مهاجرت

جاذبه های گردشگری انگلیس

جاذبه های گردشگری انگلیس

انگلیس یکی از چهار کشور تشکیل‌دهنده بریتانیای کبیر است که از زبان رسمی تا فرهنگ غنی و پیشینه تاریخی آن بسیاری از کشورهای اروپا و جهان متأثر کرده است. پایتخت این کشور، شهر زیبای لندن است که یکی از مشهورترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. جاذبه های گردشگری انگلیس که بیشتر از تاریخ غنی آن سرچشمه می‌گیرد، سبب شده تا این کشور به یکی از گزینه‌های محبوب گردشگری در جهان مبدل شود.

جاذبه های گردشگری انگلیس

راهنمای سفر به انگلیس

کمتر کسی هست که مشتاق به دیدن شهرهای جذاب انگلیس نباشد. سفر به این کشور پادشاهی، با توجه به تنوع مناطق توریستی آن برای هر سلیقه‌ای خاطره‌ای فراموش‌نشدنی رقم خواهد زد. جاذبه های گردشگری انگلیس شامل دو گروه باستانی و مدرن می‌باشد که در کنار طبیعت سرسبز و با طراوت آن می‌تواند منظره چشم‌نوازی را برای گردشگران از تداعی کنند.

این کشور که به‌تازگی از اتحادیه اروپا جدا شده با برخی مشکلات اقتصادی مواجه شده اما هم چنان قدرت سیاسی و اقتصادی آن در اروپا و جهان قابل‌توجه است. تولید ناخالص داخلی و خدمات، پایه‌های اقتصادی این کشور را به خود اختصاص داده است؛ هرچند جاذبه‌های گردشگری انگلیس هم توانسته سالانه سرمایه زیادی را با خود به این اقتصاد این کشور تزریق کند. واحد پول انگلیس نیز پوند استرلینگ است که از ارزش بالایی در دنیا برخوردار است.

در مبحث گردشگری، شهر لندن به‌عنوان پایتخت و شهرهای لیورپول، منچستر، بیرمنگام، آکسفورد، کمبریج و … از مهم‌ترین شهرهای انگلیس به شمار می‌روند.

امنیت بالای سفر در کنار ارتباط آسان به سبب زبان رسمی و بین‌المللی انگلیس در کنار جاذبه‌های متعدد از دلایل مهم انتخاب این کشور به شمار می‌روند.

جاذبه های گردشگری انگلیس

موقعیت جغرافیایی و شرایط آب‌وهوایی انگلیس

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، انگلیس یکی از چهار کشور تشکیل‌دهنده بریتانیا است و با اسکاتلند از سمت شمال و ولز از غرب دارای مرز مشترک می‌باشد.

انگلیس تابستان‌های گرم تا 32 درجه سانتی‌گراد و زمستان‌های بسیار سرد تا صفر درجه سانتی‌گراد را در طول سال تجربه می‌کند. شرایط آب‌وهوایی در این کشور در کل معتدل بوده و بارش‌های گسترده‌ای را دارا می‌باشد.

بهترین زمان سفر

به دلیل شرایط کاملاً متغیر آب‌وهوا در انگلیس، نمی‌توان گفت دقیقاً چه تاریخی برای سفر و گردشگری مناسب است؛ اما به دلیل بارش‌های گسترده، بازه زمانی آوریل تا سپتامبر، آب‌وهوا باران در این کشور معتدل‌تر و خشک‌تر بوده و برای بازدید از جاذبه های گردشگری انگلیس و گشت‌وگذار در شهر، بهترین فرصت به شمار می‌رود.

جاذبه های گردشگری انگلیس

انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی مجموعاً باهم بریتانیای کبیر را ایجاد کرده‌اند و هرکدام بسته به پیشینه تاریخی خود دارای مناطق توریستی فراوانی هستند؛ لذا برای سفر به بریتانیا عوامل ترغیب‌کننده‌ای وجود دارد

انگلیس بزرگ‌ترین کشور در قلمروی بریتانیا است که در آن 31 اثر به ثبت جهانی میراث یونسکو رسیده است.

جاذبه‌های گردشگری در انگلیس چه تاریخی و چه طبیعی تنها بخشی از قضیه است؛ چراکه این کشور گردشگری را با استاندارهای علمی و آکادمیک برای گردشگران تعریف کرده است. از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استون هنج

یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری انگلیس که ساخت آن را به ماقبل تاریخ نسبت می‌دهند، ویرانه‌های استون هنج هستند. این سازه درواقع چند سنگ بسیار بزرگ به شکل دایره‌های تودرتو هستند که در دشتی در شمال سالیزبری واقع شده‌اند. داستان‌ها و روایت‌های مرموز متعدد سبب شده تا این اثر شهرت جهانی پیدا کند.

برج ساعت لندن

بیگ بن یا برج ساعت در سال 1856 در شهر لندن به‌عنوان یکی از نمادهای معروف انگلیس ساخته شد. این برج با 96 متر طول دارای 11 طبقه است. بیگ بن درواقع نام زنگ این برج است که دارای 13 تن وزن است. برج ساعت که از سال 2012 به نام برج الیزابت نام‌گذاری شد، دارای چهار صفحه است که ازهرجهت قابل‌مشاهده است. زنگ این برج برای کریسمس و روزهای مهم یادبود به صدا درمی‌آید.

برج لندن

این برج به دلیل اعدام‌ها و شکنجه‌های بسیار در طول تاریخ به بدنامی شهرت دارد. این برج با وسعت 18 هکتار در سال 1078 در منطقه سنت کاترین و واپینگ واقع شده است. موزه‌های جذاب زره و جواهرات سلطنتی در کنار روایت‌های عجیب پیرامون آن موجب شده تا به یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس مبدل شود.

جاذبه های گردشگری انگلیس

حمام رومی در شهر بث

حمام دوهزار ساله رومی واقع در شهری به نام بث می‌باشد که در یونسکو به ثبت رسیده است. این حمام به‌عنوان یک گنجینه بازمانده از زمان رومیان روزانه با بیش از یک‌میلیون لیتر آب با دمای 46 درجه پر می‌شود. از دیگر نقاط توریستی در شهر بث می‌توان به دره ایوان و مندپیپ هیلز اشاره کرد.

کلیسای جامع کانتربری

این کلیسا به همراه مقبره توماس بکت یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس به شمار می‌رود. این کلیسا که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است در سال 597 به دستور سنت آگوستین در مرکز شهر تاریخی کانتربری ساخته شده است.

قلعه تاریخی وارویک

وارویک قلعه‌ای چوبی متعلق به قرون وسطایی بوده که در سال 1068 در وارویکشایر ساخته شده است. البته این قلعه در قرن دوازدهم بازسازی و تبدیل به سازه‌ای سنگی شد و طی جنگ صدساله به‌عنوان قلعه‌ای نظامی استفاده شد. امروزه با سرمایه‌گذاری یک شرکت از این قلعه برای برگزاری جشن و کنسرت استفاده می‌شود.

قصر باکینگهام

این قصر که اقامتگاه اصلی ملکه انگلستان است، بزرگ‌ترین و پرشکوه‌ترین قصر سلطنتی در جهان است. گالری ملکه انگلیس، سالن‌های باشکوه و باغ‌های زیبا از جاذبه‌های دیدنی این قصر هستند. بازدید از این قصر در تابستان برای عموم مجاز می‌باشد.

جاذبه های گردشگری انگلیس

قلعه تیتاگل

این قلعه سحرآمیز که گفته می‌شود زادگاه شاه آرتور بوده در ساحل شمالی کرنوال قرار داشته و چشم‌اندازی بی‌نظیر از اقیانوس اطلس دارد.

موزه بریتانیا

این موزه بدون شک یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان است که در آن حدود 13 میلیون از آثار تاریخی و هنری از اقوام مختلف، از بابل و مصر و یونان گرفته تا روم و چین به چشم می‌خورد.

منشور حقوق بشر کوروش، الگوهای سیاه‌وسفید پیکاسو، مومیایی، پرتره کنفسیوس، جام نقره ساسانی و … در این موزه نگهداری می‌شود ازجمله آثاری هستند که در این موزه نمایش داده می‌شوند.

موزه ملی

این موزه درواقع مجموعه‌های عظیم و جذاب از آثار هنری جهان بوده و دومین موزه پرطرفدار در شهر لندن است. آثار هنری داوینچی، میکل آنژ، هوگارت و … در بخش‌های مجزای این گالری قابل‌مشاهده است.

پارک ملی لیک دیستریکت

طبیعت بخش قابل‌توجهی از جاذبه های گردشگری انگلیس را به خود اختصاص داده است؛ ازجمله این جاذبه‌ها می‌توان به پارک ملی لیک دیسریکت اشاره کرد که سالانه مورد بازدید 24 میلیون نفر قرار می‌گیرد.

نیمی از این پارک به طرز دست‌نخورده‌ای به‌عنوان زمین کشاورزی ثبت‌ شده و 12 دریاچه در آن موجود می‌باشند.

پارک ملی نورفولک بورد

پارک ملی نورفولک بورد با مساحت تقریبی 303 کیلومترمربع دارای 13 آبراه و هفت رودخانه بزرگ است. از آبراه‌های آن به جهت حمل‌ونقل دریایی استفاده شده و مناظر طبیعی فراوانی در آن به چشم می‌خورد.

پروژه ادن

از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری انگلیس می‌توان به پروژه ادن اشاره کرد. پروژه ادن درواقع مجموعه‌ای بزرگ از گیاهان مختلف از سراسر جهان است که به شکل گلخانه‌های گنبدی مانند، هزار گونه گیاهی مدیترانه‌ای و گرمسیری در آن قرار دارند. آنچه این جاذبه را منحصربه‌فرد ساخته معماری عجیب آن است؛ به‌طوری‌که هیچ ستونی در سازه گلخانه‌ها ساخته نشده و ارتفاع سقف آن به حدی است که 11 عدد اتوبوس باید روی‌هم قرار بگیرند تا به آن برسند.

جاذبه های گردشگری انگلیس

باغ‌وحش چستر

اگر علاقه به حیوانات دارید حتماً از باغ‌وحش معروف چستر در شهر آپتون دیدن کنید. در این باغ‌وحش 125 هکتاری بیش از 11 هزار حیوان از 400 گونه متفاوت وجود دارد که می‌تواند برای گردشگران تجربه جالبی باشد.

پارک ملی نیوفارست

این پارک ملی در جنوب انگلیس درواقع یک ناحیه حفاظت شده است. یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس در سطح بین‌الملل که زمانی شکارگاه خاندان سلطنتی بوده است؛ درختان 1000 ساله موجود در این پارک، گواه تاریخی بودن آن می‌باشد. هم‌چنین گردشگران می‌توانند در پارک ملی نیوفارست به پیاده‌روی، اسب‌سواری و گلف مشغول باشند.

پارک ملی نورث یورک

پارک ملی نورث یورک منطقه‌ای طبیعی بوده که در حال حاضر به‌عنوان پارکی ملی شناخته می‌شود. کوه‌های بلند، روستاها و موزه‌های تاریخی مجاور پارک در کنار امکان ماهیگیری در ساحل آن بسیار جذاب است؛ هم‌چنین حیوانات و پرندگان وحشی متعدی در این پارک زندگی می‌کنند.

سوالات متداول 

در واقع روند مهاجرت به بریتانیا هنوز نسبتاً سرراست است و مردم به طور کلی استقبال می‌کنند. بریتانیا هم‌چنان کشوری است که برای تازه واردان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. مردم از سراسر جهان در بریتانیا زندگی می‌کنند و جایی است که به تنوع و گذشته چند فرهنگی آن افتخار می‌کند.

اگر شما در حال حرکت و یا فکر کردن در مورد حرکت به بریتانیا، ما در Schumacher محموله لجستیک می‌تواند به شما کمک کند. SCL با بیش از ۴۰ سال تجربه، شرکت برتر متحرک به بریتانیا است. از اتومبیل به خانواده‌های کامل، ما می‌توانیم درب کالا خود را به درب از ایالات متحده به هر نقطه از کشور کشتی.

در طول فرایند جابه‌جایی شما، شما سوالاتی در مورد حرکت، حمل‌و‌نقل، و ذخیره‌سازی کالاهای خانگی خود را داشته‌باشد. این خواهد بود که برای اولین‌بار از بسیاری از موانع شما باید برای مقابله با. از آنجا که بریتانیا یک جزیره است، قوانین و مقررات آن سخت‌گیرانه‌تر از کشورهای دیگر است که پیچیدگی را به لجستیک حرکت شما می‌افزاید.

مزیت عظیمی از زندگی در بریتانیا دسترسی آسان به بقیه اروپا است. بنابراین، اگر شما احساس می‌کنید شما نیاز به استراحت از آن، expats می‌تواند برای اقامت‌کوتاه به اکثر مقصدهای اروپایی سفر. عمدتا با توجه به رشد خطوط هوایی بودجه و قطارهای بین کشور مانند یورواستار، آن است که هر دو لجستیکی و مالی accessibl

اگر به فکر زندگی در بریتانیا هستید، تنها نیستید. کشوری که در آن صحبت‌های کوچک همیشه در مورد آب‌وهوا است و آن را مقدس به قطع در خط، یک مقصد بسیار محبوب برای expats است.

چنانچه قصد سفر دارید، در ادامه می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشورهای مختلف را ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.