جواب سوال خود را جستجو کنید یا سوالتان را مطرح کنید

قرارداد کاری با کارفرما چند ساله است؟

قرارداد با کارفرما میتواند یک ساله باشد یا سه ساله ولی پیشنهاد ما قرارداد یک ساله است چرا که اگر سه ساله بسته شود میزان حقوق دریافتی شما در مدت سه سال ثابت بوده و افزایش نمی یابد.

اگر کارفرما در زمان مراجعه ما تمایل به کار با ما نداشته باشد تکلیف چیست؟

اگر به هر دلیلی در هنگام مراجعه شما کارفرما تمایلی به کار باشما نداشته باشد میتوانید کل مبالغ پرداختی به ما را بدون کسر حتی یک ریال عینا دریافت نمایید ضمن آنکه باید در نظر داشته باشید ویزای کاری شما همچنان اعتبار داشته و میتوانید در کانادا مشغول به کار شوید. ولی یک همچین موردی تا به حال هرگز اتفاق نیوفتاده است ضمن اینکه کارفرما با شما قرارداد داشته و نمیتواند بدون دلیل و بدون انجام پروسه اداری اعلام عدم همکاری نماید. وکیل ما تا زمان کار رسمی شما در شرکت کارفرما در کنار شماست.

اگر کارفرما از کار ما را بدون دلیل اخراج کند چطور خواهد شد؟

کارفرما و شما دارای قرارداد هستید و هیچکدام از طرفین حق ترک موارد قرارداد را ندارند. هرگونه اتمام کار و همکاری منوط به توافق طرفین است. اگر شما توافق به جدایی نداشته باشید کارفرما باید تا پایان قرارداد حقوق شما را منظم پرداخت نماید.
تنها در یک مورد کارفرما میتواند با طرح شکایت شما را به هیاتی سه نفره برای تشخیص صلاحیت تخصصی ارجاع دهد. این هیات متشکل از سه قاضی و مشاوران رسمی و قانونی مشاغل مختلف و تخصصهای گوناگون هستند. اگر این هیات با توجه به تحقیقات خود از شما و بعضا امتحانات و یا آزمون تخصصی به این جمع بندی برسد که شما از ابتدا تخصص اعلامی خود را نداشته اید و مثلا به دروغ و کذب عنوان کرده باشید مهندس کامپیوتر هستید درصورتیکه استانداردهای حداقلی این تخصص را هم نداشته باشید، ویزای شما را باطل کرده و برای همیشه به کانادا ممنوع الورود خواهید بود.
هر چند این چنین مواردی هرگز تا به الان اتفاق نیوفتاده است ولی سازوکار قانونی و حقوقی در صورت بروز مشکل بدین شکل می باشد.
در بقیه موارد به هر دلیلی کارفرما اجازه ابطال یک طرفه قرارداد را نخواهد داشت.

چرا باید کارفرما برای استخدام نیروی کار خود نزدیک به یکسال صبر کند؟ آیا در این مدت آن موقعیت شغلی از بین نمیرود؟

همه کارفرمایان نمیپذیرند از این طریق نسبت به استخدام نیروی کار اقدام کنند. کارفرماییکه نیاز به نیروی فوری دارد از داخل خاک کشور خود نیرو را تامین میکند.
دولت کانادا برای حمایت از کارفرمایان این امکان را فراهم آورده که کارفرما با برنامه ریزی مشخص و دقیق خود و برای کاهش هزینه های خود برای یک سال آینده خود از این سیستم جهت استخدام نیروی کاری خارجی متخصص استفاده کند تا از یک طرف هزینه ها را کاهش داده و از طرفی نیروی متخصص با تجربه کاری را وارد کشور نماید.
معمولا نیروهای خارجی متخصص با تجربه در کنار جوانان تازه فارغ التحصیل شده از دانشگاهها به کار گمارده میشوند تا دانشجویان بتوانند از تجربیات کاری آنها استفاده کنند.
بدین شکل راندمان کاری و تخصصی شرکتها به میزان چشمگیری افزایش داشته است.
از طرفی کارفرمایان میدانند استخدام نیروی کار خارجی دارای مراحل قانونی و البته زمانبر است لذا برای طولانی مدت برای استخدام این نیروها برنامه ریزی و فکر میکنند.

چرا ما خودمان نمیتوانیم مستقیما با کارفرما وارد انجام پروسه دریافت ویزا شویم؟

متاسفانه به دلیل تجربیات بد گذشته در خصوص معرفی کارفرما به هموطنانمان و اینکه در این زمینه حقوق شرکت ما نادیده گرفته شده است لذا این پروسه فقط از طریق موسسه ما و وکلای ما قابل انجام هست و امکان ارتباط مستقیم با کارفرما و حذف موسسه ما از این پروسه وجود ندارد.

مدرسه فرزندم به چه ترتیبی خواهد بود؟

فرزند شما از بدو ورود در تمامی مدارس زیر نظر دولت در محدوده شهرداری محل سکونت شما در کشور مقصد امکان تحصیل کاملا رایگان را دارد.

نحوه ثبت نام در مدارس برای فرزندم چگونه است؟

مورد بسیار پیچیده ای نیست در این خصوص نیاز به مدارکی از ایران هست. مثل کارنامه و ریز نمرات قبلی، کارت سلامت، کارت واکسیناسیون و مدارک شناسایی فرزندتون و تاییدیه آموزش و پرورش مدارس و سرپرستی مدارس شهر و استان محل سکونت شما در ایران با مدارک یاد شده و ترجمه رسمی آنها بدون هیچ مشکلی میتوانید در نزدیکترین مدرسه محل سکونت در کشور مقصد فرزندتان را ثبت نام کنید.

آیا برای مدرسه فرزندم باید شهریه پرداخت کنم؟

خیر کلیه هزینه های تحصیلی در مدارس دولتی و مهد کودکهای زیر نظر شهرداری محل سکونت شما کاملا رایگان بوده و هزینه ای ندارد.

آیا همسر من میتواند در سال اول کار سیاه انجام بدهد؟

موسسه ما به طور کلی هیچ مدل کار غیر قانونی در کشورهای مقصد را توصیه به انجام آنها نمیکند.
همسر و فرزند متقاضی میتواند اگر اصرار بر کار دارد به مدت دو تا سه ماه در مراکز خیریه (چریتی) در کشور مقصد کار کند تا توسط وکیل ما اجازه کار موقت و پاره وقت دریافت نماید.
ولی در ابتدای سال دوم بدون هیچ مشکلی میتواند مشغول به کار شود.

همسر من هیچگونه اجازه تحصیل در سال اول را ندارد؟

همراه نفر اصلی در سال اول اجازه تحصیل در مراکز دولتی را ندارد فقط میتواند با پرداخت شهریه تحصیل کند. هر گونه استفاده از بورسیه دانشگاهی در سال اول ممنوع است ولی در ابتدای سال دوم تمامی این محدودیتها از بین رفته و میتواند در مراکز دولتی حتی به صورت رایگان (در صورت داشتن شرایط) تحصیل کند.

هزینه زندگی در کانادا و اروپا به چه شکل میباشد؟

هزینه زندگی متوسط رو به بالا در اروپا برای یک خانواده 4 نفره بین 2000 تا 2500 یورو در ماه میباشد.
آیا میزان حقوق دریافتی من پاسخگوی زندگی من و خانواده ام خواهد بود؟
بله قطعا ما با در نظر گرفتن میزان خرج و مخارج با توجه به شرایط شما فقط مشاغلی که میتوانند هزینه های زندگی شما را پاسخگو باشند به شما معرفی میکنیم

چه میزان مالیات از حقوق من کسر میگردد؟

اینکه چه میزان بایت مالیات از حقوق شما کم شود، مستقیماً به میزان حقوق دریافتی کشور و شهر محل کار شما دارد. مالیات میتواند از 7 درصد تا 28 درصد حقوق شما را شامل شود. به عنوان مثال مالیات بر حقوق در تورنتو کانادا 14 درصد است.


به طور کلی میزان دریافت مالیات در کشورهای اروپایی از کانادا بیشتر است. البته طبق توافق جدیدی که میان وکیل و کارفرما امضا شده، متقاضی جاب آفر موظف است 10 درصد از حقوق ماهانه دریافتی خود را بابت مالیات پرداخت کند.

آیا بابت بیمه هم از حقوق من مبلغی کسر میگردد؟

خیر بابت بیمه مبلغی از حقوق اعلامی کسر نمی‌گردد. بیمه به عهده کارفرما خواهد بود.

آیا از حقوق اعلامی شما باز هم همان مبلغ 30 تا 40 درصد کسر میگردد؟

خیر از حقوق اصلی 30 تا 40 درصد کسر شده و مبلغ اعلامی مبلغ دریافتی شما خواهد بود مبلغی از آن کسر نمیگردد.

خود من اجازه تحصیل در حین کار را دارم؟

بله با هماهنگی و کسب اجازه از کارفرما به دلیل تداخل ساعات تحصیل با کار میتوانید از امکان تحصیل در حین کار حتی به صورت رایگان (در صورت داشتن شرایط) استفاده کنید.

آیا میتوانم به ایران آمده و مثلا برای تفریح و به کشور مد نظر دوباره برگردم یا در حین کار اجازه خروج از کشور را ندارم؟

ویزای شما محدودیتی در ورود و خروج ندارد با کسب مرخصی از محل کار میتوانید کاملا قانونی از کشور مقصد رفته و دوباره برگردید.

آیا این موقعیت شغلی و کارفرما واقعی هستند؟

بله کاملا واقعی هستند و به محض دریافت ویزا و حضور در کشور مقصد باید خود را به کارفرما معرفی کرده و مشغول به کار توافق شده شوید.


در حال حاضر به دلیل سخت گیریهای بسیار زیاد دولتها برای ویزای کاری عملا چیزی تحت عنوان کارفرمای سوری وجود ندارد.

اگر بعد از رفتن ما در آن کشور دیدیم کارفرمایی وجود ندارد تکلیف چه خواهد بود؟

طبق قرارداد امکان استرداد کل مبالغ دریافتی بدون کسر حتی یک ریال  از  موسسه ما به شما یا وکیل قانونی شما در ایران وجود داشته و در این موارد حتی از موسسه ما میتوانید خسارت هم دریافت کنید.


چنین موردی هرگز رخ نخواهد داد این پروسه یک سازوکار کاملا قانونی و کاملا رسمی است.


همزمان با عقد قرارداد فی مابین موسسه ما و شما قراردادی بین وکیل موسسه و کارفرما منعقد خواهد شد تا موقعیت شغلی شما را تضمین نماید.

آیا در کشور مقصد هم امکان مراجعه به شما برای انجام کارهای حقوقی وجود دارد؟

بله مجموعه ما در تمامی کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا تیم وکالت قوی در اختیار داشته و آماده خدمت رسانی در هر زمینه ای به شما عزیزان میباشد.

آیا شما در کشور کانادا یا اروپا وکیل دارید؟ آیا ما میتوانیم برای کارهای شخصی هم از مشاوره ایشان استفاده کنیم؟

بله در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا وکیل مجرب برای خدمت رسانی به شما عزیزان آماده میباشد و در هر زمینه ای نیاز به مشاوره داشته باشید می‌توانند خدمتگذار باشند.

تا به حال چند پرونده موفق داشته اید؟

( تا زمان تنظیم این گزارش مهر ماه 98 ) از ابتدای فعالیتمان از سال 2012 تا کنون بیش از 600 پرونده موفق در زمینه ویزای کاری داشته ایم. از ابتدای حضور در ایران بیش از 400 پرونده موفق ویزای کاری در اروپا و کانادا داشته ایم.

آیا تا به حال پرونده ریجکتی هم داشته اید؟

خیر خوشبختانه ساز و کار ویزای کاری به نحوی است که از ابتدا پروسه اگر مشکلی وجود داشته باشد مشخص شده و از ابتدای پروسه اصلا قراردادی منعقد نمی شود.


این پروسه به نحوی است که زمانیکه آفر شغلی گرفته میشود قراردادی بین وکیل و کارفرما بسته میشود و پس از آن نسبت به شروع مراحل قانونی اقدام میشود. از طرفی به دلیل سخت گیریهای بسیار زیاد دولت ها در زمینه ویزای کاری فقط و فقط کارفرمایانی که واجد شرایط حداکثری هستند به متقاضی میتوانند آفر شغلی ارائه کنند.


با در نظر گرفتن جمیع شرایط در نهایت موسسه ما میتواند این پروسه را کاملا تضمینی به انجام رساند.

چه دلایلی ممکن است این پروسه انجام نشود؟

عدم تایید اصالت مدارک ارائه شده توسط متقاضی یکی از دو دلیلی هست که که میتوانیم به آن اشاره کنیم.

در بررسی دلیل دوم، باید بگوییم در صورت پناهنده بودن افراد درجه یک فرد در کشور موردنظر، در پروسه دریافت ویزا، آن کشور شما را ریجکت خواهد کرد.


این پروسه به دلیل سازوکار بسیار دقیق و کاملا قانونی خود تقریباً هیچ ریسکی در مراحل اداری ندارد.

اگر از این پروسه اعلام انصراف کنم مبلغ پرداختی من چطور خواهد شد؟

اگر انصراف از سوی متقاضی باشد مبالغ دولتی و اداری هزینه شده در پروسه با ارائه مستندات از متقاضی کسر شده و مابقی مبلغ خدمت ایشان عودت خواهد شد.

چطور می‌توانم به شما اعتماد کنم؟

شرکت ما از سال 2012 در ترکیه کاملا قانونی و تحت عنوان موسسه حقوقی ثبت شده و مشغول فعالیت است که سوابق روشن ما در ترکیه و نیز دو سال و نیم حضورمان در ایران گواه کار ما بوده و هست. در این زمینه مستندات شرکت و رزومه ما هم برای ارائه موجود بوده و در صورت صلاحدید شما برایتان ارسال میشود.

آیا افرادی هستند که توسط شما رفته باشند و امکان ارتباط با ایشان وجود دارد؟

بله در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و کانادا میتونیم بهتون نفراتی که توسط ما کارشون انجام شده معرفی کنیم.


برای این مورد اجازه بفرمایید تماس بگیریم از آنها اجازه بگیریم و شمارشون رو در اختیارتون بگذاریم.

وکلای شما در کانادا رسمی و دارای کد فعال در ICCRC هستند؟

بله کلیه وکلای ما در کانادا در شهر ها و استانهای مختلف همگی دارای کد فعال در سامانه ICCRC هستند.

برای ارائه مدرک زبان تا کی فرصت دارم؟

برای ارائه مدرک زبان با نمره تعیین شده از طرف کارفرما، حدود 7 الی 8 ماه بعد از عقد قرارداد یعنی تا زمان اینترویو با کارفرما فرصت دارید.

اگر نتوانم مدرک زبان را در این مدت بگیرم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این صورت قبل از تایم تقریبی اینترویو با کارفرما این موضوع را با مدیریت موسسه در میان بگذارید تا نسبت به عقب انداختن تایم اینترویو تا دو ماه بعد از زمان تایید شده اول اقدام کنند.

آیا اجازه خرید اتومبیل و خانه را دارم؟

اگر به صورت نقدی خرید کنید در سال اول میتوانید خرید کنید.


ولی اگر قصد خرید به صورت اقساط بانکی را دارید باید در ابتدای سال دوم نسبت به خرید اقدام فرمایید تا توان مالی پرداخت اقساط بانکی برای بانک شما محرز شده باشد و سپس نسبت به توان مالی اعلام شده خرید انجام دهید.

آیا میتوانم به صورت اقساطی خانه یا اتومبیل خریداری کنم؟

اگر قصد خرید به صورت اقساط بانکی را دارید باید در ابتدای سال دوم نسبت به خرید اقدام فرمایید تا توان مالی پرداخت اقساط بانکی برای بانک شما محرز شده باشد و سپس نسبت به توان مالی اعلام شده خرید انجام دهید.

چرا روش جاب آفر در موسسه و شرکت دیگری یا توصیه نمیشود یا غیر ممکن خوانده میشود؟

روش جاب آفر یکی از بهترین روشهای مهاجرتی و در عین حال سخت ترین روشهای مهاجرتی است.


موسسات به دلیل قوانین سخت و بعضا پیچیده این نوع ویزا و همچنین عدم تسلط کافی در این نوع ویزا معمولا این نوع ویزا را نفی میکنند و بعضا حتی آن را غیر ممکن میدانند.


در صورتیکه جاب آفر شغلی در تمامی روشهای مهاجرتی دارای امتیاز بوده و وجود دارد.


مثلا در روش اکسپرس انتری جاب آفر بسته به استان اعلام شده در کانادا بین 400 تا 600 امتیاز داشته و بسیار حائز اهمیت است.


موسساتی که جاب آفر را نفی میکنند اکثرا تشویق به روش اکسپرس انتری یا روش حوزه آتلانتیک میکنند که در این روشها به دلیل ریز جزئیات بالا و پیچیدگی های قانونی به نوعی راه برای سلب مسوولیت برای این موسسات بسیار هموار است.

نوع ویزایی که ما دریافت می‌کنیم چیست؟

نوع ویزای شما W1 و WORKER است.

تاییدیه LMIA را هم شما میگیرید؟

بله این تاییدیه پس از طی مراحل قانونی و اداری توسط وکیل ما و وکیل کارفرما اخذ می شود.

آیا امکان این هست من بعد از حضور در آن کشور و شرکت به شرکت بهتری برای کار مراجعه کنم؟

خیر تا زمانیکه با شرکت و کارفرمای اولیه خود قرارداد دارید اجازه ترک کار بدون توافق ایشان را ندارید در صورت توافق طرفین میتوانید از قرارداد اولیه با کارفرما خارج شده و کارفرما و شغل جدیدی پیدا کنید.

آیا من میتوانم با شرکت قطع همکاری کنم و برای کار به شرکت بهتر و با حقوق بالاتری مراجعه کنم؟

هر گونه تغییر در قرارداد یا پایان همکاری با کارفرما باید با توافق ایشان باشد و در صورتیکه شخص متقاضی کار پس از ورود به کانادا برای کار به کارفرمای خود مراجعه نکند ویزای او باطل شده باید خاک کشور مقصد را ترک کند.

اگر در پایان یک سال قرارداد توسط کارفرما تمدید نشد تکلیف چیست؟

اگر به هر دلیلی قرارداد مجدداً تمدید نشد شما 12 ماه در کانادا و 6 ماه در اتحادیه اروپا فرصت دارید شغل جدیدی یافته و مشغول به فعالیت شوید.


نکته مهم : وکلای ما با هزینه بسیار اندک 500 دلار کانادا برای کانادا و 500 یورو برای اتحادیه اروپا می‌توانند در صورت حضور شما در کشور مقصد برای شما شغل مناسب با تضمین قرارداد پیدا کرده و به شما معرفی کنند.

اگر در مدت قرارداد حقوق توسط کارفرما پرداخت نشد، تکلیف چیست؟

به دلیل وجود قرارداد فی مابین متقاضی کار و کارفرما، کارفرما می‌بایست کلیه حقوق اعلام شده در قرارداد را به متقاضی کار سر موعد مقرر پرداخت نماید اگر به هر دلیلی پرداخت نشود در صورت شکایت کارمند دولت از تضامین گرفته شده از کارفرما به جهت استخدام نیروی کار خارجی تمامی حق و حقوق و ضرر و زیان ناشی از آن را به کارمند پرداخت می‌نماید.

آیا من اجازه شکایت از کارفرما را دارم؟

بله بر طبق قوانین کار و حقوق کارمند و کارفرما در صورت بروز هر گونه مشکلی میتوانید قانوناً از کارفرما شکایت کنید.

آیا کارفرما اجازه شکایت از من و اخراج من را دارد؟

بله بر طبق قوانین کار و حقوق کارمند و کارفرما در صورت بروز هر گونه مشکلی چه کارمند و چه کارفرما قانوناً می‌توانند از یکدیگر شکایت کند و پرونده آنها در دادگاه بررسی شود.

ساعات کاری به چه شکلی است؟

ساعت شروع کار 8 صبح تا 16.30


روزهای شنبه 8 صبح تا 13


و یکشنبه ها تعطیل


خارج از تایم اعلام شده با توافق کارمند، کار به شکل اضافه کار خواهد بود.

آیا مثلاً در کانادا اجازه خروج از کانادا و رفتن به آمریکا را دارم؟

خیر شما با پاسپورت ایرانی اجازه اقامت و ورود به کشور امریکا را ندارید.

آیا برای تفریح زمانی که در کانادا کار می‌کنم، می‌توانم به امریکا بروم و برگردم؟

هنگامیکه دارای PR  باشید و با ارئه مدارک کاری می‌توانید برای تفریح به امریکا بروید ولی باید در مدت تعیین شده خاک امریکا را ترک کنید و به هیچ وجه نمی‌توانید درخواست پناهندگی یا موارد مشابه را داشته باشید.

آیا مثلاً در آلمان اجازه خروج از آلمان و رفتن به فرانسه را دارم؟

بله در صورت اقامت کاری در هر یک از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا امکان سفر به بقیه کشورهای این حوزه را دارید.

آیا برای تفریح زمانی که در سوئد کار می‌کنم می‌توانم به سوئیس بروم و برگردم؟

بله در صورت اقامت کاری در هر یک از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا امکان سفر به بقیه کشورهای این حوزه را دارید.

بعد از چند سال می‌توانم PR کانادا را دریافت کنم؟

در کانادا پس از سه سال و پرداخت مالیات حقوق و بیمه می‌توان PR کانادا را دریافت کرد.

آیا می‌توانم کار غیرتخصصی خودم، یعنی کاری غیرمرتبط با رشته دانشگاهی خود داشته باشم؟

تا زمان دریافت اقامت دائم میبایست در شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به فعالیت باشید ولی پس از دریافت اقامت دائم اجباری وجود ندارد و شغل می‌تواند غیرمرتبط با رشته تحصیلی نیز باشد.

اگر سابقه کاری نداشته باشم تکلیف چیست؟

سابقه کاری از الزامات ویزای کاری در اروپا و کاناداست برای بررسی دقیق‌تر این موضوع می‌توانید در جلسه مشاوره حضوری حاضر شوید تا در این خصوص تبادل نظر گردد.

برای سابقه کاری آیا داشتن سابقه بیمه الزامی است؟

سابقه بیمه نشان دهنده سابقه کاری شماست ولی در صورت عدم سابقه بیمه نگران نباشید اگر در شرکت، موسسه یا کارگاهی قانونی (یعنی ثبت شده یا دارای جواز کسب) مشغول به فعالیت مرتبط با رشته تحصیلی خود بوده‌اید میتوانید با دریافت گواهی اشتغال به کار سابقه کاری خود را نشان داده و نیاز به بیمه نداشته باشید.

سابقه بیمه من مرتبط با رشته تخصصی من نیست تکلیف چیست؟

به دلیل مشکلات اقتصادی و عدم سازو کار درست سیستم بیمه ای در ایران انطباق سوابق بیمه با شغل تخصصی شما بعضا وجود ندارد و کارفرما به دلیل پرداخت مبلغ بیمه کمتر معمولا پوزیشن شغلی شما را در جایگاهی کمتر اعلام می‌کند.


سوابق بیمه ای مرتبط در این پروسه الزامی نیست ولی فعالیت شرکت یا موسسه بیمه کننده شما باید با شغل تخصصی شما منطبق باشد.


مثلاً سابقه بیمه مهندس برنامه‌نویس از یک نانوایی سابقه بیمه منطبق و درستی نیست.

مدرک دانشگاهی من در گرو دانشگاه است باید چکار کنم؟

به دلیل آنکه مدارک متقاضی کار در کشور ترکیه ترجمه و تایید می‌گردد گواهی موقت مدرک تحصیلی نیز مورد قبول می‌باشد.

کل هزینه شرکت شما برای انجام این پروسه چگونه است؟

هزینه انجام پروسه ویزای کاری برای کشور کانادا برای نفر اصلی 10000 دلار امریکا، همسر 2500 دلار امریکا، هر فرزند هم 1500 دلار امریکا می‌باشد.


هزینه انجام پروسه ویزای کاری برای کشورهای اتحادیه اروپا برای نفر اصلی 10000 یورو، همسر 2500 یورو، هر فرزند هم 1500 یورو می‌باشد.


برای قیمت های دقیق تر باید با موسسه تماس بگیرید. (آپدیت 1400/03/31)

نحوه پرداخت هزینه به شرکت شما چگونه است؟

کل مبلغ طی سه مرحله پرداخت می‌گردد :  • یک سوم در زمان عقد قرارداد

  • یک سوم بعد از اینترویو و بعد از قبولی در اینترویو توسط کارفرما (تقریبا 7 ماه بعد از عقد قرارداد)

  • یک سوم هم در زمان پایان تعهدات و همزمان با دریافت ویزای کاری

آیا می‌توان شرایط پرداخت را تغییر هم داد؟

این موارد در جلسه حضوری با مدیریت مجموعه بررسی می‌شود.

آیا امکان تغییر در مفاد قرارداد شما وجود دارد؟

بله قرارداد موسسه ما یک قرارداد پیش‌فرض بوده هر یک از عزیزان می‌توانند مفاد قرارداد مدنظر خود و وکیل خود را به ما اعلام کنند و مدیریت موسسه نکات یاد شده را در قرارداد لحاظ خواهند کرد.

آیا امکان حضور وکیل من در زمان عقد قرارداد با شما وجود دارد؟

بله قطعا، وکیل شما در زمان عقد قرارداد می‌توانند در جلسه حضور داشته باشند؛ این حق طبیعی شماست.

کل این پروسه چقدر زمان خواهد برد؟

پروسه ویزای کاری برای کانادا و همه کشورهای اتحادیه اروپا به غیر از آلمان در یازده ماه انجام می‌شود. این پروسه در کشور آلمان 14 تا 16 ماه به طول می‌انجامد.

اگر زمان انجام پروسه از مدت قرارداد بیشتر شد تکلیف چیست؟

هرگونه تغییر در مفاد قرارداد طبق قرارداد با نظر طرفین می‌باشد.


در صورت عدم توافق متقاضی کار قرارداد فسخ شده و طرف اول (موسسه ما) می‌بایست کلیه هزینه‌های پرداختی طرف دوم (متقاضی کار) را طبق مفاد درج شده در قرارداد به ایشان بدون کسر حتی یک ریال عودت نماید.

اگر بنا به دلایل شخصی از ادامه کار انصراف بدهم قرارداد چگونه خواهد بود؟

بر طبق مفاد قرارداد انصراف متقاضی کار به هر دلیلی از ادامه روند مفاد قرارداد مستلزم پرداخت هزینه‌های صورت گرفته توسط موسسه ما بر طبق مستندات ارائه شده می‌باشد.

برای رفتن به کانادا یا کشورهای اتحادیه اروپا از طریق ویزای کار آیا نیاز به تمکن مالی است؟

خیر روش جاب آفر نیازی به ارائه تمکن مالی ندارد.


در روش جاب سیکر به دلیل آنکه شخص متقاضی کار برای جستجوی کار در کشور مقصد نیاز به تامین مالی مناسب برای اسکان و خرج روزانه است تمکن مالی توسط سفارت خواسته می‌شود.

آیا برای رفتن به کانادا از طریق کار نیاز به سفر قبلی به حوزه شینگن دارد؟

خیر در روش جاب آفر کانادا نیازی به تاریخچه سفرهای قبلی به اروپا ندارید.


برای ویزای توریستی معمولا این تاریخچه را برای شانس بیشتر توصیه می‌کنند.

اگر سفارت من را ریجکت کند تکلیف مبلغ پرداختی برای قرارداد من چگونه است؟

بر طبق قرارداد هر دلیل و عاملی باعث عدم دریافت ویزای کاری شما شود موسسه ما مسئول بوده و در این موارد کلیه مبالغ پرداختی متقاضی کار عیناً بدون کسر حتی یک ریال به ایشان مسترد می‌گردد.

من سابقه ریجکتی از کانادا دارم کار من چگونه انجام می‌شود؟

سابقه ریجکتی شما اگر بند 6 و مربوط به مشکلات امنیتی و تهدید بهداشت عمومی نباشد پس از مدت سه ماه بی اثر شده و تاثیری در دریافت ویزای کاری کانادا ندارد.


دعوتنامه کاری از یک کارفرمای قانونی در کانادا قوی‌ترین نوع دعوتنامه بوده و در این موارد به راحتی شخص متقاضی می‌تواند ویزای کاری خود را دریافت نماید.

آیا گرفتن مدرک زبان موردنیاز برای پروسه ویزای کاری در کشور مقصد هم امکان‌پذیر است؟

در موارد خاصی با هماهنگی با کارفرما این امکان وجود دارد؛ در این موارد باید با مدیریت موسسه مشورت نمایید.

تا چه مبلغی می‌توانم با خود به کشور مقصد پول یا سرمایه ببرم؟

در حال حاضر خروج ارز به میزان 5000 یورو برای هر نفر مجاز می‌باشد. برای مبالغ بالاتر می‌بایست اظهار نامه تکمیل شده و ارائه گردد ولی در خصوص خروج مبالغ سنگین و بالا موسسه ما می‌تواند به شما کمک کند.

مبالغ بالاتر را چگونه باید انتقال دهم؟

در خصوص خروج مبالغ سنگین و بالا موسسه ما می‌تواند به شما کمک کند.

برای حضور اولیه در کشور مقصد به چه میزان هزینه و مبلغ نیازمند هستم؟

شما برای گذران ماه اول زندگی خود در کشور مقصد فقط نیارمند مبلغی ارز هستید این میزان برای کانادا 3000 دلار کانادا برای یک خانواده سه نفره و نیز در اروپا به میزان 2500 یورو برای یک خانواده سه نفره می‌باشد.


برای افراد مجرد این مبلغ در کانادا 2000 دلار کانادا و اروپا 1500 یورو می‌باشد.


از ابتدای ماه دوم هم شما حقوق دریافت خواهید کرد و بعد از آن می‌توانید با حقوق دریافتی زندگی کنید.


نکته : پیشنهاد ما به شما این است که سرمایه زندگی تان مثل خانه ای که در ایران دارید را تا حد امکان نفروخته و به قول عامیانه پل‌های پشت سر را خراب نکنید تا اگر به هر دلیلی نتوانستید شرایط کشور مقصد را تحمل کنید، راهی برای بازگشت داشته باشید. حتی برای کسانی‌که کارمند دولتی هستند و امکان این را دارند که به صورت مرخصی بدون حقوق با حفظ جایگاه مرخصی بگیرند، توصیه می‌شود از این شرایط استفاده کنند تا زمانی‌که به هر دلیلی نتوانستند در کشور مقصد موفق باشند بتوانند به سر کار قبلی خود بازگشته و به فعالیت قبل از مهاجرت خود بپردازند.

