buy property in Izmir 1 - خرید ملک در ازمیر

برای افراد و خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند یا به هر دلیلی می‌خواهند قسمتی از سرمایه خود را به‌صورت خانه‌ای مستقل در کشورهای خارجی سرمایه‌گذاری کنند، ترکیه یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. دلایل مختلفی برای خرید ملک در ترکیه وجود دارد که در این مطلب به آنها می‌پردازیم. یکی از بهترین شهرهای ترکیه، شهر ازمیر است و متقاضیان زیادی نیز برای خرید ملک در ازمیر وجود دارد که قصد دارند از این طریق در ترکیه اقامت کنند.

معرفی شهر ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای کشور ترکیه است که بعد از آنکارا و استانبول بزرگ‌ترین شهر این کشور شناخته می‌شود. ازمیر موقعیت صنعتی و تجاری حساسی دارد و دانشگاه‌های بزرگ و مهمی ازجمله دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول را در خود جای داده است. ازمیر یکی از مناطق توریستی ترکیه است که آثار تاریخی زیادی ازجمله شهر تاریخی افس، شهر باستانی ترووا و بسیاری از آثار باستانی دیگر را در خود جای داده است.

وضعیت آب‌وهوای ازمیر

آب‌وهوای منطقه ازمیر را می‌توان آب‌وهوای گرم و مدیترانه‌ای دانست. در بسیاری از روزهای زمستان دمای هوای ازمیر به زیر صفر هم می‌رسد، ولی در اکثر روزهای سال ازمیر هوای مطبوعی دارد. ازمیر در فصل تابستان یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای ورزش‌های آبی است.

buy property in Izmir - خرید ملک در ازمیر

چرا شهر ازمیر گزینه مناسبی برای خرید ملک در ترکیه است؟

همان‌طور که گفتیم همه‌روزه شمار افرادی که اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌نمایند رو به افزایش است، اکثر این متقاضیان از ملیت‌های روسی و اروپای شرقی، انگلستان، ترکیه، ایران و شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج‌فارس هستند. عمده‌ترین دلایل این انتخاب عبارتند از:

  • قیمت پایین خانه در شهرهای مختلف ترکیه
  • سادگی روند اداری در ثبت سند و اخذ اقامت ترکیه
  • شرایط آسان اقامت در ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک در ازمیر

رشد سالیانه سرمایه‌گذاری در املاک و خرید ملک در ترکیه حدود ۵ تا ۱۲ درصد بوده و بیشتر در مورد املاک خریداری‌شده پیش‌فروش شده صادق است. همچنین به جاذبه‌های توریستی این کشور، هرساله تعداد زیادی مستقر به اینجا آمده و با مشاهده شرایط، تصمیم به مهاجرت و اقامت در ترکیه می‌گیرند، ازاین‌رو تقاضای خرید ملک هرساله بالا رفته و به‌تناسب قیمت ملک و خانه افزایش میابد.

افرادی که قصد مهاجرت و یا اقامت بلندمدت در ترکیه را برای مدت‌زمان بیش از 3 ماه در سال دارند باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه باید پس از انجام مراحل خرید، مدارک مربوطه را به همراهی نماینده ویزا نیو به ادارات ثبت و مالیات برده و ملک را بنام خریدار یا خریداران ثبت نمایید.

 زندگی در ازمیر

این شهر، شهر افراد جوان و دارای مکان‌های تاریخی زیبایی است، شهری بسیار زیبا و همچنین مدرن که در ترکیه به خاطر مهمان‌نوازی و فرهنگشان زبانزد هستند.

[تعداد: 2    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *