مزایای زندگی در آلمان

مزایای زندگی در آلمان

german benefits

70 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۰۰/۰۹/۲۰ در ۳:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۸/۲۹ در ۷:۲۹ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

مزایای زندگی در آلمان

کشور آلمان محل خوبی برای زندگی و کار است و به این جهت که مزایای زندگی در آلمان بسیار زیاد است تبدیل به مقصدی جذاب برای ۹۰ درصد مهاجران شده است. از سال ۱۹۹۰ تا به حال جمعیت افراد مهاجر به آلمان نسبت به افراد آلمانی بیشتر است. مشاغل و حقوق بالا، محیط زیست پاکیزه، نرخ پایین جرم و جنایت، اوقات فراغت نسبتا زیاد، جاذبه‌های فرهنگی، حمل و نقل عمومی مناسب عوامل جذابیت کشور آلمان برای مهاجران است. دلایل زیادی برای زندگی در آلمان وجود دارد که مهاجران را مجاب می‌کند تا برای زندگی در آلمان اقدام کنند اما شاید اصلی‌ترین دلیل سیستم اقتصادی و رفاهی قوی این کشور است.

مزایای زندگی در آلمان

مزایای زندگی در آلمان – حمل و نقل

آلمان شبکه بزرگی از حمل و نقل عمومی از جمله : اتوبوس، تراموا، قطار و در صورت نیاز یک کشتی که در هامبورگ قرار دارد. البته که این سیستم بی نقص نیست اما ایمنی بالایی دارد و تقریبا با استفاده از آن می‌توانید به هر نقطه‌ای از شهر سفر کنید. در سیستم حمل و نقل عمومی آلمان، پنج نوع مختلف حمل و نقل رایج وجود دارد :

S-Bahn: مخفف Schnellbahn یا Stadtschnellbahn (راه آهن سریع شهری) است و همانطور که از نامش پیداست، سریع‌ترین نوع حمل و نقل عمومی است و یک نوع سیستم ریلی شهری-حومه‌ای است.

U-bahn: یا untegrundbahn سیستم مترو روی زمین است که با نماد U سفید روی یک علامت آبی طراحی شده است.

تراموا (Straßenbahnen): که در جایی بین U-Bahn و اتوبوس قرار دارد، در ایالات متحده آمریکا به عنوان “ماشین های خیابانی” شناخته می‌شود. آن‌ها روی ریل در کنار جاده‌های معمولی حرکت می‌کنند و چندین توقف در مناطق مرکزی شهر دارند. در آلمان، ایستگاه‌های تراموا اغلب با ایستگاه‌های اتوبوس ترکیب می‌شوند و با کلمه «تراموا» روی پس‌زمینه قرمز مشخص می‌شوند.

اتوبوس : اتوبوس‌ها ستون اصلی بسیاری از شهرها هستندو مکان های دورتر را به هم متصل می‌کنند.

قطارهای منطقه‌ای: برخی از شبکه‌ها شامل قطارهای منطقه‌ای نیز می‌شوند که معمولا توسط دویچه‌بان شرکت مجری قطارهای آلمان اداره می‌شوند. قطارهای منطقه‌ای یا ‌‌RB با توقف‌های متعدد یا ‌RE هستند که سریع‌تر هستند و توقف‌های کمتری دارند.

مزایای زندگی در آلمان

مناطق مسافرتی وابن: مناطق مسافرتی بخش مهمی از سیستم حمل و نقل عمومی آلمان هستند. از آن‌جایی که اکثر سیستم ها یکپارچه هستند مهمترین چیز تعیین‌کننده قیمت بلیط شما است و اینکه از چند منطقه می توانید سفر کنید.

مزایای زندگی در آلمان – دوچرخه‌سواری

شاید اولین چیزی که برای مهاجران به چشم می‌آید تعداد دوچرخه‌سواران زیادی است که در شهر می‌بینند. براساس گزارش فدراسیون دوچرخه سواران اروپا آلمان پنجمین کشور اروپایی در بارومتر براساس شاخصه‌های شناخته شده است. بارومتر به استفاده از دوچرخه، ایمنی دوچرخه‌سواری، میزان عرضه تقاضا و برخی از این شاخصه‌ها می‌پردازد.

دانشگاه‌های مقرون به صرفه

اگر به دنبال تحصیل در آلمان هستید و با مهاجرت تحصیلی آلمان می‌خواهید به این کشور وارد شوید خبر خوبی برای شما داریم این کشور برای اکثر دانشگاه‌های خود شهریه‌ای در نظر نگرفته است.
دانشگاه‌های آلمان یکی از بهترین دانشگاه‌های غیر انگلیسی زبان است که البته با توجه به شهرهای با کیفیت برای زندگی دانشجویان و هزینه تحصیل پایین در این کشور چیز دور از ذهنی نیست. 
متأسفانه فرصت‌های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در حال حاضر نسبتاً محدود است، اگرچه برخی از دوره‌ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند (معمولاً برای دو تا چهار ترم اول با انگلیسی شروع می‌شوند و سپس به آلمانی تغییر می‌کنند).
این به شما امکان می‌دهد به زبان انگلیسی تحصیل کنید و در عین حال مهارت خود را در آلمانی بهبود بخشید، به خصوص که دانشگاه شما ممکن است کلاس های زبان آلمانی ارائه دهد.

وقت‌شناسی یکی از مزایای زندگی در آلمان

برای ملاقات با آلمانی‌ها حتما از نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده در محل قرار حضور داشته باشید زیرا بسیار به وقت‌شناسی و سرساعت مقرر حاضر شدن اعتقاد دارند و جزو قوانین اصلی و روتین زندگی هر فردی که در آلمان زندگی می‌کند شده است.

مزایای زندگی در آلمان – نرخ پایین جرم 

آلمان نرخ جرم و جنایت پایینی دارد. طبق تحقیقات ۲۰۱۸ میزان جرم و جنایات به کمترین میزان چند دهه اخیر رسیده است. البته که نمی‌توان گفت این کشور عاری از هرگونه جرم است اما به قدری میزان جرم پایین است که اغلب اتفاق نمی‌افتد. آمار رسمی PKS 2018 سال ۲۰۱۸ توسط Bundeskriminalamt برای سال ۲۰۱۷ افزایش ۳۹.۹ درصدی را برای مقاومت و حملات علیه مقامات دولتی، ۱۳.۶ درصد در گسترش مطالب مستهجن، ۸.۳ درصد در جرایم علیه قانون مواد مخدر آلمان، ۶.۱ درصد برای افزایش نشان می دهد. جرایم مرتبط با مواد مخدر به طور کلی و ۵.۵ درصد نقض قانون تسلیحات آلمان است. 

مزایای زندگی در آلمان – سیستم رفاهی

دولت آلمان به شهروندان خود کمک می‌کند تا از کیفیت زندگی بالایی برخوردار شوند و شرایط مطلوب یک زندگی خانوادگی را فراهم می‌آورد برخی از این شرایط عبارتند از:

سیستم مراقبت های بهداشتی: براساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی سیستم مراقبت‌های بهداشتی آلمان در رتبه ۲۵ برترین‌های بهداشتی قرار گرفته است. بیمه شدن برای تمامی افراد شهروند الزامی است و افراد بسته به درآمد خود میتوانند بیمه دولتی و یا خصوصی بگیرند.

مزایای زندگی در آلمان

مزایای بیکاری در آلمان: اگر شغل خود را پس از یکسال کار ترک کنید و به دنبال شغل دیدی باشید تا پیدا کردن کار جدید دولت آلمان به وی کمک مالی ماهانه تقدیم می‌کند.

کمک هزینه والدین: این مبلغ به درآمدی که والدین قبل از تولد فرزندانشان داشتند بستگی دارد. این کمک هزینه به دلیل اضافه شدن عضو جدید به خانواده و والدین آن‌ها که از مرخصی والدین استفاده می‌کنند و یا ۳۰ساعت در هفته کار می‌کنند اهدا می‌شود.

زیبایی کشور آلمان

آلمان دارای تاریخ و مکان زیادی برای کشف و بازدید تاریخچه این کشور است در جنوب کشور آلمان کوه‌های آلپ و مناظر فوق‌العاده آن رار گرفته که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند و در شمال آن سواحل بی‌نظیر و جذاب آلمان را شاهد خواهید بود.

این کشور زیبا و متنوع با فرهنگ چشمگیر و فرصت سفرهای متعدد و بی پایان است. جنگل‌های عمیق،قلعه‌های تاریخی و شگفت انگیز افسانه‌ای، شهرهای بی‌نقص آن چیزهایی هستند که نباید از دست بدهید.
علاوه بر این موارد فعالیت‌های فرهنگی هنری و پر از رنگ هم اضافه کنید.

مزایای زندگی در آلمان – امنیت شغلی

اخراج مردم در آلمان آنطور نیست که در فیلم ها می‌بینیم رمانی که شما شغلی در آلمان یافتید و دوره آزمایشی خود را گذراندید اخراج شما برای کارفرما سخت می‌شود. کارفرمایان برای اخراج افراد باید دلایل واقعی و بدون خطا بیاورند و اخراج ناعادلانه قابلیت شکایت از سمت کارمند را دارد و همچنین در زمان بیکاری افراد مزایایی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

مزایای زندگی در آلمان – فرهنگ کار

آلمانی‌ها به کارایی، قابلیت اطمینان و وقت شناسی مخصوصا در زمان کار مشهور هستند.با این حال محیط کار کاملا به فرهنگ شرکت بستگی دارد. در برخی شرکت‌ها آلمانی‌ها یک چارت سازمانی اداری دارند اما در برخی شرکت‌ها سیستم دوستانه‌تر اما پویا پیش می‌رود و تا زمانی که کار خود را به درستی انجام دهید همه‌چیز به همان روال پیش می‌رود.

مزایای زندگی در آلمان – بیمه 

وضعیت بیمه در آلمان مانند یک کبریت ساخته شده در بهشت است. آلمانی‌ها عاشق بیمه هستند به طوری که برخی از آلمانی‌ها تا ده بیمه مختلف را دارند که به این خاطر است که مردمی محتاط نسبت به معیشت خود در کشور آلمان زندگی می‌کند که هرچیز خطرناکی که به زندگی و روتین آن‌ها آسیب برساند را حذف کرده و یا از آن جلوگیری می‌کنند.

هزینه ها در آلمان: قیمت‌ها از قبل شامل مالیات بر ارزش افزوده است و تمام قیمت‌های آنلاین فروشگاهی از قبل شامل مالیات بر ارزش افزوده می‌شود.

مزایای زندگی در آلمان

مزایای زندگی در آلمان – قوانین

در کشور آلمان مردم تابع قوانین عمل می‌کنند و از قوانین به شکل سفت وسختی پیروی می‌کنند. همین تابعیت قوانین سبب می‌شود تا آلمان به کشوری کارآمد تبدیل شده و کشوری منظم پیش روی مهاجرانش است.

مزایای زندگی در آلمان بسیار زیاد است که اشاره کوچکی به چند مورد مهم آن کردیم. چنانچه قصد مهاجرت به آلمان را دارید و نیاز به اطلاعات جامع‌تر و دقیق‌تری داشتید ر بخش نظرات پایین همین صفحه برای ما سوالاتتان را بنویسید. همچنین در صورت درخواست ویزا و شرایط و مدارک موردنیاز آن با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

آیا آلمان مکان مناسبی برای زندگی است؟

آلمان بهترین استانداردهای جهان را برای زندگی دارد. شهرهای مونیخ، دوسلدورف و فرانکفورت جزو ۱۰ شهر برتر برای زندگی قرار گرفته‌اند. این کشور دارای محیط زیست تمیز، نرخ جرم و جنایت پایین و جاذبه‌های دیدنی زیادی است.

مالیات در آلمان سنگین است؟

آلمان یکی از بهترین سیستم‌های تامین اجتماعی جهان را دارد همچنین مراقبت‌های بهداشتی هزینه‌های هنگفتی را به مالیات مردم اضافه می‌کند و این هزینه‌های مالیاتی با توجه به حقوق دریافتی درحد متوسط زیاد محسوب می‌شود.

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

زبان آلمانی برای افراد ایرانی کمی مشکل است مانند اسپانیایی، این زبان نیز یک زبان آوایی است که تلفظ آن را آسان می‌کند.

آیا آلمان خدمات درمانی رایگان دارد؟

بله، همه آلمانی‌ها و ساکنان قانونی آلمان حق دارند از مراقبت‌های بهداشتی عمومی «از نظر پزشکی ضروری» رایگان استفاده کنند که با کمک‌های تامین اجتماعی تامین می‌شود. با این حال، شهروندان همچنان باید بیمه درمانی دولتی یا خصوصی داشته باشند که حداقل درمان پزشکی و بارداری بیمارستانی و سرپایی را پوشش می‌دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *