stay in europe - اقامت اروپا
زمان مطالعه: 27 دقیقه

اخذ اقامت اروپا امروزه طرفداران بسیاری در میان جوامع مختلف پیدا کرده است و افراد بسیاری به دنبال روشهای مطمئن برای مهاجرت به کشورهای اروپایی می گردند؛ بنابراین ناگزیر شدیم تا در مقاله ای به بررسی مسائل پیرامون اقامت اروپا بپردازیم. در پایان این مقاله پاسخ سوال های خود را در مورد شرایط زندگی در اروپا و روش های مختلف اقامت در اروپا را پیدا خواهید کرد.

درباره اروپا

اروپا دومین قاره کوچک ازنظر اندازه و سومین قاره بزرگ ازنظر جمعیت است. قاره اروپا از ۵۰ کشور و پنج کشور که توسط جامعه اروپا به رسمیت شناخته‌نشده‌اند، تشکیل‌شده است. این قاره عمدتاً در نیمکره شرقی و به‌طور کامل در نیمکره شمالی واقع‌شده است. حدود ۱۱ درصد از جمعیت جهان در اروپا زندگی می‌کنند. بااین‌حال بزرگ‌ترین جمعیت را کشور آلمان دارا است که بیش از ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد.

اکثر زبان‌های رایج در اروپا زبان‌های رومانشی (مانند فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی)، زبان‌های آلمانی (ازجمله آلمانی، انگلیسی) و زبان‌های اسلاوی (ازجمله روسی، بلغاری، لهستانی) است. اکثر مردم اروپایی مسیحی (۷۶٪) هستند و تعداد کمتری مسلمانان (۶٪) و یهودی و دیگر دین‌ها نیز در آن وجود دارد. حدود ۱۸ درصد از همه اروپایی‌ها هیچ مذهبی ندارند.

اروپا بسیار صنعتی است؛ بزرگ‌ترین مناطق صنعتی در مرکز اروپا، انگلستان، ایتالیا، اوکراین و قسمت اروپایی روسیه یافت می‌شود. کشاورزی، جنگلداری (در شمال اروپا) و ماهیگیری (در امتداد ساحل اقیانوس اطلس) نیز نمود خوبی دارند. اروپا دارای انواع زیادی از مواد معدنی است. زغال‌سنگ، سنگ‌آهن و نمک فراوان دارد. نفت و گاز در اروپا و در دریای شمال یافت می‌شود. زغال‌سنگ برای تولید مقدار قابل‌توجهی از برق اروپا استفاده می‌شود؛ در نروژ و سوئد و در آلپ نیروگاه‌های برق‌آبی، درصد زیادی از قدرت را تأمین می‌کنند اما بیش از ۲۵ درصد از برق اروپا از قدرت هسته‌ای تولید می‌شود.

Stay in Europe - اقامت اروپا

مزایای مهاجرت به اروپا برای ایرانیان

در سفر به اروپا با طیف گستردهای از فرهنگها مواجه خواهید شد؛ بنابراین در این زمینه حق انتخاب دارید و میتوانید کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید که فرهنگ آن به فرهنگ کشور شما نزدیک است (انگلیس بسیار شبیه به آمریکا است) یا چیزی متفاوت و منحصربهفرد را انتخاب کنید.

تاریخ و معماری اروپا یکی از چیزهایی است که بسیاری از مردم برای مهاجرت مدنظر قرار میدهند. اگر شما از زندگی درجایی با تاریخ کهن و مکانهای باستانی و کلیسا لذت میبرید، اروپا میتواند همه اینها را به شما ارائه دهد. این مسئله باعث میشود زندگی در اروپا بسیار آموزشی باشد و مزایا و معایب مهاجرت به اروپا بهصورت کلی، خوب جلوه کند.

معایب مهاجرت به اروپا برای ایرانیان

هزینه‌های سفر در اروپا بسیار زیاد است. به‌عنوان‌مثال، انجام یک سفر جاده‌ای در انگلستان یا فرانسه برای شما بسیار بیشتر از انجام سفر جاده‌ای در ایالات‌متحده هزینه دارد.

هزینه زندگی در اروپا به‌طورکلی بسیار بالاتر از ایالات‌متحده است. مطمئناً استثنائات بسیاری ازجمله لهستان و بلغارستان وجود دارند، اما اگر می‌خواهید در اروپای غربی زندگی کنید، باید انتظار داشته باشید که برای نیازهای اساسی همچون لباس، غذا، املاک و مستغلات بیشتر هزینه کنید. مالیات بین کشورهای اروپایی متفاوت است، اما به‌عنوان یک قاعده کلی، کشورهای اروپایی از ساکنان خود به‌شدت مالیات می‌گیرند و راه‌های متعددی برای انجام آن پیدا می‌کنند.

Stay in Europe1 - اقامت اروپا

با مهاجرت به اروپا چه چیزی به دست می آورید؟

در این مقاله ضمن ارائه راهنمایی‌های لازم در خصوص شرایط اخذ اقامت دائم اروپا بررسی خواهیم کرد که با مهاجرت به اروپا چه چیزی به دست می‌آورید. اروپا ازنظر کیفیت زندگی، زیبایی و رفاه یکی از بهترین قاره‌های جهان هست. از طرفی دیگر اگر به‌صورت اجمالی بخواهیم بررسی کنیم اروپا یکی از بهترین مناطق زندگی در دنیاست.

با ارائه دلایل متعددی می‌توان به کیفیت زندگی مطلوب، آب‌وهوای مناسب، طبیعت زیبا، سطح بالای سیستم آموزشی، بهره‌مندی از امکانات ارائه‌شده از طرف دولت، تکنولوژیک بودن کشورهای این قاره و وجود شرکت‌های صنعتی بسیار بزرگ اشاره کرد.

تمامی موارد ذکرشده شامل آرامش، امنیت روانی، اقتصادی و فرهنگی در کشورهای اروپایی است. همین مسئله باعث شده است افراد بسیاری که در کشورهای در سراسر جهان زندگی می‌کنند را به فکر مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا اندازد.

اصلاحات و نکات حیاتی

می‌توان گفت 90% از افرادی که می‌گویند هر موسسه مهاجرتی یک‌چیز می‌گوید و باعث گمراه شدن افراد می‌شود، اطلاعات صحیحی در مورد اصطلاحات مهاجرتی نداشته و مطالب زیر را نخوانده‌اند. اگر قصد مهاجرت دارید، این نکات حیاتی را از دست ندهید.

