پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

Dominica passport

265 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۷/۱۴ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۳/۱۲ در ۹:۱۴ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

دومینیکا جزیره‌ای در حوزه کارائیب است که با توجه به طبیعت زیبا و بکری که دارد، مقصدی جذاب برای ماجراجویان و گردشگران می‌باشد. همچنین به دلیل معافیت مالیاتی شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران بسیاری باهدف اخذ اقامت دائم و تابعیت برای دریافت پاسپورت دومینیکا درخواست می‌دهند.

دومینیکا

کشور دومینیکا یک جزیره در دریای کارائیب است که با مارتینیک از سمت شمال و گوادلوپ از سمت جنوب مرز مشترک دارد. حجم وسیعی از این جزیره را جنگل‌ها پوشش داده‌اند. معمولاً در اواخر تابستان طوفان زیاد رخ می‌دهد. در زمستان‌ها نیز باران‌های شدید و سیلاب زیاد از اتفاقات معمول هستند.

کشور دومینیکا عضو سازمان ملل متحد بوده و با داشتن پاسپورت آن می‌توانید به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. دومینیکا در فاصله حدودی ۲.۰۰۰ کیلومتری از جنوب شرق فلوریدا قرارگرفته است. مساحت این کشور در حدود ۷۵۰ کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس سرشماری صورت گرفته در سال ۲۰۱۶ در حدود ۷۳.۰۰۰ نفر تخمین زده‌شده است.

این کشور به دلیل مزیت مهم ۲۰ سال معافیت مالیاتی برای شرکت‌ها، یک مرکز اقتصادی شناخته‌شده در اروپا است. همین امر مهم باعث شده که افرادی که اهل کسب‌وکار و تجارت هستند، برای ثبت شرکت خود و همچنین سرمایه‌گذاری و خرید ملک این کشور را انتخاب کنند.

شهرهای دومینیکا

شهر وسو roseau

این شهر بزرگ‌ترین شهر و همچنین پایتخت دومینیکا است که در اطراف دریای کارائیب قرار دارد. این شهر با ترکیب چهره سنتی شهر با دنیای مدرن فرانسوی و زیبایی‌های متنوع نتیجه‌ای فوق‌العاده را به وجود آورده است.

شهر پورتسموث  Portsmouth

این شهر بندری، دومین شهر بزرگ دومینیکا است که زیبایی بیش‌ازاندازه خود را مدیون کاخ‌های بزرگ و پارک‌های متعدد سرتاسر شهر است. دانشگاه پزشکی راس در این بندر واقع است. این شهر که در شمال غربی دومینیکا قرار دارد، مرکزی برای خرید، عکاسی و همچنین کسب آرامش است.

شهر کالیبیشی Calibishie

نام این شهر از نام اولین نفری که به آن مسافرت کرده، گرفته‌شده است. کالیبیشی دارای مناظر طبیعی فوق‌العاده‌ای ازجمله صخره‌های زیبا، کوه‌های آتش‌فشان، سواحل زیبا، جنگل‌های بارانی، دریاچه‌های آب شیرین، مناطقی برای غواصی، چشمه‌های آب گرم، آبشار جنگل‌های انبوه است.

ماهی گیری، گردش زیرآب و انواع ورزش‌های هیجان‌انگیز آبی، این شهر را به مقصدی جذاب و توریستی تبدیل کرده است. سانتیاگو، لاوگا و سان پدرو از دیگر شهرهای این کشور می‌باشند.

 اطلاعات کلی در مورد این کشور

 • زبان رسمی کشور: انگلیسی و در برخی مناطق فرانسوی
 • واحد پول رایج در کشور : دلار کارائیب شرقی
 • اختلاف ساعت با تهران : چهار ساعت از تهران عقب‌تر است.
 • پیش‌شماره تلفن : ۸۰۹۱+
 • آدرس دامنه اینترنتی : .dm
 • فرودگاه‌ها : فرودگاه‌های ملویل هال و کنفیلد

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا دارای اعتباری ۱۰ ساله و قابل تمدید به‌صورت مادام‌العمر‌است و با مراجعه به کنسولگری و دفتر سفارت می‌توان آن را تمدید کرد. اعتبار این پاسپورت برای افراد زیر ۱۶ سال، ۵ سال است. تابعیت این کشور قابل باطل شدن نیست.

