مقالات, مهاجرت, ویزا

شرایط اخذ اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه

European residence with Turkish passport

 اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه

در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط اخذ اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه و همچنین کشورهایی که می توانید اقامت آن ها را با پاسپورت ترکیه دریافت کنید و یا مسافرت کنید را به شما اطلاع رسانی کنیم. ویزا نیو سعی دارد اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

کشور ترکیه کشوری هم مرز با کشورهای اروپایی است و قسمتی از این کشور نیز در قاره اروپا قرار دارد، اما به لحاظ سیاسی یک کشور اروپایی محسوب نمی شود. در صورت اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه شرایط شما برای اخذ اقامت اروپا راحت تر خواهد شد.

برخی از کشور های اروپایی مانند اسپانیا محدودیت هایی برای ایرانیان در نظر گرفته اند، به همین دلیل خرید ملک و سرمایه گذاری در برخی کشورهای اروپایی برای ایرانیان امکان پذیر نیست، اما با اخذ شهروندی ترکیه این محدودیت ها و مشکلات برطرف خواهد شد.

راه های اخذ پاسپورت ترکیه

 • کار در ترکیه
 • تحصیل در ترکیه
 • سرمایه گذاری در ترکیه
 • خرید ملک در ترکیه
 • تولد در ترکیه
 • ازدواج در ترکیه
 • اعلام پناهندگی در ترکیه

راه های خرید آپارتمان در ترکیه

اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه

سریع ترین راه برای اخذ اقامت ترکیه

ساده ترین و سریع ترین راه ممکن برای دریافت ویزای ترکیه، خرید ملک در ترکیه است که امکان دریافت پاسپورت این کشور را پس از 7 ماه برای مالک فراهم آورد. با داشتن پاسپورت ترکیه دیگر نگرانی برای دریافت ویزای کانادا ندارید و حتی می توانید برای دریافت اقامت کانادا اقدام نمایید.

مدارک لازم ویزای ترکیه

 • اصل گذرنامه متقاضی و همراهان
 • سن بالای 18 سال متقاضی
 • ارائه سند ازدواج و یا طلاق متقاضی
 • ارائه شناسنامه متقاضی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • متقاضی بتواند در حد نیاز به زبان ترکی صحبت کند.

مزایا زندگی در ترکیه

روش گرفتن ویزای اروپا با پاسپورت ترکیه

به طور کلی راه های گوناگونی برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد. راه های اخذ اقامت اروپا به طور کلی از طریق ثبت شرکت، از طریق سرمایه گذاری، از طریق خرید ملک، از طریق تمکن مالی، از روش تحصیل، از طریق کار، از طریق ازدواج و از طریق تولد فرزند می باشد که با داشتن پاسیپورت ترکیه تمام این راه ها امکان پذیر می باشد.

پاسپورت کشور ترکیه دارای رتبه 53 در میان کشور های جهان است و سفر به اروپا از طریق آن بسیار آسان است.این در حالی است که پاسپورت ایران در جایگاه 101 قرار دارد. به داشتن پاسپورت ترکیه می توان به کشورهای: آلبانی، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مولداوی، مونته گرو، مقدونیه شمالی، صربستان و اوکراین به راحتی سفر کرد.

ویزای شنگن با پاسپورت ترکیه

افراد دارای پاسپورت و شهروندی ترکیه حداکثر ظرف مدت 2 هفته می توانند ویزای شینگن را دریافت کنند و به راحتی به کشور های حوضه اروپا سفر کنند و همچنین روابط انجام روابط تجاری بین کشورهای اروپایی به راحتی قابل انجام می باشد. پاسپورت عادی قرمز رنگ این کشور دارای قدرت سفر بدون ویزا به 110 کشور است. همچنین احتمال دسترسی بدون ویزا به 26 کشور منطقه شنگن در آینده وجود دارد.

 

ویزای اروپا از ترکیه

ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که روابط سیاسی خوبی با ایران ندارد و برای صدور ویزای ایرانیان سختگیری بسیاری میکند. ایرانیان برای پیگیری کارهای خود و وقت مصاحبه به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه نمایند.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای دریافت ویزای کانادا داشتن پاسپورت ترکیه است. پاسپورت این کشور اعتبار بسیار بالاتری نسبت به ایران داشته و امکان دریافت ویزای کانادا را بسیار راحت تر می کند.

با پاسپورت ترکیه به راحتی می توانید برای دریافت انواع ویزای کانادا یا دیگر کشورها اقدام نموده و حتی اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی را دریافت نمایید.

معایب زندگی در ترکیه

 

مرحله پایانی دریافت ویزای اروپا از طریق پاسپورت ترکیه

پس از اخذ اقامت اروپا از طریق ترکیه می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت درخواست نمود.مدت زمانی که افراد باید در یک کشور برای تبدیل نمودن اقامت خود به تابعیت و شهروندی در کشورهای مختلف سپری کنند متفاوت است.

در اکثریت کشورهای اروپایی بین سال پنجم تا هشتم اقامت می توان پس از طی نمودن مراحل خاصی از جمله انجام آزمون شهروندی و یک آزمون زبان، به اخذ تابعیت آن کشور و تابعیت اروپا دست پیدا نمود. برای این کار کافیست مدارک خود را به سفارت کانادا در ترکیه تحویل داده و منتظر دریافت ویزا بمانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.