مقالات

معایب زندگی در نروژ

معایب زندگی در نروژ

نروژ، سرزمین آبدره‌ها، شفق شمالی، و زیبایی‌های طبیعی.

با زیباییاش شروع کردم ولی می‌خوام تو این مقاله از معایب زندگی در نروژ بگم و مهاجران مخصوصا ایرانیان در سفر و مهاجر به نروژ رو با معایب زندگی در نروژ آشنا کنم.

معایب زندگی در نروژ

معایب زندگی در نروژ

روبه رو شدن با ماجراهای جدید به‌عنوان یک مهاجر بسیار جذاب است اما نباید از معایب زندگی در نروژ نیز غافل شد. نروژ شمالی‌ترین کشور از سه کشور اسکاندیناوی است که دارای مرز طولانی با کشور همسایه سوئد در شرق است.

در شمال و شرق، نروژ با فنلاند و روسیه همسایه است، و تنگه اسکاگراک در جنوب قرار دارد، که در سراسر آن، دیگر همسایه اسکاندیناوی نروژ، دانمارک را خواهید دید.

موقعیت نروژ

نروژ خانه‌ی بسیاری از آبدره‌های افسانه‌ای کشور است، ورودی‌های عظیمی که در انتهای آخرین عصر یخبندان توسط یخچال‌های طبیعی با حرکت آهسته در لبه‌ی زمین حک شده‌اند و به دریا اجازه می‌دهند تا به داخل آن سرازیر شود.

زندگی در نروژ

اگر یک چیز در مورد زندگی در کشورهای اسکاندیناوی به‌طورکلی و زندگی در نروژ به طور خاص غیرقابل انکار باشد، این است که کیفیت زندگی ارائه شده به شهروندان و ساکنان تقریباً با هر معیاری چشمگیر است.

در سال 2019، گزارش سالانه جهانی شادی نروژ را در رتبه 3 قرار داد و در مقوله‌هایی مانند درآمد، آزادی، اعتماد به دولت، حمایت اجتماعی، سخاوت و موارد دیگر امتیازات بالایی را به‌دست آورد.

هزینه زندگی در نروژ بالا است

از معایب زندگی در نروژ دستمزدها و حقوقیست که بالاست. شاید بپرسید خب این کجایش از معایب زندگی در نروژ است؟ که باید بگویم: هزینه زندگی نیز همینطور است. بسیار بالاست. مواد غذایی، غذاخوری، (نوشیدنی‌های مربوط به فسق و فوجو) ، اجاره – تقریباً هر چیزی که یک مصرف کننده نیاز دارد احتمالاً در نروژ گران‌تر از جایی است که شما اهل آن هستید.

حتی نروژی‌ها با حقوق‌های معروف خود اغلب برای خرید اقلامی مانند مشروب و گوشت به سوئد می‌روند.

معایب زندگی در نروژ

فقط یک همبرگر در یک رستوران ممکن است 25 دلار برای شما هزینه داشته باشد، و تا آنجا که به اجاره مربوط می‌شود، یک اتاق کوچک در یک خانه مشترک احتمالا حداقل 3000 کرون کرون در ماه (320 دلار آمریکا، 250 پوند) هزینه خواهد داشت.

یک تخت‌خواب کوچک ممکن است بین 4500 تا 6000 NOK (640 دلار، 500 پوند) برای شما هزینه داشته باشد، در حالی که یک آپارتمان یک خوابه می‌تواند تا 12500 NOK (1300 دلار آمریکا، 1040 پوند) در ماه یا حتی بیشتر بسته به موقعیت مکانی و خانواده برای شما آب بخورد. آپارتمان با اندازه ممکن است به اندازه 20000 NOK (2100 دلار آمریکا، 1600 پوند) باشد.

بنابراین، هزینه‌های زندگی در نروژ می‌تواند برای مهاجران بازدیدکننده، حداقل در بدو ورود، شوکه‌کننده باشد. با این‌حال، هنگامی که در نروژ شغلی دارید و حقوق خوبی در نروژ دریافت می‌کنید، یا حتی حقوق متوسطی دریافت می‌کنید، واقعا متوجه نخواهید شد.

غذا در نروژ محدود است

یک شوک دیگر و معایب زندگی در نروژ برای بسیاری از افرادی که به زندگی در نروژ فکر می‌کنند این است که گزینه‌های غذایی در اینجا در مقایسه با آنچه که معمولاً در بریتانیا یا ایالات متحده پیدا می‌کنید بسیار محدود است.

آنها همه چیزهایی را که ممکن است نیاز داشته باشید در اختیار خواهند داشت، اما برای مثال، جایی که ممکن است 7 تا 10 انتخاب برای یک کالای معین در ایالات متحده داشته باشید، در نروژ فقط حدود 1 یا 2 انتخاب خواهید دید. و یا خوردن غذاهای متنوع در نروژ بعید است.

همچنین، برخی از افرادی که به عنوان مهاجر در نروژ زندگی می‌کنند، شکایت دارند که کیفیت غذا اغلب در مقایسه با کشور خود پایین‌تر است.

معایب زندگی در نروژ

به خاطر داشته باشید که بهترین کار را با چسبیدن به غذاهای فصلی خواهید داشت، و اینکه برخی از چیزهایی که در نروژ تولید می‌شوند به‌طور مداوم از مهاجرانی که در آنجا زندگی می‌کنند، امتیاز بالایی دریافت می‌کنند، مانند شکلات، نان، شیرینی‌ها و انواع توت‌ها.

مالیات بر ارزش افزوده از معایب زندگی در نروژ

یکی دیگر از معایب زندگی در نروژ و البته موارد موارد شوک برای اکثر افرادی که به مهاجرت از خارج و زندگی در نروژ فکر می‌کنند این است که مالیات بر ارزش افزوده این کشور یا Merverdiavgift واقعاً بالا است. برخی از اقلام مالیات 25 درصدی دارند، نرخی که تنها در صدر قرار دارد و مجارستان 27 درصد مالیات بر ارزش افزوده دارد.

غذا، حمل‌ونقل، فیلم‌ها و اقامتگاه‌ها تنها 12 درصد نرخ پایین‌تری دارند، اما هنوز هم افزایش می‌یابد.

بنابراین، هنگامی که تصمیم گرفتید وارد نروژ شوید و به‌عنوان یک مهاجر در نروژ زندگی کنید، مطمئن شوید که قبل از عبور از گمرک، در فروشگاه معاف از گمرک فرودگاه ذخیره کرده‌اید!

یافتن شغل از معایب زندگی در نروژ است

با تحصیلات رایگان پس از متوسطه و جمعیت با تحصیلات عالی، یافتن یک شغل خوب می‌تواند برای کسی که می‌خواهد زندگی در نروژ را به عنوان یک مهاجر امتحان کند، مشکل باشد.

اگر تصمیم گرفتید که مهاجرت به نروژ انجام می‌شود، فقط مطمئن شوید که پس انداز یا درآمد دیگری برای زندگی دارید.

تفاوت‌های فرهنگی از معایب زندگی در نروژ

گفته می‌شود که نروژی‌ها هرگز از چیزی شکایت نمی‌کنند. اما دیدن آدم‌های منظم و جدی و خشن، بسیاری از مردم را به وحشت می اندازد.

معایب زندگی در نروژ

به‌طور کلی روند زندگی آهسته‌تری در نروژ وجود دارد، بنابراین برای مثال، وقتی در اسلو مغازه راه‌اندازی می‌کنید، انتظار شلوغی لندن یا نیویورک را نداشته باشید.

یکی دیگر از چالش‌های فرهنگی برای بسیاری از مهاجرانی که در نروژ زندگی می‌کنند، عادت کردن به هنجار فرهنگی عدم تبلیغ خود یا تلاش بیش از حد برای برجسته شدن است.

پس جلب توجه زیاد را فراموش کنید، این موضوع بر هر کسی که می‌خواهد به عنوان یک خارجی در نروژ زندگی کند و در قانون ژانته تحصیل کند، واجب است.

حتی به‌همان اندازه که این جنبه از فرهنگ اسکاندیناوی پیچیده و ظریف است، اگر می‌خواهید صادقانه زندگی و کار کنید، مهم است که سعی‌کنید ذهن خود را حول این ایده که گروه را در اولویت قرار دهید و از اینکه به عنوان یک فخرفروش تلقی نشوید بپیچید.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

سرعت کار

تطبیق با سرعت متفاوت زندگی در نروژ می تواند چالش برانگیز باشد.

زندگی در نروژ بسیار کندتر از زمانی است که شما به زندگی در غرب بیشتر عادت دارید. وقتی اینجا زندگی می‌کنید باید آگاهانه میزان تلاشی که برای کارها انجام می‌دهید را کاهش دهید. این فرهنگ حتی به افرادی که تلاش می‌کنند از آنچه دیگران انجام می‌دهند بالاتر بروند، تحقیر می‌کند. اکثر مردم در نهایت به آنجا می‌رسند و کارهای جدیدی را پیدا می‌کنند که دوست دارند، مانند کاوش در فرصت‌های متعدد در فضای باز که وجود دارد.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی اجباری

نروژ زمانی که باید تصمیمات بهداشتی بگیرید، انتخاب‌های زیادی در اختیار شما قرار نمی‌دهد. از آنجا که این یک سیستم مراقبت ملی است، همه باید از رویه‌هایی که دولت تعیین می‌کند پیروی کنند. شما نمی‌توانید بدون ارجاع پزشک خانواده خود با متخصص تماس بگیرید، و این بدان معناست که زمان انتظار شما برای برخی از روش های پیچیده می‌تواند کمی بیشتر از زمان انتظار در سایر کشورها باشد. حالا چرا این گزینه جزء معایب زندگی در نروژ است؟

به این دلیل است که برخی از نروژی‌ها را می‌بینید که در صورت وجود چیزی خاص که نیاز به درمان دارد، اما سفرهای گردشگری پزشکی را آغاز می‌کنند. برخی از مردم برای دریافت نظر دوم در مورد وضعیت خود به کشور دیگری می‌روند. این باعث می‌شود که دریافت مراقبت‌های موردنیاز گران‌تر شود.

اگر بتوانید این مسائل را مدیریت کنید، مزایای زیادی در انتظار ورود شما به نروژ است. این سرزمین پر از مناظر زیبا، مکان‌های متنوع در فضای باز، و فرصت‌هایی برای پیاده روی، دوچرخه‌سواری، یا ملاقات با دوستان است. زندگی در نروژ کند می‌شود زیرا می‌توانید زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید.

 

سوالات متداول

نروژی چه نژادی است؟
نروژی‌ها (نروژی: nordmenn) یک گروه قومی ژرمن شمالی بومی نروژ هستند. آن‌ها فرهنگ مشترکی دارند و به زبان نروژی صحبت می‌کنند. مردم نروژ و نوادگان آن‌ها در جوامع مهاجر در سراسر جهان یافت می‌شوند، به‌ویژه در ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و آفریقای‌جنوبی.

ویژگی های فیزیکی نروژی ها چه هستند؟
صفات فیزیکی مفروض نوردیک‌ها شامل چشم‌های سبک، پوست سبک، قامت بلند، و جمجمه دولخوسفالیک بود؛ صفات روانی آنها راستگویی، عادلانه بودن، روحیه رقابتی، ساده‌لوحی، محفوظ بودن و فردگرایی تلقی می‌شد.

آیا وایکینگ‌های نروژی هستند؟
سرچشمه وایکینگ‌ها از منطقه‌ای بود که به دانمارک، سوئد و نروژ امروزی تبدیل شد. آن‌ها در انگلستان، ایرلند، اسکاتلند، ولز، ایسلند، گرینلند، آمریکای شمالی و بخش‌هایی از سرزمین اصلی اروپا، از جمله جاهای دیگر ساکن شدند.

مهاجرت به نروژ چقدر سخت است؟

البته وقتی برای اولین بار به نروژ می روید، می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر شغل یا پس انداز زیادی برای کمک به شما نداشته باشید. اما در عین حال با بودجه ای که در اختیار دارید زندگی می کنید، که به نوبه خود به شما امکان می دهد به طور معقولی تصمیم بگیرید که چه چیزی و چه زمانی خرج کنید. باید از معایب زندگی در نروژ آگاه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.