آزمون آیمت چیست؟

امکان اخذ این پاسپورت از طریق انواع مختلف مهاجرتی همچون مهاجرت کاری، تحصیلی، توریستی و… نیز امکان‌پذیر است ولی بهترین روش اخذ اقامت این کشور روش سرمایه‌گذاری است. روش سرمایه‌گذاری نسبت به سایر روش‌ها سرعت بیشتری داشته و امکان سفر بدون نیاز به ویزا به کشورهای اروپایی و همچنین افتتاح حساب بانکی در تمامی کشورها را در اختیار فرد دارنده پاسپورت دومینیکا قرار می‌دهد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

دو روش کلی برای اخذ اقامت کشور دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد. در هر دو روش، متقاضی می‌بایست مبلغ مشخصی را در این کشور سرمایه‌گذاری کند. در ادامه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت:

کمک مالی بلاعوض به دولت

درخواست‌کننده می‌بایست مبلغ خاصی را به‌عنوان سرمایه به دولت این کشور پرداخت کند. این سرمایه غیرقابل‌برداشت بوده و از طرف دولت صرف هزینه‌هایی مانند کمک به صنعت، گردشگری و یا بازسازی مدارس یا بیمارستان‌ها می‌گردد.

سرمایه موردنیاز برای درخواست‌کننده مجرد ۱۰۰.۰۰۰ دلار، درخواست‌کننده و همسر ۱۷۵.۰۰۰ دلار و برای خانواده‌های حداکثر چهارنفره ۲۰۰.۰۰۰ دلار می‌باشد.

خرید ملک

یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها جهت اخذ پاسپورت دومنیکا خرید ملک است. شما می‌توانید با مبلغی حدود ۲۰۰.۰۰۰ دلار در این کشور صاحب‌ملک شوید. لازم به ذکر است درخواست‌کننده جهت اخذ پاسپورت باید به مدت سه سال ملک خود را حفظ نماید.

هم‌چنین می‌بایست هزینه‌ای را به دولت کشور دومنیکا به‌منظور این سرمایه‌گذاری پرداخت نمایید. این هزینه برای درخواست‌کننده اصلی ۲۵.۰۰۰ دلار، برای همسر ۱۰.۰۰۰ دلار و برای خانواده‌های حداکثر چهارنفره ۳۵.۰۰۰ دلار است.

پاسپورت دوم و اخذ اقامت

پروسه کوتاه‌مدت شش‌ماهه دریافت پاسپورت این کشور مزایای فراوانی دارد. پیچیدگی‌های معمول اخذ ویزا و پاسپورت همچون داشتن سوابق مدیریتی و داشتن مدرک زبان در اخذ پاسپورت دومینیکا اهمیتی ندارد.

پاسپورت دومینیکا در دسته پاسپورت‌های قدرتمند دنیا محسوب می‌گردد و در رتبه ۳۰ دنیا ازنظر ارزشی قرار دارد. با داشتن این پاسپورت، فرد مجاز است بدون اخذ ویزا به ۱۳۰ کشور در سرتاسر دنیا ازجمله کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین انگلیس سفرکرده و اجازه باز کردن حساب بانکی را نیز دارد.

درصورتی‌که تمایل به بررسی شرایط خود برای اخذ پاسپورت دومینیکا رادارید، می‌توانید از طریق تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت، شرایط خود را اعلام و منتظر تماس مشاورین ویزا نیو باشید.

مزایای پاسپورت دوم

داشتن پاسپورت دوم و تابعیت یک کشور مزایای متعددی را برای دارنده آن به وجود خواهد آورد. پاسپورت دوم بدین معنی است که فرد به‌صورت هم‌زمان شهروند دو کشور است. از مهم‌ترین مزایای پاسپورت دوم، امکان اقامت در کشورهای مشترک المنفعه با انگلیس و سفر به حدود ۱۳۰ کشور جهان ازجمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، چین، امارات، روسیه، انگلیس و… بدون نیاز به ویزا است.

به‌عنوان‌مثال می‌توان گفت یک فرد ایرانی با داشتن پاسپورت دومینیکا برای سفر به کشورهای حوزه شنگن دیگر نیازی به انتظار طولانی برای زمان سفارت نداشته و به‌آسانی سفر می‌کنند.

از دیگر مزایایی که اخذ پاسپورت دوم دارد، امکان ثبت شرکت و همچنین امکان باز کردن حساب بانکی در کشورهای اروپایی است که منجر به سهولت انجام مبادلات تجاری می‌گردد. موارد دیگری از مزایای اخذ پاسپورت دوم هستند، عبارت‌اند از:

 • امکان تجارت بدون محدودیت با سرتاسر جهان
 • عدم نیاز به سابقه کاری برای اخذ پاسپورت
 • عدم نیاز به حضور متقاضی در دومینیکا در طی انجام پروسه
 • امکان کار و تحصیل در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند انگلیس
هزینه زندگی در هلند در سال 2020

dominica passport 1 - پاسپورت دومینیکا

سرمایه‌گذاری

برنامه اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، این امکان را به متقاضیان می‌دهد که بدون ثبت درخواست برای اقامت، تبدیل به شهروند این کشور شوند. با داشتن پاسپورت دوم، متقاضی همچون یک شهروند حق زندگی در دومینیکا و استفاده از حقوق مربوط به خود را دارد.

سرمایه‌ای که از طریق آن متقاضی می‌تواند موفق به اخذ پاسپورت دوم شود، از طرف دولت درراه توسعه گردشگری، کشاورزی، صنایع دریایی و همچنین پروژه‌هایی مانند ساخت بیمارستان، مدرسه، زیباسازی فضای شهر و… استفاده می‌شود.

اخذ تابعیت

افرادی که قصد اخذ تابعیت یک کشور مانند دومینیکا رادارند، می‌توانند با درخواست برای گرفتن پاسپورت آن، شهروند رسمی شوند و سپس تابعیت بگیرند. گرفتن تابعیت می‌توانند پس از ۷ الی ۱۰ سال اقامت قانونی در این کشور اتفاق بیافتد.

اگر اقامت در دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری صورت گیرد، مدت‌زمان اخذ تابعیت کوتاه‌تر خواهد شد. این سرمایه‌گذاری می‌تواند از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک با حداقل ارزش ۲۰۰.۰۰۰ دلار آمریکا در این جزیره انجام شود.

سرمایه‌گذاران متعددی از اطراف جهان این کشور را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند؛ زیرا دومینیکا ازنظر بررسی روند درخواست سرمایه‌گذاری، ساده‌ترین و پرسرعت‌ترین است. همچنین ازنظر پرداخت مالیات نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ زیرا شرکت‌های ثبت‌شده تا ۲۰ سال از پرداخت مالیات معاف هستند.

هزینه درخواست پاسپورت

پاسپورت دومینیکا را می‌توان از سریع‌ترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت، اخذ اقامت و تابعیت دانست. دریافت پاسپورت این کشور بسته به شرایط و تعداد نفرات درخواست‌کننده، نیازمند صرف هزینه‌هایی است.

 • هزینه درخواست پاسپورت برای یک نفر : ۱۰۰,۰۰۰ هزار دلار
 • هزینه درخواست پاسپورت برای یک نفر : ۱۷۵,۰۰۰ هزار دلار
 • هزینه دریافت پاسپورت برای زوجی با یک یا دو فرزند زیر ۱۸ سال : ۲۰۰,۰۰۰ هزار دلار
 • هزینه‌های دولتی مانند تائید فرم متقاضی، فرآیند چک امنیتی، صدور شناسنامه و صدور پاسپورت بر مبلغ فوق اضافه خواهد شد.

شرایط لازم برای اخذ اقامت

افراد متقاضی دریافت پاسپورت دومینیکا و اقامت دائم این کشور می‌بایست دارای حداقل شرایطی باشند که به شرح زیر است:

 • فرد متقاضی می‌بایست سنی بالای ۲۱ سال داشته باشد.
 • فرزندان فرد متقاضی می‌بایست مجرد بوده و زیر ۲۸ سال سن داشته باشند.
 • اثبات عدم ارتکاب جرم با ارائه گواهی عدم سوءپیشینه از طرف متقاضی
 • ارائه گواهی انجام آزمایش‌ها و معاینات پزشکی
 • عدم وجود ریجکتی در سابقه آخرین درخواست ویزای اروپا

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *