stay in europe - اقامت اروپا
زمان مطالعه: 9 دقیقه

اخذ اقامت اروپا امروزه طرفداران بسیاری در میان جوامع مختلف پیدا کرده است و افراد بسیاری به دنبال روشهای مطمئن برای مهاجرت به کشورهای اروپایی می گردند؛ بنابراین ناگزیر شدیم تا در مقاله ای به بررسی مسائل پیرامون اقامت اروپا بپردازیم. در پایان این مقاله پاسخ سوال های خود را در مورد شرایط زندگی در اروپا و روش های مختلف اقامت در اروپا را پیدا خواهید کرد.

درباره اروپا

اروپا دومین قاره کوچک ازنظر اندازه و سومین قاره بزرگ ازنظر جمعیت است. قاره اروپا از ۵۰ کشور و پنج کشور که توسط جامعه اروپا به رسمیت شناخته‌نشده‌اند، تشکیل‌شده است. این قاره عمدتاً در نیمکره شرقی و به‌طور کامل در نیمکره شمالی واقع‌شده است. حدود ۱۱ درصد از جمعیت جهان در اروپا زندگی می‌کنند. بااین‌حال بزرگ‌ترین جمعیت را کشور آلمان دارا است که بیش از ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد.

اکثر زبان‌های رایج در اروپا زبان‌های رومانشی (مانند فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی)، زبان‌های آلمانی (ازجمله آلمانی، انگلیسی) و زبان‌های اسلاوی (ازجمله روسی، بلغاری، لهستانی) است. اکثر مردم اروپایی مسیحی (۷۶٪) هستند و تعداد کمتری مسلمانان (۶٪) و یهودی و دیگر دین‌ها نیز در آن وجود دارد. حدود ۱۸ درصد از همه اروپایی‌ها هیچ مذهبی ندارند.

اروپا بسیار صنعتی است؛ بزرگ‌ترین مناطق صنعتی در مرکز اروپا، انگلستان، ایتالیا، اوکراین و قسمت اروپایی روسیه یافت می‌شود. کشاورزی، جنگلداری (در شمال اروپا) و ماهیگیری (در امتداد ساحل اقیانوس اطلس) نیز نمود خوبی دارند. اروپا دارای انواع زیادی از مواد معدنی است. زغال‌سنگ، سنگ‌آهن و نمک فراوان دارد. نفت و گاز در اروپا و در دریای شمال یافت می‌شود. زغال‌سنگ برای تولید مقدار قابل‌توجهی از برق اروپا استفاده می‌شود؛ در نروژ و سوئد و در آلپ نیروگاه‌های برق‌آبی، درصد زیادی از قدرت را تأمین می‌کنند اما بیش از ۲۵ درصد از برق اروپا از قدرت هسته‌ای تولید می‌شود.

Stay in Europe - اقامت اروپا

مزایای مهاجرت به اروپا

اگر شما به اروپا سفر کنید، طیف گسترده‌ای از فرهنگ‌ها را می‌بینید و می‌توانید کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید که فرهنگ آن به فرهنگ کشور شما نزدیک است (انگلیس بسیار شبیه به آمریکا است) یا چیزی متفاوت و منحصربه‌فرد را می‌توانید انتخاب کنید.

تاریخ و معماری اروپا یکی از چیزهایی است که بسیاری از مردم برای مهاجرت مدنظر قرار می‌دهند. اگر شما از زندگی درجایی با تاریخ کهن و مکان‌های باستانی و کلیسا لذت می‌برید، پس اروپا می‌تواند به شما همه این‌ها را ارائه دهد و این باعث می‌شود زندگی در اروپا بسیار آموزشی باشد و مزایا و معایب مهاجرت به اروپا به‌صورت کلی، خوب جلوه کند.

معایب مهاجرت به اروپا

هزینه‌های سفر در اروپا بسیار زیاد است. به‌عنوان‌مثال، انجام یک سفر جاده‌ای در انگلستان یا فرانسه برای شما بسیار بیشتر از انجام سفر جاده‌ای در ایالات‌متحده هزینه دارد.

هزینه زندگی در اروپا به‌طورکلی بسیار بالاتر از ایالات‌متحده است. مطمئناً بسیاری از استثنائات نیز مانند لهستان و بلغارستان وجود دارد، اما اگر می‌خواهید در اروپای غربی زندگی کنید، باید انتظار داشته باشید که برای نیازهای اساسی همچون لباس، غذا و املاک و مستغلات بیشتر هزینه کنید. مالیات بین کشورهای اروپایی متفاوت است، اما به‌عنوان یک قاعده کلی، کشورهای اروپایی از ساکنان خود به‌شدت مالیات می‌گیرند و راه‌های متعددی برای انجام آن پیدا می‌کنند.

Stay in Europe1 - اقامت اروپا

شرایط اقامت اروپا

این مقاله در خصوص شرایط اخذ اقامت دائم اروپا شما را راهنمایی می‌نماید. اروپا یکی از بهترین قاره‌های جهان ازنظر کیفیت زندگی، زیبایی و رفاه هست اگر به‌صورت اجمالی بخواهیم بررسی کنیم اروپا یکی از بهترین مناطق زندگی در دنیاست و دلایل متفاوتی می‌توان برای آن داشت که می‌توان به کیفیت زندگی و آب‌ و هوای مناسب، طبیعت زیبا، میزان تحصیلات و تکنولوژیک بودن کشورهای این قاره و وجود شرکت‌های صنعتی بسیار بزرگ اشاره نمود و تمام این‌ها شامل آرامش و امنیت روانی، اقتصادی و فرهنگی در کشورهای اروپایی است و بسیاری از افرادی را که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند را ترغیب می‌کند تا به مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا فکر کنند.

روش های مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت، مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری دولتی، اقامت اروپا با خرید ملک، مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی، مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج، اقامت اروپا با تولد، اقامت اروپا از روش تمکن مالی، اقامت اروپا از روش تحصیل، مهاجرت به اروپا از طریق کار.

توجه فرمایید بعضی از روش‌های فوق جزء خدمات موسسه مهاجرتی ویزا نیو بوده و این موسسه مجری تمام روش‌های بالا نیست. همچنین روش‌های اخذ اقامت اروپا در هر کشور متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن‌های موسسه تماس بگیرید. در ادامه توضیحاتی در خصوص هر یک از روش‌های مهاجرت به اروپا مطالعه خواهید کرد.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی در میان متقاضیان اقامت اروپا هست. با ثبت شرکت در کشورهای حوزه شنگن، متقاضی می‌تواند برای خود و خانواده‌اش درخواست اقامت اروپا را نماید.

لازمه ثبت شرکت در بعضی کشورهای اروپایی ارائه بیزینس پلن قوی می‎باشد. درصورتی‌که بیزینس پلن مربوطه مورد تائید کشور موردنظر واقع شود اقامت اولیه به‌صورت موقت صادر می‌شود؛ اما در برخی کشورها پروسه ثبت شرکت ساده‌تر بوده و نیاز به طرح توجیهی ندارد. اخذ اقامت اروپا از این روش حتی برای چند خانواده به‌عنوان سهامدار این شرکت امکان‌پذیر هست.

Stay in Europe2 - اقامت اروپا

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

– امکان کار و زندگی بدون محدودیت

– امکان اخذ اقامت برای تمام افراد خانواده

– امکان داشتن حساب بانکی در بانک‌های بین‌المللی، بیمه و وام بانکی

– امکان خرید ملک، زندگی و رفت و آمد در کشورهای حوزه شنگن

– عدم نیاز به مدرک زبان

– نداشتن محدودیت سنی

مهاجرت به اروپا از روش تمکن مالی

این نوع مجوز اقامت اروپا به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی بالایی در کشور خود برخوردار باشند. شخصی که بتواند ثابت کند برای خود و خانواده‌اش (همسر و فرزندان زیر 18 سال) ماهیانه حدود 3000 الی 4000 یورو درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی خواهد بود.

Stay in Europe3 - اقامت اروپا

این درآمد می‌تواند از چهار محل ثابت شود:

  • سود سپرده بانکی اجازه نامه ملک
  • حقوق بازنشستگی
  • سود سهام شرکت بورسی

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق خرید تمکن مالی

– دریافت اقامت دائم برای فرد و اعضای خانواده‌اش

– عدم نیاز به مدرک زبان

– نداشتن محدودیت سنی

– رفت و آمد و زندگی به تمام کشورهای عضو ویزای شنگن

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

متقاضی مهاجرت به اروپا از روش سرمایه‌گذاری، با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در موارد تعیین‌شده مانند اوراق قرضه دولتی در کشور موردنظر به ارزش تعیین‌شده در قانون مهاجرتی آن کشور، می‌تواند برای خود، همسر، فرزندان، پدر و مادرشان از ابتدا اقامت دائم اروپا را اخذ نماید.

Stay in Europe4 - اقامت اروپا

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

– اخذ اقامت در کوتاه‌ترین زمان ممکن

– عدم نیاز به ثبت شرکت و تلاش برای حفظ آن و همچنین معافیت از مالیات

– نداشتن محدودیت سنی برای متقاضیان

– امکان رفت و آمد و زندگی در کشورهای حوزه شنگن

– برخورداری از امکانات رفاهی زندگی در کشورهای اروپایی

– عدم نیاز به مدرک زبان

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت در اکثر کشورهای اروپایی از طریق خون نیز امکان پذیر می‎باشد. هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تأثیرگذار محسوب می‌شود.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی‌ترین انواع تابعیت محسوب می‌شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع‌شده و در طول زندگی ادامه می‌یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می‌شود.

معمولاً این تابعیت غیرارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنان چه شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه‌ناخواه ایرانی محسوب می‌شود، البته به‌شرط اینکه شرایط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.

بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی‌تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می‌شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص هست.

مهاجرت به اروپا از طریق پناهندگی

این نوع اقامت اروپا به پناه‌جویان یا به درخواست‌کنندگان یا متقاضیان پناهندگی داده می‌شود و تا تصمیم‌گیری درباره تقاضای پناهندگی آن‌ها معتبر هست. این اقامت حق کار یا تغییر محل اقامت و حقوق دیگر را شامل نمی‌شود، ولی تحت شرایطی ممکن است این محدودیت‌ها برداشته شوند.

لازم به ذکر است که این روش مهاجرت مخاطرات و مشکلات بسیاری را برای فرد دربر خواهد داشت و به همین دلیل موسسه مهاجرتی ویزا نیو هیچگونه خدماتی در زمینه اقامت از طریق پناهندگی ارائه نمی‎دهد و روش‎های قانونی و مطمئن مهاجرت را به متقاضیان پیشنهاد می‎‌نماید.

اخذ اقامت اروپا و تابعیت از طریق ازدواج

بر اساس نظام حقوق بین‌الملل خصوصی در اکثر کشورهای جهان پذیرفته‌شده که در صورت ازدواج فی‌مابین زوجین شخص می‌تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشورهای اروپایی از این قاعده مستثنا نیست. لذا چنان چه یک نفر با یک اروپایی ازدواج کند می‌تواند جهت مهاجرت به اروپا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج اقدام کند.

برای مثال: دربند 6 از ماده 976 قانون مدنی ایران قیدشده هر زمان تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می‌شود.

در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لیکن در مورد بیشتر کشورهای اروپایی ازدواج با مرد یا زن آن قطعاً منتهی به اخذ تابعیت می‌شود البته درصورتی‌که پرونده درست ارائه شود و دارای شاکله صحیح حقوقی باشد.

مهاجرت به اروپا از روش کاری

در پی کمبود نیروی کار و نیاز اتحادیه اروپا به نیروی انسانی در برنامه چشم‌انداز اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در سال ۲۰۰۷ طرح و برنامه‌ای با ایده‌ی الهام گرفته از طرح گرین کارت آمریکا و با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است تحت نام Bluecard یا همان “کارت آبی” ارائه نمود که طی آن نیروهای کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند در قالب این برنامه به‌ تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا (به‌غیراز کشورهای انگلستان، ایرلند و دانمارک که از شرکت در این برنامه خودداری نمودند) مهاجرت کاری داشته باشند.

با استفاده از کارت آبی دروازه‌های اتحادیه اروپا به روی شهروندان کشورهای غیراروپایی که شرایط مهاجرت به اروپا برای کار رادارند باز می‌شود.

نخستین کشور از اتحادیه اروپا که تاکنون از این برنامه استقبال بیشتری نموده و حتی مقدمات اجرایی این برنامه را فراهم آورده است، بزرگ‌ترین قدرت صنعتی اروپا کشور آلمان هست که شرایط و پیش‌نیازهای احراز کارت آبی و اقامت اروپا را به‌طور رسمی اعلام و از اول ماه جولای سال ۲۰۱۲ میلادی به آن ضمانت اجرایی نیز داده است.

مزایا مهاجرت به اروپا از طریق کار

– امکان اخذ اقامت دائم بعد از سه سال

– تمدید آسان ویزا

– امکان تردد در کشورهای حوزه شنگن

  • – امکان اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده

– زندگی در کشورهای پیشرفته و برخورداری از امکانات آنها

مهاجرت به اروپا از روش تحصیلی

افراد بسیاری هستند که همیشه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان برایشان جذابیت دارد. کشورهای اروپایی برترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای‌داده و علاوه بر رتبه‌بندی بالا، رایگان بودن تحصیل در اکثر این کشورها هر فردی را مجذوب دانشگاه‌های آن می‌نماید.

در تمام دوره‌های تحصیلی، هزینه تحصیل تقریباً رایگان می‌باشد دانشجویانی که در اروپا تحصیل می‌کنند 20 ساعت در هفته اجازه کار پاره‌وقت دارند. پس از فارغ‌التحصیلی درصورتی‌که در یک شغل پذیرفته و مشغول به کار شوند، امکان اخذ اقامت اروپا را خواهند داشت.

مزایای مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل

– تحصیل در مراکز دانشگاهی عالی رتبه

– امکان اخذ بورسیه تحصیلی

– امکان استفاده از وام‌های تحصیلی

– امکان تردد در کشورهای اروپایی حوزه شنگن

– برخورداری از امکانات رفاهی کشورهای اروپایی

– امکان اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی

– بالا بردن شانس پیدا کردن شغل در کشورهای اروپایی و برخورداری از مزایای آنها

– ساخت رزومه قوی و معتبر

– معتبر بودن مدرک تحصیلی در کشورهای اروپایی

[تعداد: 17    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه برای “اقامت اروپا”

  1. آیا شما می توانید به صورت کاری اخذ اقامت اروپا رو برای من انجام بدید؟

    1. بله. لطفا از طریق سامانه مدیریت مشتریان ویزا نیو، تشکیل پرونده بدهید و پروفایل تان را تکمیل کنید تا ما با داشتن رزومه شما، ابتدا مشاوره و سپس فرآیند جستجوی کار را انجام دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *