مهاجرت کاری

خرید فرانچایز در اروپا و کانادا

برندهای غذایی، برندهای پوشاک و ارائه خدمات مشهور در خارج از کشور همواره موردتوجه مردم بوده است. انتخاب یک برند تجاری معروف می‌تواند تا حدود زیادی به درآمدزایی با ریسک بسیار پایین کمک کند. در ادامه به بررسی شرایط خرید فرانچایز در اروپا و کانادا خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا و اقامت کانادا از روش متفاوتی چون ازدواج با اشخاص تبعه کشور مقصد، تحصیل در دانشگاه‌های کشور موردنظر، مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و… به دست می‌آید. سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت است و دارای روش‌های مختلفی است:

 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت و استخدام نیروی کار اروپایی
 • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 • سرمایه‌گذاری از طریق خرید فرانچایز در اروپا و کانادا و اخذ نمایندگی

از طریق خرید حق امتیاز برندهای معروف جهانی درزمینهٔ صنعت غذا و سرمایه‌گذاری در رستوران‌های زنجیره‌ای از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت دائم اروپا و کانادا می‌باشد.

خرید فرانچایز در اروپا و کانادا

فرانچایز درواقع گرفتن مجوز استفاده از نام تجاری یک برند معروف باسابقه ارائه خدمات به مشتریان است. در این روش متقاضی با خرید فرانچایز در اروپا و کانادا اجازه دارد یک شعبه از برند موردنظر را تأسیس نماید. خرید فرانچایز به معنای حق استفاده از پرسنل آموزش‌دیده، تجربیات و مواد اولیه برند است.

خرید فرانچایز در ترکیه یا کشورهای اروپایی و کانادا درواقع نوعی سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی محسوب می‌گردد. انجام این کار به‌گونه‌ای است که با در اختیار داشتن مبلغی به‌عنوان سرمایه اولیه، متقاضی حق استفاده از نام تجاری را خریداری می‌کند و هزینه‌ای را برای تهیه محلی که قرار است در آن کار کنند، در نظر می‌گیرد.

دریافت فرانچایز

یکی از مواردی که می‌توان از طریق آن به بازارهای جهانی راه یافت، ایجاد یک بیزینس یا تجارت در کشورهای خارجی می‌باشد. از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار و ثبت شرکت می‌توانید پس از چند سال با ارائه مدارک موردنیاز، اقامت دائم کشور موردنظر را دریافت نمایید.

مطمئن‌ترین روش راه‌اندازی کسب‌وکار در کشورهای خارجی، خرید بیزینس آماده است. این روش به نام خرید فرانچایز در اروپا و کانادا مشهور است. به بیان ساده می‌توان گفت خرید فرانچایز بدین‌صورت است که شخصی از قبل، آن را راه‌اندازی نموده و تمام مراحل ثبتی، تجهیزات، تبلیغات و استخدام نیرو را به انجام رسانده است و در آخر آن را به همان صورت به شما تحویل می‌دهد.

گرفتن نمایندگی و خرید فرانچایز نیازمند پرداخت هزینه‌های زیادی است. البته این هزینه‌ها با امتیازات و سودی که به همراه خواهند آورد، جبران خواهند شد. راه‌اندازی فرانچایز به‌منظور بالا بودن کیفیت و رعایت استانداردها، زیر نظر صاحب‌نام تجاری مربوطه انجام می‌گیرد.

هزینه‌های فرانچایز

نام‌های تجاری موجود در دنیا بر اساس شهرت، کیفیت و محبوبیتی که دارند، میزان هزینه اولیه خرید فرانچایز متفاوتی دارند. به‌طور مثال هزینه‌ای که برای خرید فرانچایز مک‌دونالد پرداخت می‌کنید، با هزینه‌ی پرداختی برای گرفتن حق امتیاز استارباکس متفاوت خواهد بود.

در زمینه خرید فرانچایز در اروپا و کانادا، باید بگوییم میزان سرمایه شما، مسیر را برای شما مشخص خواهد کرد و حضور کارشناسی باتجربه در موفقیت شما مؤثر خواهد بود.

خرید فرانچایز در اروپا و کانادا از یک برند معروف و پس‌ازآن تأسیس یک شعبه به مدیریت شما، نیازمند پرداخت هزینه‌هایی است. برای رسمی شدن کار و صاحب شدن کسب‌وکار علاوه بر پرداخت هزینه برای دریافت نمایندگی رسمی، ملزم به پرداخت هزینه‌های جانبی نیز هستید. این هزینه‌ها درنهایت به سوددهی بیشتر و بازگشت سرمایه شما کمک خواهند کرد. برخی از هزینه‌های مهم در خرید فرانچایز عبارت‌اند از:

 • هزینه اولیه خرید یک امتیاز از برند موردنظر
 • هزینه‌های اجاره یا خرید برای تهیه مکان مناسب برای راه‌اندازی کسب‌وکار (انتخاب محل موردنظر به نوع فرنچایزی که مدنظر دارید وابسته است و باید به تائید صاحب برند تجاری نیز برسد.)
 • هزینه دکوراسیون داخلی
 • هزینه‌های مربوط به استخدام نیروی کار

برندی که شما قصد دارید حق امتیاز آن را خریداری کنید، در تمامی مراحل راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را برای پیشبرد کار به‌صورت بدون نقص به شما ارائه خواهند داد. هزینه‌های تهیه مواد اولیه، ابزارآلات موردنیاز، آموزش‌های لازم و معرفی نیروی کار به شما همگی بر عهده فرانچایزر و ارائه‌دهنده خدمات خواهد بود.

مزایای خرید فرانچایز

دریافت فرانچایز دارای هزینه‌های زیادی خواهد بود؛ ولی با توجه به شناخته‌شده بودن برندی که نمایندگی آن را دریافت می‌نمایید، مزایایی که دارد و کمک‌هایی که از طرف خود برند برای تبلیغات و آموزش کارمندان دریافت خواهید کرد، منجر به بازگشت سریع هزینه‌ها و شروع سودآوری خواهد شد. تأسیس یک تجارت در خارج از کشور مبنی بر استفاده از نام تجاری یک برند معروف دارای مزایای بسیاری است که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • استفاده از یک مدل تجاری ثابت‌شده

استفاده از نام تجاری یک برند، نیازمند پرداخت هزینه و خرید حق استفاده است. در مقابل خرید این حق استفاده، متقاضی می‌تواند به یک مدل تجاری که قبلاً اثبات‌شده اعتماد کند، این کار به‌طور قابل‌توجهی خطر شکست کسب‌وکار را کاهش می‌دهد.

کاهش خطر شکست به این دلیل است که این تجارت سالها فعالیت کرده، مشکلات و شرایط سخت را پشت سر گذاشته، روش مقابله با آن‌ها را یافته و اکنون اشتباهات گذشته تکرار نخواهند شد.

 • عدم نیاز به انجام تبلیغات

راه‌اندازی کسب‌وکاری تازه نیازمند هزینه‌های فراوان برای بازاریابی، تبلیغات و شناساندن خود به مردم و جلب مشتری است. این در حالی است که با خرید فرانچایز در اروپا و کانادا می‌توانید کسب‌وکار خود را بدون هزینه‌هایی اضافه تبلیغات آغاز کنید. تبلیغات آینده برند تجاری موردنظر بر عهده صاحب‌نام آن بوده و از طرفی دیگر از قبل در میان مردم شناخته‌شده هست.

 • استفاده از فناوری‌های توسعه‌یافته و قابل‌اعتماد

پس از خرید فرانچایز و پیوستن به شبکه مجوز استفاده از نام تجاری، فرد متقاضی آموزش‌های لازم را خواهد دید. دستگاه‌ها و فناوری‌های توسعه‌یافته که مورد تائید هستند، در اختیار فرد قرار داده می‌شود. دوره‌های آموزشی مدیریتی، نحوه استفاده از سیستم‌ها و به‌طورکلی دستورالعمل‌های لازم در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

این مسئله احتمال ورشکستگی و به وجود آمدن خسارت‌های احتمالی را که می‌تواند به دلیل عدم تجربه‌ی کاری به وجود آید، کاهش می‌دهد. همچنین زمان موردنیاز برای راه‌اندازی واحد تجاری، شروع کار و به درجه بالای عملیاتی را به‌شدت کاهش می‌دهد.

 • آموزش و نظارت

با خرید فرانچایز اروپا و کانادا شما درواقع نمایندگی آن نام تجاری را اخذ کرده‌اید. در این حالت فرانچایزر و صاحب‌نام برای اداره بهتر بیزینس و توسعه آن و همچنین کمک به استقرار نمایندگی جدید، آموزش‌های لازم را به شما ارائه خواهد داد.

آموزش‌ها شامل انتخاب، استخدام و آموزش نیروی کار، ترفندهای موردنیاز مدیریتی، سیستم حسابداری و…. خواهند شد. دسترسی به اطلاعات کسب‌شده بر اساس چند سال تجربه از موارد مؤثر در موفقیت کسب‌وکار است. در حین انجام کار نیز می‌توانید از نظارت و مشاوره فرانچایزر کمک بگیرید.

 • نکاتی درمورد انتخاب مکان کسب‌ و کار

  یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در پیشرفت یک فرانچایز تاثیر دارد، انتخاب مکان مناسب است. بهتر است قبل از شروع کسب‌وکار محل خاصی را در نظر بگیرید. در این مورد نیز نکاتی را در نظر داشته باشید:

  • اولویت انتخاب محل را برای منطقه‌هایی با اجاره بیشتر قرار دهید تا مناطقی با اجاره ارزان‌تر.
  • انتخاب منطقه‌ای با جمعیت، رفت‌و‌آمد و میزان درآمد بالا

بهترین گزینه‌ها برای اخذ نمایندگی

آخرین باری که برای خوردن یک غذای فست فودی به‌جایی رفتید، یا قبل از کار قهوه خریدید، کی بود؟

اگر برند تجاری که در نظر دارید، ازنظر کیفیت و شهرت امتحان خود را پس داده باشد و از طرفی در نقاط مختلف شهر، دارای شعب متعدد باشد، گزینه‌ای مناسب برای خرید فرانچایز در اروپا و کانادا خواهد بود و مشتریان زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

بر اساس آمار ارائه‌شده، بیش از 3.000.000 فرانچایز در اروپا و کانادا مشغول فعالیت و درآمدزایی هستند. در حدود بیش از 120 نوع موسسه تجاری برای گسترش کسب‌وکار خود از سیستم خرید فرانچایز و اخذ نمایندگی استفاده می‌کنند. برخی از گروه‌های مختلف تجاری که به‌صورت فرانچایز عمل می‌کنند، عبارت‌اند از:

 • رستوران
 • صنایع مرتبط به اتومبیل
 • فروشگاه‌های مواد غذایی
 • فست فود
 • مراکز زیبایی
 • سرویس‌های تجاری
 • فروشگاه‌های ارائه محصولات و خدمات
 • تحصیل
 • خدمات مسافرتی
 • ساخت‌وساز
 • خدمات سالمندان

بهترین گزینه‌های خرید فرانچایز در سال 2020

افرادی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت را دارند، پیشنهاد می‌شود برای شروع کسب‌وکار در کشورهای اروپایی و کانادا خرید فرانچایز را که یکی از راحت‌‎ترین روش‌هاست، انتخاب کنند. خرید حق امتیاز برندهای مطرح و شناخته شده دنیا بهترین گزینه برای شروع کسب‌وکار در کشور جدید است. در ادامه به معرفی بهترین گزینه‌‌های خرید فرانچایز در سال 2020 با هدف اخذ اقامت خواهیم پرداخت:

 • McDonald’s
 • Eleven
 • Dunkin’
 • The UPS Store
 • RE/MAX
 • Sonic Drive-In

ویزا نیو ارائه‌ دهنده خدمات مهاجرتی تضمینی در حوزه خرید فرانچایز، ثبت شرکت، خرید ملک و مهاجرت کاری می‌باشد. برای برطرف کردن هرگونه سؤال در این مورد مهاجرت می‌توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان مشاوره‌ای ما بهره‌مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.