آیا امکان جستجوی شغل برای من و همسرم در یک شهر وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد هر چند در صورت عقد قرارداد برای دو موقعیت شغلی هزینه‌ها دو برابر خواهد بود.


معمولاً توصیه می‌شود یکی از زوجین که شرایط بهتر و حقوق بالاتری دارد اقدام کرده و همسر وی به عنوان ویزای همراه به کشور مقصد مراجعه نماید.

مدارک مورد نیاز برای انجام پروسه چیست؟

بعد از عقد قرارداد لیست آنها را به شما ارئه می‌نماییم. مدارکی شامل مدارک شناسایی و پاسپورت، گواهی سوء پیشینه، مدارک تحصیلی و مدارک شغلی می‌باشد.

من پاسپورت ندارم آیا امکان انجام پروسه کاری برای من وجود دارد؟

برای عزیزانی که پاسپورت ندارند، متاسفانه انجام امور مهاجرتی قانونی امکان‌پذیر نیست.

مستندات و رزومه شرکت شما چیست؟

پس از مراجعه حضوری و آشنایی با موسسه ما، مطمناً ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم با مدارک و مستندات اعتبارسنجی خوبی انجام دهیم.

چند سال است در ایران فعالیت دارید؟

در ایران به مدت تقریباً سه‌سال است که فعال هستیم. قبل از آن از سال 2011 در کشور ترکیه در زمینه مهاجرت و حقوق مهاجرین فعال بوده‌ایم.

چرا شما چند نام دارید؟ رهگذر سازان آتی، دادآور مهر، ویزا نیو؟؟؟!!!!

شرکت اولیه ما در ترکیه در سال 2012 تحت عنوان موسسه حقوقی ‍‌دادآور مهر (dadavarmehr Istanbul Hukuk Burusu) ثبت گردید. پس از ورود به ایران و مبحث مالیات بر درآمد به دلیل اینکه شرکت‌هایی که در خارج از ایران ثبت شده‌اند، مجبور بودند مالیات بیشتری بپردازند. لذا شرکت رهگذر سازان آتی در ابتدای سال 98 ثبت شد تا این مشکل را به نوعی حل کرده باشیم. همچنین امکان ثبت نام شرکت به صورت دو سیلابی بودن و قوانین دست‌وپا گیر میسر نبود.


ویزا نیو هم نام برند موسسه ما می‌باشد. در واقع صاحب امتیاز برند ویزا نیو شرکت رهگذر سازان آتی می‌باشد. ما از کلمه ویزا نیو برای نام تجاری کسب‌وکار استفاده می‌کنیم.


لازم‌به‌ذکر است مدیر عامل هر دو شرکت ترکیه و ایران هر دو مدیریت موسسه ما آقای مهدی شوندی‌فر می‌باشند.


مستندات اظهارات فوق در فایل مستندات و رزومه شرکت قابل ارائه می‌باشد.

موسسه دادآور نسیم مهر چه رابطه ای با شما دارد؟

این موسسه با ما تشابه اسمی دارد و هیچ نوع ارتباطی با مجموعه ما ندارد.

آیا امکان استفاده از جاب آفر شما برای روش اکسپرس انتری وجود دارد؟

بله؛ در صورت درخواست شما مبنی بر جاب آفر قانونی این خدمت را می‌توانیم به شما ارائه دهیم و با توجه به امتیاز بسیار بالای جاب آفر در روش اکسپرس انتری وجود جاب آفر شانس روش اکسپرس انتری متقاضیان را تضمین می‌نماید.


نکته : لازم به توضیح است جاب آفر کاری خود به تنهایی با طی مراحل قانونی پتانسیل دریافت ویزای کاری را دارد و لزوما نمی‌بایست در روش اکسپرس انتری از آن استفاده کرد.

هزینه جاب آفر برای روش اکسپرس انتری و نحوه پرداخت آن چگونه است؟

جاب آفر برای روش اکسپرس انتری 5000 دلار هزینه دارد واین هزینه در دو مرحله دریافت می‌شود. نصف مبلغ در زمان عقد قرارداد و نصف دیگر در انتهای کار همزمان با ارئه مدارک جاب آفر دریافت می‌گردد.

شما از روش اکسپرس انتری کانادا اقدام میکنید؟

خیر؛ موسسه ما فقط در زمینه جاب آفر کارفرمای خصوصی و انواع ویزاهای سرمایه‌گذاری و خرید املاک و فرانچایز و... فعالیت می‌کند. هیچ کدام از روشهای ایالتی و دولتی نیروی کار را انجام نمی‌دهیم.

شما از روش شهرهای حوزه آتلانتیک کانادا اقدام می‌کنید؟

خیر موسسه ما فقط در زمینه جاب آفر کارفرمای خصوصی و انواع ویزاهای سرمایه گذاری و خرید املاک و فرانچایز و... فعالیت می‌کند هیچ کدام از روش‌های ایالتی و دولتی نیروی کار را انجام نمی‌دهیم.

نام کامل روش شما چیست؟

جاب آفر از کارفرمای خصوصی و تیپ ویزا هم W1 و WORKER Multi می‌باشد.

روش جاب آفر چرا معمولاً در سایر موسسات مهاجرتی عنوان نمی‌شود؟

به دلیل سختی‌ها و پیچیدگی‌های بسیار زیاد این نوع از ویزاهای مهاجرتی معمولاً توسط موسسات مهاجرتی پیشنهاد داده نمی‌شود.


این روش مهاجرتی نیاز به وکلای طراز اول مجرب در سطح بین المللی دارد.


وکلای ما در دو شرکت بزرگ کاریابی ایندید در کانادا و گلس دور در اروپا به عنوان کارگزار رسمی فعال هستند و در خصوص ویزاهای جاب آفری سالهاست فعالیت می‌کنند.

آیا در حین انجام کار در کشور مقصد می‌توان استعفا داده و ثبت شرکت کرده به کار دیگری مشغول شوم؟

شما تا زمان دریافت اقامت دائم می‌بایست کار تخصصی خود را انجام دهید. بعد از دریافت اقامت دائم می‌توانید نسبت به تغییر شغل خود به هر روشی (ثبت شرکت، خرید بیزینس، استارتاپ و....) اقدام فرمایید.

من در ایران دارای سابقه بیمه هستم آیا می‌شود بیمه ایران با بیمه خارج از کشورم را تجمیع کن؟

خیر. امکان تجمیع آنها نیست و نمی‌توانید هیچ منفعت مالی کسب کنید.

برای کدام رشته ها نیاز به زبان نمی باشد؟ مثلا جوشکاری و رانندگی و آرایشگری مدرک زبان نمره چند می خواهد؟

برای مدارک فنی و حرفه ای و مورد تایید سازمان جهانی کار ( ILO ) نیاز به مدرک زبان نیست دانش زبان در حد مکالمه و محاوره کفایت میکند

من کدام دوره های آموزشی و فنی حرفه ای را بگذرانم که بعد از آن شما می توانید جاب آفر برای من انجام بدهید؟

طور کلی پر کاربردترین مشاغل و دوره های فنی و حرفه ای در زمینه دریافت ویزای کاری برای آقایان به ترتیب لوله کشی ساختمان ، برق ساختمان ، خدمات ام دی اف ، نجاری و درودگری ، جوشکاری ، غواصی صنعتی ، ماساژ درمانی و راننده لیفتراک میباشد. و برای خانمها آرایش و پیرایش، شیرینی پزی، کیک پزی، نانوایی نان های حجیم، تاتو کاری و ماساژ درمانی میباشد.

ویزای کاری برای حوزه آتلانیتک کانادا انجام میدهید؟

این روش جز روشهای ایالتی محسوب شده و در این خصوص موسسه ویزا نیو خدماتی ندارد.

