ویزا

ویزای تحصیلی

مقاله ویزای تحصیلی در سایت ویزانیو

ویزای تحصیلی یا دانشجویی نوعی از ویزا که برای افرادی است که در دانشگاه ها و یا مراکز تحصیلی مورد تایید کشور مقصد قبول شده و به قصد تحصیل به آن کشور سفر میکنند. با داشتن این ویزا شما امکان کار در کشور مقصد را ندارید.اکثر کشورهای ویزای دانشجویی را دارا هستند و به دانش آموزان یا دانشجویان خارجی خود امکان تحصیل می دهند اما باید اطلاعات درستی در مورد ویزای تحصیلی هر کشور و شرایط و مدارک مورد‌نیاز هرکدام بدست آورید تا انتخاب درستی با‌توجه به شرایط خود داشته باشید.

انواع ویزای تحصیلی

این ویزا بسته به نوع موسسه آموزش عالی که شما را پذیرفته است در دو دسته F و M ارائه می شود. دسته F شامل “دانشگاه یا کالج ، دبیرستان ، دبستان خصوصی ، مدرسه علمیه ، هنرستان یا سایر موسسات دانشگاهی ، از جمله برنامه آموزش زبان” است.

 دسته M شامل موسسه حرفه‌ای یا سایر موسسات غیرآموزشی شناخته شده، غیر‌ از یک برنامه آموزش زبان است.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی

اولین قدم برای دریافت مجوز حضور در مدارس یا دانشگاه هر کشوری این است که از مرکز آموزشی موردتائید و قابل‌قبول تاییدیه بگیرید.

اگر درخواست شما تایید شد ، از شما خواسته می شود که در سیستم اطلاعات دانشجویی ثبت نام کنید و پس از پرداخت هزینه ، مدرسه مورد‌تأیید فرم ثبت‌نام شما را صادر می‌کند. پس از دریافت فرم و ثبت‌نام به سفارت یا کنسولگری برای ویزای دانشجویی F یا M درخواست خواهید داد.

هنگام شرکت در مصاحبه اجباری ویزا ، باید فرم ثبت‌نام را به افسر کنسولی ارائه دهید. برای دانشجویان بین المللی که با همسر یا فرزندان خود سفر می کنند، هر‌یک از اعضای خانواده باید فرم درخواست جداگانه داشته باشند ، فرم‌های مورد‌نیاز را از مدرسه مورد تأیید دریافت کرده و خود برای ویزا درخواست دهند. برای اعضای نزدیک خانواده ، هزینه ثبت درخواست لغو می‌شود.

ویزای تحصیلی

سوالات مصاحبه ویزای تحصیلی

دانستن این که چه سوالاتی در انتظار شماست می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد! بیشتر سوالات مربوط به این ۵ دسته خواهد بود:

برنامه‌های مطالعه شما
انتخاب دانشگاه شما
توانایی تحصیلی شما
وضعیت مالی شما
برنامه‌های بعد از فارغ‌التحصیلی شما

ویزای تحصیلی ترکیه

اگر دانشجوی بین‌المللی هستید که قصد تحصیل در ترکیه را دارد ، به احتمال زیاد برای انجام این کار به ویزای دانشجویی نیاز دارید. تنها دانشجویانی که از نیاز به ویزای تحصیلی ترکیه معاف هستند عبارتند‌ از:

دانشجویانی از جمهوری قبرس شمالی
دانش‌آموزانی که والدین آنها با ویزای کار و اجازه اقامت در ترکیه زندگی می‌کنند
دارندگان کارت آبی

برای دریافت ویزای دانشجویی ، باید شخصاً در نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ترکیه خود در کشور خود درخواست دهید. قبل از ورود به ترکیه باید ویزای دانشجویی خود را داشته باشید.

پس از ورود به ترکیه ، باید درخواست مجوز اقامت کنید که به شما اجازه می‌دهد بیش از ۹۰ روز در این کشور بمانید.

ویزای تحصیلی استرالیا

با این ویزای موقت می‌توانید تا ۵ سال اقامت تحصیلی داشته باشید نوع دوره و طول مدت گذراندن دوره مدت اقامت را تعیین می‌کند.

برای کودکانی که در سنین ۱ تا ۴ سال هستند ویزای تحصیلی به مدت ۳ سال تحویل داده می‌شود.

اگر ویزای شما قبل از زمان اتمام تحصیل‌تان تمام شود باید ویزای ویزیتور بگیرید و نامه‌ای که تاریخ فارق‌التحصیلی شما را مشخص می‌کند از ارائه دهنده تحصیل خود داشته باشید.

اگر اخیراً فارغ التحصیل مهندسی از یک موسسه شناخته شده هستید ، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلات تکمیلی (زیر کلاس ۴۷۶) باشید. اگر می‌خواهید به دلایل دیگر مدت بیشتری بمانید‌، باید برای ویزای جدیدی متناسب با شرایط خود اقدام کنید.

هنگامی که درخواست ویزای خود را ارائه می‌دهید ، می‌تواند اعضای خانواده را نیز شامل شود. برای ویزای دانشجویی ، اعضای خانواده شما عبارتند از: همسر و فرزند وابسته شما یا همسرتان که مجرد است و به ۱۸ سالگی نرسیده است. اگر فرزند شما در زمان نهایی شدن ویزای شما ۱۸ ساله شده باشد ، نمی‌توانیم ویزای دانشجویی بدهیم. آنها باید برای ویزای خود اقدام کنند.

تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی درخواست دهید ، مجوز تحصیل خود را تمدید کنید و از کار در حین تحصیل یا پس از فارغ‌التحصیلی مطلع شوید. مدارسی که دانش آموزان را تا سطح ۱۲ آموزش می‌دهند به عنوان مدارس ابتدایی و راهنمایی شناخته می‌شوند.

مقطع ابتدایی معمولاً به معنی کلاس‌های ۱-۸ سال و متوسطه معمولاً به معنی کلاسهای ۹ تا ۱۲ سال است. کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا می‌توانند دانش آموزان خارجی را ثبت‌نام کنندقوانین خاصی برای کودکان خردسال که در کانادا تحصیل می‌کنند وجود دارد.

برای کار در کانادا نیز پس از فارغ‌التحصیلی ، به مجوز کار نیاز دارید. تجربه کاری که در حین کار به دست می‌آورید ممکن است به شما در واجد شرایط بودن برای اقامت کانادا کمک کند.

کلاه فارغ التحصیلی در مقاله ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی آلمان

تعداد افراد خارجی که آلمان را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می‌کنند هر‌سال به طور فزاینده ای در حال افزایش است. اکثر دانشجویان بین‌المللی قبل از اینکه برای تحصیل به آلمان بیایند ، باید در کنسولگری آلمان در کشور خود ویزای دانشجویی آلمان دریافت کنند.

بسته به کشوری که از آنجا آمده اید ، ممکن است برای تحصیل در آلمان از نیاز به ویزا معاف باشید ، اما همچنان به منظور ورود به آلمان برای اخذ اقامت بیشتر از ۹۰ روز مجبور به اخذ مجوز اقامت هستید.

برای تحصیلاتی که حداکثر ۳ ماه طول می‌کشد، به ویزای شینگن نیاز دارید و برای تحصیلاتی که بیش از ۳ ماه طول می‌کشد، به ویزای ملی آلمان نیاز دارید.

ممکن است ویزای آلمان برای تحصیل در سطوح مختلف و مقاطع تحصیلی برای شما صادر شود. این شامل تحصیلات کارشناسی، مبادله و تحصیلات تکمیلی می‌شود. این همچنین شامل مشارکت در یک دوره پیش دانشگاهی یا در یک دوره زبان آلمانی غیر‌دانشگاهی می‌شود.

ویزای تحصیلی فرانسه

شما می‌توانید ویزای دانشجویی را در کنسولگری فرانسه در کشور خود یا از طریق Campus France (موسسه ای که آموزش عالی را در فرانسه ترویج می‌دهد، دارای دفتر محلی در تقریباً همه کشورهای جهان) دریافت کنید. برخی از کشورها برای اخذ ویزای دانشجویی از شما می‌خواهند ابتدا در دانشگاه فرانسه ثبت‌نام کنید.

هنگام درخواست برای دانشگاه در فرانسه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

تسلط به زبان فرانسوی-در صورت درخواست برای مدارک آموزش داده شده به زبان فرانسه (آزمون‌های پذیرفته شده عبارتند از: DELF/DALF یا TCF)
تسلط به زبان انگلیسی-در صورت درخواست برای مدارک آموزش داده شده به زبان انگلیسی (آزمون‌های پذیرفته شده عبارتند از: IELTS ، TOEFL ، PTE Academic یا C1 Advanced)
اگر نامه پذیرش از دانشگاه فرانسه دارید، کنسولگری فرانسه برای ویزای تحصیلی شما به الزامات زبان اضافی نیاز ندارد.

