مقالات

اقامت اروپا از طریق خرید سهام

اقامت در اروپا با داشتن امکانات رفاهی مناسب هدف هر شخصی است. اروپا به دلیل پیشرفت و رشد اقتصادی خوبی که دارد، روز‌به‌روز متقاضیان بیشتری برای مهاجرت پیدا می‌کند. اما سؤال اینجاست که چگونه اقامت اروپا بگیریم؟

روش‌های متعددی برای اخذ اقامت در اروپا وجود دارد اما یکی از بهترین روش‌ها، اقامت اروپا از طریق خرید سهام است. خرید سهام در اروپا به‌عنوان یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. از این روش می‌توانید بعد از مدتی اقامت خود در یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی در زمینه چگونگی خرید سهام در اروپا را به‌اشتراک بگذاریم.

اقامت اروپا از طریق خرید سهام

این‌روزها بسیاری از علاقه‌مندان اقامت در اروپا به دنبال راهی برای سفر به اروپا و دریافت اقامت هستند. یکی از راه‌های آسان و مناسب سرمایه‌گذاری جهت اخذ اقامت اروپا از طریق خرید سهام است. شما با داشتن اقامت اروپا می‌توانید به راحتی به کشورهای اروپایی و کانادا سفر کنید.

سرمایه‌گذاری در زمینه خرید ملک و ثبت کردن شرکت از دیگر راه‌‌های داشتن اقامت اروپا است. اگر سرمایه بسیاری دارید و می‌خواهید در اروپا اقامت داشته باشید هم اکنون می‌توانید با کارشناسان مجرب ویزا نیو تماس حاصل کنید. با ارسال رزومه و ارائه اطلاعات کامل بهترین شرایط اقامت در اروپا را دریافت کنید.

چرا اقامت اروپا؟

داشتن گذرنامه به این جهت اهمیت دارد که شما می‌توانید تحصیل رایگان در بسیاری از دانشگاه‌های اروپا داشته باشید. تحصیل در معتبرترین و گران‌ترین دانشگاه‌های اروپا با داشتن اقامت امکان‌پذیر است. افرادی که سابقه تحصیلی مناسب و مدرک دارند این افراد گزینه‌های مناسبی برای اقامت دارند نسبت به افرادی که خالی از سواد هستند و می‌خواهند تنها از روش سرمایه‌گذاری اقامت بگیرند.

برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه‌گذاری براساس کشوری که انتخاب می‌کنید متفاوت است که بین 300 هزار دلار تا 1 میلیون دلار است. در کل اقامت در کشورهای اروپایی به دلیل موقعیت‌های مناسب در  اروپا و پیشرفت اقتصادی و امکانات فراوان باعث شده است که اقامت در کشورهای حوضه اتحادیه گزینه مناسبی باشد.

فرصت‌‌های طلایی مهاجرتی اروپا

بسیاری از متقاضیان سؤال می‌پرسند که کدام کشور اروپایی را انتخاب کنیم که در زمینه تحصیل و اشتغال بتوانیم موفقیتی بزرگ داشته باشیم؟ اسپانیا، آلمان، فرانسه، نروژ، اتریش و … کدام کشور اروپایی مناسب است. برای این که بدانید کدام کشور را انتخاب کنید و هدف شما برای مهاجرت چیست باید اطلاعات دقیقی از شرایط زندگی خود بدانید چرا که شرایط زندگی و اقامت‌ها و قوانین کشورها با هم متفاوت است.

برای مثال اگر به زبان آلمانی تسلط دارید و علاقه‌مند به کشورهای اروپایی، آلمانی زبان هستید بلژیک و سوئیس و حتی نروژ انتخاب مناسبی برای شماست. افرادی که علاقه‌مند به آب و هوای سرد هستند کشور اسکاندیناوی، آب و هوای عالی جزایر قناری اسپانیا و زندگی ارزان اسلواکی انتخابی‌های مناسب برای کشورهای اروپایی است.

[typed string0=”قبل از انتخاب کشور جهت مهاجرت و یا تحصیل زندگی موقت یا دائم ابتدا اولویت‌های زندگی خود را و دلایل اقدام خود را مشخص کنید و موارد را به کارشناسان ویزا نیو اطلاع دهید تا بهترین روش‌ها به شما پیشنهاد شود.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

روش‌های آسان اقامت اروپا

اخذ اقامت آسان کشورهای اروپایی از 4 روش انجام می‌گیرد: تمکن مالی، خرید ملک، ثبت شرکت و خرید سهام داشتن توانایی مالی و سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی روشی آسان برای گرفتن اقامت در اروپا است.

با راه‌اندازی یک کسب و کار آن هم با تأییدیه کشور اروپایی که در آن زندگی می‌کنید، خواهید توانست اقامت آن کشور را دریافت کنید. با پرداخت بیمه و یک‌سری مالیات برای مدت 3 الی 5 سال بسته به کشوری که در آن ساکن هستید، می‌توانید اقامت دائم و  پس از آن کارت شهروندی آن کشور را بدست آورید. به دلیل تنوع در انواع روش‌های اقامت در اروپا پیشنهاد می‌شود از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید تا بتواند بهترین گزینه را با توجه به شرایطی که دارید، به شما معرفی نماید.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت اقامت اروپا از طریق خرید سهام، متقاضی پس از خرید سهام در بازار بورس، می‌بایست جهت دریافت مجوز اقامت کشور موردنظر، مدارکی را جهت اثبات ادعای خود به اداره مهاجرت مربوطه و همچنین کنسلولگری و سفارت ارائه دهد. برخی از این مدارک عبارت‌اند از:

– مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه و…

– مدارک و اسناد مبتنی بر خرید سهام در بازار بورس

– مدارک و اسناد خرید اوراق مشارکت

– مدارک مبتنی بر گواهی سلامت پزشکی

– مدارک مبتنی بر گواهی عدم سوء پیشینه

– مدارک مالی و ارائه نامه تمکن مالی

اقامت اروپا از طریق خرید سهام

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در اروپا

– در روش سرمایه‌گذاری با هدف اخذ اقامت اروپا از طریق خرید سهام شما می‌توانید تمامی اعضای خانواده خود را که وابستگی دارند وارد اروپا کرده و برای آن‌ها نیز اقامت بگیرید.

– شما می‌توانید به همراه خانواده خود کار کنید و درآمد کسب نمایید.

– مدت این نوع ویزا تقریباً 3 تا 5 سال است که با تمدید آن می‌توانید برای تبدیل ویزا به اقامت دائم اقدام نمایید.

– در کشورهای اروپایی رشد اقتصادی همیشه صعودی است؛ همیشه فرصت‌های شغلی و اقتصادی خوبی برای متقاضیان فراهم است.

– با این کار شما می‌توانید بدون محدودیت از کشور خارج یا به آن وارد شوید.

– برای تمدید اقامت خود باید سالیانه مالیات مصوب آن کشور پرداخت کنید.

– سفر بدون  گرفتن ویزا و ورود به ‌‌کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن

– کار و تجارت در اروپا، زندگی و تحصیل رایگان در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا

– امکان خریدن خودرو و خانه در همه کشورهای اروپایی

دقت نمایید در حال حاضر در سال ۲۰۲۰ بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به کشورهای اروپایی، مهاجرت از طریق سرماهی‌گذاری، ثبت شرکت، کاری و تحصیلی هستند. البته روش مناسب برای افراد مختلف بسته به شرایط مالی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی متقاضی پیشنهاد می شود.

هرگونه مشکل و کلاهبرداری موجب محکومیت و ابطال اقامت شما می‌شود پس به خوبی در این زمینه دقت فرمایید.

سؤالات متداول

چه مقدار سرمایه برای دریافت تابعیت در اروپا نیاز است؟

حداقل سرمایه برای شروع سرمایه‌گذاری در کشورهای اتحادیه اروپا حدود 65.000 یورو است. همچنین شما برای همسر و فرزند زیر 18 سال باید برای هر کدام 25000 یورو باید پرداخت کنید. هیچ سرمایه‌گذاری پیش از تائیدیه نهایی دولت لازم نیست انجام شود پس تنها زمانی سرمایه‌گذاری را انجام دهید که تقاضای شما پذیرفته شده باشد.

آیا تابعیت و مجوز اقامت اروپا از طریق خرید سهام منقضی می‌شود؟

زمانی که شما از سازمان مهاجرت تقاضای تابعیت داشته باشید، در صورت دارا بودن شرایط، می‌توانبد برای خود و خانواده تا همیشه تابعیت کامل را کسب نمایید. نسل‌های بعدی شما نیز به همین صورت تابعیت تعلق می‌گیرد. تنها در صورت ارتکاب جرم، عدم رعایت قانون و عدم پرداخت مالیات ممکن است در روند تمدید اقامت دچار مشکل شده و یا در برخی شرایط منقضی گردد. در صورت اقدام به مهاجرت از طریق خرید سهام، ورشکستگی و رکود سهام نیز ممکن است در روند تمدید اقامت برای متقاضی مشکلاتی به‌وجود آورد. 

مناسب‌ترین روش دریافت اقامت و اجازه کار در اتحادیه اروپا چیست؟

از بهترین و سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت در اروپا از طریق تمکن مالی و از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت خصوصی توسط خویش فرما است که در این روش، شما به همراه خانواده خود نیز می‌توانید اقامت این کشور را داشته باشید. دریافت اقامت از طریق خرید سهام نیز یکی از مطمئن و بی‌دردسرترین روش‌های ممکن است.

چه مواردی باعث رد شدن ویزا شما در سفارت می‌شود؟

اصلی‌‌ترین دلیلی که باید به آن اشاره کنیم، نداشتن دلیل محکم و قانونی برای برگشت خود از کشور مورد نظر است و این امر گرفتن ویزا را برای شما غیر ممکن می‌کند. اگر نتوانید دقیقا با شواهد و مدارکی محکم ثابت کنید که برنامه ی کوتاه یا بلند مدتی که دارید، برای شما و کشور مورد نظر سودی ندارد مطمئنا ویزای درخواستی شما رد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.