کسی که طرح میگذراند، آن دو سال طرح وی جز سابقه کارش محاسبه میشود؟

این سوال به نوعی برای ویزای تحصیلی است یعنی کسیکه بعد از تحصیل در کشوری طرح خود را بگذراند اگر برایش بیمه برقرار شود و در آن مدت رد بشود بله جز سوابق کاری ایشان محسوب شده و در زمان بازنشستگی محاسبه خواهد شد.

در صورت جدایی زوجین، آیا ممکن است ویزای همراه باطل شود؟

اگر جدایی در کشور کانادا و قبل از یک‌سال اتفاق بیفتد، ویزای همراه می‌تواند در صورت درخواست نفر اصلی باطل شود. ولی اگر جدایی پس از گذشت یک‌سال از ورود به کانادا صورت گیرد، فرد همراه می‌تواند خود برای دریافت ورک پرمیت خود (مجوز کار) اقدام نماید و برای خود زندگی کند.

تناقض بین جمله {پرداخت حقوق پایین تر توسط کارفرما} با {میزان حقوق و شرایط کار نباید از حد نرمال کشور باشد} چیست؟

حقوق پایینتر از حد استاندارد یک متخصص با حقوق حد نرمال متفاوت است. حد نرمال اگر منظور حداقل حقوق باشد به هیچ وجه هیچ کارفرمایی اجازه عقد قرارداد با شخصی چه نروژی چه خارجی کمتر از میزان حداقل دستمزد را ندارد و این کار غیر قانونی است . در صورت بررسی دولت منجر به جریمه های بسیار سنگین برای کارفرما و کارجو و احتمالا ابطلال ویزای کارجو را منجر خواهد شد.

من لیسانس حسابداری و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و ۷ سال سابقه کار فروش و کار با اسناد مالی دارم، آیا شانس دریافت ویزای کاری را دارم؟

سلام. بله امکانش وجود دارد.

میتوانیم از طریق سابقه کاری فروش و در حیطه کاری بازرگانی برای‌تان موقعیت شغلی پیدا کنیم. رزومه کاری خود را برای شماره 09059664490 در واتس اپ یا تلگرام جهت بررسی ارسال نمایید.
نتیجه جستجوی موقعیت شغلی طی 30 روز به شما اعلام خواهد شد.

اگر شخصی کیس مهاجرت خانوادگی فعال در امور مهاجران آمریکا داشته باشد ولی تاریخ مصاحبه آن مشخص نباشد اگر شرایط جاب آفر کانادا داشته باشد می تواند اقدام کند؟

در صورت داشتن شرایط دریافت پیشنهاد شغلی در کانادا، میتوانید اقدام نمایید؛ ارتباطی به پرونده مذکور نداشته و خللی به آن وارد نمیکند.
رزومه کاری خود را جهت بررسی به شماره 09059664490 در واتس اپ یا تلگرام ارسال نمایید.
نتیجه جستجوی موقعیت شغلی طی 30 روز به شما اعلام میشود.

سقف سنی برای پیدا کردن جاب آفر رو نگفتید اینکه مثلا همسر من الان 38 ساله هستن و تا یک سال دیگه 39 ساله میشن ایا امکان جاب آفر برای ایشان هست؟

سقف سنی برای گرفتن جاب آفر 45 سال می‌باشد.

بله در صورت داشتن تخصص، حداقل 3 سال سابقه کاری، مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی‌حرفه‌ای مرتبط با سابقه کار و همچنین مدرک زبان، ایشان امکان گرفتن جاب آفر را خواهند داشت. 

در صورت عدم موفقيت موسسه در اخذ ويزا بهر دليل، استرداد مبلغ مطابق ميزان دلار قرارداد شده است يا معادل ريال زمان قرارداد؟

مبالغی که متقاضی به مجموعه پرداخت نموده اند عیناْ بازگردانی می شوند. یعنی اگر دلار پرداخت شده باشد همان دلاری بازگردانی می شود. تبدیل واحد پولی صورت نمی گیرد.

شخصی که در ایران در موسسه ای مشغول به کار بوده است و در زمینه آن شغل برایش بیمه رد می‌شده است آیا می‌تواند بیمه خودش را با بیمه‌ای که در کشور مقصد برایش در نظر گرفته می‌شود، معادل سازی کند؟ و سن بازنشستگی در کانادا چقدر است؟

خیر به دلیل اینکه کشورهای دیگر دسترسی به سامانه بیمه ما جهت استعلام سوابق بیمه ندارند، نمی‌توان سابقه بیمه دو کشور را با یکدیگر تطبیق داد.

حداقل سن بازنشستگی در کشور کانادا 60 سال میباشد.

در صورتی‌که به دلیل تحصیل به سربازی نرفته باشیم و معافیت تحصیلی داشته اما پاسپورت داشته باشیم، می‌توانیم مهاجرت کنیم؟

بله به شرط داشتن پاسپورت میتوانید با گذاشتن وثیقه از کشور خارج شوید اما تا زمان دریافت pr (اقامت دائم) نمیتوانید به کشور مبدا مسافرت کنید.

آیا همسر شخص اصلی که از طریق ویزای همراه وارد خاک کشور کانادا شده می‌تواند به صورت پنهانی در آن کشور کار کند؟

خیر؛ همسر شخص اصلی که از طریق ویزای همراه وارد خاک کشور مقصد شده است، تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند تا ابتدای سال دوم ورود به کشور مقصد کار کند؛ حتی به صورت پنهانی مگر اینکه ویزای ایشان تحت عنوان open work permit اخذ شود.

آیا فرزندان میتوانند از طریق ویزای جاب آفر مربوط به خود والدین خویش را همراه خود ببرند؟

خیر تا زمانی که کفالت والدین به صورت محضری به فرزندان داده نشود، آنها نمی‌توانند پدر و مادر خویش را به عنوان همراه با خود ببرند.

آیا وکیل شما در اموری مانند اجاره خانه و... می‌توانند به ما کمک کنند؟

بله؛ وکیل های ما در کانادا و اروپا هستند و در موارد مختلف از جمله اجاره خانه میتوانند به شما کمک کنند؛ حتی قبل از ورود به خاک کشور مقصد می‌توانید با وکلای ما جهت اجاره منزل هماهنگ شوید.

پس از یکسال اگر کارفرما برای ادامه همکاری با ما موافقت نکرد تکلیف چیست؟

پس از پایان قرارداد شما با کارفرما اگر به هر دلیلی کارفرما قصد ادامه همکاری با شما را نداشت شما در کانادا 12 ماه و در اروپا 6 ماه فرصت دارید تا کاری را بیابید؛ در ان کار مشغول شوید و در صورتی که طی این مدت زمان نتوانستید شغل مورد نظر را بیابید، می‌توانید از وکلای ما در این زمینه کمک بگیرید.

آیا اینترویو به صورت گزینشی انجام میشود و آزمون گرفته میشود؟

خیر اینترویو به صورت انگیزشی هست و به صورت یک نشست دوستانه انجام می‌شود و فقط جهت تطبیق چهره متقاضی با اصل مدارک ارسال شده صورت میگیرد.

آیا همه مشاغل برای مهاجرت کاری نیاز به مدارک زبان دارند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم افرادی که بر اساس مدرک فنی حرفه ای اقدام به گرفتن ویزای جاب آفر میکنند نیاز به گرفتن مدرک زبان ندارند و فقط اشخاصی باید مدرک زبان ارائه بدهند که از طریق مدرک تحصیلی انها اقدام به کاریابی میکنیم . ضمنا نمره ازمون زبان IELTS  برای مشاغل مختلف متفاوت است.

برای فرزند بالای 18 سال می‌توان ویزای همراه از طریق ویزای جاب آفر والدین گرفت؟

برای فرزندان بالای 18 سال نمیتوان از طریق ویزای والدین اقدام کرد و باید برای آنها به صورت جداگانه از طریق ویزای تحصیلی و یا در صورت داشتن سابقه کار کافی از طریق ویزای کار اقدام کرد.

