دلیل وجود همیشه سگ‌ها در شب‌ صدای پارس سگ‌ها بیشتر به گوش می‌رسد. این مورد برای افرادی که خواب سبکی دارند یکی از معایب زندگی در اکوادور شناخته می‌شود.

برق در اکواور

وسایل برقی شما می‌توانند هر زمانی خاموش شوند. این بدان معناست که خدمات برق، آب و اینترنت در زندگی مدرن اکوادور در دسترس است اما باید این را در نظر بگیرید که این خدمات میتوانند بدون اخطار قبلی از دسترس خارج شوند. این یکی از نقطه ضعف‌های این کشور است که در سال‌های اخیر شروع به بهبود عملکرد کرده است اما به طور کامل برطرف نشده و به همین جهت اکثر مردم محلی منبع آب شیرین را در دسترس دارند تا در صورت قطعی طولانی مدت از این منابع استفاده کنند.
پس اگر در زمان زندگی در اکوادور نیاز به اینترنت دارید و کار آنلاین  انجام می‌دهید این مسئله را باید در نظر بگیرید که به یک مودم بی سیم یا منبع تغذیه پشتیبان نیاز دارید. این مسئله برای افراد دارای کار آنلاین جزو معایب زندگی در اکوادور شناخته می‌شود.

بهداشت مواد غذایی در اکوادور

در اکوادور محصولات تازه به وفور یافت می‌شود اما باید این نکته را درنظر بگیرید که تامین آب برای شستشوی این مواد غذایی مشکوک است و بیشتر مکان‌ها برای جلوگیری از آسیب به سلامت شما تاکید دارند که آب بخرید و یا بجوشانید تا دچار مشکل نشوید. تمیز کردن میوه و سبزیجات هم ضروری است و بدان معناست که برای پخت و پز با چالش رو به رو هستید زیرا گاهی منابع غذایی محدود می‌شود.

معایب زندگی در اکوادور

آلودگی در اکوادور

لایه‌ای از غبار را در اکوادور شاهد هستید که به نظر می‌رسد روی همه‌چیز وجود دارد و برای افرادی که مشکل وسواس دارند کمی سخت است و زندگی در اکوادور مناسب این افراد نیست.
در اکوادور چه در هوای آزاد قدم بزنید و چه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید انبوهی از مردم در اطراف شما وجود دارد که شما را احاطه می‌کنند.
همین غبار نیز که دلیل آن مشخص نیست منجر به مدت زمان بیشتری برای تمیزی همه چیز می‌شود و می‌توان گفت تقریبا شما را درگیر میزکاری می‌کند.

ویزای اقامت از طریق تغییر سیاست

زمانی که برای اولین‌بار وارد اکوادور می‌شوید پاسپورت شما یک مهر توریستی T3 را شامل می‌شود که به شما امکان اقامت در اکوادور به مدت 90 روز را می‌دهد اما اگر مدت اقامت شما بیش از ۹۰ روز باشد باید برای ویزای توریستی با اقامت 180 روز اقدام نمایید که با دریافت این نوع ویزا بیش از ۹۰ روز در این بازه نمی‌توانید خارج از اکوادور باشید.
نقض هر کدام از قوانین این ویزا منجر به جریمه و لغو ویزای شما می‌شود که همین نوع اقامت خود یکی از موارد لیست معایب زندگی در اکوادور است به این دلیل که با تغییر سیاست و دولت این قوانین دائما در حال تغییر است.

یادگیری زبان اسپانیایی

برای یادگیری زبان اسپانیایی باید وقت بگذارید زیرا اگر اسپانیایی نمی‌دانید زندگی در اکوادور برایتان سخت می‌شود. اکثر اکوادوری‌ها رفتاری دوستانه دارند و قبول می‌کنند که افراد مهاجر می‌خواهند با فرهنگ آن‌ها آشنا شوند.
با این حال باید در برخی جوامع برای یافتن دوست و آشنایی با افراد مختلف بسیار با احتیاط و مهربان رفتار کرد و باید این نکته را خاطر نشان کرد که اگر فقط به زبان انگلیسی مسلط باشید دایره دوستانتان کمی محدودتر می‌شود.

