مهاجرت

مهاجرت کاری راننده لیفتراک

مقاله مهاجرت کاری راننده لیفتراک

یکی از مشاغل سخت اما پر درآمد شناخته شده در خارج از کشور، راننده لیفتراک است. افرادی که قصد مهاجرت دارند و در این زمینه تخصص و مهارتی دارند، می‌توانند اقدام به یافتن موقعیت شغلی نمایند. لذا برای آگاهی از شرایط کار، میزان درآمد در کشورهای مختلف اروپایی و چگونگی مهاجرت کاری راننده لیفتراک با ما همراه باشید.

در این مطلب ابتدا موقعیت شغلی راننده لیفتراک، مهارت های مورد نیاز و میزان درامد را توضیح داده ایم سپس به شرایط مهاجرت راننده لیفتراک پرداخته ایم.

راننده لیفتراک

لیفتراک به ماشین‌هایی گفته می‌شود که برای جا‌به‌جا کردن پالت‌ها در کارخانه، انبارها و تولیدی‌ها استفاده می‌شود. این شغل بسیار حساس بوده و شما باید گواهینامه مخصوص را داشته باشید. رعایت موارد ایمنی در این شغل از موارد بسیار ضروری است. وظیفه اصلی راننده لیفتراک جابجایی مواد در انبارها، مکان‌های ذخیره‌سازی، کارخانه‌ها، سایت‌های ساخت و ساز و … است.

مکانیزم اصلی این دستگاه جابجایی اجسام سنگین و بزرگ است. در واقع این کار ممکن است به نظر ساده بیاید؛ اما جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود. کار کردن در سر و صدا، دماهای بسیار بالا و پایین، دود و خطر مواد شیمیایی همگی باعث شده است این شغل سخت و حساس، جزو مهارت‌های با ارزش به‌حساب آید. در این شغل شما حدوداً باید روزانه بیشتر از ۸ ساعت کار کنید. با رعایت کردن نکات ایمنی در این کار می‌توانید از تمامی خطرات احتمالی در این شغل جلوگیری کنید.

مهاجرت کاری راننده لیفتراکایت ویزانیو

آگاهی از محیط اطراف و تجربه کاری در این زمینه باعث خواهد شد که شما جان همکارانتان را به خطر نندازید. قبل از شروع کار باید لیستی از سلامت کارکرد همه قسمت‌های لیفتراک داشته باشید و از کار کردن صحیح همه قطعات اطمینان حاصل کنید.

مهاجرت کاری راننده لیفتراک

مهاجرت کاری راننده لیفتراک، نیازمند کسب مهارت‌هایی توسط متقاضی استقرار گرفتن در محیط کارخانه‌ها، وقف دادن خود با شرایط و انجام کار تیمی مواردی هستند که باید تسلط کامل بر آن داشته باشید. یکی از مناسب‌ترین روش‌های مهاجرتی، اخذ اقامت آلمان از طریق کاری است.

در صورتی که علاوه بر داشتن مدارک موردنیاز این رشته، مهارت و تخصص‌هایی در این زمینه نیز داشته و قصد مهاجرت دارید، می‌توانید با کمک مشاورین و وکلای مجرب ویزانیو مراحل پیدا کردن موقعیت شغلی و یافتن کارفرمای خارجی را پیش برده و برای مهاجرت کردن به کشور مورد نظر با شرایط مشخص اقدام کنید.

راننده لیفتراک در کشورهای منطقه اروپا از جمله آلمان، انگلیس، اسکاتلند، اتریش و ایسلند جزو مشاغل پر درآمد محسوب می‌گردد. برای مثال در کشور آلمان، مناطق تولیدات شیمیایی در شهرهای صنعتی مانند هانوفر، مونیخ، اشتوتگارت و فرانکفورت قرار دارد و شما می‌توانید موقعیت‌های شغلی خوبی در این شهرهای صنعتی و پیشرفته بیابید.

انگلیس یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری راننده لیفتراک و بسیاری مشاغل دیگر در جهان است. راننده لیفتراک و کار تولیدی جزو مشاغل موفق محسوب شده و شما با داشتن مدارک موردنیاز می‌توانید جزو کارشناسان حیطه شغلی‌تان باشید.

در شرق آلمان بیشتر صنایع پیشرو در منطقه برلین یا در شهرهایی مانند درسدن، لایپزیگ، دسو، هاله، کوتبوس و چنیتز قرار دارند که سالانه مهاجران زیادی را به دلیل کمبود نیروی کار در این بخش جذب می‌کند و حقوق و مزایای خوبی را در نظر می‌گیرد. مشاغل سنگین مانند کار در کارخانه‌ها از درآمد خوبی برخوردار است. حداقل درآمد در این کشور ۳۰۰۰۰ یورو در سال است.

مهارت‌های مورد نیاز راننده لیفتراک

 • رانندگان باید تمامی نکات آموزشی را به خوبی یاد بگیرند.
 • گواهینامه تخصصی رانندگی لیفتراک
 • آشنایی با مواد شیمیایی
 • سرعت العمل بالا در جابجایی دستگاه‌ها و ابزارها برای پیشرفت کاری، بهبود و رشد کارخانه
 • دارای روحیه تیمی و گروهی
 • توان فیزیکی قوی و سلامت بدنی
 • تمرکز بالا و توانایی حفظ آرامش
 • گذراندن دوره‌های آموزشی بین‌المللی و کسب مهارت‌

شرایط اخذ گواهینامه رانندگی لیفتراک

برای دستیابی به شغل راننده لیفتراک علاوه بر تخصص و تجربه در این کار شما باید گواهینامه‌های لازم را از مراکز معتبر دریافت کنید. شرایط لازم برای گرفتن گواهینامه به منظور مهاجرت کاری راننده لیفتراک به شرح زیر است:

 • حداقل سن مورد قبول برای دریافت گواهینامه لیفتراک ۱۸ سال است.
 • قبولی در آزمون آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی.
 • راه اندازی موتورلیفتراک و راندن وسیله نقلیه در جهات مورد نظر از لحاظ بازرسی فنی لیفتراک.
 • ترمز کردن و دور زدن با لیفتراک.
 • کار با دستگاه‌های تعبیه شده در لیفتراک.
 • رعایت سرعت مجاز برای راندن لیفتراک (۳۰ کیلومتر در ساعت نباید بیشتر باشد.)
 • انجام معاینات جسمانی مورد تایید پزشکی ناجا.
 • رعایت حداکثر بار ایمن مجاز (حداکثر بار مجاز ایمن که توسط لیفتراک جا به جا می‌شود و به وسیله کارخانه سازنده بر روی پلاک مشخصات ماشین درج شده است.)
 • رعایت موارد مهمی چون دور نزدن با لیفتراک بر روی سطوح شیب دار و عدم حمل سرنشین بر روی لیفتراک
 • عدم تحویل دادن لیفتراک به افراد فاقد صلاحیت
 • رعایت نکات ایمنی (سیگار کشیدن در حین رانندگی با لیفتراک ممنوع است.)

موارد گفته شد در بالا برای اخذ گواهینامه لیفتراک بسیار مهم است پس سعی کنید این موارد را به خوبی به خاطر بسپارید.

مهاجرت کاری راننده لیفتراک

میزان درآمد راننده لیفتراک چقدر است؟

میزان درآمد راننده لیفتراک با توجه به تخصص و مهارتی که دارد، متفاوت است. در خارج از کشور متوسط پرداخت حقوق حدود ۱۵ دلار در ساعت است اما این مقدار با توجه به مهارت‌های شخصی، متفاوت است. مقدار اضافه‌کاری با توجه به توافقی که با کارفرما شده است برای کارمندان محاسبه می‌شود. میزان درآمد راننده لیفتراک در ایران وزارت کار است که مبلغی در حدود ۱ میلیون ۸۰۰ تومان است که بسیار کم می‌باشد.

این مبلغ در مقایسه با درآمد متوسطی که راننده لیفتراک در اروپا می‌تواند کسب کند، مبلغی ناچیز به حساب می‌آید. در ادامه به بررسی میزان درآمد این شغل در برخی کشورهای اروپایی و کانادا خواهیم پرداخت.

 • متوسط درآمد سالانه راننده لیفتراک در کانادا ۴۰.۰۰۰ دلار است.
 • متوسط درآمد سالانه این موقعیت شغلی در استرالیا قبل از کسر مالیات ۷۲.۰۰۰ دلار است.
 • متوسط درآمد سالانه در آلمان حدود ۳۰.۰۰۰ دلار است.
 • میزان حدودی درآمد سالیانه در انگلیس حدود ۳۲.۰۰۰ دلار است.

مهاجرت کاری راننده لیفتراک به کانادا

با توجه به گسترش تولیدات، انبارهای متعددی در سراسر کانادا تعبیه شده‌اند. به‌این‌ترتیب نیاز بازار کار کانادا به رانندگان لیفتراک دارای مدرک و سابقه برای حمل‌ونقل محصولات بیش‌ازپیش احساس می‌شود.
دارا بودن مدرک یا گواهینامه بین‌المللی معتبر و البته سابقه مرتبط حداقل سه‌سال، لازمه مهاجرت‌ کاری راننده لیفتراک به کانادا محسوب می‌شود.

در حال حاضر بهترین راه برای موفقیت در مسیر اقامت دائم کانادا از طریق کار و دریافت جاب آفر معتبر از کارفرمای کانادایی است. ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی در کانادا، افتخار دارد تا ایده آل ترین پیشنهاد شغلی با توجه به شرایط شما ارائه کند؛ کافی است رزومه خود را در سایت ایران ایندید آپلود کنید.

برخی از مسائل و مشکلات این شغل

 • برای موقعیت کار ‌رانندگی لیفتراک، شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. همچنین باتوجه به محلی که در آن کار می‌کنید باید یکسری گواهی تخصصی لیفتراک را داشته باشید تا بتوانید اداره مواد شیمیایی سمی یا تجهیزات خطرناک را به خوبی انجام دهید.
 • این شغل جزو مشاغل خطرناک محسوب می‌شود و افراد متقاضی اشتغال برای این کار باید این خطرات را به جان بخرند.
 • پراکندگی مواد شیمیایی در موقعیت‌های مکانی صنعتی از نظر آلودگی هوا و مواد مضر شیمیایی خطراتی را برای شما به وجود می‌آورند. پیشنهاد می‌کنیم از در این گونه فضاها از ماسک‌های مخصوص استفاده کنید.

به منظور کار در کشورهای اروپایی در ابتدا می‌بایست اجازه کار این کشور و یا ویزای کاری را داشته باشید. این نوع ویزا را می‌توانید از روش‌های مختلفی بدست آورید؛ مهم‌ترین آنها جاب آفر یا داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی است. در صورتی که اطلاعات لازم در مورد اینکه چگونه جاب آفر بگیریم؟ ندارید، می‌توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید. ویزا نیو از طریق یافتن موقعیت شغلی می‌تواند امور مهاجرت کاری راننده لیفتراک و بسیاری مشاغل دیگر را به صورت تضمینی انجام دهد.

لیفتراک در مقاله مهاجرت کاری راننده لیفتراک از سایت ویزانیو

آیین‌نامه ایمنی لیفتراک

مهم‌ترین مسئله هنگام استفاده و کار با لیفتراک رعایت کردن نکات ایمنی آن است که در صورت عدم توجه و رعایت نکردن این نکات امکان بروز خطراتی جبران‌ناپذیر وجود دارد. ازجمله خطرات ناشی از این مسئله به‌صورت زیر می‌باشد:

 • در ابتدا باید اپراتورها واجد شرایط باشند.
 • لباس مناسب باید پوشیده شود.
 • قبل از استفاده باید تمامی تجهیزات را بررسی نمایید.
 • آشنایی راه‌اندازی لیفتراک.
 • در نظر گرفتن محیط اطراف.
 • با سرعت مناسب و ایمن عمل موردنظر را انجام دهید.
 • از خطرات ناشی از این کار اجتناب کنید.
 • اطمینان از دید مناسب خود هنگام کار.

اگر قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر را دارید می‌توانید از توانایی رانندگی لیفتراکی خود استفاده کرده و با فرصت شغلی مناسب خود به خارج از کشور و کشوری که دوست دارید سفر کنید.

سؤالات متداول

آیا سابقه کار در استخدام راننده لیفتراک تاثیری دارد؟

سابقه کار یک معیار اصلی برای متخصصین می‌باشد. افراد باید حداقل دو سال سابقه کار در یک حرفه مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا داشته باشند. در صورتی که متقاضیان سابقه کاری نداشته باشند، موفق به اخذ موقعیت شغلی نخواهند شد.

سابقه کار باید مربوط به رشته تحصیلی باشد؟

اگر مرتبط باشند که بهتر است؛ ولی در صورتیکه سابقه تحصیلی متقاضی با مهارت و تخصصی که دارد، مرتبط نیستند فرد می‌تواند با اخذ مدارک بین‌المللی و گواهی‌نامه‌های مربوط به تخصص این مشکل را از بین ببرد.

آیا داشتن فامیل در اروپا کمکی به درخواست مهاجرت خواهد کرد؟

بله اما این مسئله به شرایط فرد نیز بستگی دارد. اگر متقاضی یا همسر او اقوامی به صورت شهروند در کانادا داشته باشد، اقوام شما در کانادا باید فرزند، مادر، پدر، برادر، خواهر، عمه، عمو، خاله، دایی، برادرزاده، خواهر زاده، پدربزرگ و یا مادربزرگ باشد.

آیا می‌توانید شرایط من را در گروه متخصصین ویزا نیو بررسی کنید؟

بله. ابتدا از شما درخواست می‌شود تا فرم رایگان ارزیابی را تکمیل نمایید. پس از بررسی شرایط و رزومه، مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت. اگر به صلاحیت خود اطمینان دارید و قصد دارید که اطلاعات بیشتری در رابطه با خدمات ما کسب نمایید، می‌توانید مشاوره‌ای حضوری با کارشناسان ما داشته باشید.

8 دیدگاه در “مهاجرت کاری راننده لیفتراک

 1. علی گفت:

  سلام من 22 سالمه مهارت برق ساختمان کار در ارتفاع بلند در داربست ساختمان 12طبقه(برج) به تازگی گواهینامه لیفتراک گرفتم ولی مهارت بهتره بگم سابقه کمی دارم
  به زبان ترکی اذربایجانی و استانبولی کاملا مسلط هستم

  تحقیق کردم ومتاسفانه متوجه شدم شرایط ادامه تحصیل در ایران سخت و از ارزش بین المللی پایینی برخودار هست
  تصمیم گرفتم یک تخصص حرفه ای یاد بگیریم تا بتونیم در ارگان دولتی استخدام بشم دو تا شرکت فراخوان رفتم فهمیدم فقط اسمم رو کاغذ هست!! با کوچکترین بهانه واهی کنار میزان اخرین ارگان هم قراره برم پارتی نتونم جور کنم مجبورم منم به فکر جای دیگری جز ایران باشم

  آیا در کشور های نزدیک مرتبط مثل ترکیه گرجستان فرصت شغلی هست من را راهنمایی کنید

  یا بهترین گزینه هایتان با توجه به شرایط بنده
  چون زبان جدید بخوام یاد بگیریم نصف سال زمان میبره

  1. Bagheri_farah گفت:

   سلام روتون بخیر
   در حال حاضر موسسه ما برای کشورهای سؤید هلند انگلیس و المان از طریق ویزای کاری و تحصیلی و توریستی خدمات دارد
   برای اقدام از طریق جاب افر لطفا رزومتونو ارسال فرمایید

