مقالات

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا موضوع اصلی این مطلب است که می تواند اطلاعات خوبی در خصوص ارزش پاسپورت دومینیکا، نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا، قدرت و شرایط آن کسب نمایید. 

دومینیکا جزیره‌ای در حوزه‌ی کارائیب است که با توجه به طبیعت زیبا و بکری که دارد، مقصدی جذاب برای ماجراجویان و گردشگران می‌باشد. دومینیکا به دلیل 20 سال معافیت مالیاتی شرکت‌هایش، باعث شده سرمایه گذاران بسیاری با هدف اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور برای دریافت پاسپورت دومینیکا درخواست دهند.

کشور دومینیکا عضو سازمان ملل متحد است و با داشتن پاسپورت آن می‌توانید به کشورهای حوزه‌ی شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. مردم این کشور انگلیسی صحبت می‌کنند اما در بعضی مناطق زبان رایج آن‌ها فرانسوی است.

 

پاسپورت دومینیکا چیست؟

پاسپورت دومینیکا در واقع سندی معتبر است که اطلاعات شخصی شما در آن ثبت شده است و نشان دهنده‌ی آن است که شما تابعیت دومینیکا را دارید. اخذ پاسپورت دومینیکا همراه با بهره مندی از کلیه‌ی حقوق شهروندی و استفاده از امتیازات دولتی همراه است. پاسپورت دومینیکا، امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اروپایی و همچنین افتتاح حساب بانکی در تمامی کشورها را در اختیار فرد دارنده پاسپورت دومینیکا قرار می‌دهد.

 

ارزش و قدرت پاسپورت دومینیکا

در حال حاضر پاسپورت دومینیکا، از نظر اعتبار در مقام 34 ام سطح جهان قرار دارد. این پاسپورت، امکان سفر به 49 کشور جهان را فراهم می‌کند. با داشتن این پاسپورت، صدور ویزا برای 30 کشور امکان پذیر می‌گردد.

پاسپورت دومینیکا، مکان زندگی، سفر، ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی را بدون نیاز به واسطه در اختیار فرد قرار می‌دهد. کسانی که پاسپورت دومینیکا را دارند نیازی نیست که حتما در این کشور زندگی کنند. همچنین پاسپورت دومینیکا این قدرت را دارد که افراد بتوانند بدون نیاز به ویزا به کشورهای متحد دومینیکا سفر کنند.

 

مدت زمان اعتبار پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا دارای اعتباری 10 ساله و قابل تمدید به صورت مادام العمر است و با مراجعه به کنسولگری و دفتر سفارت می‌توان آن را تمدید کرد. اعتبار این پاسپورت برای افراد زیر 16 سال، 5 سال است. تابعیت این کشور قابل باطل شدنی نیست.

امکان انتقال تابعیت شهروندان به نسل های بعدی وجود دارد. این به این معناست که فرزندان آینده متقاضیان می‌توانند گذرنامه دومینیکا را با تمام مزایا در اختیار داشته باشند.

 

پاسپورت دوم و اخذ اقامت

داشتن پاسپورت دوم به این معنی است که فرد به صورت هم زمان شهروند دو کشور است. داشتن پاسپورت دوم و تابعیت یک کشور مزایای زیادی را برای دارنده‌ی آن به وجود خواهد آورد. با داشتن پاسپورت دوم امکان اقامت در کشورهای مشترک المنفعه ، انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا وجود دارد.

همچنین با داشتن پاسپورت دوم، امکان ثبت شرکت و امکان باز کردن حساب بانکی در کشورهای اروپایی ممکن است. ( داشتن حساب بانکی منجر به سهولت انجام مبادلات تجاری می‌شود.)

شرایط لازم برای اخذ اقامت دومینیکا

افراد متقاضی دریافت پاسپورت دومینیکا و اقامت دائم این کشور باید دارای شرایط زیر باشند:
• داشتن سن بالای 21 سال
• فرزندان متقاضی باید مجرد و زیر 28 سال سن باشند.
• داشتن گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
• ارائه گواهی انجام آزمایشات و معاینات پزشکی
• عدم وجود ریجکتی در سابقه‌ی آخرین درخواست ویزای اروپا
• تکمیل فرم اقامت دومینیکا
• امکان درخواست والدین بالای 55 سال
مدارک لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟
برای اخذ پاسپورت دومینیکا باید مدارکی تحویل سفارت دومینیکا داد که در صورت تکمیل بودن مدارک درخواست شما پیگیری خواهد شد. این مدارک در ادامه عنوان شده است.
• کپی گذرنامه متقاضی
• کپی شناسنامه
• مدارک ازدواج یا طلاق
• گواهی کار
• رزومه‌ی شخص متقاضی
• ترجمه‌ی مدارک تحصیلی
• تائیدیه سلامت پزشکی
• گواهی بانکی متقاضی
• هشت قطعه عکس
• معرفی منابع مالی کسب شده
هزینه‌ی درخواست پاسپورت دومینیکا
دریافت پاسپورت دومینیکا با توجه به شرایط و تعداد نفرات درخواست کننده، متفاوت است. هزینه‌ی درخواست پاسپورت برای یک نفر تقریبا 100.000 دلار و برای همسر متقاضی 175.000 دلار می‌باشد. زوج هایی که یک یا دو فرزند زیر 18 سال دارند این هزینه حدودا 200.000 دلار است.
به ازاری هر فرزند اضافه تر حدودا 50.000 دلار به هزینه ها اضافه می‌شود. در کنار این هزینه‌ها ، هزینه‌های دولتی مانند تائید فرم متقاضی، فرآیند چک امنیتی، صدور شناسنامه و صدور پاسپورت بر مبالغ فوق اضافه خواهد شد.
البته تمام هزینه‌ها در سال‌های مختلف متفاوت است و برای اطلاع از هزینه‌های دقیق اخذ پاسپورت دومینیکا با مشاورین ما ارتباط بر قرار نمائید.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت دومینیکا باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:
• مرحله‌ی اول عقد قرار داد و پر کردن فرم ‌های مربوطه
• دریافت فایل نامبر
• ترجمه و ارسال مدارک
• تحقیق پلیس دومینیکا در مورد متقاضی
• دریافت نامه‌ی رسمی موفقیت پروسه
• واریز هزینه‌های مربوطه
• اخذ پاسپورت دومینیکا
اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری
برای اخذ اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در کلیت دو روش وجود دارد. در هر دو روش فرد متقاضی باید مبلغی را در این کشور سرمایه گذاری کند. این دو روش در ادامه عنوان شده است:

کمک مالی بلاعوض به دولت دومینیکا

در این روش متقاضی باید مبلغی را به عنوان سرمایه به دولت این کشور پرداخت کند. این سرمایه غیر قابل بازگشت است و صرف هزینه‌هایی مثل کمک به صنعت، گردشگری، بازسازی مدارس یا بیمارستان‌ها می‌شود.

این روش مطمئنا منجر به اخذ پاسپورت دومینیکا می‌شود. درواقع سرمایه گذاران به اقتصاد دومینیکا کمک می کنند و در ازای پولی که پرداخت می‌کنند برای خود و خانوادشان تابعیت کامل کشور دومینیکا را دریافت می‌کنند.

خرید ملک در دومینیکا

متقاضی می‌تواند با مبلغی حدود 200.000 دلار در دومینیکا صاحب ملک شود. این روش یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا می‌باشد. لازم به ذکر است درخواست کننده باید به مدت 3 سال ملک خود را حفظ نماید.

خرید ملک در دومینیکا باید توسط کارگزار رسمی آن کشور مورد تائید قرار گیرد. فرآیند ثبت ملک به نام خریدار در این کشور حدود 19 تا 65 روز کاری طول می‌کشد و پس از آن ملک به صورت قانونی در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

کشورهایی که می‌توان با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا سفر کرد

کشورهای اروپایی

آندورا، بلژیک، اتریش، بلغارستان، کروواسی، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، موناکو، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، سان ماریو، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، انگلستان، واتیکان

کارائیب

حق زندگی و کار در 15 کشور کارائیب

کشورهای آمریکایی

آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، برزیل، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، اکوادور، جامائیکا، نیکاگوئه، پاناما، پرو، ونزوئلا

کشورهای اقیانوسیه

فیجی، میکرونزی، پالائو، تونگا، وانواتو

کشورهای آسیایی

ارمنستان، بنگلادش، کامبوج، هنگ کنگ، اندونزی، اسرائیل، ایران، اردن، لائوس، مالزی، مالدیو، فیلیپین، سنگاپور، کره‌ی جنوبی

کشورهای آفریقایی

بوتسوانا، کیپ ورد، کومور، جیبوتی، مصر، گامبیا، گینه بیسائو، کنیا، لسوتو، ماداگاسکار، مالاوی، موریتانی، موریس، سومال، تانزانیا، اوگاندا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.