مقالات

کدام کشور راحت ویزای کاری می دهد؟

افراد همواره به دنبال مناسب‌ترین و راحت‌ترین راه ممکن برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا هستند. یکی از تضمین‌شده‌ترین راه‌ها، مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ویزای کاری است. با توجه به نیاز روزافزون کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته به نیروی کار، کسب ویزای کاری برای اخذ اقامت در این کشورها فرصت ایده آلی محسوب می‌شود. حال به بررسی پاسخ این سؤال که کدام کشور راحت ویزای کاری می‌دهد؟ می‌پردازیم.

کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند

در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند، شرایط برخی کشورها را برای اخذ ویزا مورد بررسی قرار دهیم.

همان‌طور که می‌دانید چند روش اصلی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کاری وجود دارد. یکی از این راه‌ها اقدام از طریق جاب آفر (پیشنهاد شغلی از کارفرمای خارجی) است، دیگری از طریق جاب سیکر (جستجوی کار در کشور خارجی) و دیگری روش اکسپرس انتری با سیستم امتیازبندی می‌باشد. کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند شامل موارد زیر است.

چین

کشور چین دارای فرصت‌های شغلی متعدد با تنوع بسیار زیاد می‌باشد که افراد می‌توانند از طریق کسب ویزای کاری پس از یافتن شغل موردنظر برای کسب اقامت اقدام نمایند. چین از جمله کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند، می‌باشد.

اگرچه فرآیند یافتن شغل در کشور چین با توجه به درخواست‌های بالای افراد تا حدودی زمان‌بر است اما پس از پیدا کردن شغل موردنظر به‌راحتی می‌توان ویزای کاری را کسب نمود.

کامبوج

کشور کامبوج با دارا بودن بهترین آب‌وهوا و شرایط زندگی ایده آل یکی از گزینه‌های افراد برای مهاجرت به شمار می‌رود. نکته قابل‌توجه درزمینهٔ مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری به کشور کامبوج این است که افراد نیاز به حامی کاری ندارند و می‌توانند از طریق کسب مجوز کار به‌راحتی اقامت بگیرند.

سنگاپور

شما می‌توانید با اخذ ویزای کار به مدت 6 ماه در کشور سنگاپور کارکنید. اگرچه این مدت‌زمان بسیار محدود به شمار می‌رود ولی ازلحاظ اقتصادی بسیارحایز اهمیت می‌باشد و امکان کسب تجربه کار دریکی از بهترین و معتبرترین مراکز مالی جهان را برای شما فراهم می‌کند.

استرالیا

کشور استرالیا با دارا بودن شرایط زندگی مناسب، موقعیت‌های شغلی متعدد با تنوع بالا و هم‌چنین درآمدهای متناسب برای مهاجرت و اخذ اقامت از طریق کسب ویزای کاری فرصت بسیار خوبی است. هم‌چنین افراد برای دریافت ویزای کاری در استرالیا با مشکل چندانی مواجه نخواهند شد.

در حال حاضر کشور استرالیا در حوزه‌های کاری رسانه، بازاریابی، خدمات درمانی و بهداشتی نیازمند نیروی کار است.

آلمان

اگر شما قصد مهاجرت و کسب اقامت اروپا رادارید، بهترین گزینه کشور آلمان است. اگرچه کسب ویزای کاری کشور آلمان هزینه دارد و هم‌چنین پروژه‌ای زمان‌بر است اما با توجه به فرصت‌های شغلی ایده آل و درآمدهای بسیار مناسب، باارزش می‌باشد.

کانادا

کانادا جزو کشورهای نخست جهان ازلحاظ شرایط زندگی است و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است؛ لذا افراد به‌منظور اخذ اقامت دائم معمولاً از روش اخذ ویزای کاری اقدام می‌کنند زیرا بسیار کم‌هزینه بوده و ازلحاظ اقتصادی نیز بسیار مناسب است.

سوئد و نروژ

این دو کشور زیبا که در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده‌اند، شرایط بسیار مناسبی برای پذیرش نیروی کار مهاجر در نظر گرفته‌اند. بالا بودن هزینه زندگی در این کشورها به نوعی بالا بودن میزان درآمد را برای افراد به‌دنبال داشته است. این دو کشور نیز در لیست کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند، قرار دارند.

چند کشور اروپایی که راحت ویزای کاری می‌دهند؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد افراد می‌توانند برای کسب ویزای کاری در کشورهای اروپایی از 2 طریق جاب آفر و جاب سیکر اقدام نمایند. اقدام از طریق جاب آفر نگرانی افراد را برای داشتن موقعیت شغلی در کشور موردنظر قبل از مهاجرت، برطرف می‌کند.

این درحالی است که برای اخذ ویزای کار از راه جاب سیکر، افراد در مدت 6 ماه اقامت موقت در کشور موردنظر، باید شغل مناسب خود را پیداکرده و سپس برای کسب ویزای کار و اقامت دائم اقدام کنند. در تمام این مدت نیز مخارج بر عهده متقاضی است.

در حال حاضر چند کشور اروپایی هستند که به دلیل کمبود نیروی کار در بخش‌های فنی و تخصصی، در لیست کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند، قرار دارند. این کشورها عبارت‌اند از:

 • آلمان
 • کانادا
 • سوئد
 • نروژ
 • دانمارک
 • کشور اتریش

راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای راه‌اندازی کسب‌وکار و اخذ ویزای کار کدم‌اند؟

به‌منظور ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کشورهای اروپایی و به دنبال آن کسب ویزای کار و اقامت در آن‌ها باید موارد مهمی را موردبررسی قرار دهید که به شرح زیر است.

 •  قوانین و مقررات کشور موردنظر برای راه‌اندازی کسب‌وکار
 • میزان مالیات بر درآمد شرکت‌ها در کشور موردنظر
 •  میزان سرمایه موردنظر برای ثبت بیزینس در کشور موردنظر
 •  هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی کسب‌وکار
 • شرایط زندگی در کشور موردنظر
 • مدارک تحصیلی و سوابق کاری درزمینهٔ بیزینس موردنظر

با توجه به این موارد، کشورهای اروپایی که برای راه‌اندازی کسب‌وکار و اخذ ویزای کار شرایط راحت‌تر و مناسب‌تری دارند به شرح زیر می‌باشند:

 • فرانسه
 • اسپانیا
 • ترکیه
 • لهستان
 • مجارستان

شرایط اخذ ویزای کار و اشتغال در آلمان

ویزای کاری در کشور آلمان شامل دو نوع بلو کارت BLUE CART و دیگری ویزای جستجویی کار JOB SEEKER می‌باشد. بلو کارت نسبت به ویزای جاب سیکر دارای 2 مزیت بسیار مهم می‌باشد که به شرح زیر است.

 • متقاضیان می‌توانند از همان ابتدا برای خانواده خود در کشور آلمان ویزا بگیرند.
 • متقاضیان می‌توانند در طی مدت‌زمان 21 ماه موفق به اخذ اقامت دائم در کشور المان شوند.
 • در حال حاضر کشور آلمان بهترین و راحت‌ترین شرایط را برای اخذ ویزای کاری برای ایرانیان دارا است و ازنظر آماری از هر 5000 درخواست ویزای کاری،3500 تائید می‌شوند.

لازم به‌ ذکر است که 2 معیار بسیار مهم برای کسب ویزای کار و همین‌طور قرار گرفتن در موقعیت شغلی مناسب در کشور آلمان ضرورت دارد که یکی سطح مناسب زبان آلمانی و دیگری میزان مهارت و تخصص فرد در حرفه‌اش درزمینه کار موردنظر می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای کار و اقامت در کشور اتریش

در کشور اتریش نیز مانند سایر کشورهای اروپایی برای یافتن موقعیت شغلی مناسب می‌توان از روش جاب سیکر اقدام نمود. پس از یافتن شغل موردنظر و همین‌طور کسب امتیازهای لازم، از سوی دولت اتریش کارتی موسوم به کارت سفید – قرمز –سفید به متقاضیان اعطا می‌شود.

این کارت که نماد پرچم کشور اتریش محسوب می‌شود، نشان‌دهنده توانایی تخصص افراد می‌باشد و به متقاضیان این امکان را می‌دهد که به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشند. پس از گذشت این مدت‌زمان، به‌منظور تمدید آن باید اقدام شود و بعد از حدوداً 4 سال زندگی و کار در کشور اتریش افراد موفق به دریافت اقامت دائم می‌شوند.

[typed string0=”با توجه به اینکه اخذ ویزای کاری از طریق جاب‌‌های سیکر ریسک بالایی دارد و ممکن است افراد نتوانند موفق به یافتن شغل مورد نظر در مدت‌ زمان تعیین‌ شده شوند، بهترین روش اقدام از روش جاب آفر می‌باشد؛ ویزا نیو می‌تواند شمارا در این راه یاری کند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

اخذ ویزای کاری در کانادا

بسیاری از ایرانیان برای اخذ اقامت در کانادا از طریق ویزای کاری اقدام می‌کنند زیرا کسب ویزای کاری در کانادا هزینه چندانی ندارد و ازلحاظ کسب درآمد ایده آل می‌باشد. درواقع یکی از محبوب‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرتی برای ورود به کشور کانادا، ویزای کاری می‌باشد.

کانادا نیز در لیست کشورهایی که راحت ویزای کاری می‌دهند قرار دارد

سؤالات متداول

حداقل امتیاز موردنیاز برای کسب ویزای کاری در کشور اتریش چقدر است؟

به‌منظور کسب ویزای کاری از طریق اکسپرس انتری در اتریش، افراد می‌بایست حداقل امتیاز 70 را از 100 به دست آورند.

چه زمانی می‌توان برای دریافت بلو کارت آلمان اقدام کرد؟

افراد می‌توانند 3 الی 5 سال پس از یافتن شغل موردنظر و به دنبال آن اخذ ویزای کاری، برای کسب بلوکارت آلمان اقدام کنند.

چرا مهاجرت کاری به آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپا آسان‌تر است؟

کشور المان با کمبود نیروهای متخصص در رشته‌هایی مانند مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر، پرستاری و…مواجه است؛ لذا با توجه به رتبه بالای شرکت‌های صنعتی این کشور مانند شرکت‌های زیمنس، بی ام و، فولکس واگن و … فرصت ایده آلی برای کسب اقامت از طریق ویزای کار فراهم می‌کند.

آیا کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان‌پذیر است؟

بله، در سال 2020 کشور المان تصمیم دارد از طریق برگزاری دوره‌های کارآموزی اقدام به پذیرش نیرو در بخش‌های موردنظر ‌کند. همچنین افراد می‌توانند با گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای و تبدیل آن به مدارک بین‌المللی موفق به یافتن موقعیت شغلی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.