مهاجرت

معایب مهاجرت به هلند

معایب زندگی در هلند

معایب زندگی در هلند

با توجه به تمام زیبایی های هلند و امکانات فوق العاده هلند برخی از موارد در فرهنگ این کشور را نیز می‌توان جزو معایب زندگی در هلند در نظر گفت و برای مهاجرت درست باید با تمام جنبه ‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی این کشور را بررسی کرد تا انتخابی درست از کشور مورد نظر به دست آورد و با اطلاعات درست انتخاب کرد.

مهم ترین مشکلات مهاجران در هلند

 نژادپرستی در هلند

در کشور هلند نژاد پرستی به شکل پنهان همچنان وجود دارد البته این به آن معنا نیست که زمان عبور در خیابان امکان حمله به شما وجود داشته باشد اما در لفظ و صحبت‌های افراد هلندی متوجه نژادپرستی پنهان آن‌ها می‌شوید و در مصاحبه‌های شغلی یا بحث های در ارتباط با افراد سیاه‌پوست به نام بلک پیت بیشتر خود را نمایان می‌کند.

 زبان هلند

یادگیری زبان هلندی کمی دشوار است و خواندن و صحبت کردن هلندی ممکن است یک چالش برای مهاجران باشد. اما نکته مثبت این موضوع صحبت کردن هلندی ها به زبان انگلیسی و تسلط اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی است. بنابراین شما می‌‌توانید از یادگیری زبان هلندی نیز عقب نشینی کنید.

چالش مسکن در هلند

مسئله مسکن یکی از مسائل چالش برانگیز برای هلند است و پیدا کردن خانه عالی با قیمت مناسب کمی دشوار است. یکی از راه‌حل های این موضوع اجاره خانه شخصی از صاحبخانه است اما اجاره بهای مسکن شخصی بسیار بالاست‌زیرا مالکان از مشکل مسکن آگاه هستند و اکثر آن‌ها از این موضوع به نفع خود استفاده می‌کنند. به خصوص اگر بخواهید در مرکز شهر زندگی کنید باید بدانید اجاره‌های بالایی برای مسکن در نظر گرفته شده است و این اجاره‌ها بدون در نظر گرفتن مبلغ آب و برق و گاز است.روتردام و اوترخت نسبتا ارزان‌تر است. نکته دیگر برای حل این مشکل این است که می‌توانید از وام‌های مسکن در هلند استفاده کرده و خانه موردنظر خود را با استفاده از وام اجاره کنید.

اخذ اقامت در هلند

معایب زندگی در هلند

 آب هوای نامساعد هلند

به عنوان کشوری که در بخش شمال قرار گرفته است فقط تا ۴ ماه  شاهد آب و هوای گرم خواهید بود که از ماه ژوئن شروع شده و در پایان سپتامبر به پایان می‌رسد و در ماه‌های دیگر سال معمولا هوا یخبندان و بارانی است و ترجیح می‌دهید در خانه بمانید. نکته جالب توجه در این فصول این است که مردم هلند حتی در برف و یخبندان نیز از دوچرخه استفاده می‌کنند.

 قیمت بالای حمل و نقل عمومی در هلند

یکی از مواردی که شاید به عنوان چالش می‌توان به آن نگاه ریزتری داشت این است که وسایل نقلیه عمومی دارای بلیت‌های نسبتا بالا هستند و اگر شرکتی که در آن کار می‌کنید هزینه رفت و آمدتان را پرداخت نمی‌کند شما به این نتیجه خواهید رسید که هزینه بلیط حمل و نقل عمومی از هزینه آشپزخانه شما بیشتر می‌شود.

 هزینه بالای خدمات در هلند

اگر عاشق خوردن غذاها در رستوران و فست فودها هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم در هلند کمتر به سمت غذاهای آماده بیرون بروید زیرا هزینه زیادی را در بردارد. همچنین اگر وسیله ای خراب شد و ناز به تعمیر آن در منزل داشتید حتی‌الامکان سعی کنید خودتان از پس درست کردنش بربیایید و در صورت نیاز شدید به تعمیرکار مراجعه کنید. زیرا خدمات در هلند دارای هزینه های بالایی است.

 مشکل جانوران موذی در هلند

اگر نزدیک به مرکز شهر زندگی کنید به دلیل سبک زندگی کشاورزی که در این کشور حاکم است ممکن است با جانورانی مثل موش یا سنجاب و اینگونه موارد رو به رو شوید که البته اقداماتی برای جلوگیری از آن صورت گرفته است که از این مشکل جلوگیری کند اما باید موارد احتیاطی را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.

با توجه به اینکه مزایای زندگی در هلند بسیار زیاد است میتوان موارد بالا را جزو معایب آن دانست اما هلند از نظر اقتصاد و مزایای یک زندگی خوب و کیفیت بالا دارای رتبه بالایی است و همین موضوع منجر به جذب مهاجران زیادی در سالهای متعدد برای این کشور شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل نمایید و یا در بخش نظرات همین صفحه سوالات خود را از ما بپرسید.

مزایای زندگی در هلند

ابهامات در مورد معایب مهاجرت به هلند

افرادی که در هلند زندگی می کنند عموماً از کیفیت زندگی بالایی برخوردارند، زیرساخت های به خوبی نگهداری شده، فساد بسیار کم، سطح پایین جرم و جنایت، فرهنگ دوچرخه سواری سالم، تعادل بین کار و زندگی سالم، و سیستم های کاملاً قابل اعتماد در سراسر جهان.

در یک رتبه بندی جدید که کیفیت زندگی مهاجران را در کشورهای مختلف در سراسر جهان ارزیابی می کند، هلند جایگاهی را در بین 10 کشور برتر به دست آورد و آن را به یکی از بهترین کشورها برای زندگی و کار در سال 2021 تبدیل کرد و کشورهایی مانند آلمان، فرانسه را شکست داد. و انگلستان.

مطابق با دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت، کیفیت هوا در هلند نسبتاً ناامن در نظر گرفته می شود – جدیدترین داده ها میانگین سالانه غلظت PM2 در این کشور را نشان می دهد. 5 برابر 12 میکروگرم بر متر مکعب است که از حداکثر توصیه شده 10 میکروگرم بر متر مکعب فراتر می رود.

هلند اکنون رسماً یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای زندگی است. مجله CEO World فهرستی از 100 فهرست برتر را تهیه کرده و چندین فاکتور را در نظر گرفته است. اجاره، خواربار، رستوران و اساساً هزینه زندگی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.