مهاجرت کاری

کار تمام وقت در کانادا برای خارجیان

کار تمام وقت در کانادا برای خارجیان

کشور کانادا تا سال 2021، در زمینه بازار کار، بیش از یک‌میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور نمی‌توانند همه آن‌ها را پوشش دهند؛ بنابراین نیاز بازار کار به نیروهای ماهر کاری خارجی و مهاجرین کاری بیش‌ازپیش خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به بررسی کار تماموقت در کانادا برای خارجیان در سال 2020، مشاغل پردرآمد و بیشترین میزان تقاضا برای نیروی کار در این کشور بپردازیم.

کار تمام‌وقت در کانادا چه شرایطی دارد؟

بیشتر مشاغلی که از نظر اجتماعی در وضعیت مطلوبی قرار دارند، کارمندان را به صورت تمام وقت نیاز دارند. از طرفی به دلیل کمبود نیروی متخصص در برخی موقعیت های شغلی از نیروی کار مهاجر استفاده می‌کنند. در ادامه قصد داریم به بررسی کار تمام وقت در کانادا برای خارجیان در سال 2020 بپردازیم.

به‌طورمعمول مشاغلی که تعداد زیادی متقاضی دارند، بر اساس دو فاکتور قابل‌شناسایی می‌باشند. یکی بالا بودن میزان فرصت‌های شغلی و نرخ استخدام در زمینه موردنظر و دیگری پایین بودن نرخ بیکاری. در مقایسه با گزارش‌های سال گذشته 7 عنوان شغلی بیشترین میزان تقاضا را دارند.

  • برنامه‌نویس و توسعه‌دهنده
  • مسئول یا متصدی پذیرش
  • صندوقدار
  • پرستار دارای پروانه رسمی
  • مهندس برق
  • مدیر منابع انسانی
  • بازرگان

ساعت کار تمام‌وقت در کانادا

ساعت کار تمام وقت در کانادا به صورت استاندارد برای یک کارمند، 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. البته ممکن است تغییراتی در این ساعات برای برخی از مشاغل وجود داشته باشد.

درواقع هرچقدر سمت و موقعیت شغلی فرد بالاتر باشد ساعت بیشتری کار می‌کند. روز‌های شنبه و یکشنبه نیز تعطیلات آخر هفته محسوب می‌شود. همچنین 47 درصد از نيروی كار كشور كانادا را زنان و 53 درصد را مردان تشكيل مي‏دهند.

ساعت اضافه‌کاری

هر ساعتی که کارمندان بیشتر از ساعات کاری استاندارد کار کنند، جزو ساعت‌های اضافه‌کار محسوب می‌شود. دستمزد اضافه‌کاری با نرخ حداقل 1.5 برابر دستمزد ساعتی معمولی به ازای هر ساعت اضافه‌کاری محاسبه می‌شود.

حداکثر ساعت کاری

در اکثر موارد، حداکثر تعداد ساعات کار در طول یک هفته 48 ساعت است. این میزان ساعت کار می‌تواند در شرایط استثنایی ازجمله برای انجام کارهای اضطراری و کارهایی که مجوز فعالیت بیشتری دارند تغییریافته و از حد معمول بیشتر شود.

کار تمام وقت در کانادا برای خارجیان

چگونه در کانادا کار تمام‌وقت پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن کار تمام‌وقت در کانادا، چندین روش‌ وجود دارد؛ این روش‌ها شامل اسکیل ورکر، جاب سیکر و جاب آفر می‌باشند. پیشنهاد مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی ویزانیو به متقاضیان، اخذ ویزای کاری از روش جاب آفر می‌باشد.

جاب آفر به معنی داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای خارجی است. مهاجرت کاری به کشورهای خارجی از این طریق سختی زیادی در پیش نخواهد داشت و پروسه‌ای نهایت یک‌ساله دارد. برای دریافت پیشنهاد کار می‌بایست ابتدا موقعیت شغلی را پیدا نموده و سپس با کارفرما قرارداد بسته و برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایید.

 5 شغل پردرآمد در کانادا

یکی از نکته‌های حائز اهمیت که باعث محبوبیت کشور کانادا در امر مهاجرت شده است، وسعت بالای این کشور و نبود نیروی کار کافی می‌باشد. عامل دیگر که کانادا را تبدیل به مقصدی ایده آل برای مهاجران کرده است، استاندارد بالا برای زندگی، تنوع فرهنگی، امکانات رفاهی برای زندگی، خدمات درمانی مناسب و سیستم آموزش‌وپرورش رایگان می‌باشد. بالا بودن تقاضا برای افراد متخصص در زمینه‌های فن‌آوری و مراقبت‌های بهداشتی موجب بالا رفتن حقوق دریافتی آن‌ها شده است. در ادامه به برخی از این مشاغل می‌پردازیم.

داروسازی

رشته داروسازی در رابطه با تولید و ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن و همچنین میزان تأثیر دارو در سلامت جامعه و کم کردن بحران‌های بیماری نقش مهمی دارد. از مهم‌ترین لازمه‌های ورود به رشته داروسازی، علاقه به تحقیق و پژوهش است.

تمام وقت در کانادا برای خارجیان در رشته داروسازی برای متخصصان این رشته، شرایط مطلوبی را فراهم می‌کند. متوسط ​​حقوق داروساز در کانادا 95.000 دلار در سال یا 34 دلار در ساعت است. درآمد داروسازان مبتدی از 50.608 دلار در سال شروع می‌شود، درحالی‌که افراد باتجربه 120.000 دلار در سال درآمد دارند.

