جواب سوال خود را جستجو کنید یا سوالتان را مطرح کنید

بهترین زمان جهت اقدام، برای اخذ ویزای شینگن چه زمانی‌ است؟

برای اخذ ویزای شینگن الزامیست حداقل 3 ماه قبل از تاریخ سفرتان اقدام فرمایید.

آیا با در دست داشتن ویزای شینگن می‌توان به کشور کانادا هم وارد شد؟

همانطور که از نامش برمی‌آید ویزای شینگن مجوزیست که با آن می‌توان وارد کشورهای محدوده شینگن شده و در آن کشورها تردد و اقامت محدود داشت و هیچگونه اعتباری در کشورهای دیگر ندارد.

اعتبار ویزای شینگن صادر شده چند روزه می‌باشد؟

اعتبار ویزا بسته به نوع درخواست شماست ولی معمولاً در بار اول 14 روزه یا 21 روزه می‌باشد.

پس از دریافت ویزای توریستی کانادا آیا می‌توان به اقامت دائم کانادا رسید؟

باید بدانید که داشتن ویزای توریستی کانادا یا نداشتن آن امتیازی برای دریافت اقامت دائم کانادا نخواهد بود. اگر که قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید وارد یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا شوید. در این خصوص می‌توان به برنامه مهاجرتی نیروی متخصص فدرال، نیروی متخصص کبک، اقامت سرمایه‌گذاری یا خرید فرانچایز، اقامت از طریق جاب آفر، اقامت از طریق ویزای تحصیلی و... اشاره کرد.

مدارکی که باید به سفارت ارائه داده شود برای اینکه شانس دریافت ویزا توریستی را بالا ببرد چیست؟

به طور کلی مدارکی که به سفارت ارائه می‌دهید باید واقعی، قابل استعلام و اثبات کننده بازگشت شما باشند. مدارکی همچون :


  • مدارک مالی: ارائه پرینت 6 ماهه آخر حساب بانکی شرکتی و شخصی، سپرده و جاری
  • مدارک شغلی: اگر کارمند هستید، ارائه قرارداد کاری، مدارک بیمه و فیش حقوقی الزامیست و اگر کارفرما هستید باید مدارک بیمه، مدارک شرکت، اساسنامه، روزنامه رسمی و پرینتی از قراردادهای امضا شده با دیگر شرکت‌ها را ارائه دهید و اگر شغل آزاد دارید باید جواز کسب، مدارکی برای اثبات معاملات خود ارائه دهید.
  • مدارک ملکی: ارائه اسناد ملکی الزامی نیست؛ اما می‌تواند اثبات کننده ریشه شما در کشور خودتان باشد. درضمن سفارت کانادا سند ملکی شما را به عنوان گروگان برای بازگشت شما در نظر نمی‌گیرد؛ بلکه فقط به ترجمه رسمی آن نیازمند است.
  • مدارک شناسایی: پاسپورت‌های قدیم و جدید، شناسنامه و قباله ازدواج، 2 قطعه عکس پرسنلی زمینه سفید.
  • مدارک سفر: ارائه رزرو هتل و پرواز رفت و برگشت و بیمه مسافرتی معتبر.
  • دعوت‌نامه: ارائه دعوتنامه برای درخواست ویزای کانادا الزامی نیست؛ اما اگر کسی یا شرکتی را در کانادا دارید که می‌تواند برای شما دعوتنامه ارسال کند، از آن‌ها درخواست کنید که این کار را انجام دهد، زیرا ارائه دعوتنامه معتبر شانس دریافت ویزا را بسیار بالا می برد.

تمامی مدارک فوق توسط موسسه ما با استعلام کاملاً قانونی قابل تهیه در ترکیه هستند.

آیا می‌توان بدون مدرک زبان و بدون تاریخچه سفر قوی ویزای توریستی کانادا دریافت کرد؟

در پروسه اقدام ویزا از طریق ترکیه و با مدارک ترکیه ای به هیچ عنوان نیاز به مدرک زبان و یا تاریخچه سفر به اروپا نیست. این پروسه نیاز به سفر های قبلی به حوزه شینگن ندارد.

داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا الزامیست؟

در هیچ کجای قوانین مهاجرتی کانادا عنوان نشده که حتما برای درخواست ویزای توریستی کانادا باید شینگن داشته باشید. اما داشتن شینگن نشان دهنده تاریخچه سفر قوی شما خواهد بود. احتمالا به نقل از دوستان یا آشنایان شنیده یا دیده‌اید که بسیاری با داشتن شینگن ریجکت شده‌اند و برخی حتی بدون داشتن یک شینگن با درخواست ویزای آنها موافقت شده است.


آفیسر های کانادا باید از بازگشت شما به کشور خودتان مطمئن شوند و یکی از ملاک‌هایی که برای خود درنظر گرفته اند داشتن تاریخچه ی سفر قوی است؛ که شما با داشتن این سفرها اگر قصد پناهندگی داشته اید در همان کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی خود را مطرح می‌کردید؛ بنابراین قصد ماندن در کانادا را نیز ندارید. در پروسه اقدام از طریق موسسه رهگذر سازان آتی و از طریق تهیه مدارک قانونی ترکیه نیاز به تاریخچه سفر به اروپا ندارید.

