buy property in Bursa 1 - خرید ملک در بورسا

همیشه انتخاب مقصد برای مهاجرت یکی از مهم‌ترین نکاتی است که ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد. کشور ترکیه سرشار از جاهای دیدنی، طبیعت بکر و آثار تاریخی است. یکی از بهترین شهرهای این کشور برای سفر و نیز مهاجرت شهر زیبا و دیدنی بورسا می‌باشد. این شهر با داشتن جاذبه‌های بی‌شمارش سالیانه تعداد زیادی از توریست‌ها را به‌سوی خود می‌کشاند. یکی از روش‌های اقامت در ترکیه و شهر بورسا، خرید ملک در بورسا می‌باشد، در این مطلب به معرفی شرایط زندگی در این شهر می‌پردازیم تا بتوانید با دید بازتری تصمیم به اقامت در آن بگیرید.

زندگی و خرید ملک در بورسا

بورسا، یکی از شهرهای تاریخی شهر ترکیه است که در جنوب شرقی ناحیه دریای مرمره واقع شده است. شهر بورسا در ترکیه به مراکز خرید و بازارهای متنوعش مشهور است. همچنین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی که از زمان حکومت عثمانی تا به امروز باقی‌مانده سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های شهر بورسا در زمستان است که فرصتی فوق العاده است برای ورزش اسکی، اسکی بازان زیادی به این شهر می‌روند و در پیست اسکی الوداغ در شمال شهر بورسا به ورزش می‌پردازند. حال با الی گشت در سفر به شهر تاریخی بورسا همراه باشید تا یک دید کلی از  شهر بورسا در ترکیه به‌منظور سفر دستتان بیاید.

موقعیت جغرافیایی

مساحت شهر بورسا در ترکیه حدود ۲۲۵٫۹۳۵ هکتار است. بورسا در شبه‌جزیره آناتولی در شمال غربی و جنوب شرقی دریای مرمره واقع شده است.  جمعیت شهر بورسا ۲٫۸۴۲٫۰۰۰ نفر است، به همین دلیل از آن به‌عنوان چهارمین استان پرجمعیت ترکیه یاد می‌شود. اکثر شهرهای بورسا سرسبز  و دارای پوشش گیاهی گسترده می‌باشد، از همین رو به شهر بورسا در ترکیه (شهر سبز) می‌گویند.

buy property in Bursa - خرید ملک در بورسا

اطلاعات ضروری

– اطلاعات کلی شهر بورسا در ترکیه

– زبان: ترکی استانبولی

– واحد پول: لیر یا تله

– برق: ۲۳۰ ولت، ۵۰ هرتز

– اختلاف ساعت با تهران:  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه از تهران عقب‌تر است.

تلفن‌های ضروری

– پلیس: ۱۵۵

– آمبولانس: ۱۱۲

– آتش‌نشانی: ۱۱۰

– پلیس گردشگری: ۵۲۷۴۵۰۳

وضعیت آب و هوا

بورسا آب‌وهوای نسبتاً معتدلی دارد. یخبندان به‌ندرت در این شهر رخ می‌دهد و دمای هوا عموماً به زیر 4 درجه سانتی‌گراد نمی‌رسد. بهترین زمان سفر به این شهر بین ماه‌های اردیبهشت تا مهر است. اوج دما و کمترین میزان بارش در بورسا در ماه‌های جولای و آگست (اواسط تیر تا اواسط شهریور) رخ می‌دهد. نزدیک‌ترین ساحل به بورسا حدود 10-15 کیلومتر با شهر فاصله دارد. دمای آب در ماه‌های تابستان مناسب آبتنی است و قبل و بعدازآن کمی سرد و مواج است. اگر مایلید برای اسکی کردن به پیست اسکی اولوداغ سفر کنید، بهترین زمان از ابتدای دی‌ماه تا اواسط فروردین است.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *