مهاجرت

5 راه برای گرفتن PR کانادا در سال 2020

get-canada-pr-in-2020

کشور کانادا از دیرباز به علت استاندارد و کیفیت بالای زندگی موردتوجه مهاجران بسیاری از سراسر جهان بوده است؛ شاید علت این قضیه سهولت در روند پذیرش مهاجران بوده که هیچ نسبتی با نژاد و ملیت‌های مختلف نداشته است. در میان هم‌وطنان عزیز ایرانی نیز مهاجرت به کانادا را که از روش‌های مختلفقابل انجام است، طرفداران زیادی پیداکرده است. در اددامه سعی داریم 5 راه برای گرفتن pr کانادا در سال 2020 را برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت این کشور شرح دهیم.

pr کانادا

pr Canada یا permanent residency Canada به معنای اقامت دائم کانادا می‌باشد که امروزه راه‌های متنوعی برای دریافت آن وجود دارد. مهاجرت به کانادا به دلیل اقتصاد پیشرفته، شرایط ایده آل اجتماعی، رفاه و استانداردهای برتر زندگی، هرساله با جمعیت بزرگی از مهاجران از نقاط مختلف جهان مواجه است.

5 راه برای گرفتن pr کانادا در سال 2020 تعبیه‌شده که در نهات منجر به اخذ اقامت دائم 5 ساله خواهد شد که بعد از اتمام تاریخ آن قابل تمدید می‌باشد.

کانادا با جمعیت حدودی 38 میلیون نفر و مساحت 9.984.607 کیلومترمربع، در شمال قاره آمریکا واقع‌شده است. پایتخت این کشور شهر اتاوا و زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی می‌باشد. کانادا ازنظر موقعیت سیاسی و اجتماعی کشوری بین انگلستان و آمریکا است؛ چراکه ازنظر سیاسی تحت کنترل ملکه انگلیس و ازنظر استانداردهای اجتماعی تا حدود زیادی مشابه آمریکا می‌باشد.

دولت کانادا برای ساماندهی پذیرش مهاجران از سراسر دنیا از سیستم امتیازبندی خاصی استفاده می‌کند که هرسال مطابق تغییرات قوانین مهاجرتی، فاکتورهای دخیل در این سیستم هم دگرگون خواهد شد. در ادامه به معرفی 5 راه برای گرفتن pr کانادا در سال 2020 می‌پردازیم.

get-canada-pr-in-2020_1

کارت اقامت دائم کانادا

کارت اقامت کانادا یا Canada PR Card یک نوع سند یا مدرک شناسایی است که اقامت دائم شما در کشور کانادا را اثبات می‌کند. درصورتی‌که از کانادا خارج شوید برای ورود مجدد، به ارائه کارت اقامت دائم این کشور نیاز پیدا خواهید کرد؛ در واقع اگر پاسپورت کانادا یا Travel Document نداشته باشید، ارائه این کارت برای ورود به خاک این کشور الزامی است.

از ژوئن سال 2002 بر اساس قانون مصوب دولت کانادا، Canada PR Card به همه افرادی که دارای شرایط لازم برای اقامت دائم هستند ارائه می‌گردد؛ ارائه کارت اقامت دائم کانادا به‌صورت خودکار در طی روند مهاجرت به افراد تعلق خواهد گرفت. مهاجران تازه‌وارد به کانادا که تحت عنوان Landed Immigrant پس از اتمام مراحل اخذ اقامت، کارت pr برایشان صادر خواهد شد.

مزایای دریافت کارت اقامت دائم کانادا

دارنده کارت اقامت دائم کانادا اصطلاحاً مقیم دائمی این کشور نامیده می‌شود و در پاسپورت خود دارای ویزای اقامت دائم می‌باشند؛ اما هنوز شهروند و سیتی‌زن کانادا نیستند. افرادی که با ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و … به خاک کانادا وارد می‌شوند، دارای اقامت موقت هستند ولی با دارا بودن شرایط لازم می‌توانند کارت اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است که دارنده کارت اقامت دائم کانادا وظیفه دارد تمامی قوانین فدرال، استان و شهرداری‌ها را رعایت نماید چراکه هرگونه خطایی سبب ابطال کارت اقامت دائم آن‌ها خواهد شد. مهم‌ترین مزایای دریافت Canada PR Card به شرح زیر می‌باشند:

 • امکان برخورداری از تسهیلات شهروندی کانادا مانند بیمه درمانی رایگان
 • کاهش هزینه تحصیلی افراد به‌اندازه یک‌دهم دانشجویان بین‌المللی
 • امکان اقامت، تحصیل و کار در تمامی نقاط کانادا
 • تحت حمایت کامل دولت کانادا بر مبنای قانون فدرال
 • امکان دریافت تابعیت و پاسپورت کانادا پس از 3 الی 5 سال

5 راه برای گرفتن pr کانادا در سال 2020

با توجه به مزایای فوق‌العاده دریافت اقامت دائم کانادا و آینده درخشانی که برای افراد رقم خواهد زد، بسیاری به فکر مهاجرت به این کشور می‌افتند. نکته مهم در این تصمیم سرنوشت‌ساز انتخاب بهترین و متناسب‌ترین راه ممکن بر اساس شرایط افراد می‌باشد؛ یا اینکه با توجه به شرایط حال حاضر کدام راه، مهاجرت امن افراد به این کشور را تضمین می‌کند.

