مقالات

باز شدن کامل سفارت ها بعد از کرونا

مهاجرت امری است که امروزه طرفداران بسیاری را با توجه به شرایط اقتصادی، تحصیلی و زندگی به سمت خود جلب کرده است. برای مهاجرت باید شرایط بسیاری را مورد ارزیابی قرار داد تا یک تصمیم درست را به سرانجام برسانید. همچنین با طولانی بودن روند قانونی مهاجرت هر اتفاقی می تواند در آن تأثیرگذار باشد. خدمان سفارت در شرایطی که پیش آمده شاهد فراگیری ویروس کرونا می باشیم که تمام دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده است. در این بخش از ویزانیو باز شدن کامل سفارت ها بعد از کرونا را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید:

مقاله مهاجرت در شرایط کرونا را اینجا بخوانید:

باز شدن کامل سفارت ها بعد از کرونا

شرایط هشدار همه گیری کرونا تمام دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده است و به نحوی همه کشورها را در خاک خود مجبور به قرنطینه کرده است. و جلوی تمامی رفت و آمدهای مهاجرین به کشورها را گرفته است. سازمان ها درب ها را بسته و دیگر نوبت دهی و ویزایی صادر نمی کنند تا شرایط کمی به حالت ثبات برسد. شاید برای شما سؤال پیش بیاید که سفارت کشورهایی نظیر: آلمان، ایتالیا، انگلیس، کانادا و… کی باز شده و اقدام به نوبت دهی و صدور ویزا می کنند.

[typed string0=”به دلیل همه گیری ویروس کرونا مهلت انگشت نگاری از 30 روز به 90 روز کاری تغییر پیدا کرده است و برای هموطنان نگرانی از این بابت وجود ندارد.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

شیوع ویروس کرونا

کرونا در اوایل سال 2020 از کشور چین شیوع پیداکرد و در ابتدا برخی از کشورها را مورد ابتلا قرار داد، اما پس از گذشت 2 ماه به فراگیری در سرتاسر دنیا تبدیل شد. به نحوی که سازمان بهداشت جهانی وضعیت را وخیم اعلام کرده و به تمام کشورها هشدارهایی مبنی بر قرنطینه مردمان را ابلاغ کرد. سرعت شیوع ویروس کرونا باعث شد تا مردمان زیادی عزیزان خود را از دست بدهند و دنیا در غم بزرگی فرو برود. البته این اتفاق در تاریخ بارها تکرار شده و جان بسیاری از مردمان را گرفته است.

لغو وقت با شیوع ویروس کرونا

برای اینکه بتوانید وارد کشوری شوید باید ابتدا از سفارت آن در کشور خود اقدام به نوبت دهی کرده تا بتوانید ویزای کشور مقصد را اخذ کنید. بسیاری از هموطنان برای تعطیلات نوروز خود برنامه هایی مانند سفر به دیگر کشورها را در دستور کار خود قرار دادند، اما با این فراگیری بیماری، سفارت ها فعالیت خود را به طور موقت تعطیل کردند. هرزمان که اقدام به مسافرت خارج از کشور کرده اید اگر از قبل توسط سفارت کشور مقصد نوبت تعیین شده بود حتماً قبل از هر اقدامی نسبت به کنسل شدن آن مطمئن شوید.

نوبت دهی سفارت

از همین رو برخی از سازمان ها با پیش بینی خود مبنی بر کنترل ویروس کرونا در اواسط خرداد بیانیه ای منطبق با بازگشایی سازمان ها و اقدام به نوبت دهی و صدور ویزا را ارائه دادند. موج دوم کرونا این تاریخ را تحت شعاع قرار داد و یک ماه تأخیر انداخت. اواسط خردادماه تا به امروز بیانیه ای نسبت به تاریخ بازگشایی مرزها ارائه میشد اما همچنان این مهم به قوت خود باقی مانده و هنوز اتفاق مثبتی رخ نداده است. برخی کشورها 5 مهرماه 1399 را تاریخ نهایی اعلام کرده تا کم کم بتوانند به روال عادی خود برگردند.

نکته

به دلیل همه گیری ویروس کرونا مهلت انگشت نگاری از 30 روز به 90 روز کاری تغییر پیدا کرده است و برای هموطنان نگرانی از این بابت وجود ندارد.

اخذ ویزای شینگن

افرادی که به دنبال اخذ ویزای شینگن می باشند و به خاطر کرونا مراحل اداری آنها با مشکل و وقفه روبه رو شده است لازم است تا آخرین وضعیت سفارت آنها در ایران را نام برده و به صورت جداگانه شرح دهیم:

• سفارت اتریش
• سفارت ایتالیا
• سفارت آلمان
• سفارت لهستان
• سفارت هلند
• سفارت دانمارک
• سفارت فرانسه

خدمات سفارت و تاریخ بازگشایی مرزها

سفارت اتریش

اتریش طبق بیانیه ای که ارائه داده مشخص کرده که تا روز 27 فوریه هیچگونه نوبت دهی و صدور ویزا حتی از طریق VFS امکان پذیر نمی باشد و افرادی که پاسپورت خود را قبل از این اتفاقات ارائه داده اند از طریق پست اطلاعات و نتیجه را برای آنها ارسال می کند.

سفارت ایتالیا

این کشور طی بیانیه ای که صادر کرده است هرگونه مراجعه به ساختمان این سفارت در جردن را منع کرده و برای مراجعه کنندگان از تاریخ 25 اسفند 1398 تا اطلاع بعدی کارگزاری CKGS هیچگونه تشکیل پرونده ای را انجام نخواهد داد.

سفارت آلمان

آلمان تمامی خدمات مبنی بر نوبت دهی، صدور ویزا، انگشت نگاری و… را از تاریخ 11 اسفند 1398 به کلی تا اطلاع بعدی تعطیل کرده است.

سفارت لهستان

این سفارت هیچگونه زمان و تاریخی را برای شروع مجدد فعالیت های خود اعلام نکرده است و خدماتی مبنی بر نوبت دهی، صدور ویزا، انگشت نگاری و… را تعلیق کرده و تنها به افرادی که قبل از همه گیری کرونا نوبت داده بود را خدمات ارائه می کند.

سفارت هلند

سفارت هلند کلیه خدمات خود برای متقاضیان را از تاریخ 20 فروردین 1399 تعطیل کرده و تمام نوبت دهی های خود را لغو کرده است. تاریخ دقیق برای شروع فعالیت های دوباره ابلاغ نکرده است.

سفارت دانمارک

سفارت دانمارک هم به مانند تمامی سفارت های دیگر از ارائه خدمات امتناء کرده و همچنان تاریخ دقیقی را برای فعالیت دوباره ابلاغ نکرده است.

سفارت فرانسه

در بین تمامی سفارت ها فرانسه همچنان به فعالیت خود مبنی بر صدور ویزا برای هموطنان ایرانی عزیز ادامه داده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

[typed string0=”افرادی که ویزای آنها صادر شده و به خاطر شرایط کرونا مورد استفاده قرار نگرفته است باطل شده و باید دوباره برای دریافت آن اقدام کنند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

نکته

با بیانیه هایی که سفارت کشورهای اروپا ارائه داده اند همچنان شاهد تأثیرگذاری ویروس کرونا بر صدور ویزای شینگن هستیم، پس اگر ضرورتی برای سفر به اروپا ندارید بهتر است تا زمان سفر را مدتی به تعویق بیاندازید.

مقاله تاثیرات کرونا بر فرآیند مهاجرت به کانادا را اینجا بخوانید:

آخرین ابلاغیه برای خدمان سفارت

با تمام مشکلات و بیانیه هایی که از سوی سفارت ها در ایران مطرح شد سفارت های ایران در کشورهای مختلف نکات و روادیدی را برای هموطنان مقیم کشورهای مختلف به صورت زیر شرح داده است تا مشکلات را بتوانند رفع کنند:

ابلاغیه سفارت ایران در ایتالیا و خدمات سفارت

در تاریخ 21 اسفندماه 1398 سفارت ایران در ایتالیا اطلاعیه ای برای هموطنان مقیم این کشور اظهار داشت. افرادی که تابع کشور ایتالیا می باشند و تاریخ ویزای آنها سر رسیده است نگرانی نداشته چراکه مدت 60 روز به آنها فرصت داده شده است و تا پایان این مدت جریمه و اخراج آنها را تهدید نمی کند.

ابلاغیه درمورد ورود به کانادا و خدمات سفارت

طبق سخنرانی نخست وزیر کشورکانادا تا اطلاع بعدی هیچ شخصی به جز افراد دارای اقامت دائم و افراد دارای کارت شهروندی آمریکا نمی توانند به این کشور وارد شوند.

ابلاغیه اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا هم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و کنترل آن ممنوعیتی برای افرادی که اقامت دائم و یا بلند مدت ندارند برای ورود به کشورهای عضو شینگن ارائه کرده است. در این ابلاغیه ممنوعیت حتی برای افراد دارای ویزای شینگن هم قابل اجرا است.

اطلاعیه سفارت ایران در هلند

در همین راستا ابلاغیه ای که از کشور هلند صادر شده حاکی از آن است تا افرادی که ویزای آنها صادر شده و به خاطر شرایط کرونا مورد استفاده قرار نگرفته است باطل شده و باید دوباره برای دریافت آن اقدام کنند.

ابلاغیه شرایط جدید برای ورود به اتریش

اما در کشور اتریش شرایط به گونه ای متفاوت دنبال می شود و تمامی محدودیت ها و ممنوعیت ها برای ورود به کشور اتریش برداشته شده است. تنها شرطی که متقاضیان و دارندگان ویزا می توانند به این کشور ورود داشته باشند پاسخ منفی آزمایش تست کرونا می باشد.

سؤالات متداول

زمان بازگشایی مرزها چه تاریخی می باشد؟

برخی کشورها 5 مهرماه 1399 را تاریخ نهایی اعلام کرده تا کم کم بتوانند به روال عادی خود برگردند.

افراد مقیم ایتالیا اگر مدت ویزای آنها به پایان می رسد چه راهکاری را باید انجام دهند؟

افرادی که تابع کشور ایتالیا می باشند و تاریخ ویزای آنها سر رسیده است نگرانی نداشته چراکه مدت 60 روز به آنها فرصت داده شده است

اگر اشخاص مقیم ایتالیا در این مدت اقدام نکنند دیپورت می شوند؟

تا پایان مدت 60 روزه جریمه و اخراج آنها را تهدید نمی کند.

قوانین اتریش اجازه ورود می دهد؟

تنها شرطی که متقاضیان و دارندگان ویزا می توانند به این کشور ورود داشته باشند پاسخ منفی آزمایش تست کرونا می باشد.

4 دیدگاه در “باز شدن کامل سفارت ها بعد از کرونا

 1. 14 ساله راننده تریلی هستم و گواهینامه لیفتراک هم دارم. میتونم ویزای کاری بگیرم؟

  1. سلام. بله امکانش وجود داره. رزومه کاری تون باشد بررسی بشه.
   رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

 2. رضا کرمی گفت:

  من قبل کرونا نوبت سفارت داشتم اما به دلیل شیوع کرونا کنسل شد؟ الان تکلیف من چه می شود؟ شما می توانید کمک کنید؟

  1. سلام. باید صبر کنید تا سفارت باز شده و مجدد وقت بگیرید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
   ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.