مقالات

معایب زندگی در آمریکا

معایب زندگی در آمریکا

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا، کشوریه که به عنوان مرکز فرهنگی، مالی و اقتصادی جهان شناخته می‌شه. این کشور یکی از پرتقاضاترین کشورهای جهانه. مردم از هر نوع با حرفه‌ای، از دانش آموزان، عشایر، موسیقی‌دانان، بازیگران و تاجران گرفته تا کارآفرینان، همه چیز را در آمریکا دارند.

معایب زندگی در آمریکا

این کشور پرطرفدار و جذاب بی‌شک معایبی نیز دارد. کارآفرینانی که به این کشور سفر می‌کنند ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شوند. برای آن دسته از مهاجرینی که آمریکا را کشوری بی‌عیب و نقص می‌دانند خواندن این مقاله را به‌شدت پیشنهاد می‌کنیم چرا که کاملا بی‌طرفانه از معایب زندگی در آمریکا گفته‌ایم.

 

معایب زندگی در آمریکا

تغییرات آمریکا 

در دهه‌های پس از جنگ داخلی، آمریکایی‌ها تغییرات قابل‌توجهی را در زندگی روزمره خود تجربه کردند، از لباس‌هایی که می‌پوشیدند و غذایی که می‌خوردند تا فرصت‌های تفریحی.
با افزایش تقاضا برای آموزش، سیستم مدارس دولتی و دانشگاه رشد و توسعه یافت. در همین حال، آمریکایی‌ها اوقات فراغت خود را با طیف متنوعی از فعالیت‌ها پر می‌کردند، از ورزش گرفته تا پارک‌های تفریحی.

تاثیر تولید انبوه تولید انبوه نحوه لباس پوشیدن، خرید و غذا خوردن آمریکایی‌ها را تغییر داد. پس از جنگ داخلی، لباس‌های دست‌ساز به سرعت جای خود را به لباس‌های آماده‌ای داد که از طریق فروشگاه‌های خرده‌فروشی فروخته می‌شد.

[typed string0=”با این تغییرات و پیشرفت‌ها آمریکا به آمریکای امروزی تبدیل شد. این تغییرات و این پیشرفت مزایا و معایبی هم داشته که در این مقاله به برخی معایبش اشاره کردیم.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

اما مردم مجبور نبودند در شهرهای بزرگ زندگی کنند یا حتی خودشان به فروشگاه‌ها سر بزنند تا چیزهای موردنیاز خود را بخرند. رفته رفته تنوع غذاهای موجود نیز به طرز چشم‌گیری افزایش یافت.

زنان بیشتر و بیشتر به خرید غذاهای تجاری می پرداختند و کمتر به پخت و پز و کنسرو کردن می پرداختند.
گسترش آموزش. ثبت‌نام در مدارس دولتی بین سال‌های 1870 و 1900 دو برابر شد، از جمله جهش قابل توجهی در تعداد دانش آموزان دبیرستانی در همان دوره. هر دو روند به کاهش شدید بی سوادی در ایالات متحده کمک کردند

هزینه‌ی بالا

این یکی از معایب زندگی در آمریکاست. همانطور که می‌دانید استاندارد زندگی در ایالات متحده بسیار بالا است.
شما نمی‌توانید انتظار دسترسی به یک زندگی خوب را بدون صرف مقدار زیادی پول داشته باشید. با این وجود می‌توانید با بودجه محدود در ایالات متحده زندگی کنید.
اما برای تازه‌واردها سخت خواهد بود. همچنین، اگر شما یک کارآفرین جدید هستید، خرج‌کردن پول زیاد برای شما امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین، ممکن است برای بسیاری از کارآفرینان رو‌به‌رو‌شدن با هزینه‌های بالای زندگی در آمریکا سخت باشد.

تغذیه‌ی ‌ناسالم از معایب زندگی در آمریکا‌ ست 

و یکی دیگر از معایب زندگی در آمریکا تغذیه‌ی ناسالم است. آمریکا به خاطر غذاهای ناسالم و فست‌فودهایش معروف است. این کشور مدرن و پر سرعت است. و مردم می‌خواهند با هر وسیله‌ای در وقت خود صرفه‌جویی کنند. به همین دلیل است که اکثر آمریکایی‌ها به فست‌فودها معتاد هستند. هم‌چنین، آنها به دلیل عادات غذایی ناسالم شناخته شده‌اند.

معایب زندگی در آمریکا

متأسفانه حتی صنعت فست‌فود نیز مصرف‌کنندگان را تشویق می‌کند که به این عادات، عادت کنند. جالب اینجاست که اگر زمان آزاد بسیار محدودی دارید، ممکن است تحت تأثیر آن عادات ناسالم قرار بگیرید. اگر کارآفرین هستید، این یکی دیگر از مشکلات زندگی در آمریکا است.

سبک زندگی ناسالم 

مشابه نکته قبلی، ممکن است شما نیز تحت تاثیر انتخاب‌های بد سبک زندگی آمریکایی قرار بگیرید. برای یک کارآفرین، زمان شما پول است. بنابراین، ممکن است بخواهید برای صرفه‌جویی در زمان، از خیلی از رفتارهای سالم خود دست بکشید. ورزش نکنید! تفریح نکنید! به گردش نروید!
زمان کمی را با خانواده بگذرانید!!!! بی‌خواب شوید!!! شروع به سیگارکشیدن کنید!!! همیشه آنلاین بمانید!!! این‌ها برخی از رایج‌ترین مسائلی هستند که هر فرد شاغلی در طول زندگی خود با آن مواجه می‌شود. با این حال، اگر در ایالات متحده باشید، این موارد می‌تواند شایع‌تر باشد.

آمریکا استرس‌ زاست 

این موضوع هم باز بی ارتباط به دو بخش بالایی نیست. وقتی تحت فشار زیادی برای موفقیت هستید، ممکن است درنهایت دچار استرس شوید. اگر مشکلی در ایده کسب‌وکار شما پیش بیاید، یا اگر دیدید که آنطور که انتظارش را داشتید به هدف خود نمی‌رسید. این ممکن است فشار بیشتری ایجاد کند.
و اگر نتوانید فشار را تحمل کنید، ممکن است تسلیم شوید. از این رو، کارآفرینی که در آمریکا زندگی می‌کند ممکن است افسرده شود یا با مشکلات سلامت روانی مواجه شود.

 از معایب زندگی در آمریکا حقوق‌های نامنظم است

(البته من نمی‌دونم اونایی که این ماجرا رو جزء مشکلات بزرگ آمریکا اوردن آیا ایرانو دیده بودن یا نه؟ این مشکله آخه عزیز من؟ این روتین زندگی ماست) یکی دیگر از کاستی‌های در آمریکا کارآفرین یا شاغل‌بودن، دستمزد نامنظم است. وقتی یک کارآفرین هستید تضمینی برای داشتن یک حقوق منظم یا پایدار ندارید. اگر شرکت یا کسب وکار شما سود داشته باشد، چک حقوق دریافت خواهید کرد.

ممکن است گاهی احساس تنهایی کنید

آمریکایی‌ها و زندگی نژاد‌پرستانه‌شان به شما امکان دوست‌یابی آسان را نمی‌دهد. آنها با غریبه‌ها رابطه‌ی خوبی ندارند. (دیگه با ایرانیاهم که نگم براتون) آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که نسبت به شما که احیانا آسیایی هستید برترند، فقط به این دلیل که در ایالات متحده به دنیا آمده‌اند و جدای از این سیاست‌های سخت بعد از حمله تروریستی 11 سپتامبر 2001، زندگی را برای مهاجران در این کشور دشوارتر از قبل کرد. 🙂 باید اضافه کنم که از دیگر معایب زندگی در آمریکا می‌توان به نداشتن زبان رسمی اشاره کرد. آمریکایی‌ها هرجور که دوست دارند حرف می‌زنند.

هزینه‌ی تحصیل بالا 

و اما بازهم از معایب آمریکا و هزینه‌ی بالایی که داد دانشجویان مهاجر را به هوا برده‌ است. هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور تا 5000 دلار در سال می‌رسد و از گران‌ترین نرخ آموزش‌ها در جهان است. و علاوه بر این گرانی پذیرش دانشجویان مهاجر به خصوص از ایران بسیار دشوار است. این دو از سخت‌ترین و بزرگ‌ترین موانع و معایب زندگی در آمریکاست. و شاید همین غیرقابل دسترس بودن این کشور را پرمتقاضی کرده

معایب زندگی در آمریکا

عدم تامین سیستم درمانی 

بیمه و خدمات درمانی در آمریکا از طرف دولت تامین نمی‌شود و برآورده کردن نیازهای درمانی هر شخص با خود اوست. هزینه‌های درمانی نیز بسیار بالاست و برای خانواده‌های مهاجر که نگرانی‌های تامین هزینه‌ی خانواده و مشکل زبان و یا حتی مشکل پرداخت هزینه‌های  بالای درمانی و پزشکی را دارند این مسئله از بزرگ‌ترین معایب زندگی در آمریکاست.

جرم و جنایت 

بالابودن نرخ جرم و جنایت در این کشور از اصلی‌ترین معایب زندگی در آمریکا به‌شمار می‌آید و این مسئله مهاجران را بسیار می‌ترساند. آزادی اسلحه، عدم رسیدگی به جرایم و آزادی بالا امنیت را برای آن دسته از مردمی که نمی‌خواهند درگیر مسائل حاشیه‌ای شده و سرشان به زندگی خودشان گرم است و به دنبال زندگی آرامند، بسیار آزاردهنده است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید راجع به محله‌های آن بسیار تحقیق کنید

آمریکا در کنار مزایا و و رفاهی که به مردمش می‌دهند بی‌شک مثل تمامی کشورهای دیگر نواقصی دارد و در این مقاله تعدادی از معایب زندگی در آمریکا را بررسی کردیم. قبل از مهاجرت و یا تصمیم به مهاجرت گرفتن، حتما تحقیقات کاملی انجام داده و از مقصد مطمئن شوید.

سوالات متداول 

چگونه می‌توانم برای همیشه به آمریکا مهاجرت کنم؟
دسته مناسب ویزای خود را شناسایی کنید. اگر شما در حال حاضر در خارج از ایالات متحده و می‌خواهید به مهاجرت به ایالات متحده برای همیشه، شما ابتدا باید ویزای مهاجر به دست آوردن. چندین دسته ویزای مهاجرت وجود دارد که هر کدام نیاز به فرم درخواست متفاوت و حمایت از مستندات دارند.

مهاجران در آمریکا چه کسانی هستند؟
آسیایی ها (۲۸٪)، مکزیکی‌ها (۲۵٪) و دیگر آمریکایی‌های لاتین (۲۵٪) هر کدام حدود یک چهارم جمعیت مهاجر آمریکا را تشکیل می‌دهند و به دنبال آن ۹٪ که در منطقه ای دیگر به دنیا آمده‌اند. مهاجران این کشور امروز بیشتر از سال ۱۹۹۰ ساکن شده اند، زمانی که سهم کسانی که ظرف ۱۰ سال گذشته وارد شده بودند به ۴۴٪ رسید.

مهاجران چقدر به آمریکا کمک می‌کنند؟
مهاجران در آمریکا میلیاردها دلار مالیات کمک می‌کنند. خانوارهای به رهبری مهاجر در سراسر ایالات متحده در مجموع ۳۰۸٫۶ میلیارد دلار مالیات فدرال و ۱۵۰ میلیارد دلار مالیات ترکیبی ایالتی و محلی در سال ۲۰۱۸ کمک کردند.

سابقه مهاجرت به آمریکا چه بود؟
تاریخچه مهاجرت به آمریکا جزئیات حرکت مردم به آمریکا، از دوران استعمار تا به امروز را بیان می‌کند. آمریکا امواج پی در پی مهاجرت به ویژه از اروپا و بعدها از آسیا و آمریکای لاتین را تجربه کرد.

چگونه یک مهاجر کارت سبز دریافت می‌کند؟
تنظیم وضعیت خود را به یک ساکن دائم روند مهاجران استفاده برای دریافت کارت سبز در حالی که در ایالات متحده است. پردازش کنسولی روشی است که مهاجران برای دریافت گرین کارت خود در خارج از ایالات متحده یا زمانی که فاقد صلاحیت برای تنظیم وضعیت در ایالات متحده هستند، استفاده می‌کنند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.