مهاجرت کاری

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ اگر قصد کار در کانادا را داشته یاشید، حتما پیدا کردن شغل در کانادا یکی از دغدغه های شما خواهد بود. برای پاسخ به این سوال که چگونه در کانادا کار پیدا کنیم؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. هر آنچه برای پیدا کردن کار در کاندا لازم است بدانید را توضیح داده ایم.

راه های پیدا کردن کار در کانادا

تمامی شهروندان غیر کانادایی برای کار در این کشور مستلزم دریافت ویزای کاری هستند. با توجه به تغییرات قوانین مهاجرتی در کانادا، مؤثرترین راه مهاجرت کاری به این کشور، روش اخذ جاب آفر کانادا است؛ به‌ این‌ ترتیب که متقاضی باید از طریق موسسه‌های مهاجرتی معتبر، شغل موردنظر خود را در کانادا بیابد و سپس اقدام به سفر کند؛ اما در ادامه مسیر زندگی در کانادا، اگر مایل به یافتن شغل جدید بودید می‌توانید از طرق زیر جهت کاریابی استفاده نمایید.

 • بررسی وب‌سایت شرکت‌ها و مؤسسات در شهر مقصد
 • مراجعه به نمایشگاه‌های شغلی در شهر مقصد
 • بررسی روزنامه‌ها و سایت‌های کاریابی کانادا مانند بانک مشاغل
 • یاری‌گرفتن از مؤسسات کاریابی در کشور کانادا

پس‌ از اینکه موفق به یافتن موقعیت شغلی موردنظر در کشور کانادا شدید باید درخواست کاری خود را به کارفرما ارائه دهید که شامل موارد زیر است.

 • Cover letter که دلایل شما برای کار در موقعیت کسب‌شده را شرح خواهد داد.
 • رزومه کاری که تمامی اطلاعات شما، از مدارک شناسایی گرفته تا مدارک تحصیلی و سوابق کاری را شامل می‌شود.

کسب اطلاعات لازم جهت یافتن شغل در کانادا

پیدا کردن کار در کانادا متناسب با تخصص و حرفه افراد، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و در وهله اول ممکن است سخت به نظر برسد؛ اما اگر دارای تخصص و سابقه کاری مرتبط هستید و از سوی دیگر تمامی شرایط عمومی ازجمله مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی را دارید، می‌توانید به‌راحتی شغل موردعلاقه خود را در کشور کانادا بیابید؛ لذا مهم‌ترین مرحله کسب اطلاعات لازم در خصوص چگونگی پیدا کردن شغل در کانادا است. ازجمله منابع مهم که می‌تواند شما را در این امر یاری دهد به شرح زیر است.

 • مؤسسات خدمات مهاجران
 • وب‌سایت بانک مشاغل در کشور کانادا
 • وب‌سایت کاریابی ایندید
 • وب‌سایت استانی کانادا
 • مرکز خدماتی کشور کانادا

منابع ذکرشده می‌توانند اطلاعات سودمندی در خصوص کاریابی، معرفی مشاغل، پروسه استخدام و … در اختیار متقاضیان قرار دهند و همچنین آموزش‌های لازم در زمینه نحوه آماده‌سازی رزومه، آمادگی شغلی و آشنایی با وظایف و … را به افراد ارائه خواهند داد.

مؤثرترین، بهترین و کم‌ریسک‌ترین روش کاریابی در کانادا قبل از مهاجرت به این کشور، اقدام از طریق جاب آفر یا دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی می‌باشد.

پیدا کردن کار در کانادا

بهترین راه برای کاریابی در کانادا

در شرایط حال حاضر و سخت‌تر شدن قوانین مهاجرتی در کشورهایی مانند کانادا، بهترین روش برای مهاجرت به این کشور دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است. روش جاب آفر این امکان را به شما می‌دهد تا با یافتن کاری که در آن تخصص و سابقه کار دارید، موقعیت شغلی مدنظر را یافته و پس از عقد قرارداد با کارفرما، جهت دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا است که با بهره‌مندی از وکیل و مشاوران حقوقی، مناسب‌ترین پیشنهاد شغلی را پیشنهاد کرده و شما را تا اخذ ویزای کاری کانادا یاری خواهد کرد؛ تنها کافی است رزومه کاری خود را برای ما ارسال کنید.