 2. احمد ظهیری گفت:

  سلام حدود ۱۴ سال راننده لیفتراک هستم که خیلی هم حرفه‌ای کار میکنم میتونید ازم تست بگیرید خودتون متوجه میشید میخواستم برای کار توی آلمان در یا انگلیس ویزای کاری بگیرم هزینه چقدره و چطور هزینه رو پرداخت کنم؟ چون توی ایران حقیقتا حقوم خیلی کمه هرچند هیجا خاک وطن نمیشه

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقتتون بخير…
   ما خدمات اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر رو برای کانادا و انگلیس سوئد و هلند براتون در نظر داریم
   ما هدفمون اینه که با تخصص و مدارکی که شما دارید براتون پیشنهاد شغلی پیدا کنیم که شایسته ی شما باشه
   چند تا از الزامات دریافت ویزای کاری اینه که، سه سال سابقه کار داشته باشید توی حوزه تخصصتون و سنتون حداکثر ۴۵ سال باشه و تا ۷ ماه بعد از قرار داد مدرک ایلتس جنرال رو با حداقل نمره ۵ و نیم به ما ارایه بدین…
   در صورت تمایلتون لطفا رزومه خودتون رو از طریق واتساپ با این شماره 09219749832 برای ما ارسال کنید تا از طریق موسسه و وکلای ما مورد بررسی قرار بگیره تا براتون پیشنهادهای شغلی رو ارسال کنیم.

 3. مهدی گفت:

  سلام.من راننده لیفتراک هستم و ۱۲سال سابقه کار دارم و ازاردیبهشت۱۳۹۰ در پالایشگاه نفت تهران مشغول به کارهستم و باموادشیمیایی هم آشنایی دارم و گواهینامه ویژه لیفتراک را هم دارم و پرمیت رانندگی داخل پالایشگاه را هم دارم. دنبال ویزای کاری برای کشور کانادا واروپا هستم. آیا بااین شغل و سابقه میتونم ویزای کار بگیرم؟؟؟

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقتتون بخير…
   ما خدمات اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر رو برای کانادا و حوزه شنگن اروپا براتون در نظر داریم
   ما هدفمون اینه که با تخصص و مدارکی که شما دارید براتون پیشنهاد شغلی پیدا کنیم که شایسته ی شما باشه
   چند تا از الزامات دریافت ویزای کاری اینه که، سه سال سابقه کار داشته باشید توی حوزه تخصصتون و سنتون حداکثر ۴۵ سال باشه و تا ۷ ماه بعد از قرار داد مدرک ایلتس جنرال رو با حداقل نمره ۵ و نیم به ما ارایه بدین…
   در صورت تمایلتون لطفا رزومه خودتون رو از طریق واتساپ با این شماره 09219749832 برای ما ارسال کنید تا از طریق موسسه و وکلای ما مورد بررسی قرار بگیره تا براتون پیشنهادهای شغلی رو ارسال کنیم.

 4. احسان گفت:

  سلام ۲۷ سالمه راننده لیفتراک هستم ۳ سال سابقه کار دارم دنبال ویزای کار هستم هرکشوری که بشه…لطفا راهنمایی کنید

  1. میلاد بیات گفت:

   سلام وقت بخیر. برای دریافت ویزای کاری شرایطی وجود دارد از جمله اینکه فرد متقاضی باید تحصیلات دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه‌ای و ۳ تا ۵ سال در سابقه کاری مرتبط داشته و همچنین سن متقاضی باید کمتر از ۴۵ سال باشد.
   هدف ما در تیم ویزانیو این هست که ویزای کاری شما را در حوزه تخصصی خودتان و کمترین زمان ممکن دریافت کنیم. در صورت تمایل لطفا رزومه خود را از طریق واتساپ با این شماره 09219749832 برای ما ارسال کنید تا از طریق موسسه و وکلای ما مورد بررسی قرار بگیرد تا پیشنهادهای شغلی متناسب را ارسال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.