مقالات

ویزای ورزشی آلمان

ویزای ورزشی آلمان

علاوه بر پزشکان و مهندسان گروه‌های شغلی خاص هم به بازار کار آلمان دسترسی دارند. ورزشکاران حرفه‌ای و مربیان ورزشی در رشته‌های مختلف می توانند با داشتن ویزای ورزشی آلمان بخشی از این گروه‌ شغلی را تشکیل دهند. در این مقاله از ویزانیو به بررسی رشته‌های ورزشی آلمان و شرایط دریافت ویزای آلمان می‌پردازیم.

ویزای ورزشی آلمان

اگر یک ورزشکار حرفه‌ای یا مربی رشته‌ای ورزشی هستید اولین قدم شما برای مهاجرت به آلمان داشتن ویزای ورود به کشور آلمان است که در آینده می‌توانید این ویزا را به مجوز اقامت تبدیل کنید.
این مجوز به ورزشکاران خارجی این امکان را می‌دهد که در یک بازه زمانی خاص به ‌صورت منظم ورزش خود را انجام دهند.
به ‌عنوان یک ورزشکار و یا مربی حرفه‌ای برای دریافت ویزای ورود به آلمان از یک کشور غیراروپایی باید درخواست ویزا خود را به کنسولگری بدهید.

این درخواست باید توسط مقامات خارجی محلی با توجه ‌به محل اقامت درخواستی شما در آلمان تأیید شود
البته لازم به ذکر است که تایید سازمان فدرال به ‌تنهایی کافی نیست و برای اخذ اقامت آلمان و دریافت ویزای ورزشی آلمان باید شرایط دریافت آن را نیز داشته باشید که این شرایط عبارتند از:

ورزشکار یا مربی باید حداقل 16 سال سن داشته باشد و قصد ادامه ورزش خود در یک باشگاه آلمانی یا مرکز ورزشی مشخص را داشته باشد.

ورزشکار باید در ورزش‌های رقابتی شرکت کند.

باشگاه یا موسسه ورزشی به ‌اندازه‌ای مخارج ورزشکار را تامین می‌کنند که بتواند زندگی خود را تامین کند تقریباً برابر با 50 درصد درآمد بیمه بازنشستگی قانونی آلمان به ورزشکار پرداخت می‌شود.

انجمن مرکزی مسئول ورزش و فدراسیون ورزش آلمان با توافق متقابل صلاحیت ورزشی ورزشکار و یا صلاحیت حرفه‌ای مربی را در رشته موردنظر تأیید کنند.

نحوه درخواست ویزای ورزشی آلمان

روند درخواست ویزای آلمان در هر نوعی مشابه است تنها تفاوت موجود بین این ویزاها اسناد و شرایط قابل‌ ارائه برای هرکدام است. ترتیب مراحل دریافت ویزای آلمان به شرح زیر است:

 • مشخص‌کردن جایی که باید درخواست دهید
 • بررسی زمان درست درخواست برای ویزا
 • جمع‌آوری مدارک موردنیاز ویزای درخواستی
 • کسب اطلاعات برای مصاحبه
 • پرداخت هزینه
 • مصاحبه و به‌همراه‌داشتن تمام مدارک قابل ‌ارائه و مستند
 • صبر برای بررسی ویزا

الزامات درخواست شما باید با شرایط دریافت ویزای درخواستی و مشخصات آن ها کاملاً مورد توجه تان باشد چرا که بر اساس این مدارک و مصاحبهٔ شما با سفارت در مورد تأیید دریافت ویزای آلمان برای شما تصمیم‌گیری خواهد شد.

ویزای ورزشی آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ورزشی آلمان

مدارک لازم برای شرکت در مسابقات ورزشی آلمان و دریافت ویزای ورزشی آلمان به شرح زیر است:

فرم درخواست: این فرم باید به طور کامل و صحیح تکمیل شده و دو کپی از آن در اختیار داشته باشید توجه داشته باشید که این فرم‌ها حتماً باید امضا شوند.

عکس: دو عکس یکسان طبق شرایط و معیارهای عکس‌های درخواستی ویزای آلمان که این عکس‌ها باید جدید باشند (حداکثر از 3 ماه قبل)

گذرنامه یا پاسپورت: برگه صحت اطلاعات و یک کپی از تمام صفحات گذرنامه شما در اندازه A4.

نامه سفر برای درخواست ویزای ورزشی آلمان

نامه باید کل برنامه سفر شما را شرح دهد مخصوصاً اطلاعاتی درمورد آنچه که انجام خواهید داد و شامل تمام ماهیت فعالیت‌ها و محل اقامت شما باشد.
به عنوان مثال: آدرس دقیق محل اقامت، رویدادهایی که در آن ها میخواهید شرکت کنید و درواقع تمام اطلاعات و جزئیات سفر و اقامت شما برای سفارت و فرد تایید کننده ویزا مهم و پراهمیت است. در نتیجه حتما به این بخش از مدارک توجه ویژه ای داشته باشید.

رزرو پرواز

حتماً باید بلیت رفت‌ و برگشت از آلمان را داشته باشید.
باید شماره پرواز، تاریخ پرواز و مشخصات اصلی پرواز شما ثبت شده باشد.در غیر این صورت و در صورت مشخص نبودن تاریخ برگشت افسران سفارت به دلیل اعتماد نکردن در خصوص برگشت متقاضی ویزای درخواست شده را تایید نمی کنند

بیمه درمانی شینگن

تحت پوشش قرارگرفتن کشورهای حوزه شینگن در زمان اضطراری و یا بیماری‌های پزشکی که حداقل مبلغ برای دریافت این بیمه 30.000 یورو می‌باشد.

بیمه درمانی شنگن یکی از ملزومات سفر به این حوزه است که به طور کلی این بیمه باعث می شود در زمان تهدیدات احتمالی حین سفر و یا ضرر به سلامتی شخص و هر مورد دیگری شخص مسافر که مشکلی برایش به وجود آمده است خسارات وارد آمده اش جبران شود.
نکته قابل توجه این بیمه این است که می توان در تمام حوزه های شنگن از آن استفاده نمود و نام کشور خاص در محدوده شنگن روی آن درج نمی شود.

اثبات اقامت برای دریافت ویزای کشور آلمان

سندی که ثابت کند در مدت اقامت خود در کجا اقامت خواهید داشت و می‌تواند شامل قرارداد اجاره، برگه رزرو هتل و یا دعوت‌نامه با ذکر محل دقیق اقامت شما باشد.
در صورت نداشتن اطلاعات اقامت ابدا ویزای شما تایید نمی شود. در این برگه باید اطلاعات تاریخ ورود و خروج از هتل یا اقامتگاه به همراه آدرس دقیق و منطقه ی محل اقامت شما حتما درج شود.

تمکن مالی ویزای آلمان

مقامات آلمان انتظار ارائه سندی مبنی بر اینکه می‌توانید در طول اقامت خود در این کشور از پس مخارج خود برآیید از شما دارند.
این برگه شامل رسیدهای 3 ماهه اخیر بانکی خود و ارائه دقیق از حداقل موجودی شما با توجه به استاندارد تعیین شده از جانب سفارت و هر سندی که اطلاعات درستی از این موارد ارائه می‌دهد می‌باشد.
ارائه این سند نیز میتواند دلیل قانع کننده ای برای تایید درخواست ویزای شما باشد.

شرایط ویزای ورزشی آلمان برای شرکت در رویدادها

اطلاعات رویداد مانند دعوت‌نامه، بلیت، شرایط ثبت‌نام، برنامه دقیق و تمامی مواردی که مربوط به رویداد یا رویدادهای مورد نظر است باید در نامه شما آورده شود.
اثبات اجراهای قبلی شرکت در جشنواره و رویدادهای موردنظر یا مشخص کردن دلیل اصلی و قانع کننده برای شرکت در رویداد درخواست شده.
همراه داشتن گواهینامه برندگان و اثبات رتبه جهانی و یا بین‌المللی دریافت شده توسط آن ها نیز میتواند دلیل خوبی برای شرکت در رویداد و دریافت ویزای ورزشی آلمان برای شرکت در رویدادهای ورزشی باشد.

محل درخواست ویزای ورزشی آلمان

برای دریافت این ویزا باید با تحقیق و بررسی دقیق در مورد کنسولگری و سفارت درست انتخاب کنید تا بتوانید ویزای خود را به ‌درستی و با روش صحیح دریافت کنید.

سفارت آلمان، کنسولگری آلمان، مرکز ویزاهای معتبر که سفارت آنها را تأیید کرده است تنها مواردی است که می‌توانید از طریق آن ها ویزای ورزشی آلمان را درخواست کنید. اما با تمام این موارد به‌خاطر داشته باشید:

[typed string0=” سفارت آلمان در هر کشوری مسئول نهایی تأیید ویزای درخواستی شما خواهد بود” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]
 
زمان درخواست ویزای ورزشی آلمان : بهترین و مناسب‌ترین زمان درخواست ویزا برای هر فردی حدوداً سه هفته قبل از سفر است اما بااین‌حال شما می‌توانید از شش ماه قبل پرواز خود نیز درخواست خود را ثبت کنید.
اما این نکته را توجه داشته باشید سفارت حداقل ده روز نیاز به بررسی اطلاعات درخواست‌های ثبت شده خود دارد و در صورت افزایش درخواست‌ها این مدت تمدید می‌شود.

ورزش های منتخب کشور آلمان

برای دریافت ویزای ورزشی در هر کشوری بهتر است با ورزش‌های منتخب آن کشور آشنا شده و با توجه به نوع ورزش خود و شرایط درآمد و اهمیت رشته ورزشی موردنظرتان در کشور مقصد انتخاب بهتر و بررسی جامع‌تری انجام دهید.
علاوه بر این مورد حتما نوع ویزا و شرایط دریافت ویزای هر کشوری را در نظر گرفته و با اطلاعات درست ویزای خود را درخواست دهید.
در آلمان اکثر ورزش های مهم و محبوب دارای ارزش هستند و برای این ورزش ها نیز متقاضی می پذیرد اما برای دریافت ویزای ورزشی لازم است با سازمان ها و شرایط کلی هر ورزشی در این کشور آشنایی اولیه داشته باشید.

مربی یوگا در آلمان

گرفتن ویزای ورزشی یوگا آلمان برای ورزشکاران و مربیان این رشته با رزومه قوی کار چندان سختی نیست.
اگر به‌عنوان مربی یوگا برای ویزای آلمان و ورود به کشور آلمان قصد درخواست دارید بهتر است دانش زبان آلمانی داشته باشید
البته در بعضی از استودیوهای یوگا به زبان انگلیسی هم آموزش داده می‌شود اما دانش آلمانی باعث می‌شود فرصت استخدام برای شما بیشتر شود.

ویزای ورزشی آلمان

ورزش یوگا در آلمان

برای تدریس یوگا در آلمان پیشنهاد می‌شود دوره‌های یوگا در این کشور را بگذرانید و گواهینامه مدرس یوگا را به زبان آلمانی دریافت کنید چرا که در صورت داشتن دانش آلمانی بازهم با گذراندن این دوره با اصطلاحات تخصصی یوگا آشنا خواهید شد که بدون شک آموزش این مطالب از طریق کتاب‌ها و مجلات یوگا سخت‌تر است.

ورزش فوتبال کشور آلمان

فوتبال یکی از ورزش‌های منتخب افراد در جهان است و شناختن تیم‌های برتر فوتبال یکی از جذابیت‌ها برای هر فرد علاقه‌مند به این رشته ورزشی است.
آلمان یکی از تیم‌های بزرگ فوتبال در جهان است. شهرهای محلی فوتبال در آلمان که دارای باشگاه‌های ورزشی تخصصی در این زمینه هستند عبارتند از:

 • هامبورگ
 • برمن
 • برلین
 • دورتموند
 • کلن
 • مونیخ

که تیم بایرن‌مونیخ بیش از 25 بار قهرمان بوندس لیگا شده است و جزو معروف‌ترین‌ها محسوب می‌شود.
در نتیجه برای افرادی که به دنبال ویزای ورزشی آلمان در رشته فوتبال هستند گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

ورزش هندبال در کشور المان

هندبال برای اولین‌بار بین آلمان و اسکاندیناوی بازی شد و یکی از ورزش‌های غالب در این کشور محسوب می‌شود. کسانی که به دنبال ویزای ورزشی هندبال هستند می‌توانند آلمان را در صدر لیست خود اضافه کنند.

دریافت ویزای ورزشی آلمان در رشته بسکتبال

دیگر رشته‌ای که برای ویزای ورزشی آلمان موردتوجه قرار می‌گیرد بسکتبال است که در آلمان جزو ورزش‌های پرطرفدار مردم است.
علاوه بر این موارد کشور آلمان به‌ صورت منظم در NBA و مسابقات قهرمانی اروپا و بسکتبال قهرمانی جهان شرکت می‌کند و دارای رتبه خوبی است.

مسابقات اتومبیل‌رانی المان

آلمان به لطف مایکل شوماخر در مسابقات جهانی اتومبیل‌رانی دارای مشهوریت زیادی است و به جهت تولیدات خودروهای اسپرت در دسته کشورهای موفق در این زمینه قرار دارد.
برای دریافت ویزای ورزشی آلمان این کشور در رشته اتومبیل‌رانی دارای زمینه خوب و قوی است.

علاوه بر این ورزش‌ها کشور آلمان در زمینه ورزشی دارای رزومهٔ خوبی در اکثر این رشته‌ها می‌باشد و برای اکثریت ورزشکاران و مربیان در رشته‌های مختلف گزینه خوبی محسوب می‌شود
از دیگر ورزش‌های دارای اعتبار در کشور آلمان برای دریافت ویزای آلمان می‌توان به: دوچرخه‌سواری، دویدن، ورزش‌های زمستانی، ورزش‌های آبی اشاره داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا سوال در رابطه با ویزای ورزشی آلمان یا نحوه درخواست ویزا در بخش نظرات پیام گذاشته و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

برای دریافت ویزای ورزشی آلمان داشتن مقام کشوری کافی است؟

برای دریافت این ویزا علاوه بر داشتن مقام کشوری و سابقه حضور در تیم ملی و کسب افتخار جهانی لازم است.

آیا می‌توان برای ورزشکاران بورسیه تحصیلی گرفت؟

بله بسیاری از دانشگاه و مدارس در جهان برای رشته‌های ورزشی بورسیه می‌دهند.

دلیل ریجکت ویزای آلمان چیست؟

دلیل اصلی ریجکت شدن ویزای آلمان عدم اعتماد افسران سفارت آلمان به بازگشت متقاضی است؛ بنابراین باید دلایل کافی جهت اثبات بازگشت خود به کشور ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.