چند بار در طول سال می‌توانیم به ایران مسافرت کنیم؟

در صورت تمایل به مسافرت به ایران میتوانید سالی حداکثر 45 روز با توافق با کارفرما برای اخذ مرخصی به ایران سفر کنید.

در صورت داشتن ویزای توریستی، آیا می‌توان آن را تبدیل به ویزای کاری کرد؟

خیر در صورت داشتن ویزای توریستی و در زمان حضور در اون کشور، امکان تبدیل اون به ویزای دیگری نیست.

آیا همه اعضای خونواده میتوانند به صورت همزمان با شخص اصلی مهاجرت کنند؟

بله همه اعضای خونواده همزمان میتونن ویزای همراه بگیرن و ورودشون به کشور مقصد همزمان باشه.

آیا همزمان با کار میتونم تحصیل کنم؟

بله در صورت توافق با کارفرما همزمان با کار در دانشگاه‌ها و کالجهای دولتی میتوانید تحصیل رایگان داشته باشید.

اگر تنها برم بعد از چه مدت میتوانم برای خانوادم دعوت نامه بفرستم؟

شما بعد از شش ماه میتونید برای همسر و فرزندانتون دعوت نامه بفرستید و بعد از یک سال برای پدر و مادرتون.

آیا بعد از گرفتن ویزای جاب آفر میتونیم تو برنامه اکسپرس انتری شرکت کنیم؟

بله؛ میتونید اکسپرس اینتری شرکت کنید و احتمال امتیاز آوردنتون خیلی بالا هست؛ چون خود جاب آفر 50 امتیاز به امتیازهاتون اضافه می‌کنه و از این طریق می‌تونید زودتر به pr برسید.

آیا با گرفتن جاب آفر بیمه درمانی هم میشیم؟

بله با گرفتن ویزای جاب آفر هم خود و هم اعضای خانواده‌تان از روز اول بیمه درمانی می‌شوید.

حقوقی که با ویزای جاب آفر میگیریم به چه صورت هست آیا میتونیم از پس هزینه ها بر بیایم؟

حقوقی که با ویزای جاب آفر دریافت می‌کنید، سی الی چهل درصد پایین تر از حقوقو شهروندان اون کشور هست ولی به اندازه ای هست که با کار کردن یک نفر از اعضا خانواده بشه زندگی معمولی رو به بالا را برای چهار نفر رو تامین کرد.

هزینه هایی که در نظر می‌گیرید، شامل چه مواردی هست؟

این هزینه‌ها شامل اجاره خونه خوراک و پوشاک و مالیات حقوق می‌باشد.

برای گرفتن خانه برای زندگی در زمان رفتن باید چه کار کنیم؟

برای اجاره خونه وکیل های ما در کاناداد میتونن کمکتون کن.

یه مبلغ ناچیزی میگیرن و براتون خونه پیدا میکنن.

اگر شخصی در زمان عقد قرارداد باشما مجرد باشد و بعد متاهل شود برای اینکه بتواند با همسرش وارد کانادا شود چه راهکاری وجود دارد؟

تا قبل از زمان اینترویو با کارفرما؛ یعنی هشت ماه بعد از عقد قرارداد می‌بایست پاسپورت همسرتان را به همراه عقدنامه به دست ماه برسانید.

آیا برای دریافت ویزا سفر به ترکیه و رفتن به سفارت ضروری است؟

بله ضروری است. متقاضی باید برای انجام عمل بیومتریک به سفارت مراجعه نماید.

ویزا جاب افر یا ویزا مهاجرت کاری کانادا مقدار تمکن مالی چقدر است؟

برای دریافت ویزای جاب آفر نیازی به اراپه تمکن مالی و اسناد مالکیتی نیست. برای دریافت ویزای توریستی نیاز به این مدارک دارید.

در زمان ورود به کشور کانادا چه مبلغی واجب است که با خودمان ببریم؟

بر اساس سیاست های کشور، خروج ارز به صورت نقدی دارای محدودیت است. یعنی هر نفر مثلا می تواند N دلار یا یورو با خودش ببرد که بر اساس زمانی که این مطلب را میخوانید در اینترنت جستجو کنید تا سقف پول قابل انتقال را بدانید.
اگر هزینه بلیط هواپیما و هزینه اسکان تان را محاسبه نکنیم، چون در سر ماه اول حقوق دریافت میکنید نیاز به حدود 3 هزار دلار کانادا برای امرار معاش و خورد و خوراک ماه اول نیازمندید.

آیا درکشور اتریش امکان اشتغال راننده لودر ولیفتراک وجود دارد؟

بله امکان استخدام نیروی فنی راننده لیفتراک وجود دارد ولی شانس موفقیت این شغل برای یک ایرانی بسیار پایین است.

من شغل آزاد دارم و هیچ سابقه بیمه ای ندارم چطور میتونم سابقه بیمه ارائه بدم؟

باید گواهی اشتغال به کار یا پروانه کسب یا ... ارائه دهید.

من خارج از کشور کار کرده ام و میتوانم ثابت کنم، آیا می شود سابقه کارم را در تامین اجتماعی ثبت کنم؟

در مورد مسائل تامین اجتماعی شامل بیمه، سوابق بیمه، سوابق بازنشستگی و... باید از شعبه بیمه تامین اجتماعی خود سوالات تان را بپرسید.

آیا من می‌توانم به جای مدرک زبان آیلتس، مدرک زبان دولینگو ارایه نمایم؟

مدرک زبان دولینگو، یک مدرک معتبر می باشد و هزینه های دریافت آن نسبت به آیلتس مناسب تر است ولی متاسفانه این مدرک نمیتواند جایگزین مدرک زبان آیلتس شود. متقاضی فقط باید آیلتس ارائه نماید.

اگر یکی از اعضای اصلی خانواده پناهندگی اش قبول شده و در مرحله گرفتن pr است، همچنان بنده برای گرفتن جاب افر صلاحیتم تایید نمی شود؟

شما نمیتوانید ویزای جاب آفر برای آن کشور دریافت کنید و برای سایر ویزاها هم دچار مشکل خواهید شد.

چرا هزینه های دریافتی شما برای اتحادیه اروپا خیلی بیشتر از هزینه شرکت های دیگر می باشد؟

روزانه این سوال زیاد از ما پرسیده می شود و برعکس این سوال که چرا هزینه شما از سایر شرکت ها کمتر است هم به فراوانی پرسیده می شود. هیچ سازمانی عهده دار تعرفه قیمت در کشور نیست و موسسات با شرایط متفاوت و وکلای مختلف کار می کنند و طبیعی است قیمت ها متفاوت باشد و نظام هماهنگی وجود نداشه باشد. متقاضی هم آزادانه می تواند با هر شرکتی با هر مبلغی که دوست دارد خدمات دریافت نماید.

آیا امکان مهاجرت به کانادا از طریق کار برای خانواده شخص متقاضی جاب آفر، وجود دارد؟

بله – همسر شخص متقاضی نیز می‌تواند درخواست Open Work Permit بدهد.

آیا امکان مهاجرت به کانادا از طریق کار برای خانواده شخص متقاضی جاب آفر، وجود دارد؟

بله – همسر شخص متقاضی نیز می‌تواند درخواست Open Work Permit بدهد.

آیا برای پروسه جاب آفر مدرک تحصیلی خاصی مورد نیاز است؟

ه طور کلی نمی‌توان گفت و مهم‌ترین نکته داشتن سابقه کار است.اما با توجه به سطح شغلی شما، ممکن است نیاز داشته باشید.

