بورسیه, مقالات

بورسیه و ویزای تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان و کشور آلمان به عنوان یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین‌المللی، برخی از بهترین شرایط را برای ادامه تحصیل و لذت بردن از یک تجربه معتبر آلمانی ارائه می‌دهد. دلایل متعددی وجود دارد که چرا آلمان مقصدی مناسب برای دانشجویان خارجی است، با در نظر گرفتن اینکه واقعاً مقرون به صرفه است.

در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی خارج از اروپا، زندگی در آلمان  و دریافت بورسیه تحصیلی آلمان به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی هزینه کمتری دارد. با این حال، زندگی در یک کشور خارجی در حالی که دور از خانه هستید به این معنی است که شما باید مهارت‌های کاملی در مدیریت مالی داشته باشید. تخمین زده شده است که هزینه‌های زندگی در آلمان حدود 853 یورو در ماه است. از آن‌جایی که این می‌تواند برای دانشجویان بین‌المللی یک چالش باشد، برنامه‌های متعددی به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که از حمایت مالی در قالب بورسیه تحصیلی برخوردار شوند.

سرویس تبادل آکادمیک آلمان

DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) یا سرویس تبادل آکادمیک آلمان یک سازمان مشترک از موسسات آموزش عالی آلمان است که مسئول ارتقای روابط دانشگاهی بین‌المللی است. آن‌ها بر تبادل دانشجو، دانشگاهیان و محققانی که به دانشجویان خارجی، دانشجویان فارغ التحصیل و دانشمندان در آلمان کمک هزینه تحصیلی و بودجه ارائه می‌دهند، تمرکز می‌کنند.

بورسیه‌های تحصیلی DAAD یکی از معروف‌ترین‌های لیست بورسیه تحصیلی آلمان به شمار می‌آید. به دانش‌آموزانی اعطا می‌شود که می‌خواهند در یک دوره تحصیلی تمام وقت مدرک تحصیلی دریافت کنند. متقاضیان باید مدرک لیسانس خود را حداکثر در 6 سال گذشته تکمیل کرده باشند و حداقل دو سال سابقه کار ثابت داشته باشند. مبلغ کمک هزینه این بورسیه 850 یورو ماهانه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 1200 یورو ماهانه برای دانشجویان دکترا است. اگر پایگاه داده DAAD را بررسی کنید، لیستی از تمام بورسیه‌های موجود و همچنین برنامه‌های متعدد ارائه شده توسط موسسات مختلف را خواهید دید.

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه بنیاد هاینریش بل

بنیاد Heinrich Böll تقریباً 1200 بورسیه تحصیلی آلمان در سال به دانشجویان جاه‌طلب، فارغ التحصیلان و دانشجویان دکترا از همه رشته‌ها و ملیت‌ها اعطا می‌کند.
این دانشجویان باید مدرک خود را در دانشگاه‌های دولتی و به رسمیت شناخته شده در آلمان دنبال کنند.
انتظار می‌رود که دریافت‌های بورسیه دارای سوابق تحصیلی برجسته و مشارکت سیاسی و اجتماعی باشند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در مقاطع کارشناسی ارشد، 850 یورو در ماه، علاوه بر کمک هزینه‌های فردی دریافت خواهند کرد.

دانشجویان اتحادیه اروپا در همان سطح تحصیلی 649 یورو به علاوه 300 یورو پول کتاب در ماه دریافت خواهند کرد.  برای دوره عادی تحصیل با امکان تمدید یک ترم اعطا می‌شود.

از سوی دیگر، دانشجویان دکترا که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌آیند، 1200 یورو در ماه، علاوه بر 100 یورو کمک هزینه تحرک در هر ماه و سایر کمک هزینه‌های فردی (به استثنای هزینه‌های تحصیل) دریافت خواهند کرد.

دانشجویان دکترا که از اتحادیه اروپا می‌آیند و بورسیه تحصیلی آلمان را از این طریق دریافت کرده‌اند، ماهانه 1350 یورو به اضافه 100 یورو کمک هزینه تحقیقاتی (به استثنای شهریه) دریافت خواهند کرد. این بورسیه به مدت دو سال با امکان تمدید دوبار به مدت نیم‌سال اعطا می‌شود.

بورسیه تحصیلی در انگلستان

بورسیه ملی DeutschlandStipendium

Deutschlandstipendium به دانشجویان برجسته از تمام گوشه و کنار جهان کمک مالی می‌کند. بدون در نظر گرفتن ملیت، درآمد شخصی یا والدین، از دانشجویان در تمام دانشگاه‌های شرکت‌کننده در آلمان حمایت می‌کند.

بورسیه تحصیلی آلمان از طریق یک همکاری دولتی و خصوصی امکان‌پذیر است که در آن مشاغل، بنیادها یا افراد از دانشجویان با مبلغ 150 یورو در ماه حمایت می‌کنند در حالی که دولت فدرال 150 یورو دیگر به این مبلغ اضافه می‌کند.

این بورسیه تحصیلی آلمان توسط دانشگاه‌ها اعطا می‌شود، به این معنی که متقاضیان ملزم به رعایت الزامات موسسات فردی هستند. بورس تحصیلی برای دو ترم اعطا می‌شود اما ممکن است برای زمانی که دوره استاندارد تحصیل را پوشش می‌دهد نیز معتبر باشد. پس از دو ترم، دانشگاه بررسی می‌کند که دانشجو همچنان دارای معیارهای بورسیه باشد تا بودجه خصوصی ادامه یابد. برنامه‌های مربیگری، رویدادهای شبکه و همچنین دوره‌های کارآموزی نیز از طریق این بورس تحصیلی در دسترس خواهد بود.

 بورسیه Konrad-Adenauer-Stiftung

در آلمان برای دانشجویان بین المللی با دستاوردهای تحصیلی بالاتر از حد متوسط ​​با علاقه شدید به سیاست واجد شرایط درخواست برای بورسیه Konrad-Adenauer-Stiftung هستند.

این برنامه بورسیه با هدف ارتقای دانشجویان خارجی و داوطلبان دکترا است که تحصیلات کارشناسی خود را با موفقیت در کشور خود به پایان رسانده‌اند.

بورسیه تحصیلی آلمان

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره‌های کارشناسی ارشد، دکترا یا برنامه تحقیقاتی هستند در دسترس است. اولویت با دانشجویان کاندیدای دکترا از کشورهای در حال توسعه یا کشورهایی است که در حال گذراندن تحولات سیاسی هستند.

دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد به مدت دو سال ماهانه 850 یورو دریافت خواهند کرد. داوطلبان دکترا و کسانی که برای مقاصد تحقیقاتی به آلمان می‌آیند به مدت سه سال ماهانه 1100 یورو دریافت خواهند کرد.

هزینه تحصیل تا سقف 500 یورو در هر ترم قابل بازپرداخت است (فقط دروس مربوط به پروژه تحصیلی/دکتری). از طریق این بورسیه ها، گفتگوهای بین فرهنگی و شبکه های بین المللی به منظور توسعه روابط بین کشورهای خود و جمهوری فدرال آلمان ترویج می‌شود.

بورس تحصیلی اراسموس

بورس تحصیلی اراسموس یا Erasmus همچنین یک انتخاب عاقلانه برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد شرکت در یک برنامه تحصیلی تمام‌وقت در آلمان را دارند. اراسموس به عنوان یک کمک مالی در سراسر اتحادیه اروپا که توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأمین می‌شود، کمک مالی برای دوره‌های تبادل یک ساله برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های آلمان ارائه می‌دهد. برای اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی آلمان را دریافت کنید، باید در یک موسسه آموزش عالی ثبت‌نام کنید و هم دانشگاه محل اقامت شما و هم دانشگاه آلمان باید منشور اراسموس برای آموزش عالی را امضا کرده باشند.

اکثر دانشگاه‌های بزرگ اتحادیه اروپا در طرح اراسموس شرکت می‌کنند و دانشگاه‌های آلمان در برنامه‌های تحصیلی متعددی که توسط Erasmus Mundus و Erasmus+ بورسیه‌های تحصیلی تامین می‌شود، شرکت می‌کنند. کمک‌های مالی هزینه‌های ثبت‌نام، سفر و همچنین هزینه‌های اولیه زندگی را پوشش می‌دهد. می‌توانید لیست کامل دوره‌های کارشناسی ارشد اراسموس موندوس را در کاتالوگ اراسموس بیابید.

بورسیه Friedrich Ebert Stiftung

برای واجد شرایط بودن برای این بورسیه، باید مهارت‌های استثنایی زبان آلمانی را نشان دهید، حتی اگر دوره‌ای که می‌گذرانید به زبان انگلیسی باشد. مکان‌ها محدود است، زیرا تنها 40 نفر در سال، از آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی، از این برنامه مالی استفاده خواهند کرد. دارندگان بورسیه تحصیلی در دوره‌های لیسانس ماهانه 830 یورو دریافت خواهند کرد. کسانی که در برنامه‌های کارشناسی ارشد 850 یورو در ماه و همچنین هزینه‌های بیمه درمانی دریافت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی آلمان

سوالات متداول بورس تحصیلی آلمان

چگونه می‌توانم در آلمان بورس تحصیلی بگیرم؟

بورسیه های DAAD – خدمات تبادل علمی آلمان (DAAD) بورسیه های بسیاری را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آلمان در سطوح مختلف ارائه می دهد. برای مشاهده پایگاه بورسیه های DAAD روی لینک کلیک کنید.

آیا می‌توانم در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنم؟

آلمانی‌ها، اروپایی‌ها و همه غیر اروپایی‌ها می‌توانند به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنند، بدون هزینه تحصیل. فرقی نمی‌کند اهل اتحادیه اروپا باشید یا منطقه اقتصادی اروپا. این تقریباً برای تمام برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه های دولتی صدق می‌کند.

چه کسانی واجد شرایط بورسیه DAAD هستند؟

حداقل شرط لازم برای درخواست بورسیه DAAD به طور معمول مدرک آیلتس (باند 6) یا تافل (حداقل نمره 550 بر اساس مقاله، 213 امتیاز مبتنی بر کامپیوتر و 80 امتیاز مبتنی بر اینترنت) است. آلمانی: برای دوره‌هایی که به زبان آلمانی تدریس می‌شوند، مدرک DSH 2 یا Test DaF 4 برای ثبت‌نام ضروری است.

برای گرفتن بورسیه کامل به چه معدلی نیاز دارید؟

بورسیه‌های تحصیلی معمولاً به معدل بالاتری نسبت به سایر انواع بورسیه نیاز دارند. کسب معدل بالا اغلب می‌تواند به افزایش احتمال دریافت بورسیه تحصیلی قوی کمک کند. دانش‌آموزانی که دارای معدل بین 3.5 تا 4.0 هستند، معمولاً در مؤسساتی که بورسیه‌های تحصیلی را اعطا می‌کنند، برجسته هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.