1- ویزا، اقامت و تابعیت چیست و فرق آن‌ها در چیست؟

ویزا

ویزا یا روادید نوعی گواهی‌نامه است که به دارنده آن اجازه عبور از و یا ورود به یک کشور را می‌دهد. ویزاها دارای هدف سفر، محدودیت رفت‌وآمد، مدت‌زمان مشخص برای اقامت در کشور مقصد و تعداد دفعات مشخص برای ورود به کشور مقصد است هستند. این مجوز به‌صورت برچسب یا مهر داخل ویزا متقاضی ثبت می‌گردد.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن مجوز ورود به 26 کشور ناحیه شینگن است که بنا بر مدارک ارائه‌شده از طرف سفارت برای متقاضی اخذ ویزا صادر می‌گردد. مدت اعتبار این نوع ویزا 6 ماه بوده و فرد در این بازه زمانی مجاز به اقامت تا حداکثر 90 روز می‌باشد. بسته به نوع ویزا، فرد اجازه دارد یک، دو و یا چند بار به کشورهای این ناحیه وارد شود. ویزای شن گن می‌تواند از نوع کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، توریستی، ازدواج و… باشد.

اقامت

محل اقامت هر شخص، منطقه معینی از یک کشور است که رابطه‌ای حقوقی و مادی بین آن شخص و کشور به وجود می‌آورد. اگر شخصی قصد داشته باشد در کشور دیگری اقامت کند و از امکانات کشور مقصد بهره‌مند شود، ابتدا می‌بایست ویزا و اجازه ورود به آن کشور را از سفارتخانه مربوطه اخذ نماید. پس از دریافت ویزا می‌تواند نسبت به اخذ مجوز اقامت آن کشور اقدام نماید. اقامت دارای دو نوع موقت و دائم است.

اقامت موقت

اقامت موقت (Temporary resident) مجوزی است که برای یک فرد با تابعیت خارجی در کشوری دیگر جهت سکونت صادر می‌شود. این مجوز که دارای مدت‌زمانی محدود و مشخص است، ممکن است برای اهداف مختلفی چون تحصیل، تجارت، شرکت در همایش و… به فرد اعطا گردد. محدودیت زمانی بر اساس نوع ویزا و یا اجازه اقامت مشخص می‌شود و قوانین کشورهای مختلف در مورد اقامت موقت متفاوت می‌باشند.

اقامت دائم

پس‌ازاینکه چند سال به‌صورت موقت در کشوری اقامت داشته باشید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائمی (Permanent Resident) درخواست دهید. داشتن اقامت دائم یک کشور مزایای متعددی چون حق کار، بهره‌مندی کامل از حقوق شهروندی، حق تحصیل رایگان، حق زندگی به مدت نامحدود در کشور مقصد و… برای فرد دارنده این اقامت دارد.

تابعیت

تابعیت به معنای عضویت یک فرد در جمعیت تشکیل‌دهنده دولت است. این عضویت باعث می‌شود رابطه‌ای سیاسی، اجتماعی، بین‌المللی و… میان فرد و دولت می‌شود و برای طرفین در قبال یکدیگر ایجاد تکلیف می‌کند.

تابعیت پس از 3 الی 5 سال بعد از اقامت دائم و 8 الی 10 سال پس از اقامت موقت به دست می‌آید. برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف تابعیت می‌توانید مقاله انواع تابعیت چیست؟ را مطالعه نمایید.

تابعیت اصلی

تابعیت اصلی، تابعیت مبدأ یا ذاتی تابعیتی است که در زمان تولد هر فرد به‌صورت خودکار و به‌حکم قانون به او تحمیل می‌شود. این نوع تابعیت که در سرتاسر دنیا قابل‌قبول است از دو طریق امکان‌پذیر است. از طریق تابعیت خونی و تابعیت خاکی.

تابعیت خونی

در تابعیت خونی، نوزاد به‌محض تولد تابعیت خود به‌واسطه تابعیت یکی از والدینش کسب می‌کند. این نوع تابعیت در بسیاری از کشورهای دنیا نظیر سوئیس، آلمان، مجارستان، اتریش و… موردقبول واقع‌شده است.

تابعیت خاکی یا ارضی

تابعیت ارضی نوعی از تابعیت است که فرد به سبب موقعیت جغرافیایی و کشور محل تولدش کسب می‌نماید. کشورهایی مانند ایرلند، آرژانتین، کانادا، آمریکای لاتین، ونزوئلا، برزیل و… این نوع تابعیت را پذیرفته‌اند.

تابعیت اکتسابی

نوع دیگری از تابعیت که جدا از تابعیت هنگام تولد، فرد در طول زندگی‌اش بااراده خود و یا به دلیل وجود شرایطی کسب کرده است، تابعیت اکتسابی است. اخذ این نوع تابعیت معمولاً برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرد. اخذ تابعیت اکتسابی در امر مهاجرت می‌تواند بهروش‌های تحصیلی، کاری و یا ازدواج به سبب اقامت طولانی‌مدت در یک کشور اشاره کند.

تابعیت مذهبی

تابعیت مذهبی به معنای تعلق افراد به مذهبی خاص است که به‌واسطه آن پس از ورود به کشوری می‌تواند تابعیت آنجا را اخذ نماید.

تابعیت مضاعف

داشتن تابعیت دو کشور توسط یک فرد به‌صورت هم‌زمان تابعیت دوگانه یا تابعیت مضاعف می‌گویند.

2 – پاس مشابهتی

مهاجرت از طریق پاس شباهتی به‌گونه‌ای است که فرد با پاسپورت شخص دیگری که ازنظر ظاهری به وی شباهت بسیاری داشته و یا با ایجاد تغییرات جزئی به کمک گریم بتوان شباهت را بیشتر نمود، به‌عنوان شخص صاحب پاسپورت از گیت فرودگاه عبور نماید. معمولاً در این موارد پاسپورت‌ها دزدی هستند؛ مثلاً پاسپورت یک فرد هلندی که قیافه مشابه متقاضی ایرانی دارد.

3 – خرید پاسپورت

درصورتی‌که قصد خروج از کشور از طریق پاسپورت مشابهتی را داشته باشید، خرید پاسپورت چاره کار است. این روش غیرقانونی بوده و ریسک بالایی را به دنبال خواهد داشت. همچنین در صورت اقدام از این روش، تنها راهی که برای مهاجرت پیش رو خواهید داشت، پناهندگی خواهد بود.

4 – پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت

گاهی برای اخذ ویزای برخی از کشورها به دلیل تعطیلی سفارتخانه مدنظر نیازمند مراجعه به یک کشور واسطه هستید. این عمل را اصطلاحاً پیکاپ می‌گویند. درواقع پیکاپ پاسپورت تفاوتی با پیکاپ ویزا ندارد. متقاضی می‌تواند با انتخاب یک کارگزار قابل‌اعتماد و سپردن پاسپورت و مدارک موردنیاز خود به وی، مراجعه به کنسولگری مربوطه در کشور واسطه، اقدامات لازم جهت الصاق ویزا به پاسپورت شمارا انجام داده و پس از اتمام کار آن را در ایران به شما تحویل خواهد داد. به این فرایند ارسال پاسپورت، الصاق ویزا و بازگرداندن آن به شخص در اصطلاح پیکاپ پاسپورت گفته می‌شود.

5- مدرک زبان برای مهاجرت

داشتن مدرک زبان و تسلط بر زبان رایج کشور مقصد به‌عنوان عامل اصلی برقراری ارتباط در هنگام ورود به محیطی جدید، از اصلی‌ترین ملزومات مهاجرت است. نمره زبان موردنظر برای اخذ مدرک درروش‌های مختلف کاری، تحصیلی، ثبت شرکت و… با یکدیگر متفاوت هستند.

آیلتس یا تافل یا …؟

آزمون‌های زبان تافل و آیلتس از مهم‌ترین آزمون‌های بین‌المللی برای سنجش زبان هستند که تفاوتی میان آن‌ها وجود نداشته و بسته به هدفی که از مهاجرت دارید، می‌توانید مدرک خود را اخذ نمایید. معمولاً برای مهاجرت، اخذ مدرک آیلتس پیشنهاد می‌شود؛ ولی درصورتی‌که قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید، ممکن است دانشگاه موردنظر اخذ مدرک تافل را در الزامات ارائه مدارک خود قرار دهد.

 • آیلتس آکادمیک ‌(IELTS Academic)

بسته به نوع هدفی که از مهاجرت دارید، می‌توانید انتخاب کنید که آیلتس آکادمیک را بخوانید و یا جنرال؟ متقاضیانی که به‌قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان مهاجرت می‌کنند، می‌بایست آیلتس آکادمیک ‌(IELTS Academic) بخوانند. متون ریدینگ و رایتینگ در آیلتس آکادمیک در حوزه موضوعات دانشگاهی و علمی است و نسبت به آیلتس جنرال مشکل است.

 • آیلتس جنرال یا عمومی ‌‌(IELTS General)

برای افرادی که باهدف تحصیل در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی، کاری، ثبت شرکت و… به کشورهای خارجی قصد گرفتن مدرک آیلتس دارند، آیلتس جنرال یا عمومی (IELTS General) مناسب می‌باشد. متن ریدینگ و رایتینگ آیلتس جنرال نسبت به آکادمیک، کلی‌تر است. متون در مورد موضوعات اجتماعی بوده و برگرفته از روزنامه، تلویزیون، رادیو و اینترنت هستند.

6- کار سیاه

هنگامی‌که به کشوری دیگر مهاجرت می‌کنید تا زمانی که موفق به اخذ مجوز اقامت دائم خود نشده‌اید، برای کار کردن در کشور مقصد نیاز به مجوز کار دارید. درصورتی‌که اقامت تحصیلی، توریستی، درمانی و… داشته باشید و در مدت اقامت خود بدون مجوز و به‌صورت غیرقانونی درجایی مشغول به کار شوید، اصطلاحاً کار سیاه انجام می‌دهید که در این حالت دستمزدی بسیار پایین‌تر از کاری که انجام می‌دهید را دریافت خواهید کرد.

7- اعتبار ویزا

اعتبار ویزاها بسته به هدف سفر و ویزاهای قبلی که دریافت نموده‌اید، متفاوت خواهند بود. مدت‌زمان اعتبار ویزاها سه‌ماهه، شش‌ماهه، یک‌ساله، دوساله، سه‌ساله و پنج‌ساله هستند. تعداد دفعات ورود به کشور مقصد نیز بسته به نوع ویزای دریافت می‌کنند متفاوت است و می‌تواند یک‌بار ورود، دو بار ورود، چند بار ورود و نامحدود باشد.

8- فرق کنسولگری و سفارت

سفارتخانه از کنسولگری بزرگ‌تر و مهم‌تر است. سفارتخانه مأموریت دیپلماتیک دائمی دارد و در پایتخت کشورها جای می‌گیرد. به‌طور مثال سفارت ایران در لندن و سفارت انگلیس در تهران است. کنسولگری از سفارتخانه کوچک‌تر است و در بزرگ‌ترین شهر توریستی یا مهم‌ترین شهر یک کشور مستقر می‌شود؛ مثلاً کنسولگری ایران در هرات و کنسولگری افغانستان در مشهد واقع‌شده است. کنسولگری‌ها مسئول رسیدگی به مسائل کم‌اهمیت‌تر دیپلماتیک حل مسائل مهاجران، توریست‌ها و تبعیدشدگان، کمک به روابط تجاری طرفین و… است.

9- وکیل مهاجرت

وکیلی که برای انجام امور مهاجرت، وکالت پرونده شما را بر عهده می‌گیرد، به جدیدترین قوانین کشورها و سفارتخانه‌ها آشنایی دارند، ارتباط مستقیم با وکیل مهاجرت سایر کشورها، از تغییرات قوانین مربوط به مهاجرت اطلاع دارند و ارتباطات بین‌المللی، وکیل مهاجرت می‌گویند.

تقسیم‌بندی ویزا ازنظر هدف سفر

ویزاها انواع مختلفی دارند که برای اهداف متفاوتی صادر می‌شود. مدت‌زمان اعتبار هر نوع ویزا، تعداد دفعاتی که توسط آن می‌توان وارد کشور مقصد شد و میزان محدودیت‌هایی که فرد دارنده ویزا دارد، متفاوت خواهد بود. انواع ویزاها به شرح زیر هستند:

ویزای توریستی

همان‌طور که از نام این نوع ویزا پیداست برای اهداف گردشگری و توریستی صادر می‌شود و دارای مدت‌زمان محدود و مشخص برای اقامت در کشور مقصد است.

ویزای ملاقات دوستان و اقوام

ویزای ملاقات دوستان و اقوام نیز مانند ویزای توریستی است؛ با این تفاوت که با داشتن دعوت‌نامه ارسالی از طرف اقوام دارای اقامت دائم کشور مقصد، شانس بیشتری برای تائید درخواست ویزا خواهید داشت.

ویزای درمان

این نوع ویزا برای اهداف درمانی صادر می‌شود تا فرد متقاضی توسط آن بتواند باهدف معالجه و درمان به کشور مقصد واردشده و تا پایان دوره درمان اقامت داشته باشد.

ویزای عبوری یا ترانزیت

مدت اعتبار ویزای عبوری یا ترانزیت بسیار کوتاه است. این ویزا برای عبور از یک کشور برای رسیدن به کشور ثالث صادر می‌گردد. دارنده این نوع ویزا نمی‌تواند از فرودگاه کشور واسط خارج شود و فقط مجاز به تردد در محوطه فرودگاه است.

ویزای کار و تعطیلات

این نوع ویزا که پیش‌تر توسط استرالیا برای ایرانیان صادر می‌گردید، به فرد دارنده آن با اعمال محدودیت‌هایی مشخص اجازه کار در حین اقامت توریستی و گردشی را می‌داد. لازم به ذکر است که این نوع ویزا دیگر برای ایرانیان اعتباری ندارد.

ویزای دانشجویی

این نوع ویزا زیرمجموعه ویزای تحصیلی است که مختص تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر است. برای اخذ ویزای دانشجویی فرد متقاضی می‌بایست از دانشگاه موردنظر پذیرش‌نامه دریافت و به سفارت ارائه دهد.

ویزای کاری

ویزای کاری نوعی از ویزا است که فرد به‌واسطه داشتن آن اجازه دارد به‌صورت تمام‌وقت در سازمان‌ها و شرکت‌هایی که کار مرتبط با تخصص متقاضی را دارند، به‌صورت رسمی مشغول به کار شود.

ویزای ورزشی

این نوع ویزا باهدف ورود و اقامت ورزشکاران در تمامی سطوح و همچنین داوران برای شرکت در مسابقات و یا انجام فعالیت‌های ورزشی صادر می‌شود.

ویزای تجاری

ویزای تجاری باهدف انجام تجارت و یا راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور مقصد با ارائه مدارک کافی برای فرد صادر می‌شود.

ویزای ثبت شرکت

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد ثبت شرکت، استارتاپ و راه اندازه کسب‌وکار در یک کشور خارجی باهدف اخذ اقامت دارند.

دعوت‌نامه

دعوت‌نامه درواقع نامه‌ای است که از طرف یک فرد دارای اقامت دائم یک کشور، برای دعوت از خویشاوندان و اقوام نزدیک ارسال می‌گردد. در ارسال این نامه فرد دعوت‌کننده با ارائه مدارک موردنیاز متعهد می‌شود هزینه‌های زمان اقامت میهمانان را بر عهده می‌گیرد. دعوت‌نامه‌ها ممکن است برای اهداف مختلفی ارسال شوند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • دعوت‌نامه تجاری

این نوع دعوت‌نامه معمولاً برای امور تجاری و از سمت شرکای تجاری بین‌المللی ارسال می‌شود. فرد دعوت شونده می‌تواند از طریق این دعوت‌نامه ویزا اخذ نماید و به سفر با اهداف انجام امور تجاری همانند عقد قرارداد میان شرکتی بپردازند.

 • دعوت‌نامه توریستی

برای سفر به بسیاری از کشورها نیاز به دعوت‌نامه توریستی دارید. دعوت‌نامه توریستی، نامه‌ای است که برای اخذ ویزا به آن نیاز پیدا خواهید کرد. این دعوت‌نامه نقطه شروع کار شما برای رفتن به سفارت مربوطه و دریافت فرم‌های درخواست ویزا است.

 • دعوت‌نامه کاری

دعوت‌نامه کاری نوعی دعوت‌نامه رسمی است که از طرف یک شرکت معتبر یا کارفرمای نبعه آن کشور صادر می‌شود تا فرد مهاجر پس از ورود به کشور مقصد به‌عنوان یک کارمند در آن شرکت مشغول به کار شود. این نوع ویزا تا زمان پایان قرارداد با شرکت موردنظر، اعتبار دارد.

 • دعوت‌نامه پزشکی

با پیشرفت تکنولوژی و علم درزمینهٔ‌های پزشکی، درمان بسیاری از بیماری‌های نادر نیز ممکن شده است. دعوت‌نامه پزشکی در مواردی ارسال می‌گردد که فرد دعوت شونده دارای بیماری خاصی باشد و برای انجام جراحی و مراقبت‌های پزشکی نیاز به ورود به کشوری خارجی داشته باشند.

 • دعوت‌نامه نمایشگاهی

دعوت‌نامه نمایشگاهی توسط برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها برای افراد ارسال می‌شود. افرادی که قصد مسافرت برای مقاصد تجاری ازجمله شرکت در نمایشگاه‌ها در کشور مقصد را دارند نیازمند این دعوت‌نامه می‌باشند.

انواع ویزا ازنظر دفعات اجازه ورود به کشور

ویزاهایی که دریافت می‌نمایید، برحسب درخواستی که ثبت کرده بودید دارای محدودیت در دفعات ورود به محدوده کشور مقصد است. هنگام تحویل ویزا بازه زمانی اعتبار ویزا، مدت‌زمان اجازه ورود در کشور و همچنین تعداد دفعات اجازه ورود به کشور را می‌بایست چک نمایید.

ویزای یک‌بار ورود (Single Visa)

در طول مدت اعتبار این نوع ویزای، فرد متقاضی تنها یک‌بار اجازه ورود و خروج از کشور مقصد را دارد.

ویزای دو بار ورود (ِDouble Visa)

ویزای دو بار ورود به نحوی است که در بازه زمانی اعتبار ویزا متقاضی اجازه دارد دو بار به کشور مقصد وارد و دو بار خارج شوید. حتی در صورت داشتن اعتبار زمانی، مجاز به ورود به‌دفعات بیشتر نخواهید بود.

ویزای چند بار ورود (ِMultiple Visa)

از مزایای ویزای چند بار ورود می‌توان به این مورد اشاره کرد که تا زمانی که ویزا ازنظر زمانی اعتبار دارد، فرد دارنده ویزا مجاز به ورود به‌دفعات نامحدود به کشور مقصد می‌باشد.

فرودگاهی (Airport Transit Visa)

ویزای فرودگاهی یا صفر بار ورود نوعی خاص از ویزای ترانزیت یا عبور است. این نوع ویزا برای زمانی استفاده می‌شود که متقاضی می‌بایست برای ادامه سفر، سوار هواپیما دیگری شود. این نوع ویزا فرد در اصل مجوز خروج از هواپیما، رفتن به سالن ترانزیت و وارد شدن به هواپیما بعدی است. بیشتر کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا چنین قانونی برای پاسپورت‌های ایرانی را اعمال می‌کنند.

روش‌های مهاجرت به اروپا

این روزها نرخ مهاجرت به اروپا به دلیل امکاناتی و مزایایی که دارد، روند رو به رشدی را در پیش‌گرفته است. روش‌های قانونی متعددی برای این امر وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

تحصیل در اروپا در کلیه مقاطع تحصیلی نظیر دبستان، دبیرستان، دانشگاه و مقاطع تحصیلات تکمیلی برای متقاضیان امکان‌پذیر خواهد بود. یکی از روش‌های مهاجرتی متداول به اروپا از طریق تحصیل در دانشگاه است که دارای دو نوع می‌باشد.

 • تحصیل با بورسیه به همراه فاند

دانشجویان نخبه، دارای مدارج علمی بالا و سابقه تحقیقات پژوهشی می‌توانند با ترجمه مدارک خود با کمی جستجو دانشگاهی خوب پیداکرده و درخواست پذیرش بدهند. برای این کار هم نیازی به موسسه های مهاجرتی نخواهید داشت. پس از شروع تحصیل نیز می‌توانند با انجام کارهای دانشگاهی، تحقیقاتی، پژوهشی و… فاند دریافت نمایند.

 • تحصیل بدون بورسیه در دانشگاه‌های شهریه محور

تحصیل در دانشگاه های شهریه محور مخصوص افرادی است که از تمکن مالی مطلوبی برخوردار هستند و با پرداخت شهریه دانشگاهی تا حدود سالانه 400 میلیون تومان مشکلی نداشته باشند. (با توجه به نوسانات ارز ممکن است این مبلغ تا 500 میلیون تومان نیز برسد.)

دانشجویان تا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند که به دلیل اشتغال در کارهای سطح پایین، نهایتاً 700 یورو می‌توانند کسب نمایند. با توجه به هزینه بالای تحصیل و زندگی، این درآمد می‌تواند تا حدود بسیار کمی به مخارج کمک کند.

اصطلاحات مهم در ویزای تحصیلی

افرادی که قصد مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل را دارند، می‌بایست با اصطلاحات کاربردی و مهم این زمینه آشنایی داشته باشند. ویزا نیو لیست کاملی از اصطلاحات متداول تحصیلی را به همراه توضیحات آن‌ها تهیه و تدوین نموده است. فایل اصطلاحات را می توانید از قسمت زیر دریافت نمایید.

دانلود فایل صطلاحات مهم در ویزای تحصیلی

مهاجرت به اروپا از روش کاری

مهاجرت به اروپا از روش کاری یکی از روش‌های رایج و درعین‌حال از سخت‌ترین روش‌هاست. که اقامت فرد متقاضی در کشور مقصد، منوط بر داشتن ویزا با اجازه کار است.

اکسپرس اینتری چیست

در روش مهاجرتی اکسپرس انتری هر متقاضی می‌بایست حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب نماید تا بتواند در این برنامه وارد شود. فاکتورهای مهمی در موفقیت پروندها موثرند که برخی از آن‌ها عبارت اند از:

 • تجربه کاری (با سابقه بیمه)
 • سن
 • میزان تحصیلات
 • داشتن پیشنهاد کار
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • داشتن بستگان نزدیک و یا اقوام درجه یک در کانادا

روش‌های مهاجرت کاری

سه روش عمده برای مهاجرت به اروپا از روش کاری وجود دارد که انتخاب روش با توجه به مهارت و توانمندی های شما بسیار مهم است.

اسکیل ورکر

در روش اسکیل ورکر شما با توجه به مهارت، توانایی و تخصصی که دارید، رتبه‌بندی خواهید شد؛ سپس نفرات دارای برترین رتبه‌ها بر اساس سیستم‌های دولتی جذب نیروی کار آن کشور خواهند شد. امکان‌پذیرش در روش اسکیل ورکر به دلیل اساس شایسته‌سالاری بسیار مشکل است؛ زیرا در پذیرش انواع شغل و تعداد نیرو محدودیت وجود دارد. همچنین نمره زبان، میزان تحصیلات، مهارت‌ها و… شریک زندگی‌تان نیز در امتیازبندی مؤثر خواهد بود.

جاب آفر

می‌توان گفت بهترین و به‌نوعی سخت‌ترین روش مهاجرتی که درصد ریجکت آن تقریباً صفر است، روش جاب آفر یا دریافت پیشنهاد کار است. در این روش متقاضی مهاجرت بر اساس مهارت و تخصصی که دارد، برای ما رزومه ارسال می‌کند. وکیل ما بر اساس رزومه در کانادا یا اروپا کارفرمای خارجی دارای شرکت بین‌المللی و یک موقعیت شغلی پیداکرده و در صورت تمایل متقاضی، قرارداد بسته می‌شود. دیده شدن بر اساس مهارت و اخذ سریع ویزا از مزایای روش جاب آفر است.

جاب سیکر

در روش جاب سیکر فرد با دریافت ویزای شش ماهه اجازه دارد به کشور مقصد رفت و آمد داشته باشد تا کاری پیداکرده و با کارفرمای خارجی قرداد ببندد. اثبات داشتن تخصص و مهارت در موردی خاص در این روش الزامی است و بر اساس آن می‌بایست درخواست شغل بدهید. درصورتی‌که در مدت شش ماه موفق به جستجوی کار نشوید، باید به کشور خود بازگردید.

