مقالات

معایب زندگی در اسپانیا

معایب زندگی در اسپانیا

مهاجرت به کشورهای اروپایی رویای این روزهای جوان‌ها و حتی شاغلین ایرانی است. یکی از مقصدهای جذای برای ایرانی‌ها کشور زیبای اسپانیا با فرهنگ،‌ امکانات و ویژگی‌های منحصر به فردش است. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تا معایب زندگی در اسپانیا را برای شما توضیح دهیم تا با آگاهی بیشتری به انتخاب این کشور بپردازید. در خصوص مزایای اقامت در اسپانیا نیز مقاله‌ای مفصل آماده کرده‌ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.

معایب زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا

زندگی در این کشور امن و زیبا و عضو شینگن می‌تواند بسیار جذاب باشد. در قرن 15 میلادی این کشور به صورت یک پادشاهی یکپارچه و متحد درآمد.

بیش از 70 درصد جمعیت اسپانیا مسیحی کاتولیک و ما بقی یهود، هندو، اسلام و بوداییست. زندگی در اسپانیا 45 درصد رضایت مهاجران را به همراه دارد.

مردم اسپانیا

نژاد مردم اسپانیا در مجموع ترکیبی از بومیان شبه‌جزیره ایبریا و فاتحان این شبه‌جزیره است. اقوام و نژادهای غیر‌بومی شامل رومن‌ها، سوبی، اقوام مدیترانه‌ای، وندالز، اقوام تتونیک و ویزیگوت‌ها می‌باشند که علاوه براین یهودیان هم در کشور اسپانیا در حال هستند. امروزه در کشور اسپانیا چند گروه قومی اصلی وجود دارند که از نظر فرهنگ و زبان ویژگی‌های متمایزی دارند.

بریم سراغ معرفی معایب زندگی در اسپانیا

آشپزی قومیتی

برخی از مردم احساس می‌کنند که تجربه آشپزی در اسپانیا پس از مدتی خسته‌کننده می‌شود زیرا صادرات در فروشگاه‌های محلی وجود ندارد.

این بدان معناست که یافتن محصولات بین‌المللی مورد‌علاقه خود، از جمله چاشنی‌ها و گیاهان، برای ایجاد چیزی که با ترجیحات شخصی شما کار می‌کند، یک چالش است. (هر چیزی نمی تونی بخوری و هوس قرمه سبزی و فسنجونو اینا نکن این از بدترین معایب زندگی در اسپانیا ست)

معایب زندگی در اسپانیا

از آنجایی که این اقلام فصلی هستند، ممکن است لازم باشد یک سال کامل صبر کنید تا بتوانید دوباره برخی از وعده‌های غذایی مورد علاقه خود را میل کنید.

فروشگاه‌هایی که اقلام مورد نیاز را می‌فروشند قیمت و هزینه‌شان بالاست و این یکی از دردسرسازترین معایب زندگی در اسپانیاست.

هزینه‌های آب و برق در اسپانیا بالاتر از میانگین اروپا است.

از معایب زندگی در اسپانیا این که مثلا شما می‌خواهید مقداری پول در اجاره پس‌انداز کنید، اما هزینه‌های آب‌و‌برق شما به‌طور قابل‌توجهی بالاتر خواهد است. آب می‌تواند منبع کمیاب در اسپانیا (با وجود قرار گرفتن آن بین اقیانوس اطلس و مدیترانه) باشد. انتظار داشته باشید در تابستان حدود 80 یورو در ماه برای نیازهای برق خود و سپس حدود 30 درصد بیشتر در ماه‌های زمستان بپردازید. اکثر اجاق‌ها و سیستم‌های گرمایش آب از گاز طبیعی استفاده می‌کنند که 40 یورو دیگر اضافه می‌کند و سپس برای دسترسی به آب آن دو برابر می‌شود.

هزینه‌های حمل‌و‌نقل عمومی بالاست

اگر هنگام زندگی در اسپانیا ترجیح می‌دهید تاکسی بگیرید، هزینه کرایه‌های شما می‌تواند بسته به محل زندگی شما به شدت متفاوت باشد. هزینه‌ها نیز گاهی بسیار متغیر است. غیر‌معمول نیست که این خدمات در جوامع کوچک‌تر از مکان‌هایی مانند بارسلونا، سویا یا والنسیا هزینه بیشتری داشته باشد. می‌خواهید از ماشین‌حساب‌های کرایه‌ای که گاهی با این خدمات ارائه می‌شود استفاده کنید تا بتوانید هزینه‌های حمل‌و‌نقل خود را با خانه جدیدتان بودجه‌بندی کنید.

از معایب زندگی در اسپانیا هزینه‌های بالای حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ این کشور است. باید مراقب دخل و خرجتان باشید.

شنیدن سر و صدای بلند از مزایای زندگی در اسپانیا ست

گاهی فکر می‌کنید همسایه‌هایتان مهمانی دارند که تا ساعت 1 بامداد موسیقی به گوش می‌رسد حتی در روزهای غیر تعطیل! یا فکر می ‌کنید مردم دورهم جمع شده‌اند برای تفریح و دورهمی و مهمانی و …

معایب زندگی در اسپانیا

اما بعد متوجه می‌شوید که این‌ها همه یک روز معمولی در اسپانیا را تشکیل می‌دهند. همه‌چیز معمولیست. اگر در محله‌ای شلوغ زندگی می‌کنید، مکالمات طولانی بین مردم و اهالی یک محله تا غروب آفتاب ادامه می‌یابد و همیشه به‌‌نظر می‌رسد که مردم با صدای بلند صحبت می‌کنند و دعوا دارند اما یادتان باشد که همه‌چیز معمولیست. اگر می‌خواهید خواب آرامی در اسپانیا داشته باشید و به سکوت نیاز دارید با خود هدفون ببرید و یا یک نویزگیر زیرا سر و صدای زیاد از معایب زندگی در اسپانیا ست

خرید خانه در اسپانیا می‌تواند بسیار گران باشد.

اگرچه ممکن است هزینه‌های اجاره شما در اسپانیا ارزان‌تر باشد، خرید ملک یک داستان کاملا متفاوت است. متوسط ​​قیمت هر متر‌مربع در بارسلونا می‌تواند تا 6000 یورو باشد، به این معنی که شما برای یک آپارتمان 50 متر مربعی 300000 یورو می‌پردازید. هزینه در مادرید به همان اندازه بالا است. اگر می‌خواهید یک خانه خانوادگی در منطقه منحصر‌به‌فرد یکی از این شهرها بخرید، ممکن است بیش از 700000 یورو برای تکمیل معامله هزینه داشته باشید. زندگی در نزدیکی ساحل این قیمت‌ها را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

اگر در ناوارا، آراگون یا استرمادورا زندگی می‌کنید، می‌توانید معاملات خوبی پیدا کنید. اگر به جزایر بالئاریک فکر می‌کنید، پس باید یک میلیونر باشید تا حتی به مهاجرت به آنجا فکر کنید.

حیوانات خانگی در شهر رها هستند

از معایب زندگی در اسپانیا می‌توان به این نکته اشاره‌کرد که بیشتر مردم در اسپانیا تمایل دارند به جای اینکه حیوانات خانگی خود را برای انطباق با رفتارهای خاص آموزش دهند، به حیوانات خانگی خود اجازه می‌دهند کار خودشان را انجام دهند. حیوانات تربیت نمی‌شوند. سگ‌ها در اکثر شهرها، روز یا شب، آزادانه پارس می‌کنند، و حتی اگر در آپارتمان هم باشید کسی آن را ساکت نمی‌کند.

مردم دوست دارند جوجه‌ها را حتی در مناطق حومه شهرها نگهداری کنند، به این معنی که صدای آنها را نیز خواهید شنید. نظافت بعد از حیوانات نیز امری نادر است، اما حداقل بیشتر مردم به‌جای اینکه در حیاط خانه شما شلوغ شوند، سگ‌های خود را در خیابان راه می‌دهند.

عدم حمایت از حیوانات از معایب زندگی در اسپانیا ست

اگرچه راه‌های زیادی برای پذیرش فرهنگ اسپانیا با 17 منطقه خودمختار آن وجود دارد، اما دیدن این که در بسیاری از جشنواره‌های محلی خشونت‌آمیز، حیوانات به‌عنوان یکی از جاذبه‌های اصلی آن به نمایش گذاشته می‌شود، قابل توجه است. تقریباً 2000 جشنواره با گاو نر در کشور برگزار می‌شود که منجر به آسیب یا مرگ بیش از 11000 حیوان می‌شود.

معایب زندگی در اسپانیا

شما حتی می‌توانید به لطف رویدادهایی مانند Running of the Bulls در پامپلونا خود را در معرض خطر قرار دهید.

اسپانیایی‌ها پر چانه‌اند

مردم در اسپانیا عاشق صحبت‌کردن هستند. آنها به‌شدت اهل غیبت‌کردن و پخش شایعات و گفتگوهای محلی‌اند. در هر مغازه‌اید که بروید آدمها را مشغول و سرگرم صحبت و گفتگو می‌بیندی و ممکن است انجام کارتان طول بکشد.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

اسپانیا پر از سوسک است

از دیگر معایب زندگی در اسپانیا سوسک‌ها هستند. سوسک‌ها در اسپانیا اغلب یکی از مهم‌ترین معایبی هستند که مردم هنگام تهیه لیستی در مورد این کشور به آن اشاره می‌کنند. بسیاری از خانه‌های این کشور دارای دیوارهای توخالی هستند که آن را به مکانی عالی برای حضور آفت تبدیل می‌کند. اگر به دیوارها بکوبید، می توانید صدای شروع دویدن حشرات را بشنوید.

دیدن آنها در یک محله آنقدر رایج است که هنگام راه‌رفتن در خیابان هستند. اکثر مردم محلی به حضور آنها عادت کرده‌اند و به آنها اهمیتی نمی‌دهند، اما برخی از ارائه دهندگان خدمات کنترل آفات اضطراری برای مدیریت هر مشکلی که ممکن است داشته باشید وجود دارد.

دولت اسپانیا در بوروکراسی غرق شده است.

اگر زندگی در اسپانیا را شروع کرده‌اید و می‌خواهید در خانه خود یک اتصال اینترنتی داشته باشید، به یک حساب بانکی محلی نیاز دارید. ممکن است نیاز به یک مرجع محلی داشته باشید که به شما کمک کند مقداری پول در آن بانک بگذارید. و از معایب زندگی در اسپانیا این است که ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا کارت نقدی از طریق نامه به دست شما برسد. اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، بازیابی آن از طریق تلفن امکان پذیر نیست

به این معنی که 30 تا 60 دقیقه را در یک شعبه محلی برای تنظیم مجدد حساب الکترونیکی خود صرف کنید. هر سطحی از دولت به این شکل عمل می‌کند، بنابراین آماده باشید که تکمیل همه چیز بسیار بیشتر از آنچه که احتمالاً به آن عادت دارید، طول بکشد.

معایب زندگی در اسپانیا

اگر بتوانید در اسپانیا شغلی پیدا کنید و با درآمد معقول از خود حمایت کنید، پس هزینه زندگی در اینجا بسیار قابل کنترل است. با نرخ بیکاری 14.7 درصدی در سه ماهه اول سال 2019، می‌خواهید ابتدا آن شغل را تضمین کنید، مگر اینکه به‌عنوان یک مستمری بگیر حرکت کنید. لازم به ذکر است که این نرخ برای کشور کمترین میزان در 10 سال اخیر بوده است. در سال 2014، نرخ بیکاری بالای 25 درصد بود.

اسپانیا به شما دسترسی زیادی به سواحل، فرهنگ و ماجراجویی می‌دهد. اگر بتوانید برخی از عجیب‌وغریب‌های موجود در اینجا را تحمل کنید، می‌تواند تجربه‌ای بسیار شگفت‌انگیز باشد.

 

سوالات متداول 

کار در اسپانیا به عنوان دانشجو چه معایب دارد؟
کار برای دانشجویان در اسپانیا مشکل است. زیرا تسلط بر دو زبان و همچنین تایم و ساعات خالی می‌خواهد.

جوانب مثبت و منفی تجارت در اسپانیا چه هستند؟
مالیات بر سود پایین است، اما مالیات بر کار و کمک‌ها بسیار بیشتر از میانگین OECD است، به این معنی که کل نرخ مالیات به عنوان درصدی از سود هنوز کاملاً تند است. هزینه نگرانی اصلی در هنگام تجارت در سراسر مرزها در اسپانیا است؛ واردات حدود 200 دلار بالاتر از میانگین OECD در هر ظرف است، و صادرات تقریبا 300 دلار بالاتر است.

دوره‌های یادگیری اسپانیایی برای چه هستند؟
دوره‌های یادگیری اسپانیایی برای افرادی است که به دنبال درک کلی از کلمات و عبارات مشترک و همچنین دستور زبان و گفتگو هستند. اگر شما به دنبال یادگیری آنلاین رایگان اسپانیایی بوده است، شما به جای مناسب آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.