بعد از درخواست ویزای توریستی کانادا چه‌مدت اعلام نتیجه درخواست ویزا طول می‌کشد؟

زمان اعلام نتیجه بررسی آفیسر ویزا به عوامل بسیاری بستگی دارد از جمله اینکه درخواست خود را برای کدام سفارت ارسال کرده‌اید؟ آیا افسر مسئول بررسی پرونده شما فردی دقیق و وقت‌شناس است؟ آیا در شلوغی سفر مثلاْ نزدیک ایام عید درخواست خود را مطرح کرده‌اید؟ آیا مشکلات سیاسی وجود ندارد؟ آیا در ارائه مدارک خود دقت کافی داشته‌اید؟ آیا مدارک شما معتبر بوده است و... . مثلاْ اگر مدارک خود را به سفارت کانادا در کشور ترکیه ارائه داده‌اید، بعد از ارائه مدارک به سفارت کانادا و انجام پروسه انگشت‌نگاری حدوداً سه الی ده روز پاسخ‌دهی سفارت به‌طول می‌انجامد.

حداکثر مدت مجاز اقامت با ویزای توریستی در کانادا چقدر است؟

در هر بار سفر به کانادا تا 6 ماه می‌توانید اقامت داشته باشید. قبل از پایان 6 ماه باید از کانادا خارج شوید و دوباره سفر کنید.

آیا با ویزای توریستی مجاز به ادامه تحصیل در کانادا هستیم؟

خیر، برای ادامه تحصیل در کانادا باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

حداقل تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

حداقل تمکن مالی برای یک نفر حداقل حدود 100 میلیون تومان (با توجه به مدارک شغلی ارائه شده) است.

آیا سفارت کانادا به همه افراد ویزای ۵ ساله می‌دهد یا خیر؟

در حال حاضر ویزای توریستی ۵ ساله کانادا برای تمامی افرادی که درخواست ویزا می‌دهند، صادر می‌شود.

ویزای توریستی کانادا از کجا صادر می‌شود؟

ویزای توریستی کانادا در ترکیه بسته به برنامه سفارت‌ها از دو شهر آنکارا یا استانبول صادر می‌شود.

برای ویزای توریستی، هزینه ترجمه مدارک و وقت سفارت با چه کسی است؟

تمامی هزینه های ترجمه و سفارت ویزای توریستی به عهده موسسه ما میباشد.

بعد از پناهنده شدن می توانم به ایران بازگردم؟

کاملا بستگی به کیس پناهندگی شما دارد به عنوان مثال اگر کسی پناهندگی شما اجتماعی باشد بله میتواند برگردد ولی کیس های سیاسی و عقیدتی به هیچ وجه نمی توانند به کشور برگردند.

زمان صدور ویزای توریستی 3 تا 10 روز اعلام شده، صحیح است؟

بسته به نوع ویزا دارد معمولا در نوبت اول بین 3 روز تا 14 روز خواهد بود در نوبت دوم بین 21 روز تا 3 ماه و بعد از آن 3 ماهه و شش ماهه

زمان صدور ویزای توریستی مبلغ بیمه 30 هزار یورو است؟

مبلغ بیمه مسافری برای هر کشوری متفاوت است در حال حاضر شخص متقاضی سفر به اتحادیه اروپا باید حداقل بیمه حوادث و درمانی 30 هزار یورویی داشته باشد.

زمان پرداخت بیمه ویزای توریستی کی می باشد؟

قبل از وقت سفارت همراه با مدارک سفارت باید به مامور کنسولی ارائه شود. جز مدارک لازم برای ویزای توریستی است.

مهلت اقامت ویزای توریستی 3 ماه ذکر شده، صحیح است؟

بستگی به نوع ویزا دارد معمولا در نوبت اول بین 3 روز تا 14 روز خواهد بود در نوبت دوم بین 21 روز تا 3 ماه و بعد از آن 3 ماهه و شش ماهه

در صورت داشتن ویزای توریستی، آیا می‌توان آن را تبدیل به ویزای کاری کرد؟

خیر در صورت داشتن ویزای توریستی و در زمان حضور در اون کشور، امکان تبدیل اون به ویزای دیگری نیست.

اگر کسی با ویزای توریستی شینگن وارد کشور ایتالیا شود ولی بخواهد در کشور فرانسه پناهنده شود امکانش هست؟

براساس قانون دوبلین 3 هر کسی از هر کشور امنی ( در اینجا ایتالیا ) وارد حوزه شیگن شود و درخواست پناهندگی در هر کشور دیگری در این حوزه را بدهد به کشور اول باز گردانیده می‌شود و باید پرونده وی در آنجا بررسی شود. در دوران کرونا استثنائاتی هم بود که این قانون را اجرا نمی‌کردند ولی در حال حاضر تمام و کمال اجرا می‌شود.


قانون دوبلین: اساس این قانون تعیین کشوری است که باید به درخواست پناهندگی رسیدگی کند. کشورهای اروپایی از انواع روش‌ها استفاده می‌کنند تا بفهمند شخص متقاضی ابتدا وارد کدام کشور امن شده است یا از کدام کشور ویزا گرفته است، و اگر معلوم شود شخص ابتدا وارد کشور دیگری شده یا از کشور دیگری ویزا گرفته است (حتی اگر وارد آن کشور نشده باشد) شخص را به آن کشور میفرستند تا درخواست پناهندگی اش در آن کشور بررسی شود.

پاسخ خود را پیدا نکردید؟

درصورتی که پاسخ سئوال خود را پیدا نکردید میتوانید آن را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. همچنین با ارسال سئوال خود به ما کمک میکنید تا این صفحه را کامل‌تر کنیم.

این بخش برای سوالات عمومی است. سوالات مشاوره ای بر اساس شرایط خود را باید تماس بگیرید.

02188670097 - 02188670098 - 02188670099