buy property in Antalya - خرید ملک در آنتالیا

شهر آنتالیا به‌طورکلی به سه قسمت تقسیم می‌شود منطقه لارا، منطقه کنیالتی، منطقه کپز منطقه لارا در قسمت شرق شهر آنتالیا و منطقه کنیالتی در قسمت غرب شهر آنتالیا قرار گرفته است. در این مطلب به بررسی شرایط موردنیاز برای اقامت در ترکیه با خرید ملک در آنتالیا خواهیم پرداخت.

چگونگی انتخاب ملک مناسب در آنتالیا

بیشتر افراد آنتالیا را به‌عنوان یک‌ خانه برای تعطیلات و یا مکانی برای اقامت دائم انتخاب می‌کنند، هر شخص شرایط خاص خود را برای خرید ملک در آنتالیا دارد، بسیاری از افراد باوجود جستجوی زیاد نتوانستند خانه‌ای که مدنظرشان است را پیدا کنند به این دلیل که نمی‌دانند دقیقاً چه می‌خواهند.

پیشنهاد می‌شود در مرحله اول متناسب با بودجه در نظر گرفته‌شده،  ویژگی‌های ملکی را که به دنبال آن هستید بر اساس تعداد افراد خانواده، متراژ خانه، تعداد اتاق‌خواب (یک خواب، دو خواب، سه خواب …، فول فرنیش، مبله  با وسایل و یا بدون وسایل) به صورت مکتوب ترسیم کنید.

پیشنهاد می‌شود در مرحله اول متناسب با بودجه در نظر گرفته شده،  ویژگی‌های ملکی را که به دنبال آن هستید بر اساس تعداد افراد خانواده، متراژ خانه، تعداد اتاق خواب (یک خواب، دو خواب، سه خواب …، فول فرنیش، مبله  با وسایل و یا بدون وسایل) به صورت مکتوب ترسیم کنید.

buy property in Antalya 1 - خرید ملک در آنتالیا

مزایای خرید ملک در آنتالیا

– مزیت مهم خرید املاک در آنتالیا ،  قیمت پایین ملک در این شهر نسبت به شهرهای دیگر ترکیه و یا ایران می‌باشد

– در ضمن شما فرصت خرید ملک هم به صورت اقساط از شرکت سازنده و هم خرید با وام بانکی را دارید.

هشدار مهم در رابطه با خرید خانه در آنتالیا

توجه داشته باشید عده‎ای از افراد به علت عدم دقت در معامله و نا آشنایی با قوانین خرید و فروش املاک در ترکیه متضرر شده‌اند که اگر کمی دقت شود از بروز بسیاری از این اتفاقات ناگوار جلوگیری می‌گردد

قوانین اقامت از طریق خرید خانه در آنتالیا

خرید خانه در ترکیه یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت اقامت ترکیه است  . اقامت دائم  با خرید ملک در ترکیه امکان‌پذیر نیست  اقامت با  خرید خانه در ترکیه یک اقامت قابل تمدید است که مزایایی برای شما به همراه دارد. اگر هدف شما اخذ اقامت دائم باشد می‌توانید در کنار خرید ملک، چند سالی هم صبر کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

دولت ترکیه درگذشته به‌صورت متقابل به اتباع خارجی که کشور آنها اجازه خرید ملک به شهروندان ترکیه را نمی‌دهند، اجازه خرید ملک در ترکیه را نمی‌داد. در حال حاضر دولت ترکیه برای تشویق بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی به خرید خانه در ترکیه و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی، این قانون را به‌صورت یک‌طرفه لغو کرده است. با توجه به این قانون جدید فروش ملک در ترکیه به اتباع ۱۸۳ کشور ازجمله شهروندان ایرانی امکان‌پذیر شده است.

اما به دلیل اینکه برای اغلب متقاضیان خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بسیار اهمیت دارد، دولت ترکیه در می ۲۰۱۴ برای متقاضیان خرید ملک که مایل به اخذ اقامت موقت ترکیه می‌باشند، قوانین جدیدی وضع کرده است. از تاریخ اجرای این قانون مهلت اقامت اتباع خارجی که در ترکیه ملک خریداری می‌کنند از سه ماه و شش ماه به یک سال افزایش پیدا کرد

برای اخذ اقامت  دائم ترکیه باید پنج سال در ترکیه زندگی کنید و درصورتی‌که اقامت موقت خانوادگی گرفته‌اید هرسال  ۱۸۰  روز می‌توانید در خارج از ترکیه باشید.  قانون جدیدی در ابتدای سال  ۲۰۱۷  تصویب‌شده که تنها روش اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک بدون گذراندن دوره پنج ساله است.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *