مهاجرت

مهاجرت کاری راننده

مهاجرت کاری راننده

یک فرد به دلایل زیادی ممکن است قصد مهاجرت داشته باشد، اما ازجمله رایج‌ترین آن‌ها می‌توانیم به مهاجرت کاری اشاره کنیم؛ مهاجرت کاری راننده ها هم یکی از زیرمجموعه‌های آن است. آیا تابه‌حال مهاجرت به کشوری دیگر به‌عنوان یک راننده به ذهنتان خطور کرده است؟

اهمیت شغل رانندگی

شاید خیلی‌ها فکر کنند رانندگی یک شغل رده پایین به‌حساب می‌آید، اما آن‌ها قهرمانان گمنام دنیای مدرن هستند چراکه بدون حمل‌ونقل هیچ چیزی در این دنیا ساخته نمی‌شود و هیچ کاری به سرانجام نمی‌رسد. از سوخت رسانی در مقیاس بزرگ و کوچک و راه‌سازی گرفته تا جابجایی مصالح ساختمانی که منجر به ساخته شدن سقف بالای سرمان می‌شود و حتی جابجایی آدم‌ها.

کافی است چشمانتان را ببندید و تصور کنید که یک روز وسایل حمل‌ونقل عمومی در کشور مختل شوند همان تصویری که در ذهنتان رسم می‌شود برای توضیح اهمیت شغل رانندگان کافی است. اگر توانسته باشیم دید مناسبی را نسبت به این شغل در ذهنتان درست کنیم اکنون بهتر می‌توانیم به بحث مهاجرت کاری راننده ها بپردازیم. کشورهای زیادی هستند که برای رانندگان، حقوق بسیار بالایی در نظر گرفته اند تا بتوانند حق آن‌ها را ادا کنند.

مهاجرت کاری راننده | معرفی 9 کشور عالی برای مهاجرت رانندگان

مسئله حقوق در مهاجرت کاری راننده ها

مهاجرت به کشور دیگر کار آسانی نیست، بنابراین در مقاله مهاجرت کاری راننده ها می‌خواهیم به شما چند کشور مناسب در این زمین را معرفی کنیم که اگر به‌عنوان یک راننده موفق به مهاجرت شدید بهترین کشورها را برای خودتان انتخاب کنید. ما فهرستی از کشورها را برای شما آماده کرده‌ایم که بیشترین درآمد را برای رانندگان در نظر گرفته اند.

کدام کشورها برای مهاجرت کاری راننده ها بهتر هستند؟

 • فرانسه

فرانسه یک کشور محبوب برای زندگی می‌باشد و همچنین یکی از کشورهایی است که برای رانندگان حقوق مناسبی در نظر گرفته این دو فاکتور کافی است که فرانسه را یک گزینه مناسب برای مهاجرت کاری راننده ها معرفی کنیم. نیاز به لجستیک در فرانسه نسبت به خیلی از کشورها بسیار زیاد است و این یکی از دلایل ارائه حقوق بالا به رانندگان در این کشور می‌باشد. شاید این پروسه آن‌قدرها آسان نباشد، برای مثال برای تبدیل شدن به یک راننده وسایل نقلیه سنگین در فرانسه باید گواهینامه HGV را دریافت کنید، ولی با همه مشکلات پیش رو ارزش تلاش کردن را دارد.

شرکت‌های تاکسیرانی مختلفی در فرانسه وجود دارد که همه آن‌ها قطعاً نیازمند راننده هستند به خصوص رانندگانی که قادر به صحبت کردن به زبان‌های خارجی باشند. بااین‌حال، هرچقدر هم که نیازمند راننده باشند، بازهم برای راننده شدن در این کشور به گذراندن دوره‌های آموزشی ۳۰۰ الی ۴۰۰ ساعته نیاز دارید.
رانندگان در فرانسه به‌صورت میانگین بیش از ۳۶۰۰۰ دلار در سال حقوق دریافت می‌کنند.

 • هلند

سرزمین لاله‌ها نیز یکی از دیگر گزینه‌هایی است که برای مهاجرت کاری راننده ها بسیار مناسب و ایده آل است. هلند توانسته است در مدت زمانی کوتاه با رشد اقتصادی زیادی خود را به یکی از اقتصاد‌های برتر جهان مبدل کند. ثروت به دست آمده در این کشور در گرو حمل‌ونقل در مقیاس بزرگ و کوچک است. این اقتصاد جهش‌یافته و رو به توسعه برای حفظ سرعت در پیشرفت کشور خود بیش از پیش از رانندگان کامیون استقبال می‌کند و پذیرای مهاجرت کاری راننده ها می‌باشد.

هرگز فکرش را می‌کردید در این لیست نام هلند را بشنوید؟ بگذارید متن را با اشاره به حقوق رانندگان در این کشور کامل کنم. رانندگان در هلند به‌طور میانگین سالیانه نزدیک به ۳۸۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند.

مهاجرت راننده به کشور های اروپایی و کانادا

 • نروژ

صنعت در نروژ یکی از بیشترین سهم‌ها را در توسعه اقتصادی این کشور داشته، بنابراین نیاز به راننده هم در این کشور بسیار افزایش داشته است. آن‌ها به‌صورت میانگین، سالیانه ۶۰۰۰ دلار بیش‌تر از آمریکا به رانندگان پرداخت می‌کنند و با این حساب پردرآمدترین کشور برای رانندگان به حساب می‌آید. این امر، این کشور را به یکی از داغ‌تر گزینه‌های مهاجرت کاری راننده ها تبدیل می‌کند.

برای کار کردن به‌عنوان راننده در زیباترین کشور اروپا باید مدرک و گواهینامه معتبر داشته باشید. فکرش را بکنید به‌واسطه شغلتان که رانندگی باشد بتوانید طبیعت و زیبایی‌های بی‌نظیر نروژ را از نزدیک لمس کنید و علاوه بر این حقوق بسیار بالایی هم دریافت کنید؛ حتی فکر کردن به این موضوع هم جذاب است.
دریافتی سالیانه رانندگان در نروژ به‌صورت متوسط به عددی بالاتر از ۴۸۰۰۰ دلار می‌رسد.

 • ایالات متحده آمریکا

جمعیت زیاد مردم در آمریکا نیازمند اقتصاد قوی‌تر، صنعت و ساخت‌وساز بیشتر، رفت‌وآمد بیشتر و درنتیجه رانندگان بیشتر است. به‌ویژه فکرش را بکنید که این کشور، کشوری باشد که نرخ مهاجرت بسیار بالایی هم دارد، این امر به دو دلیل می‌تواند برای شما حائز اهمیت باشد هم حمل‌ونقل در آنجا زیاد است، هم این‌که جا افتادن در این کشور باید راحت‌تر از خیلی از کشور‌های دیگر باشد.

در ایالات متحده آمریکا حقوق رانندگان به‌ویژه رانندگان ماشین‌های سنگین در مقایسه با بسیاری از کشورها شگفت‌انگیز است. رانندگان در این کشور می‌توانند از حقوقی بالا برخوردار باشند و از زندگی نسبتاً مرفهی لذت ببرند. خلاصه مطلب نام آمریکا می‌تواند یکی از جذاب‌ترین اسم‌ها در مقوله مهاجرت کاری راننده ها باشد به‌ویژه وقتی بدانید که میان ایالت‌های مختلفش چه میزان به حمل‌ونقل نیاز دارد.
حقوق سالیانه رانندگان در آمریکا به‌صورت متوسط بیش از ۴۳۰۰۰ دلار می‌باشد.

 • انگلستان

بریتانیا یکی از پرچم‌داران سرمایه‌داری در جهان است. رانندگان در این کشور حقوق ایده آلی دریافت می‌کنند و می‌توانند با حقوقشان زندگی راحت و خوبی داشته باشند. درآمد رانندگان کامیون نسبت به رانندگان وسایل حمل‌ونقل عمومی، در این کشور نیز بیشتر می‌باشد که البته منطقی هم به نظر می‌رسد چراکه کار رانندگان ماشین‌های سنگین و حمل‌ونقل بین‌شهری بسیار دشوارتر از رانندگی در ماشین‌های سبک در سطح شهر و در حال معاشرت با شهروندان است.

شغل رانندگی گستردگی زیادی دارد از رانندگی بین‌شهری تا تاکسیرانی، باربری درون‌شهری، رانندگی ماشین‌های ساختمانی، راندن ماشین‌های فوریتی و خیلی از مشاغل دیگر که با خواندن این مطلب در ذهن شما می‌آید. می‌توانید اطمینان داشته باشید که در هریک از این زمینه‌ها در انگلستان مشغول به کار باشید از حقوق خوبی برخوردار هستید. باور کنید مهاجرت به انگلستان یک انتخاب عالی در زمینهٔ مهاجرت کاری راننده ها به ‌حساب می‌آید.
در انگلستان با رانندگی می‌توانید به‌صورت میانگین سالیانه بیش از ۲۹۰۰۰ دلار حقوق دریافت کنید.

 • سوئد

سوئد سرزمینی سرد با نرخ مهاجرت بسیار بالا می‌باشد که از مهاجران خود بسیار حمایت می‌کند و به کیفیت زندگی آن‌ها اهمیت می‌دهد. سوئد با سیاست‌های مهاجرتی خود توانسته نیروی کار و جمعیت جوان خود را تأمین کند. به علاوه این کشور دو کارخانه خودروسازی معروف به نام های ولوو و اسکانیا دارد که این موضوع هم بی‌ربط به مهاجرت کاری راننده ها به سوئد نیست.

مشاغل حمل‌ونقل در سوئد مستلزم گذراندن دوره آموزشی ۶ ماه می‌باشد. اگر به مطلب مهاجرت کاری راننده ها علاقه دارید سوئد را فراموش نکنید، چرا که می‌تواند یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای این تجربه را پیش رویتان بگذارد. نام  اما بعد از آن می‌توانید به‌صورت متوسط سالیانه بیش از ۲۸۰۰۰ دلار دستمزد دریافت کنید.

 • کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری راننده ها است. این کشور حقوق و مزایای خوبی را برای رانندگان مقیم در این کشور در نظر گرفته است. بدون شک کانادا یکی از پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور سردسیر و البته زیبا در به استخدام درآوردن رانندگان بسیار فعال است. کانادا در سال‌های اخیر پذیرای رانندگان خارجی بسیاری ازجمله اقوام هندی بوده است.

احتمالاً می‌توانید حدس بزنید پذیرای رانندگان خارجی بودن و فعال بودن در زمینه مهاجرت کاری راننده مستلزم پرداخت دستمزد خوب هم می‌باشد. به نظرتان دستمزد سالیانه به‌صورت میانگین بیش از ۳۸۰۰۰ دلار برای رانندگی در کانادا مناسب نیست؟

 • استرالیا

بگذارید از کشورهای سردسیر فاصله بگیریم و به سراغ استرالیا بیاییم. موضوع بحث هرچه که باشد، بی‌انصافی است اگر بخواهیم   یادی از مناظر بکر، جذاب و منحصربه‌فرد استرالیا نکنیم. هرچه در این چند سطر می‌خوانید سعی کنید برای تصمیم‌گیری طبیعت و آب‌وهوای استرالیا را نیز گوشه ذهنتان نگه دارید.

استرالیا یکی از اقتصادهای قوی در جهان به شمار می‌رود. یک کشور پهناور که اتفاقاً به رانندگان مقیم خود هم حقوق بالایی پرداخت می‌کند. ازآنجایی‌که استرالیا کشور بسیار بزرگی است نیازمند به جمعیت عظیمی از نیروهای کار است. راننده‌ها می‌توانند یکی از مهم‌ترین نیرو‌های کار برای یک کشور پهناور که البته جمعیت زیادی ندارد به حساب بیایند چراکه منابع را باید به مناطقی که جمعیت در آن متمرکز است برسانند.

در مبحث مهاجرت کاری راننده این کشور، آخرین گزینه‌ای است که قصد داریم به شما معرفی کنیم. در استرالیا رانندگان به‌صورت متوسط سالیانه بیش از ۳۷۰۰۰ دلار حقوق دریافت می‌کنند.

معرفی 9 کشور عالی برای مهاجرت رانندگان

سخن پایانی

اگر شما راننده هستید و مهارتی در این زمینه دارید، این حرفه را دست کم نگیرید. اگر اندکی توانایی‌های خود را ارتقا بدهید با همین حرفه می‌توانید به کشورهای زیادی راه پیدا کنید. کافی است برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ویزانیو در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

آیا با حرفه رانندگی می‌توان به دنبال مهاجرت کاری بود؟

بله؛ بسیاری از کشورهای دنیا درزمینهٔ رانندگی هم اقدام به جذب نیرو می‌کنند.

حقوق رانندگان در کشور‌های مختلف چگونه است؟

حقوق رانندگان در کشور‌های مختلف، متفاوت است اما اگر کشور پیشرفته‌ای را برای مهاجرت انتخاب بکنید می‌توانید از حقوق خوبی برخوردار شوید.

رانندگان در چه کشورهایی موفق‌تر هستند؟

رانندگان در کشورهای صنعتی، توسعه‌یافته یا درحال‌توسعه از موقعیت بهتری می‌توانند برخوردار باشند چراکه هرچه نیاز به یک کار در کشوری بیشتر باشد حقوق بهتری هم برای متخصصین آن رشته در نظر گرفته می‌شود.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “مهاجرت کاری راننده

 1. حسن‌ رسولی گفت:

  خوب وعالی اگربتوانید برای کاررانندگی مارا به یک کشور امن ودرآمدبالا بفرستید ممنون میشم

  1. 09191065365 گفت:

   امکان دریافت جاب آفر برای رانندگی پایه یک و پایه سه در کانادا و اروپا وجود دارد.

 2. علیرضا سالاری نیا گفت:

  با سلام علیرضا سالاری هستم با مدارک کامل. به همراه حمل مواد خطرناک چهار مواد. به همراه گواهی نامه ویژه لودر.

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقت بخیر درصورت داشتن مدرک و سابقه کار 3 تا 5 سال شرایط اقدام دارید برای مهاجرت کاری راننده جهت مشاوره لطفا با این شماره در ارتباط باشید 09219749832

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.