زمان مطالعه: ۶ دقیقه
germany 6 - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

کشور آلمان

برای مهاجرت به کشور آلمان بهتر است اطلاعات جامع و کاملی در ارتباط با آن را داشته باشید. آب و هوا، فرهنگ، زبان رسمی، تعداد جمعیت، واحد پول و… را باید اشراف کامل داشته باشید تا از آن به عنوان یک گزینه خوب برای مهاجرت به این کشور پرطرفدار اروپایی استفاده کرد. حال در این بخش از ویزانیو به معرفی کشور آلمان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید:

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند دریافت اقامت آلمان میتواند یک گزینه عالی برای تحقق این امر باشد. برلین پایتخت کشور آلمان بوده و از سوی مساحت و همچنین جمعیت جزو بزرگترین شهرهای آلمان و اروپا می باشد، از همین رو سالانه متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به آلمان را داشته و در تلاش برای اخذ اقامت آلمان می باشند. در واقع شهر برلین جزو ایالت های ۱۶ گانه آلمان بوده و خود یک شهر ایالتی بزرگ است. کشور آلمان از لحاظ موقعیت جغرافیایی از همسایگان زیادی برخوردار است و از سوی شمال با دانمارک سمت جنوب سوئیس، فرانسه، اتریش و لوکزامبورگ از قسمت غرب با هلند و بلژیک و از سمت مشرق با جمهوری چک و لهستان در تعامل و هم مرز می باشد.

معرفی کشور آلمان

آلمان به نوعی قطب اقتصادی اروپا بوده و حدود ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پول این کشور یورو بوده و از شهرهای مهم آلمان می توان به برلین، مونیخ، هامبورگ، دوسلدورف، فرانکفورت اشاره کرد،همچنین نظام جمهوری فدرال دموکراتیک حکومت حاکم بر کشور آلمان است.

از زمانی که آلمان جزو اتحادیه سازمان ملل متحد، گروه هشت، گروه پنج و ناتو شده تحول عظیمی در اقتصاد و فرهنگ را شاهد بوده است. پیش شماره این کشور +۴۹ و منطقه زمانی آن ۲:۳۰ – GMTبوده است. 

 یکی از دلایل درخواست بالای متقاضیان برای دریافت اقامت آلمان قدرت پاسپورت این کشور بوده که رتبه ۲ را به خود اختصاص داده است. همچنین با دارا بودن پاسپورت آلمان میتوانید به ۱۸۹ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

موقعیت جغرافیا و آب و هوای آلمان

کشور آلمان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در محدوده ای قرار دارد که می تواند حدوداً به ۱۰ کشور دسترسی داشته و بالغ بر ۵۰۰ میلیون مشتری را در بر گرفته است. علاوه بر صنعت مدرن در صنعت کشاورزی به دلایل زمین های حاصلخیز به لطف آب و هوای مناسب پیشرفت چشمگیری داشته و قطب بزرگی به شمار می رود.

کشور آلمان از لحاظ جغرافیایی بین اروپای مرکزی و غربی قرار گرفته و از سمت شمال به دریای بالتیک و از سمت جنوب با رشته کوههای آلپ مرزهای خود را جداکرده است. آب و هوا در آلمان نسبتاً معتدل بوده و در بهار بارندگی زیاد و در زمستان هوای به نسبتاً سردی را تجربه خواهید کرد. همچنین به دلیل نزدیکی به آب های آزاد و رشته کوههای آلپ آب و هوا در فصل تابستان معتدل و مطبوع و دما به ۲۲ درجه سانتی گراد می رسد. در آلمان شهرهای اشتوتگارت و هایلدبرگ مناسب افرادی است که علاقه مند به گرما بوده و تحمل هوای سرد زمستان را ندارند گزینه مناسبی می باشد. 

work - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

کار در آلمان

کشور آلمان از محبوب‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا برای کار است زیرا این کشور ازنظر اقتصاد و صنعت و تکنولوژی در بالاترین سطح قرار دارد و قوی‌ترین روابط تجاری و سرمایه‌گذاری را با اکثر کشورها در جهان دارد با توجه به این رویکرد اقتصادی مسلماً این کشور به نیرو کار متخصص احتیاج داشته و طبق رویکرد این کشور از نیروی کار متخصص بسیار استقبال می‌نماید.

tourist - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

اقامت توریستی در آلمان

اقامت در آلمان در سال‌های اخیر بسیار موردتوجه بوده است و حتی در مواردی شاهد درخواست اقامت از کشورهای مهم اروپایی نیز در این کشور هستیم. روش‌های اقامت در آلمان متنوع است و هرکسی با توجه به توانایی خود می‌تواند یکی از این روش‌ها را انتخاب نماید. یکی از روش‌های اخذ اقامت آلمان، اقامت توریستی در آلمان می‌باشد.

study - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

تحصیل در آلمان

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل یکی از روش‎های مطمئن برای دریافت اقامت کشورهای حوزه شنگن و کانادا می‌باشد که باید با دقت بسیار زیادی انجام گردد. افراد بسیاری هستند که به دلیل عدم اطلاع کامل از قوانین مهاجرتی در این زمینه و همچنین شرایط و قوانین هر کشور، نمی‌توانند به هدف خود برای تحصیل و زندگی در کشور مدنظرشان دسترسی پیدا نمایند و یا با انتخاب نادرست مجبور به ترک کشور اقامت بعد از تحصیل می‌گردند.

investment - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

کشور آلمان از قطب‌های صنعتی اروپا و همین‌طور جهان می‌باشد همان‌طور که میدانید رشته‌های مهندسی در این کشور شرایط خوبی را برای کسانی که قصد کار و سرمایه ‌گذاری دارند ایجاد کرده است، ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط سرمایه گذاری در آلمان و اخذ اقامت از طریق این روش آشنا نماییم.

company registration - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

ثبت شرکت در آلمان

قانون ثبت شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می‌دهد که در این کشور کسب‌وکار راه‌اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش‌های مرسوم راه‌اندازی کسب کار در آلمان، ثبت شرکت می‌باشد.

buy property - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، انتخابی آسان و مطمئن است. بهتر است قبل از هر اقدامی در این زمینه با گرفتن مشاوره از یک موسسه مهاجرتی معتبر از هزینه‌های زندگی و قیمت ملک و خرید مسکن در این شهر آگاه شوید.

financial aility - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

اقامت تمکن مالی در آلمان

اثبات تمکن مالی یکی از روش‌های اخذ اقامت در کشور آلمان می‌باشد. درواقع برای اخذ اقامت تمکن مالی در آلمان فرد باید ثابت نماید که توان مالی کافی برای اداره زندگی خود و خانواده‌اش را دارد و می‌تواند بدون انجام کار در این کشور زندگی کند.

marriage - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

ازدواج در آلمان

از راه‎های مختلفی می‎توان اقامت آلمان را به دست آورد؛ یکی از راه‌های مهاجرت به آلمان، اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج است که در این مطلب به بررسی تمامی جوانب ازدواج در آلمان پرداخته و شرایط مورد نیاز برای اخذ این نوع اقامت را توضیح می‎دهیم.

refugee - مهاجرت به آلمان | اخذ اقامت آلمان

پناهندگی در آلمان

یکی از راه‌هایی که افراد می‌توانند به کشور آلمان مهاجرت کنند این است که پناهندگی این کشور را دریافت کنند. برای دریافت پناهندگی آلمان نیاز است که مراحلی طی شود تا افراد بتوانند این پناهندگی را دریافت کنند که ما در ادامه نحوه دریافت پناهندگی در آلمان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.