وکالت

درصورتی‌که در حال برنامه‌ریزی برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک وکیل هستید، ممکن است در معرض الزام به اخذ مجدد پروانه وکالت قرار داشته باشید. درواقع بدین دلیل که ماهیت قانون از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد و لذا لازم است بر اساس استانداردهای کانادا، قانون و اطلاعات حقوقی در امر دفاع از عدالت را به‌کارگیرید.

متوسط ​​حقوق وکلا در کانادا 109.000 دلار در سال یا 94 دلار در ساعت است. جایگاه‌های سطح ورود از 50.000 دلار در سال شروع می‌شود درحالی‌که بیشتر کارگران باتجربه 80.000 دلار در سال دارند.

مهندس نرم‌افزار و برنامه نویس

برخلاف سایر مشاغل پر تقاضا در بازار کار کانادا با فرصت‌های بازنشستگی، مهندسی نرم‌افزار کامپیوتر یا فناوری اطلاعات، طراح وب و یا توسعه‌دهنده برنامه‌های تلفن همراه یک صنعت به‌طور خاص جوان محسوب می‌شود و فرصت و جایگاه‌های شغلی عالی، همیشه در دسترس است و مهاجرت کاری برنامه نویس و سایر رشته‌های مربوط به علوم کامپیوتر در شرایط مطلوبی قرار دارند.

با توجه به اینکه برنامه نویسی و رشته های مهندسی از مشاغلی هستند که افراد می‌توانند در آن به صورت فریلنسر مشغول به‌کار شوند، امکان اینکه به عنوان کار تمام وقت در کانادا برای آن‌ها اشتغال ایجاد کند نیز وجود دارد.

متوسط ​​حقوق برنامه‌نویسان نرم‌افزار در کانادا 90.000 دلار در سال یا 46.15 دلار در ساعت است. درآمد برنامه‌نویسان مبتدی از 50.000 دلار در سال شروع می‌شود و افراد باتجربه سالانه 150.000 دلار درآمد دارند.

دندانپزشکی

مهاجرت کاری دندانپزشک و مهاجرت کاری دستیار دندانپزشک جزو مشاغل پر متقاضی و درعین‌حال پردرآمد کانادا محسوب می‌شود. از شرایط لازم برای مهاجرت این رشته‌ها می‌توان به داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر و نیز دریافت مجوز کار از هیئت ملی ارزیابی دندانپزشکی کانادا (NDEB) اشاره نمود. درآمد دندانپزشکان با توجه به مهارت و تخصصی که دارند متفاوت است. متوسط ​​حقوق یک دندان‌پزشک در کانادا سالانه 130.000 دلار است.

طبق آمارهای اعلام شده در سال 2019، زنان در بازه‌ی سنی 25 تا 45 سال به‌طور متوسط 27 دلار در ساعت درآمد داشتند؛ درحالی‌که همتایان مرد خود 31 دلار درآمد کسب کرده‌اند.

مدیریت مالی و حسابداری

تقاضا برای شغل مدیریت مالی با توجه به توانایی‌های مربوطه همچنان در حال افزایش است، مدیران و حسابداران ازجمله متخصصانی هستند که از دانش پیچیدگی‌های گرایش مدیریت مالی بالایی برخوردار می‌باشند. با توجه به افزایش کسب‌وکارهای کوچک و نیاز همیشگی شرکت‌ها به بررسی دقیق امور مالی، مهاجرت کاری حسابدار و اشتغال به کار تمام وقت در کانادا در این رشته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

متوسط ​​حقوق یک حسابدار در کانادا 58470 دلار در سال یا 30 دلار در ساعت است. درآمد حسابداران مبتدی از 34000 دلار در سال شروع می‌شود. درحالی‌که بیشتر حسابداران باتجربه 87500 دلار در سال درآمد دارند.

سؤالات متداول

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 02143000543 و 02188670097 و 02188670098 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ویزانیو با بهره‌گیری از دانش روز در حوزه امور مهاجرت، آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره تخصصی به سؤالات شما بدون هیچ محدودیتی می‌باشند.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مهاجران یافتن شهری مناسب برای زندگی می‌باشد. افراد با توجه به شرایط و اهداف موردنظر خود ممکن است شهرهای متفاوتی را برای زندگی برگزینند. ایرانیان مقیم کانادا معمولاً سه شهر ونکوور، تورنتو و مونترال را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

کار تمام وقت در کانادا برای دانشجویان به‌صورت پاره‌وقت امکان‌پذیر بوده و تنها 20 ساعت کار در هفته برای آنها مجاز است. بهتر است بدانید کار در حین تحصیل نمی‌تواند پوشش‌دهنده تمامی هزینه‌ها و مخارج شما باشد و تنها به‌عنوان کمک‌هزینه‌ای برای کاهش بار هزینه‌هاست.

مدیر فروش شرکت، مدیران سیستم‌های رایانه‌ای و اطلاعاتی، مدیران ساخت‌وساز، مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی، مدیر منابع انسانی، مدیریت مهندسی، مدیران بانکی، مدیران سرمایه‌گذاری، مدیران عملیات و نگهداری تجهیزات و… ازجمله مشاغل پردرآمد در این شهر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.