حشرات یکی از معایب زندگی در اکوادور

از آن‌جا که باران زیادی در اکوادور می‌بارد حشرات زیادی پس از باران بیرون می‌آیند و  پشه ها بزرگترین مشکل این کشور هستند و حشرات گزنده در این کشور باید مدیریت شوند.
تقریبا ۶ تا ۱۲ ماه زمان میبرد تا بدن مهاجران به این شرایط عادت کند و نسبت به حشرات قوی‌تر عمل کند.
پیشنهاد ما به شما این است که قبل از مهاجرت کامل حتما به شکل توریستی به این کشور رفت‌و‌آمد کنید و بدن خود را برای عادت به زندگی در این کشور عادت دهید.

نور آفتاب شاید از معایب زندگی در اکوادور به حساب بیاید!

از آنجایی که اکوادور دقیقا در امتداد خط استوا قرار دارد در تمام طول سال 12 ساعت نور مستقیم خورشید دریافت خواهید کرد بنابراین در تمام طول سال باید از ضدآفتاب طی روز استفاده کنید.
به همین جهت اگر مشکلات پوستی و یا هر مسئله‌ای با آفتاب دارید باید رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید. پرتوهای فرابنفش بسیار قوی هستند و معمولا در اولین سفر به این کشور مهاجران زودتر از چیزی که انتظار دارند می‌سوزند.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

معایب زندگی در اکوادور

اتصالات آب از معایب زندگی در اکوادور

اتصالات آب در اکوادور از استانداردهای مخصوص ساختمانی استفاده نمی‌کنند و بسیاری از مردم به خاطر وجود این دلیل دوش‌های حمام و اتصالات آبی خود را براساس آنچه خود می‌دانند درست می‌کنند.
برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی، قبل استفاده از اتصالات آب هر ملکی باید به طور کامل آن ملک را بررسی کنید زیرا اکثر ساختمان‌ها حداقل یک یا دو نصب دارند و باید مشاهده شوند.

بلیط برای افراد غیر مقیم!

افراد غیر مقیم باید بلیط رفت و برگشت داشته باشند اگر برای بازدید از اکوادور سفر می‌کنید باید حتما بلیط رفت و برگشت به عنوان بخشی از فرآیند ورود ارائه دهید. با وجود این بلیط می‌توانید 90 روز اقامت داشته باشید.

برای مهاجرت به اکوادور باید به چالش هایی توجه کرد. زمان انتظار برای ویزا می تواند طاقت فرسا باشد. همچنین باید قبل از حرکت، بیمه درمانی و گزینه های مراقبت کلی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاملاً تحت پوشش هستید.

اگر به فکر ایجاد تغییر در زندگی هستید، باید مزایا و معایب زندگی در اکوادور را مرور کنید. هر نکته در این راهنما را به دقت در نظر بگیرید تا ببینید آیا زندگی در اینجا بهترین گزینه شماست یا خیر.
در صورت سوال یا داشتن نظر در بخش نظرات این مقاله برای ما بنویسید و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

زندگی در اکوادور چقدر بد است؟

میزان جرم و جنایت و تنش‌های سیاسی در اکوادور از جمله موارد معایب زندگی در اکوادور است. بی‌ثباتی سیاسی همچنین مسبب عوارض متعددی است که مهاجران در کشور با آن مواجه هستند، از جمله تغییر مداوم سیاست‌های ویزا.

آیا مهاجرت به اکوادور ایده خوبی است؟

اکوادور یک کشور واقعاً منحصر به فرد است، و اگرچه اخیراً در رادارهای بسیاری ظاهر شده است، اگر به فکر مهاجرت به خارج از کشور هستید، مهاجرت به اکوادور باید به طور قطعی مورد توجه قرار گیرد.
در اکوادور می‌توانید املاک و مستغلات ارزان اما با کیفیت بالا و کیفیت زندگی خوبی پیدا کنید.

آیا آمریکایی های زیادی در اکوادور زندگی می کنند؟

آمریکایی‌ها در اکوادور متشکل از مهاجران و مهاجران از ایالات متحده به اکوادور هستند، عمدتاً بازنشستگانی که از خدمات اجتماعی استفاده می‌کنند که منجر به یک اثر جنجالی اصیل‌سازی می‌شود.
تخمین زده می‌شود که در حال حاضر حدود 5000 تا 10000 مهاجر آمریکایی در این کشور زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.