برای بررسی اینکه کدام روش مهاجرت کاری بهتر است؟ اسکیل ورکر یا جاب آفر یا جاب سیکر؛ می‌توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید. 

مهاجرت به اروپا از طریق ویزای توریستی

همان‌گونه که از اسم این روش اخذ اقامت پیداست، ویزا و مجوز اقامتی دارای مدت‌زمان محدود و باهدف توریستی صادر می‌شود. ویزای توریستی دارای دو نوع مختلف می‌باشد:

با تمکن مالی

ویزای توریستی نیازمند ارائه مدارک مبتنی بر تمکن مالی فرد متقاضی و اثبات دارایی‌های وی اعم از اسناد ملکی، حساب بانکی و… است. مدارک مالی فرد متقاضی به‌نوعی تضمین‌کننده بازگشت فرد به کشور هستند؛ در صورت عدم بازگشت به کشور از این طریق، اموال فرد در داخل کشور مصادره خواهد شد.

بدون تمکن مالی

در این ویزای توریستی بدون تمکن مالی نیازی به ارائه مدارک برای اثبات دارایی‌ها و تمکن مالی ندارید، مدارک موردنیاز توسط دفتر مهاجرتی آماده خواهد شد و فرد متقاضی تنها با ارائه پاسپورت خود می‌تواند ویزای توریستی بگیرد. امکان پناهندگی و عدم بازگشت به کشور در این روش وجود دارد.

پناهندگی

فردی که به‌واسطه داشتن دلایل و ترس‌هایی مشخص، در امنیت قرار نداشته و نمی‌تواند در کشور خود بماند، بر اساس حق طبیعی هر انسان می‌تواند خود را به اولین کشور امن رسانده و تقاضای حمایت کند؛ با این کار فرد درخواست پناهندگی می‌دهد.

پناهنده چیست و کیست؟

پناهنده به فردی گفته می‌شود که به علت ترس از دلایلی مشخص و مورد تائید اداره پناهندگی و سازمان ملل، به کشوری خارج از محل سکونت خود مراجعه نماید و از دولت آن کشور از جهت پناه دادن، تقاضای حمایت کند. به‌عنوان برخی از دلایل قابل‌قبول ترس می‌توان به آزار، اذیت و شکنجه به علت داشتن عقاید سیاسی خاص، ملیت، نژاد و مذهبی خاص و یا عضویت در گروهی اجتماعی اشاره کرد.

کمیساری عالی حقوق پناهندگان

کمیساریای عالی حقوق پناهندگان یکی از آژانس‌های تخصصی سازمان ملل متحد است که در 120 کشور شعبه دارد. هدف این سازمان، حمایت، محافظت در جهت بازگشت پناهندگان به وطن و یا اسکان آن‌ها است. رفع مشکلات، محافظت، رهبری و مدیریت پناهندگان بر اساس قوانین وضع‌شده بین‌المللی از وظایف این سازمان می‌باشد.

کیس پناهندگی

افرادی که متقاضی مهاجرت از نوع پناهندگی هستند می‌بایست یکی از کیس‌های پناهندگی را که با شرایطشان تناسب و همخوانی بیشتری دارد، انتخاب نمایند. معمولاً به بهانه‌ها و دلایلی که فرد به‌عنوان دلیل اصلی پناهندگی انتخاب می‌کند، کیس پناهندگی می‌گویند. انواع کیسه‌ای پناهندگی به شرح زیر هستند:

کیس پناهندگی مذهبی

در این کیس پناهندگی فرد دارای مذهب خاصی است که در کشور محل اقامتش قابل‌قبول نیست. ممکن است به دلیل انتخاب آن مذهب مورد آزار و اذیت قرارگرفته و احساس عدم امنیت کند؛ در این حالت می‌تواند به کشوری دیگر پناهنده شود.

کیس پناهندگی نژادی

این کیس پناهندگی برای افرادی مناسب است که در کشورهایی سکونت دارند که به دلیل تفاوت‌ها و اختلاف‌های نژادی، فرد مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. قائل شدن تبعیض نژادی و احساس عدم امنیتی که فرد دارد، می‌تواند دلایلی برای اعلام پناهندگی است که معمولاً از طرف اداره مهاجرت مورد تائید صلاحیت قرار گیرد.

کیس پناهندگی ملیتی

اگر شخصی به دلیل داشتن ملیتی خاص مورد آزار و اذیت قرار گیرد، با مراجعه به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی در کشور مقصد، فرد می‌تواند درخواست پناهندگی دهد. درصورتی‌که بتواند با ارائه مدارک اثبات نماید آزار و اذیت‌هایی که رخ‌داده به علت ملیت فرد است، می‌تواند تأییدیه پناهندگی را بگیرد.

کیس پناهندگی به دلیل خطر جنگ

وجود شرایط ناهنجار اجتماعی در کشور محل اقامت فرد مانند خطر جنگ، می‌تواند یک کیس پناهندگی باشد. به علت نداشتن امنیت مالی و جانی و بهره‌مندی از حقوق اولیه بشر که آرامش و امنیت است، در این کیس، معمولاً در کشورهایی چون کانادا درخواست موردقبول واقع می‌شود.

کیس پناهندگی سیاسی

یکی از شایع‌ترین کیسه‌ای پناهندگی برای مهاجرت، کیس سیاسی است. در این نوع پناهندگی فرد به دلیل داشتن باورها و عقاید سیاسی خاص و فعالیت گسترده‌ای در همین زمینه امنیت فرد ازنظر مالی و جانی به خطر می‌افتد.

کیس پناهندگی عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص

اگر افراد به دلیل عضویت و فعالیت در گروه‌های اجتماعی خاص مورد آزار قرار گیرند و در صورت علنی شدن برایشان دردسر و خطر ایجاد شود، در این دسته قرار خواهند گرفت. اشخاص هم‌جنس‌گرا، دو‌جنس‌گرا و ترا جنس که به دلیل گرایش جنسی خاص در کشور خود ممکن است در معرض خطر و عدم رعایت حقوق شهروندی قرار بگیرند، می‌توانند درخواست پناهندگی کنند.

کیس پناهندگی اجتماعی

یکی از سخت‌ترین کیس های پناهندگی، پناهندگی اجتماعی است. در این روش فرد صرفاً به جهت بهره‌مندی از امکانات رفاهی، داشتن زندگی و فرصت شغلی بهتر قصد پناهندگی را دارد. در این روش متقاضی می‌بایست اسناد و مدارکی دال بر دشواری سطح زندگی در کشور مقصد ارائه دهد تا بتواند موفق به اخذ اقامت شود.

قانون دوبلین

بر اساس قوانین، متقاضی پناهندگی در هنگام ورود به کشوری امن، می‌بایست هم‌زمان با ارائه درخواست خود، نسبت به ثبت اثرانگشت جهت ورود به پایگاه مرکزی داده‌های اروپا اقدام نماید. قانون دوبلین بر اساس اثرانگشت ثبت‌شده فرد در سیستم، فرآیند تشخیص و انتخاب اینکه درخواست پناهندگی فرد در کدام کشور بررسی گردد را انجام می‌دهد.

درآمد و حقوق پناهندگان چقدر است؟

کشورهای اروپایی بر اساس قوانین موجود در حوزه پناهندگی موظف هستند متقاضیان پناهندگی در کشورشان را ازنظر نیازهای ابتدایی زندگی نظیر مسکن و خوراک تأمین نمایند. میزان هزینه‌ای که به‌صورت ماهانه به این افراد تحت عنوان درآمد و حقوق پناهندگان پرداخت می‌شود در کشورهای مختلف، متفاوت است.

بعد از اعلام پناهندگی چه می‌شود؟

پس‌ازاینکه در کشور مقصد، فرم‌های مربوط به درخواست پناهندگی را تکمیل کردید، کارت پناه‌جویی دارای اعتبار زمانی محدود دریافت می‌کنید و می‌بایست تا زمان برگزاری مصاحبه و بررسی پرونده در کشور مقصد منتظر بمانید. درصورتی‌که در این مدت نیاز به مسکن داشته باشید، می‌توانید درخواست آن را در اداره پناهندگی ثبت نمایید.

سؤالات عمومی برای مصاحبه پناهندگی

به دلیل وجود استرس در جلسه مصاحبه، ممکن است نتوانید پاسخ درخور و موجهی برای سؤالاتی که پرسیده می‌شود، پیدا کنید. ویزا نیو مجموعه‌ای از سؤالات متداول و پرتکراری که در این جلسه پرسیده می‌شود را آماده کرده و در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید در ادامه آن‌ها را دانلود و بررسی نمایید.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر باهدف اخذ اقامت نیازمند مبلغ زیادی سرمایه است. در صورت نداشتن سرمایه هنگفت می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کمتر، نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایید. ثبت شرکت در یک کشور خارجی علاوه بر دریافت اقامت اروپا برای فرد متقاضی و اعضای خانواده، مزایای متعددی را به همراه خواهد داشت.

بیزینس پلن

بیزینس پلن یا طرح کسب‌وکار تجاری نوشته‌ای رسمی است که ضمن تعیین اهداف کسب‌وکار و دلایل تحقق آن‌ها، برنامه و راهکارهایی را در جهت رسیدن به اهداف ارائه می‌دهد. بیزینس پلن جزئیات کسب‌وکار را مشخص می کند، نیازها و نتایج پیش بینی شده را شرح می‌دهد، تمامی جوانب را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد و با در نظرگرفتن طرح مالی، هزینه های احتمالی پروژه را برآورد می کند.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت، مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری دولتی، اقامت اروپا با خرید ملک، مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی، مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج، اقامت اروپا با تولد، اقامت اروپا از روش تمکن مالی، اقامت اروپا از روش تحصیل، مهاجرت به اروپا از طریق کار.

توجه فرمایید بعضی از روش‌های فوق جزء خدمات موسسه مهاجرتی ویزا نیو بوده و این موسسه مجری تمام روش‌های بالا نیست. همچنین روش‌های اخذ اقامت اروپا در هر کشور متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن‌های موسسه تماس بگیرید. در ادامه توضیحاتی در خصوص هر یک از روش‌های مهاجرت به اروپا مطالعه خواهید کرد.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی در میان متقاضیان اقامت اروپا هست. با ثبت شرکت در کشورهای حوزه شنگن، متقاضی می‌تواند برای خود و خانواده‌اش درخواست اقامت اروپا را نماید.

لازمه ثبت شرکت در بعضی کشورهای اروپایی ارائه بیزینس پلن قوی می‎باشد. درصورتی‌که بیزینس پلن مربوطه مورد تائید کشور موردنظر واقع شود اقامت اولیه به‌صورت موقت صادر می‌شود؛ اما در برخی کشورها پروسه ثبت شرکت ساده‌تر بوده و نیاز به طرح توجیهی ندارد. اخذ اقامت اروپا از این روش حتی برای چند خانواده به‌عنوان سهامدار این شرکت امکان‌پذیر هست.

Stay in Europe2 - اقامت اروپا

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

– امکان کار و زندگی بدون محدودیت

– امکان اخذ اقامت برای تمام افراد خانواده

– امکان داشتن حساب بانکی در بانک‌های بین‌المللی، بیمه و وام بانکی

– امکان خرید ملک، زندگی و رفت و آمد در کشورهای حوزه شنگن

– عدم نیاز به مدرک زبان

– نداشتن محدودیت سنی

مهاجرت به اروپا از روش تمکن مالی

این نوع مجوز اقامت اروپا به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی بالایی در کشور خود برخوردار باشند. شخصی که بتواند ثابت کند برای خود و خانواده‌اش (همسر و فرزندان زیر 18 سال) ماهیانه حدود 3000 الی 4000 یورو درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی خواهد بود.

Stay in Europe3 - اقامت اروپا

این درآمد می‌تواند از چهار محل ثابت شود:

 • سود سپرده بانکی اجازه نامه ملک
 • حقوق بازنشستگی
 • سود سهام شرکت بورسی

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق خرید تمکن مالی

– دریافت اقامت دائم برای فرد و اعضای خانواده‌اش

– عدم نیاز به مدرک زبان

– نداشتن محدودیت سنی

– رفت و آمد و زندگی به تمام کشورهای عضو ویزای شنگن

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

متقاضی مهاجرت به اروپا از روش سرمایه‌گذاری، با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در موارد تعیین‌شده مانند اوراق قرضه دولتی در کشور موردنظر به ارزش تعیین‌شده در قانون مهاجرتی آن کشور، می‌تواند برای خود، همسر، فرزندان، پدر و مادرشان از ابتدا اقامت دائم اروپا را اخذ نماید.

Stay in Europe4 - اقامت اروپا

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

– اخذ اقامت در کوتاه‌ترین زمان ممکن

– عدم نیاز به ثبت شرکت و تلاش برای حفظ آن و همچنین معافیت از مالیات

– نداشتن محدودیت سنی برای متقاضیان

– امکان رفت و آمد و زندگی در کشورهای حوزه شنگن

– برخورداری از امکانات رفاهی زندگی در کشورهای اروپایی

– عدم نیاز به مدرک زبان

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت در اکثر کشورهای اروپایی از طریق خون نیز امکان پذیر می‎باشد. هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تأثیرگذار محسوب می‌شود.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی‌ترین انواع تابعیت محسوب می‌شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع‌شده و در طول زندگی ادامه می‌یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می‌شود.

معمولاً این تابعیت غیرارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنان چه شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه‌ناخواه ایرانی محسوب می‌شود، البته به‌شرط اینکه شرایط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.

بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی‌تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می‌شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص هست.

مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی

این نوع اقامت اروپا به پناه‌جویان یا به درخواست‌کنندگان یا متقاضیان پناهندگی داده می‌شود و تا تصمیم‌گیری درباره تقاضای پناهندگی آن‌ها معتبر هست. این اقامت حق کار یا تغییر محل اقامت و حقوق دیگر را شامل نمی‌شود، ولی تحت شرایطی ممکن است این محدودیت‌ها برداشته شوند.

لازم به ذکر است که این روش مهاجرت مخاطرات و مشکلات بسیاری را برای فرد دربر خواهد داشت و به همین دلیل موسسه مهاجرتی ویزا نیو هیچگونه خدماتی در زمینه اقامت از طریق پناهندگی ارائه نمی‎دهد و روش‎های قانونی و مطمئن مهاجرت را به متقاضیان پیشنهاد می‎‌نماید.

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق ازدواج

بر اساس نظام حقوق بین‌الملل خصوصی در اکثر کشورهای جهان پذیرفته‌شده که در صورت ازدواج فی‌مابین زوجین شخص می‌تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشورهای اروپایی از این قاعده مستثنا نیست. لذا چنان چه یک نفر با یک اروپایی ازدواج کند می‌تواند جهت مهاجرت به اروپا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج اقدام کند.

برای مثال: دربند 6 از ماده 976 قانون مدنی ایران قیدشده هر زمان تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می‌شود.

در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لیکن در مورد بیشتر کشورهای اروپایی ازدواج با مرد یا زن آن قطعاً منتهی به اخذ تابعیت می‌شود البته درصورتی‌که پرونده درست ارائه شود و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد.

مهاجرت به اروپا از روش کاری

در پی کمبود نیروی کار و نیاز اتحادیه اروپا به نیروی انسانی در برنامه چشم‌انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۰۷ طرح و برنامه‌ای با ایده‌ی الهام گرفته از طرح گرین کارت آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است تحت نام Bluecard یا همان “کارت آبی” ارائه نمود که طی آن نیروهای کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند در قالب این برنامه به‌ تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا (به‌غیراز کشورهای انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این برنامه خودداری نمودند) مهاجرت کاری داشته باشند.

با استفاده از کارت آبی دروازه‌های اتحادیه اروپا به روی شهروندان کشورهای غیراروپایی که شرایط مهاجرت به اروپا برای کار رادارند باز می‌شود.

نخستین کشور از اتحادیه اروپا که تاکنون از این برنامه استقبال بیشتری نموده و حتی مقدمات اجرایی این برنامه را فراهم آورده است، بزرگ‌ترین قدرت صنعتی اروپا کشور آلمان هست که شرایط و پیش‌نیازهای احراز کارت آبی و اقامت اروپا را به‌طور رسمی اعلام و از اول ماه جولای سال ۲۰۱۲ میلادی به آن ضمانت اجرایی نیز داده است.

مزایا مهاجرت به اروپا از طریق کار

– امکان اخذ اقامت دائم بعد از سه سال

– تمدید آسان ویزا

– امکان تردد در کشورهای حوزه شنگن

– امکان اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده

– زندگی در کشورهای پیشرفته و برخورداری از امکانات آنها

مهاجرت به اروپا از روش تحصیلی

افراد بسیاری هستند که همیشه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان برایشان جذابیت دارد. کشورهای اروپایی برترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای‌داده و علاوه بر رتبه‌بندی بالا، رایگان بودن تحصیل در اکثر این کشورها هر فردی را مجذوب دانشگاه‌های آن می‌نماید.

در تمام دوره‌های تحصیلی، هزینه تحصیل تقریباً رایگان می‌باشد دانشجویانی که در اروپا تحصیل می‌کنند 20 ساعت در هفته اجازه کار پاره‌وقت دارند. پس از فارغ‌التحصیلی درصورتی‌که در یک شغل پذیرفته و مشغول به کار شوند، امکان اخذ اقامت اروپا را خواهند داشت.

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

– تحصیل در مراکز دانشگاهی عالی رتبه

– امکان اخذ بورسیه تحصیلی

– امکان استفاده از وام‌های تحصیلی

– امکان تردد در کشورهای اروپایی حوزه شنگن

– برخورداری از امکانات رفاهی کشورهای اروپایی

– امکان اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی

– بالا بردن شانس پیدا کردن شغل در کشورهای اروپایی و برخورداری از مزایای آنها

– ساخت رزومه قوی و معتبر

– معتبر بودن مدرک تحصیلی در کشورهای اروپایی

[تعداد: 21    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه برای “اقامت اروپا”

 1. آیا شما می توانید به صورت کاری اخذ اقامت اروپا رو برای من انجام بدید؟

  1. بله. لطفا از طریق سامانه مدیریت مشتریان ویزا نیو، تشکیل پرونده بدهید و پروفایل تان را تکمیل کنید تا ما با داشتن رزومه شما، ابتدا مشاوره و سپس فرآیند جستجوی کار را انجام دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *