مقالات, مهاجرت

سختی ها و دشواری زندگی در ترکیه

معایب زندگی در ترکیه

معایب زندگی در ترکیه

تو مقاله‌های قبلی از ترکیه و مزایای زندگی در ترکیه گفتم و حالا اومدم با معایب این کشور.

می‌خوام از معایب زندگی در ترکیه بگم و بهتون یادآوری کنم که هیچ کشوری 100 نیست و هر جا و مکانی نواقص خاص خودشو داره. نباید فقط قربون قد و بالای یه کشور رفت. مزایای و معایب زندگی در ترکیه رو می‌ذاریم تو ترازو بعد می‌بینیم کودوم پایین‌تره که بتونیم یه مهاجرت یا سفر عالی رو تجربه کنیم.

بریم که می‌خوام ببرمتون تو دل نواقص ترکیه

معایب زندگی در ترکیه

 

علل بوجود آمدن مشکلات زندگی در ترکیه

به دلیل پیشرفت فکری، اقتصادی و اجتماعی که ترکیه از آن برخوردار است، این کشور به مقصد بسیاری از مهاجران و توریستان برای سکونت و زندگی در شهرها و محله‌های خود تبدیل شده است،

همچنین بخش بزرگی از جامعه ترکیه به قوانین همسایگان احترام می‌گذارند و آن را حفظ می‌کنند و به آزادی و تعدد افکار اعتقاد دارند به گونه‌ای که ساکنان یا سرمایه‌گذاران را به احساس اطمینان و امنیت برساند که این اولین چیزی است که انسان به آن نگاه می‌کند. برای زندگی در آن می‌پرسد.

اما در کنار همه‌ی امکانات و رفاه و آزادی‌ها ترکیه نیز معایبی دارد و لازم است قبل از مهاجرت از معایب زندگی در ترکیه باخبر باشید.

تحولات ترکیه

در دو دهه گذشته، ترکیه با یک گذار کیفی قابل توجه در همه سطوح متمایز شده است، که این کشور را به مقصدی برای اقامت همه ملیت‌ها و ملل، در جستجوی یک زندگی مناسب و یا افزودن نوعی سرمایه‌گذاری مالی به این زندگی مناسب تبدیل کرده‌است. پروژه‌هایی که ایجاد می‌کنند و از آنها سود می‌برند تا سبک زندگی خود را حفظ کنند. این تغییرات باعث به‌وجود آمدن مزایا و معایبی شده که ما با بررسی معایب زندگی در ترکیه و معرفی مکان‌های مناسب برای زندگی در ترکیه می‌خواهیم کمی از استرس و یا اضطراب قبل از سفرتان را برطرف کند.

شرایط مهاجرتی ترکیه

اولین قدمی که مهاجرت شما به ترکیه برای زندگی را تضمین می‌کند، درخواست از سفارت‌های ترکیه و اخذ ویزا است و پس از دریافت آن، می‌توانید انواع مختلفی از مجوزهای اقامت را پیدا کنید.

اجازه اقامت شما را قادر می‌سازد تا به زندگی خود به‌طور عادی ادامه دهید. در ترکیه، خرید ملک هم‌چنان در راس این گزینه‌ها قرار دارد و اجازه اقامت کوتاه‌مدت به نام اقامت توریستی وجود دارد و اجازه اقامت طولانی‌مدت یا آنچه به‌عنوان اجازه اقامت دائم در ترکیه شناخته می‌شود، وجود دارد و به کسانی اعطا می‌شود که به‌طور مداوم و بدون وقفه به مدت هشت سال بر‌اساس شرایط خاص در سرزمین‌های ترکیه اقامت داشته‌باشند

اخذ اقامت اروپا با پاسپرت ترکیه

شرایط مهاجرتی ترکیه

مجوز اقامت‌کاری وجود دارد که به خارجی‌هایی که در شرکت‌های ترکیه کارمند هستند اعطا می‌شود، هم‌چنین اجازه اقامت دانشجویی نیز هست که به دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه به ترکیه می‌آیند و یا اجازه اقامت خانوادگی به مردی که با یک زن ترک ازدواج کرده یا زنی که با یک مرد ترک ازدواج کرده است.

زن و شوهر ترک می‌توانند پس از سه سال برای شهروندی ترکیه درخواست دهند. همچنین، برای خانواده کارمندانی که دارای مجوز اقامت کاری هستند، می‌توان مجوز اقامت خانوادگی دریافت کرد.

هم‌چنین اجازه اقامت از طریق خرید ملک وجود دارد که هر سال تمدید می‌شود و برای زن و شوهر و فرزندان زیر هجده سال نیز صادر می‌شود.

دشواری ترکی استانبولی

شاید از مهم ترین معایب زندگی در ترکیه مربوط به زبان باشد، زیرا ترک‌ها ترجیح می‌دهند به زبان خود ارتباط برقرار کنند و به کسانی که به آن صحبت می‌کنند عشق می‌ورزند، بنابراین ساکنان ترکیه در برقراری ارتباط با مشکل مواجه می‌شوند، اما زبان ترکی یکی از زبان‌های این کشور است.

دشواری ترکی استانبولی

زبان‌هایی که خیلی سریع می‌توان آنها را یاد گرفت و به زودی متوجه می‌شوید که می‌توانید اولین جملات ارتباطی را بیان کنید و کم کم زبان را تمرین می‌کنید و در آن عمیق می‌شوید. نمونه‌های بی‌شماری از ساکنین وجود دارد که توانسته‌اند به این زبان تسلط پیدا کنند که تعداد زیادی لغات عربی در آن وجود دارد.

هزینه زندگی در ترکیه

زندگی در ترکیه، به‌طور کلی، در محدوده هزینه‌های بالا قرار نمی‌گیرد، به خصوص اگر در مقایسه با سایر کشورهای جهان که ویژگی‌های مشابهی در شهرنشینی و طبقه‌بندی دارند، جایی که حداقل حقوق یا حداقل دستمزد مهیاست و  نیاز به یک زندگی مناسب با هزینه متوسط براورده می‌شود. و این موضوع نیز با توجه به توان مالی و نیازهای زندگی هر فرد نسبی است. هزینه‌ی زندگی در ترکیه به نسبت ایران بالاست. پس اگر زندگی در جایی را می‌خواهید که از ایران به‌صرفه‌تر باشد ترکیه جای مناسبی نیست. هزینه‌های بالای زندگی از معایب زندگی در ترکیه است.

بالا بودن نرخ جرائم

از معایب زندگی در ترکیه بالا بودن نرخ جرم‌و‌جنایت در برخی محله‌های این کشور است (در همه‌ی کشورها البته همینه اما خب بهتره یلی راجع به این مسئله و محله‌ای که می‌خواید توش زندگی کنید تحقیق کنید)

بهترین مناطق ترکیه

موضوع با توجه به شیوه زندگی مورد‌نظر متفاوت است، کسانی هستند که ترجیح می‌دهند به دور از شلوغی زندگی کنند، بعضی دیگر شهرهایی را ترجیح می‌دهند که در آن جنبش قوی و فعال در تجارت و سرمایه‌گذاری‌های مالی خود باشد و کسانی هستند که ترجیح می‌دهند هر دو ویژگی را با هم ترکیب کنند و ترکیه آن چیزی را دارد که هر ساکنی به آن نیاز دارد. در کنار آشنایی با معایب زندگی در ترکیه بهتری است از جاهای مناسب زندگی در ترکیه هم باخبر شوید .

استانبول

مدریته و تاریخ، استانبول هر دو ویژگی را با هم دارد، جایی که این شهر باستانی جایگاه خود را برای مدت طولانی به عنوان مقصدی برای تعطیلات، تفریح و تجارت حفظ کرده است، جایی که بزرگترین پروژه‌ها در ترکیه مانند فرودگاه جدید استانبول با موقعیت خاص خود را دارد. و همچنین بزرگترین پارک‌ها، مساجد و جاذبه‌های گردشگری و موارد دیگری که آن را در خط مقدم شهرهای ترکیه قرار داده است.

ترابزون

این شهر عروس بلامنازع شمال ترکیه محسوب می‌شود و دروازه‌ی مهمی بین شرق و غرب از طریق دریای سیاه است، همچنین دارای اهمیت تمدنی است که قدمت آن به امپراتوری‌های روم، بیزانس و عثمانی در طول تاریخ بازمی‌گردد و دریاچه‌ی معروف اوزونگول در دامنه‌ی رشته‌ای از کوه‌های مرتفع این شهر قرار دارد و ترابزون به دلیل زیبایی، آب‌و‌هوا و طبیعت خیره‌کننده‌اش مورد توجه گردشگران از سراسر جهان بوده است.

 آنکارا

این شهر را نمی‌توان از دست داد، زیرا با ساختمان‌های مرتفع، کارگاه‌های بزرگ و کارخانه‌های بزرگ، تصویر ترکیه مدرن را نشان می‌دهد و چیزی که بیش از همه آن را متمایز می‌کند، فعالیت سیاسی و دیپلماتیک آن است زیرا پایتخت است. به دلیل وجود سفارت‌های بین‌المللی در آن، ساختمان‌های زیبا، مهندسی دقیق و برنامه‌ریزی سازمان‌یافته و ناگفته نماند هزینه‌های پایین زندگی، این شهر بسیار محبوب است.

آنکارا

 

ازمیر

این شهر را فراموش نکنید، جایی که زیبایی شهری تجاری باستانی با زیبایی دریای اژه و خط ساحلی مشرف به آن که یکی از مهم‌ترین و بهترین مناطق ترکیه برای اقامت توریستی و گذراندن تعطیلات به حساب می‌آید، آمیخته شده است. ازمیر در نمایشگاه‌های تجاری خود متمایز است و مقصدی برای تجار از همه کشورها و استان های ترکیه است.

بورسا

اولین پایتخت امپراتوری عثمانی، مشرف به دریای مرمره است که به دلیل آب‌و‌هوای معتدل خود متمایز است، همچنین دارای یک محیط جغرافیایی ساحلی است که علاوه بر سهولت زندگی در آن، بین کوهستانی و ساحلی متفاوت است. و فراوانی گزینه‌های کار و مسکن در آنجا، به علاوه مردم آن را بهترین شهر برای زندگی در ترکیه می‌دانند.

در کنار مزایا، معایب زندگی در ترکیه را نیز ببینیم تا بتوانیم مهاجرت بهتری به این کشور داشته باشیم و یا برای سفر کردن به این کشور نیز مهیا باشیم.

 

سوالات متداول 

برای مهاجرت به ترکیه از کجا شروع کنم؟

اولین گام برای مهاجرت به ترکیه شناخت روش‌های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم‌کرد.

بهترین راه برای مهاجرت به ترکیه کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به ترکیه بسیار مؤثر است؛ اما به‌طور کلی ویزای کار ترکیه، تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، خرید ملک در ترکیه و سرمایه‌گذاری در ترکیه از بهترین راه‌های مهاجرت به ترکیه است.

کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به ترکیه چیست؟

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه‌ترین روش های مهاجرت به ترکیه است. تحصیل در ترکیه نیز دومین روش کم هزینه است.

آیا برای مهاجرت به ترکیه باید حتما از طریق وکیل اقدام کنیم؟

خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به ترکیه را بیاموزید. اما مسلماً وکیل می‌تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.