تدوین رزومه کاری استاندارد

آماده‌سازی و تدوین یک رزومه کاری قوی، شانس افراد را در یافتن کار در کانادا به نحو مؤثری بالا خواهد بود؛ لذا پیشنهاد می‌شود تا رزومه شغلی خود را بر مبنای استانداردهای کانادا تنظیم کنید. پس از یافتن شغل در کانادا باید مدارک مهمی مانند کاور لتر و رزومه شغلی را برای کارفرما ارسال کنید. هرچقدر این مدارک جامع‌تر و تناسب بیشتری با موقعیت شغلی مدنظر داشته باشد، احتمال موفقیت بالاتر خواهد رفت.

کاور لتر نامه کوتاهی است که به‌طور مختصر شما را به کارفرما معرفی می‌کند؛ این نامه خلاصه‌ای از مشخصات، تحصیلات و حوزه شغلی شما را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. کاور لتر اولین مدرکی است که کارفرما آن را بررسی می‌کند؛ لذا هرچه جذاب‌تر باشد، کارفرما به بررسی مابقی مدارک خصوصاً رزومه شغلی بیشتر ترغیب خواهد شد.

رزومه شغلی یا Curriculum Vitae که بیشتر به‌عنوان C.V شناخته می‌شود، تمام تخصص و مهارت‌های متقاضی را شرح می‌دهد. میزان تحصیلات و سابقه کاری مرتبط حداقل سه سال، نقش بسیار مهمی در جلب نظر کارفرما خواهد داشت.

صفر تا صد یافتن کار در کانادا بستگی به سابقه کاری مرتبط شما در یکی از مشاغل موردنیاز کانادا دارد که کارفرما را ترغیب به ارائه جاب آفر به شما خواهد کرد.

چگونه شانس خود را برای یافتن کار در کانادا افزایش دهیم؟

یافتن کار در کانادا به‌خصوص برای اتباع خارجی که تجربه کار در این کشور را ندارند، در نگاه اول دشوار به نظر می‌رسد، اما با اثبات صلاحیت و شایستگی به کارفرما، امکان‌پذیر خواهد بود. ایجاد یک ارتباط خوب و مستمر با شهروندان کانادایی می‌تواند شانس شما را برای یافتن شغل موردنظر افزایش دهد.

به این منظور می‌توانید به وب‌سایت‌هایی مانند Young Canadian مراجعه کرده و با گسترش شبکه ارتباطی خود، فرصت‌های شغلی بیابید که در منابع رسمی موجود نبوده‌اند. راه‌هایی که به کمک آن‌ها می‌توانید دایره ارتباط خود در کشور کانادا را گسترش دهید به شرح زیر است.

 • برای قوی کردن رزومه کاری می‌توانید داوطلبانه در کانادا کار کنید.
 • Bringing Programs یا برنامه‌های مشارکتی در کانادا که با شغل و تخصص شما متناسب باشد.
 • مشاغل جایگزین در کانادا
 • مشارکت در برنامه‌های کارآموزی مختص مهاجران تازه‌وارد
 • یاری‌گرفتن از مربی کار جهت آشنایی با مقررات کاری در کانادا

بهترین وب سایت ها برای جستجوی شغل در کانادا

در شرایط حال حاضر، یکی از رایج‌ترین روش‌های یافتن کار در کانادا برای متقاضیان استفاده از وب‌سایت‌های جستجوی شغل است که هر فرد قبل و بعد از ورود به کانادا باید آن‌ها را به‌دقت بررسی کند.

این وب‌سایت‌ها به علت به‌روز بودن و ایجاد ارتباط مستقیم و آنلاین میان متقاضی و کارفرما طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از شرکت‌ها وب‌سایت‌های کاریابی در کانادا فعال هستند؛ در این وب‌سایت‌ها بیش از هزاران جایگاه شغلی و آگهی استخدام وجود داشته که متناسب با مهارت و تخصص خود می‌توانید برای استخدام آن‌ها درخواست ارائه نمایید. در ادامه به تعدادی از معتبرترین و مطرح‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • ایندید یا indeed
 • لینکدین یا linkedin
 • گلسدور یا glassdor
 • مانستر یا monster
 • کریر بیلدیر یا CareerBuilder

کاریابی در کانادا

مصاحبه کاری برای پیدا کردن شغل در کانادا

پس از ارسال مدارک ذکرشده برای کارفرمای خارجی و بررسی کامل آن‌ها، وی تصمیم خواهد گرفت که برای شما وقت مصاحبه حضوری تعیین کند تا با پرسش سؤالات بیشتر با شخصیت کاری شما آشنا شود.

مصاحبه کاری به شما می‌کند تا هم با محیط کاری شرکت یا سازمان موردنظر آشنا شوید و هم در مورد شغل آینده خود اطلاعاتی کسب کنید؛ در صورت موفق نبودن یک مصاحبه کاری ناامید نشوید و سعی کنید رزومه خود را برای کارفرمایان دیگر نیز ارسال کنید تا شانس بیشتری در پیدا کردن یک شغل ایده آل داشته باشید.

در کانادا به دنبال چه مشاغلی هستند ؟

برای پیدا کردن کار در کانادا لازم است ابتدا با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنایی داشته باشید. در این قسمت مختصر مشاغلی که در کانادا مورد نیاز هستند را بررسی کرده ایم.

اولین قدم برای کاریابی در کانادا ارزیابی فهرست مشاغل موردنیاز این کشور است. توجه به شاخصه اقتصادی نرخ بیکاری نیز برای سنجش احتمال موفقیت در مسیر کاریابی در این کشور اهمیت دارد. در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا نرخ بیکاری رو به افزایش بوده است؛ یعنی میزان 7.8 درصد؛ اما به دلیل برنامه‌های اقتصادی که دولت برای دوران پسا کرونا تعبیه کرده، این نرخ در سال 2021 مسلماً رو به کاهش خواهد بود.

با نگاهی به لیست مشاغل موردنیاز در کانادا که هرساله به ارزیابی بازار اشتغال این کشور به‌روزرسانی می‌شود، می‌توانید آینده مهاجرت کاری خود در این کشور را بررسی نمایید. صفر تا صد یافتن کار در کانادا بستگی به سابقه کاری شما در حوزه یکی از مشاغل زیر دارد.

 • مشاغل مدیریتی مانند انواع مدیریت‌های بازرگانی یا صنعتی
 • مشاغل تخصصی که نیاز به تحصیلات عالی دارد؛ مانند پزشکی، وکیل یا مهندسی
 • مشاغل فنی که دارای گواهینامه فنی معتبر باشند؛ مانند برق‌کار یا جوشکار
 • مشاغل خدماتی مانند راننده یا آشپز

با توجه به تنوع موقعیت‌های شغلی در کانادا، احتمال کاریابی در این کشور خصوصاً برای افرادی که تخصص و سابقه کاری بالایی دارند، بالا خواهد بود. دیگر مسئله مهم برای کاریابی در کانادا تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی است. به‌طورکلی مدرک تحصیلی، سابقه کاری مرتبط در کنار تسلط کافی در حوزه کاری مدنظر است که در جلب‌توجه کارفرمای کانادایی و دریافت جاب آفر مؤثر خواهد بود.

چند نکته که به شما در موقعیت شغلی آینده کمک می‌کند

داشتن اطلاعات لازم در مورد کار در کانادا، موقعیت کاری، تخصص و مهارت‌های موردنیاز و … سبب می‌شود که نه‌تنها در حوزه کاری خود موفق باشید؛ بلکه سبب پیشرفت فراوان و به‌تبع آن درآمد بالاتر نیز خواهد شد.

انجام کارهای داوطلبانه

انجام کارهای خیرخواهانه در کشور کانادا می‌تواند در یافتن شغل مناسب به شما کمک فراوانی کند و شانس شما را برای کسب موقعیت شغلی ایده آل به شکل قابل‌توجهی افزایش دهد؛ ازجمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کسب تجربه کاری در کشور کانادا
 • کمک به تقویت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • افزایش ارتباط با شهروندان کانادایی
 • اثبات توانایی و مهارت‌های خود به کارفرمای کانادایی

برنامه‌های مربوط به شغل موردنظر

برنامه‌های مرتبط کاری به مهاجران خارجی برای یافتن شغل موردنظر و کسب آمادگی‌های لازم کمک شایانی می‌کند که ازجمله سازمان‌هایی که این برنامه‌ها را ارائه می‌دهند می‌توان به موسسه خدمات مهاجراتی محلی در کانادا اشاره کرد. کسب برنامه‌های مرتبط و تکمیلی قبل از ورود به حوزه کاری موردنظر شما را در موارد زیر یاری می‌دهند.

 • آموزش مهارت و تخصص‌های لازم
 • کسب تجربه عملی در محل کار
 • ارائه آمادگی‌های لازم جهت کسب مجوزها

انجام کارهای پاره‌وقت در کانادا

انجام کارهای پاره‌وقت در کنار شغل اصلی و یا تحصیل به شما کمک می‌کند تا در کنار کار کردن، تجربه و اطلاعات لازم در زمینه کار موردنظر را نیز کسب کنید.

کانادا کشوری است که استانداردهای زندگی در آن به‌خوبی معنا یافته است؛ بااین‌حال برای مهاجرت به این کشور باید شرایط و هزینه‌های زندگی را به‌دقت ارزیابی کرد. تنها راه برای تأمین و مدیریت هزینه‌های زندگی در کانادا یافتن شغل مناسب است که با توجه به موقعیت‌های شغلی فراوان در این کشور به سهولت امکان‌پذیر است. صفر تا صد یافتن کار در کانادا در 2020 موضوعی است که سعی داریم در این مقاله به شرح آن بپردازیم.

سؤالات متداول پیدا کردن کار در کانادا

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، مؤثرترین راه مهاجرت به کشور کانادا از طریق جاب آفر یا دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است؛ سپس کارفرما با ارائه درخواست به اداره توسعه منابع انسانی کانادا مجوز LMIA اخذ نموده و با ارائه آن به اداره مهاجرت، متقاضی می‌تواند ویزای کار کانادا را دریافت نماید.

بهترین روش برای مهاجرت کاری و یافتن کار در این کشور دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است. روش جاب آفر این امکان را به شما می‌دهد تا با یافتن کاری که در آن تخصص و سابقه کار دارید، موقعیت شغلی مدنظر را یافته و پس از عقد قرارداد با کارفرما، جهت دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

اخذ اقامت از طریق دریافت ویزای کاری در کانادا نسبت به بقیه روش‌ها از ریسک کمتری برخوردار است و دارای مزایای بسیاری است که ازجمله آن‌ها می‌توان به کاهش مدت‌زمان اخذ اقامت دائم و همچنین امکان کسب اقامت دائم برای همسر و فرزندان متقاضی اشاره کرد.

در میان روش‌های متعدد مهاجرت کاری به کشور کانادا و دریافت مجوز کار، روش جاب آفر یا اخذ پیشنهاد شغلی از کارفرمای خارجی، از ریسک به‌مراتب کمتری برخوردار است؛ به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت کاری و آخرین تغییرات مهاجرتی، می‌توانید به وب‌سایت رسمی کشور کانادا مراجعه نمایید و یا با مشاورین ما در ویزانیو تماس حاصل فرمایید.

یکی از مهم‌ترین مزایای کار در کانادا، حمایت دولت فدرال و استانی از مهاجران کاری می‌باشد که از آن‌ها در قبال رفتارهای ناعادلانه مانند تفاوت‌های نژادی، ملیتی، مذهبی، گرایش جنسی و … حمایت می‌کند؛ از سوی دیگر کانادا دارای قوانین و استانداردهای محکمی در خصوص محل کار متقاضی است که ازجمله آن‌ها می‌توان میزان دستمزد، ساعت کاری و فاکتورهای بهداشتی و بیمه را نام برد.

متقاضیان با کسب ویزای کار می‌توانند به‌صورت قانونی به کشور کانادا مهاجرت نموده و پس از گذشت 2 سال کار و زندگی، اقامت دائم این کشور پیشرفته را کسب کنند؛ علاوه بر این کار در کانادا دارای مزایایی در سطح بین‌الملل می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان دریافت پوشش بیمه تأمین اجتماعی و بهره‌مندی از OAS و CPP کشور کانادا اشاره کرد.

در کانادا علاوه بر موجود بودن فرصت‌های شغلی متعدد، امکان راه‌اندازی کسب‌وکار خصوصی نیز وجود دارد؛ پیش‌شرط اصلی برای رسیده به این هدف که نوعی سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌رود، دارا بودن تمکن مالی است. برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا، توسعه تجارت در کانادا، خدمات دولت کانادا به کارآفرینان و مرکز خدماتی مهاجران ازجمله منابعی است که می‌تواند متقاضیان را در این پروسه یاری نماید.

یافتن کار در کانادا با توجه به مزایایی از قبیل امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت و به همراه بردن همسر و فرزندان طرفداران زیادی دارا می‌باشد. بااین‌حال مهم‌ترین دلایل مهاجرت کاری به کانادا اقتصاد پیشرفته و باثبات، نرخ پایین مالیات، شرایط ایده آل اجتماعی و رفاهی، سیستم حقوقی قوی جهت حمایت از کارگذاران خارجی در کنار امنیت بالا خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.