مدت‌زمانی که طول می‌کشد موفق به دریافت Canada PR Card شوید نیز تا حدود زیادی به انتخاب راه مهاجرتی مربوط است.

دریافت اقامت دائم کانادا با مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به کانادا تنها از طریق اخذ ویزای کار امکان‌پذیر است که در کانادا تحت عنوان اسکیل ورکر شناخته می‌شود. اخذ ویزای کاری کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری انجام می‌پذیرد که در دو مرحله ویژگی های مختلف افراد، از سن گرفته تا مهارت زبان انگلیسی و سوابق کاری آن‌ها را بررسی می‌کند.

در حال حاضر تضمین‌شده‌ترین راه ممکن برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی است. افرادی که موفق به مهاجرت کاری به کانادا از طریق کسب امتیازات لازم در سیستم اکسپرس انتری می‌شوند پس از گذشت 3 سال کار و زندگی، می‌توانند کارت اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

اقامت دائم کانادا از راه مهاجرت تحصیلی

ویزای تحصیلی کانادا سبب اقامت موقت افراد تا پایان دوره تحصیلی خواهد شد و صرفاً به‌تنهایی اقامت دائم آن‌ها را تضمین نمی‌کند. افراد پس از اتمام دوره تحصیلی خود می‌توانند با یافتن کار متناسب با تخصص خود، ویزای تحصیلی را به ویزای کاری مبدل ساخته و امکان دریافت اقامت دائم کانادا در آینده را داشته باشند.

شاید مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا، بهره‌مندی از امکانات برتر آموزشی در دانشگاه‌های معتبر، هزینه تحصیل به نسبت پایین و وجود آینده درخشان شغلی باشد.

کارت اقامت دائم کانادا پس از 5 سال منقضی می‌شود؛ لذا در صورت نزدیک شدن به تاریخ انقضای کارت، افراد می‌بایست دست‌کم 90 روز قبل از سفر به خارج از کانادا نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.

اقامت دائم کانادا با سرمایه‌گذاری

یکی از 5 راه برای گرفتن pr کانادا در سال 2020 سرمایه‌گذاری است که می‌تواند تا کمتر از 3 سال Canada PR Card را برای افراد به ارمغان بیاورد. به دلیل امنیت بالای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، بسیاری از افراد که دارای تمکن مالی مطلوبی کافی هستند از این روش برای مهاجرت اقدام می‌نمایند. مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری در کانادا از 100 هزار دلار تا 800 هزار دلار بسته به میزان توان فرد متقاضی، متغیر است.

اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج با شهروند کانادایی

به دلیل افزایش کلاه‌برداری‌ها و ازدواج‌های سوری در سال‌های اخیر، مهاجرت به کانادا از این طریق با دقت زیادی بررسی می‌شود؛ لذا افراد باید با ارائه مدارکی، مانند تمکن مالی برای تأمین هزینه زندگی همسر و 2 سال آشنایی با او تا قبل از ازدواج، حقیقی بودن ازدواج خود را اثبات نمایند. برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا افراد باید یک سال با همسر کانادایی خود در همه امور شریک باشد.

کسب اقامت دائم کانادا از طریق تولد فرزند

بر اساس اصل خاک، کودکانی که از پدر و مادر خارجی در خاک کشور کانادا متولد شوند؛ می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. همچنین پدر و مادر آن‌ها نیز به‌تبع فرزند خود می‌توانند اقامت دائم و در آینده تابعیت و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند.

سؤالات متداول

Canada PR Card کارتی از جنس پلاستیک بوده که تمامی اطلاعات بیومتریک افراد روی آن درج‌شده است. افراد در صورت نداشتن پاسپورت یا Travel Document می‌توانند با ارائه این کارت به خاک کشور کانادا وارد شوند. مدت اعتبار آن 5 ساله بوده و امکان تمدید خواهد داشت.

بهترین راه که مهاجرت امن و بی‌دردسر افراد به کانادا را در شرایط حال حاضر جهان تضمین می‌نماید، مهاجرت کاری است. جاب آفر مؤثرترین روش اخذ ویزای کاری کانادا است که در صورت کسب امتیازات لازم از سوی کارفرمای کانادایی ارائه می‌گردد.

هزینه زندگی در کانادا نسبتاً بالاست و تا حدود زیادی وابسته به سبک زندگی افراد است. البته هزینه بالای زندگی در این کشور با توجه به درآمد شغلی افراد متناسب است. درمجموع می‌توان گفت متوسط هزینه زندگی به ازای دو نفر تقریباً بین 1500 تا 2000 دلار در ماه متغیر است.

با توجه به اینکه دریافت اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت کاری با جاب آفر سریع‌تر و آسان‌تر از سایر روش‌ها می‌باشد؛ می‌توان گفت با توجه به شرایط افراد و متناسب با امتیازی که افراد در سیستم امتیازبندی کانادا به دست می‌آورند، پروسه مهاجرت به این کشور حدود 10 الی 12 ماه طول می‌کشد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “5 راه برای گرفتن PR کانادا در سال 2020

 1. سید جواد حسینی واعظ گفت:

  باسلام واحترام
  خواستم از این طریق از اطلاعاتی که مجموعه شما در اختیارم قرار داد کمال تشکر را داشته باشم . بماند که من سالهاست در آرزوی رفتن به کاناد بوده ولی نشد که چنین شود.

  1. حسن پور گفت:

   خوشحالیم که اطلاعات مجموعه ما تونسته شما را در راستای هدفتون راهنمایی کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.