اگر کسی سابقه کار کانادایی داشته باشد، آیا می تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند؟

بله. بعد از حداقل یکسال سابقه کار کانادایی می‌توانید وارد پول اکسپرس انتری شوید و با یکی از روش‌های Skilled worker، Skilled Trade و CEC اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

آیا هر کارفرمایی می‌تواند جاب آفر بدهد و هر جاب آفری قابل استفاده جهت پروسه های اخذ اقامت یا Work Permit خواهد بود؟

خیر. هر کارفرمایی امکان جذب نیروی خارجی را ندارد. کارفرماها باید شرایط خاصی داشته باشند. به عنوان مثال نباید یک شرکت یا بیزینس تازه تاسیس باشند، حتما باید تعداد مشخصی کارمند و یا کارگر کانادایی را در استخدام داشته باشند و مالیات‌های خود را پرداخت کرده باشند.

اجازه کار چقدر اعتبار دارد؟

اجازه کار معمولا یکسال اعتبار دارد.

Open Work Permit چیست؟

این نوع مجوز، اجازه کاری است که بر اساس آن شخص می تواند برای هر کارفرمایی کار کند. در برخی موارد می توان درخواست Open Work Permit نمود. به طور مثال :
• همسر کسی که اجازه کار دارد. (work permit)
• همسر کسی که اجازه تحصیل دارد. (study permit)

شرایط بیمه برای شخصی که اجازه کار دارد به چه صورت است؟

فردی که اجازه کار (Work Permit) دارد و خانواده او تحت پوشش درمانی خواهند بود.

شرایط تحصیل فرزندان کسی که اجازه کار دارد به چه صورت است؟

فرزندان کسی که اجازه کار دارد می توانند تا مقطع دانشگاه از شرایط تحصیل رایگان استفاده کنند.

آیا برای دریافت اجازه کار و مهاجرت به کانادا از طریق کار شرایط سنی خاصی وجود دارد؟

با توجه به نوع شغل پیشنهادی، شرایط سنی و فیزیکی خاصی مورد نیاز خواهد بود.

آیا متقاضی حتما باید در شهرهایی که پیشنهاد کاری دریافت کرده است ساکن شود؟

برای پروسه Work Permit بله اما برای سایر پروسه‌های اقامتی خیر.

LMIA مخفف چیست؟


Labour Market Impact Assessment ) LMIA) گزارشی است که توسط اداره Employment and social Development Canada به افسر پرونده ارائه می‌گردد این گزارش مبنی بر بیان اثرات جذب نیروی کار موردنظر بر بازار کار داخلی کانادا است

تاییدیه اداره کار کانادا LMIA چیست ؟

ارزیابی تاثیرات بازار کار «LMIA» است. این ارزیابی به این منظور انجام می‌شود که دولت کانادا اطمینان حاصل کند که برای رتبه شغلی که شما درخواست داده‌اید یا به شما ارائه شده‌است، هیچ کارمند کانادایی وجود ندارد.
البته تحت شرایط خاصی دریافت این تاییدیه نیاز نیست. این شرایط شامل موارد زیر است:
• فرد متقاضی زیر نظر برنامه “NAFTA” یکی از کشورهای آمریکا، کانادا یا مکزیک باشد.
• کار مورد نظر برای اقتصاد و فرهنگ کانادا مفید باشد.
• کار مورد نظر از جمله کارهای قید شده در توافق‌ نامه‌های بین المللی میان کانادا و دیگر کشورها باشد.
• دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا از طریق استادی مشغول به کار شوند.
• همسرتان محصل یا شاغل در کانادا باشد.
• کار مورد نظر مورد تایید وزارت مهاجرت کانادا باشد.

ویزای کاری کانادا دائم یا مدت دار است؟

همه ویزاها در ابتدا به صورت موقت هستند و سپس ویزای دائم تبدیل می شوند.

آیا در کشور کانادا میتوان با کارفرما توافق کرد که کارها را در منزل انجام داد؟ مثلا در زمینه خیاطی؟

امکان کار در خانه وجود ندارد. محل کار و شرایط کار برعهده کارفرما است. شرایط استثنا بر اساس توافق خود طرفین میباشد و به ویزانیو مرتبط نیست.

آیا میتوان بعد از دریافت موقعیت شغل، متقاضی میتواند درخواست شغل جدید بدهد؟

بررسی رزومه برای هر فرد فقط یکبار به صورت رایگان صورت می گیرد و بررسی مجدد مستلزم پرداخت هزینه می باشد. اگر متقاضی قرارداد منعقد کرده باشد و بخواهد تغییر شغل بدهد بستگی به عوامل مختلفی مثل مدت زمان سپری شده از قراداد دارد که باید به ویزانیو مراجعه حضوری نماید.

برای دریافت PR یا اقامت دائم کانادا سابقه کار مهمه یا سابقه بیمه؟

دریافت اقامت دائم به سابقه کار یا سابقه بیمه شما در اینحا ارتباط ندارد. اگر در کشور کانادا مشغول کار باشید باید سه سال سابقه بیمه داشته باشید.

جاب آفر که برای من است آیا همسرم باید مدرک زبان ارائه نماید؟

نیازی به مدرک زبان برای پارتنر نفر اصلی نمی باشد.

بنده به عنوان همراه میخوام کنسل کنم، هنوز انگشت نگاری هم نرفتم؟

تنها کسی که قادره قرارداد رو کنسل کنه و یا تغییر بده نفر اصلی پرونده می باشد. نفر اصلی قرارداد باید حضورا درخواست کتبی انصراف نفر همراه را تسلیم نماید.

مدرک زبان آیلتس کی باید تحویل شود؟

مدرک زبان تا زمان اینترویو باید تحویل شود عملا تا زمانیکه مدرک زبان تحویل نشده باشد امکان هماهنگی برای اینترویو وجود ندارد.

شرایط کرونا امکان جاب آفر رو سخت نکرده؟

شرایط کرونا روند پرونده های مهاجرتی رو کند کرده ولی نتونسته اونها رو متوقف کنه

آیا هزینه بابت ویزای کار جداگانه هست یا‌ اینکه داخل هزینه پرداختی به شما میباشد؟

هزینه وکالت و قانونی کار همگی در یک مبلغ نهایی است که به شما گفته می شود و هزینه دیگری وجود ندارد.

برای اجاره خونه باید پول پیش هم بدیم یا فقط اجاره؟

به میزان دو ماه اجاره را به عنوان پول پیش میگیرند که در انتهای قرارداد پس داده میشود و ضمنا اجاره ماهانه را در اول هر ماه میگیرند.

در چه سنی و بعد از چه مدرکی میتوان جاب افر گرفت؟؟!

حداقل سن 23 سال با سابقه یک سال کار و حداکثر 45 سال و برای بعضی مشاغل تا 50 سال با در نظر گرفتن رزومه خوب و مناسب

من افغانم و در افغانستان زندگی میکنم. آیا در استفاده از خدمات شرکت (ویزا نیو) برای من محدودیتی وجود دارد؟

خیر هیچ محدودیتی وجود ندارد و خدمات ما برای دوستان افغانمان هم برقرار است. در صورتی که مایل باشید می توانید به دفتر کابل و دوستان عراقی به دفتر اربیل معرفی شوند.

امکان قبول نشدن در اینترویو هم هست؟

اگر در اینترویو نتوانید حداقل ارتباط را با کارفرما برقرار کنید مطمئنا دید مناسب و خوبی از کار شما و شخصیت شما به کارفرما نمیدهد لذا در هر شغلی اولین توصیه ما یاد گیری و سعی در صحبت روان انگلیسی است تا بتوانید ارتباطی مناسب را با کارفرما برقرار کنید و در نهایت بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

پاسخ خود را پیدا نکردید؟

درصورتی که پاسخ سئوال خود را پیدا نکردید میتوانید آن را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. همچنین با ارسال سئوال خود به ما کمک میکنید تا این صفحه را کامل‌تر کنیم.

این بخش برای سوالات عمومی است. سوالات مشاوره ای بر اساس شرایط خود را باید تماس بگیرید.

02188670097 - 02188670098 - 02188670099