ویزای تحصیلی نروژ

اکثر دانشجویانی که قصد دارند بیش از سه ماه در نروژ بمانند به مجوز اقامت |

ویزا فقط تا ۹۰ روز صادر می‌شود و اقامت‌های فراتر از این مدت را شامل نمی‌شود.

با شرایط و ویژگی‌های ویزای تحصیلی کشورهای اصلی که در این زمینه ویزا می‌دهند آشنا شدیم در صورت داشتن سوالات و یا بررسی اطلاعات بیشتر با واحد مشاوران ارتباط برقرار کرده و یا در بخش نظرات همین صفحه سوال خود را کامنت کنید تا مشاوران ما پاسخ سوالاتتان را بدهند.

ویزای تحصیلی هلند

هلند یکی از محبوب‌ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین‌المللی است. جای تعجب نیست که برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور قرار گرفته‌اند، رویکردی مدرن به آموزش و محیطی دلپذیر باعث افزایش تعداد دانشجویان خارجی در این منطقه شده است.
شما همچنین می توانید انتظار یک جامعه بزرگ از دانشجویان بین‌المللی را داشته باشید. بیش از ۱۱۲،۰۰۰ دانش‌آموز از سراسر جهان و در حدود ۱۶ درصد از کل دانش‌آموزان از خارج از کشور به هلند می‌آیند.

مقاله ویزای تحصیلی در ویزانیو

هزینه تحصیل در هلند تقریباً برابر سایر کشورهای اروپایی است.
اگر دانشجوی اتحادیه اروپا هستید، باید انتظار داشته باشید که سالانه حدود ۲۰۰۰ یورو برای تحصیل خود بپردازید.

ویزای تحصیلی هند

هند به عنوان یک مقصد تحصیلی در خارج از کشور در آسیا، از نظر تجربه فرهنگ یا سبک زندگی جدید در رتبه بالایی قرار دارد.
چیزی که هند را به مکانی جذاب برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل می کند این است که کشوری در حال پیشرفت است.
ظاهراً هر روز در هند پیشرفت های تکنولوژیکی در حال انجام است‌، با این وجود هنوز یک کشور در حال توسعه با فقر و مسائل اجتماعی فراوان است.
همانطور که هند ثروتمندتر و قدرتمندتر می شود، طبقه متوسط آن در حال رشد است و نرخ فقر، بی سوادی و مرگ و میر زودرس در آن کاهش می یابد.
امید به زندگی نیز به سرعت در حال افزایش است.

سوالات متداول

شرایط اخذ ویزای دانشجویی چیست؟

شما می‌توانید در دسته ویزای F-1 یا M-1 وارد شوید به شرط اینکه شرایط زیر را داشته باشید: باید در یک برنامه آموزشی “آکادمیک” ، یک برنامه آموزش زبان یا یک برنامه حرفه‌ای ثبت‌نام کنید. مدرسه شما باید توسط برنامه بازدیدکنندگان دانشجویی و تبادل، مهاجرت و اجرای گمرک تأیید شود.

ویزای دانشجویی به چه معناست؟

اکثر دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در انگلستان به ویزای دانشجویی نیاز دارند. ویزای دانشجویی شما به شما امکان می‌دهد در طول دوره تحصیلی خود در انگلستان زندگی و تحصیل کنید. اگر در جلسه قبل از عزیمت در کشور خود شرکت می‌کنید ، نکات مفیدتری در مورد درخواست ویزای خود دریافت خواهید کرد.

اگر بیش از ۲۰ ساعت با ویزای دانشجویی در آمریکا کار کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

بیش از ۲۰ ساعت کار در هفته در طول مدرسه ممنوع است. این وظیفه شماست که مطمئن شوید بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار نمی‌کنید. اگر حتی ۱۵ دقیقه بیش از ۲۰ ساعت در هفته کار کنید ، وضعیت دانش آموز F-1 خود را نقض کرده‌اید.

 

با انواع دیگر ویزا آشنا شوید:

ویزای توریستی

ویزای کاری

ویزای پزشکی یا درمانی

ویزای دیدار از خانواده و بستگان

ویزای ورزشی

ویزای ترانزیت

ویزای خانوادگی

ویزای شینگن

ویزای تجاری

ویزای سیاسی

ویزای مطبوعاتی

ویزای ثبت شرکت

ویزای بازنشستگی

ویزای سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.