german language for immigrants - زبان آلمانی برای مهاجرین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

زبان آلمانی یکی از پرکاربردترین زبان‌ها در کشورهای اروپایی بوده و همچنین زبان مادری بسیاری از این کشورها محسوب می‌گردد، به‌طوری که 16 درصد از کشورهای اروپایی به زبان آلمانی صحبت می‌نمایند. مردم کشور آلمان، اتریش و لیختن اشتاین، سوئیس و لوکزامبورگ، استان بول زانو بوزن در شمال ایتالیا، بخش‌های شرقی بلژیک، جوامع شرق اروپا و همچنین شمال و جنوب امریکا به زبان آلمانی صحبت می‌نمایند. تمامی موارد ذکر شده موجب گشته است که یادگیری زبان آلمانی و داشتن مدرک در این خصوص از اهمیت بسزایی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان برخوردار باشد. در این مطلب به بررسی زبان آلمانی برای مهاجرین می‎پردازیم.

لزوم یادگیری زبان آلمانی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور

یکی از شرایط اقامت در کشور آلمان به‌خصوص برای افرادی که قصد کار و تحصیل در این کشور را دارند داشتن مدرک زبان آلمانی می‌باشد. در بسیاری از ارگان‌ها و مؤسسات بین‌المللی کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌شود و فرد برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا باید حداقل مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشند.

آیا یادگیری زبان آلمانی خیلی سخت است؟

زبان‌های انگلیسی و هلندی نزدیک‌ترین زبان‌ها به زبان آلمانی هستند. زبان انگلیسی با کلمات طولانی و پیچ در پیچ و همین‌طور تلفظ‌های خاص برای بسیاری از افراد سخت به نظر می‌رسد اما کسانی که به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند راحت‌تر می‌توانند زبان آلمانی را یاد بگیرند زیرا شباهت‌های بسیاری بین لغات این دو زبان وجود دارد.

german language for immigrants 1 - زبان آلمانی برای مهاجرین

در مؤسسات مختلف آموزش این زبان در دوره‌های عادی، فشرده و فوق فشرده برای متقاضیان برگزار می‌گردد و به‌طور معمول افراد با گذراندن یک دوره 6 هفته‌ای می‌توانند مدرک A1 که برای پیوستن از طریق ازدواج لازم است را یاد بگیرند و همچنین با گذراندن یک دوره 24 هفته‌ای آمادگی لازم برای کسب مدرک B2 را خواهند داشت.

سطوح زبان آلمانی چگونه است؟

سطوح زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته با حروف A، B و C مشخص می‌شوند و هر کدام از این دوره‌ها نیز به دو دوره با متد آموزشی مختلف تقسیم‌بندی می‌گردند.

مدرک زبان آلمانی مورد نیاز برای روش‌های مختلف مهاجرت

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره نمودیم یکی از شرایط مهاجرت به آلمان داشتن مدرک زبان این کشور می‌باشد اما سطح تسلط بر این زبان برای روش‌های مختلف یکسان نیست. برای مثال فرد متقاضی برای اقامت در کشور آلمان باید دارای مدرک زبان حداقل سطح A1 باشد، با داشتن مدرک زبان A1 فرد به‌طور مقدماتی به زبان آلمانی آشنایی دارد.

برای مهاجرت از سایر روش‌ها مانند مهاجرت کاری و تحصیلی فرد باید دانش زبان در سطح B2 را فرا گرفته باشد، با قبولی در این آزمون فرد قادر به تکلم و نگارش به زبان آلمانی در سطح خوبی خواهد بود. در صورتیکه به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می‎کنید، مقاله زبان انگلیسی برای مهاجرین می‎تواند برای شما مفید باشد.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *