مهاجرت

زبان انگلیسی برای مهاجرین

یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازها برای اخذ اقامت هر کشوری، یادگیری زبان مورد نظر آن کشور و داشتن مدرک معتبر در این زمینه می‌باشد، تسلط بر زبان به‌خصوص برای افرادی که برای کار و تحصیل وارد کشورهای خارجی می‌گردند یک ضرورت و امر مهم محسوب می‌شود. در این مطلب به بررسی موارد مهم در رابطه با زبان انگلیسی برای مهاجرین می‌پردازیم.

مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرین

امروزه زبان انگلیسی در دنیای مدرن جایگاه خود را پیداکرده است و در هرجای این دنیا، با دانستن زبان انگلیسی، انسان‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. لذا یادگیری آن برای هدف‌های متعددی نظیر سفر توریستی، بهبود وضعیت شغلی، بالا بردن سطح آموزشی توصیه می‌گردد. آموختن زبان انگلیسی برای مهاجرین نیز در اولویت بالایی قرار دارد.

آزمون‌های متنوعی در رابطه با اخذ مدرک زبان صادر می‌شود که هر کدام از آنها اهداف خاصی دارند، معتبرترین و پرکاربردترین مدرک زبان در حال حاضر آزمون آیلتس می‌باشد که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود. سالیانه افراد بسیاری در این آزمون شرکت می‌کنند که هدف بسیاری از آنها ادامه تحصیل و یا زندگی در کشورهای خارجی می‌باشد.

با توجه به اهداف مختلف افراد از مهاجرت، سطح مهارت موردنیاز آن‌ها در زبان انگلیسی متفاوت است. کسی که باهدف ادامهٔ تحصیل، به کشورهای انگلیسی‌زبان، مهاجرت می‌کند، به سطح پیشرفته‌ای از زبان انگلیسی نیاز دارد.

آزمون آیلتس برای مهاجرین

این آزمون یکی از پرکاربردترین آزمون‌های اروپایی می‌باشد که برای سنجش سطح زبان انگلیسی برای مهاجرین و سایر افراد برگزار می‌شود. مرکز این آزمون کشور انگلیس است اما در تمامی کشورهای جهان مورد تائید قرار گرفته است. آیلتس به‌صورت کتبی برگزار می‌شود و 135 کشور در جهان برای پذیرش مهاجرین و دانشجویان از دیگر کشورها شرط داشتن مدرک آیلتس را در دستور کار قرار داده‌اند.

13 روز بعد از برگزاری آزمون نمره‌ها اعلام شده و به‌صورت کتبی برای شرکت‌کنندگان ارسال می‌گردد، البته شرکت‌کنندگان می‌توانند به‌صورت اینترنتی نیز از نتایج آزمون مطلع شوند. متقاضیانی که با هدف تحصیل در کشورهای خارجی در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند می‌توانند 5 نسخه از نتیجه آزمون را برای ارسال به دانشگاه‌های مختلف دریافت نمایند.

چه مهارت‌هایی در آزمون آیلتس سنجیده می‌شود؟

آزمون آیلتس مهارت‌های چهارگانه را مورد سنجش قرار داده و در دو بخش برگزار می‌شود که بانام‌های آیلتس عمومی و آیلتس آکادمیک شناخته می‌شوند، آزمون آیلتس عمومی برای متقاضیان مهاجرت به روشی به جز روش تحصیلی و آیلتس آکادمیک برای متقاضیان مهاجرت دانشجویی کاربرد دارد.

مهارت نوشتاری یا writing

در این بخش از آزمون آیلتس مهارت‌های نوشتاری متقاضی بررسی می‌شود به این صورت که متقاضی باید در 60 دقیقه به دو سؤال پاسخ دهد. در یکی از این سؤالات از فرد خواسته می‌شود که بر اساس یک نمودار تحلیل خود از موضوع را در قالب 150 کلمه ارائه کند، در سؤال بعدی باید تحلیل خود را در 250 کلمه بنویسد.

در آیلتس عمومی نیز دو سؤال وجود دارد و از طرف خواسته می‌شود که یک نامه با موضوع درخواست و یا شرح وضعیت بنویسد و در سؤال بعدی نیز باید تحلیل خود را از یک موضوع شرح دهند.

مهارت گفتاری speaking

در این بخش برای سنجش مهارت‌های گفتاری فرد یک مصاحبه در مدت زمان 11 تا 14 دقیقه برگزار شده و از متقاضی درخواست می‌شود که موضوعاتی را در رابطه با خودش توضیح دهد و سوالاتی را که مطرح می‌شود پاسخ دهد. فرد باید توانایی پاسخگویی به سؤالات را به‌صورت دقیق و بدون داشتن ایرادات گرامری داشته باشد.

مهارت شنیداری یا listening

در این بخش نیز برای سنجش مهارت‌های فرد گفتگو و مونولوگ هایی با لهجه‌های مختلف پخش می‌شود و داوطلب باید بتواند به سوالاتی که در مورد گفتگوها پرسیده می‌شود پاسخ دهد.

مهارت خواندن یا reading

در آیلتس آکادمیک برای بررسی این مهارت، شرکت‌کننده باید به 40 سؤال در قالب سه متن که از کتاب‌ها، روزنامه‌ها، مجلات و … با موضوعات مختلف، پاسخ دهد. مدت زمان پاسخگویی به این سؤال‌ها 60 دقیقه است. در آیلتس عمومی نیز به همین شیوه عمل می‌شود و تنها تفاوت این دو در نوع متون می‌باشد.

جمع امتیازات در آزمون آیلتس

در این آزمون نمره قبولی وجود ندارد و مهارت‌های فرد با جمع امتیازاتی که در بخش‌های مختلف کسب کرده سنجیده می‌شود، امتیازدهی از 0 تا 9 سطح را شامل می‌شود و نمره 6 به بالا امتیاز موردقبول در بسیاری از مراکز تحصیلی است.

کسب نمره قبولی در آزمون آیلتس

منابع و کلاس‌های آموزشی متنوعی برای افزایش سطح مهارت‌های فرد در آزمون آیلتس وجود دارد؛ اما برای کسب نمره قبولی در این آزمون فرد باید علاوه بر داشتن منابع گوناگون از قدرت برنامه‌ریزی و انگیزه کافی نیز برخوردار باشد. در صورتیکه به کشورهای آلمانی زبان مهاجرت می‎کنید، مقاله زبان آلمانی برای مهاجرین می‎تواند برای شما مفید باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.