جاب آفر job offer چیست؟ چگونه جاب آفر بگیریم؟

جاب آفر job offer چیست؟ چگونه جاب آفر بگیریم؟

How to get a job offer?

19471 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۸/۰۷ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۴/۰۱ در ۹:۲۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

از جاب آفر ، مراحل اخذ جاب آفر و شرایط آن چه می دانید؟ در این مطلب هر آنچه لازم است درباره اخذ جاب آفر بدانید را توضیح داده ایم. پس اگر برایتان سوال است که جاب آفر چیست؟ و اینکه چگونه جاب آفر بگیریم؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

جاب آفر چیست؟

جاب آفر (job offer) به معنی داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای خارجی است. مهاجرت کاری به کشورهای خارجی از این طریق سختی زیادی در پیش نخواهد داشت و پروسه‌ای نهایت یک‌ساله است. برای دریافت پیشنهاد کار می‌بایست ابتدا موقعیت شغلی را پیدا نموده و سپس جاب آفر بگیرید.

 

چگونه جاب آفر بگیریم؟

سختگیری اداره مهاجرت در انجام این پروسه به دلیل اطمینان یافتن از این مسئله است که  کارفرمایان تنها به دلیل کمک درزمینهٔ مهاجرت و اخذ اقامت به متقاضیان اقدام به اخذ نیروی خارجی نمی‌کنند. کارفرما موقعیت شغلی موردنظر را به همراه جزئیات کامل شامل شرح وظایف شغلی، تعداد ساعات کاری، حقوق و دستمزد و… در سایت‌های معتبر کاریابی خارجی آگهی می‌دهد.

متقاضی پس از انجام توافق‌های اولیه با کارفرما جهت اخذ موقعیت شغلی برای اخذ ویزا، می‌بایست از اداره کار تأییدیه داشته باشد که این خود شامل مراحل متعددی ازجمله ارائه مدارکی مبنی بر اینکه کارفرمای به مدت شش ماه آگهی داده و موفق به اخذ نیروی کار از میان داوطلبان داخلی نشده است.

تایید درستی پیشنهاد کار کارفرما در حدود شش ماه طول می‌کشد. در این فاصله متقاضی می‌بایست نسبت به تکمیل مدارک ویزا و همچنین مدارک زبان با نمره موردنظر اقدام نماید.

getting a job offer 1 - جاب آفر job offer چیست؟ چگونه جاب آفر بگیریم؟

با مراحل گرفتن جاب آفر آشنا شوید

اخذ جاب آفر و داشتن پیشنهاد شغلی رسمی نیازمند جستجوی کارفرمای خارجی است. برای انجام این کار این مراحل به شرح زیر هستند.

۱- جستجوی کار

اولین مرحله برای اخذ ویزای کاری، گرفتن جاب آفر است. جستجوی کار در کشورهای خارجی، پیدا کردن یک جایگاه شغلی در یک شرکت معتبر با کارفرمای معتبری که تبعه کشور مقصد باشد، از مراحل اساسی انجام این کار است.

بهترین راه برای پیدا کردن کار، جستجو در وب‌سایت‌های کاریابی است. وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا و سایت کاریابی ایندید Indeed کانادا از معتبرترین وب‌سایت‌ها برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کانادا هستند. معتبرترین مرجع برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کشورهای اروپایی، سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا می‌باشد.

برای این کار بهتر است در وب‌سایت‌های کاریابی حساب کاربری بسازید؛ با پر کردن اطلاعات مربوطه شامل تخصص، مدارک تحصیلی، گواهی‌نامه‌ها و… و یا بارگذاری رزومه کاری حساب کاربری را تکمیل نمایید.

سپس با جستجو در میان موقعیت‌های شغلی مرتبط و یا موقعیت‌هایی که وب‌سایت به متقاضی پیشنهاد می‌دهد، جایگاه موردنظر را بیابید. سپس نامه درخواست موقعیت شغلی و همچنین رزومه خود را برای کارفرما و شرکت موردنظر ارسال نمایید.

۲- اخذ موقعیت شغلی

پس‌ازاینکه موقعیت شغلی موردنظر را پیدا کردید، می‌توانید برای آن به کارفرما درخواست دهید. درصورتی‌که شرایط موجود در رزومه کاری با شرایط شغل درخواستی تناسب داشت، می‌توان پروسه اخذ موقعیت را آغاز کرد.

آزمون آیلتس چیست؟

در پروسه دریافت جاب آفر ، کارفرمای خارجی می‌بایست به اداره کار کشور موردنظر اثبات کند فردی که قصد استخدام وی را دارد، دارای مهارتی خاص و ویژه است که افراد تبعه آن کشور توانایی انجام آن را ندارد و یا مدتی باشد که برای چنین جایگاه شغلی متقاضی پیدا نشده باشد.

موقعیت شغلی در دو نوبت سه‌ماهه در سایت‌های کاریابی معتبر آگهی می‌شود. انجام این کار بدین علت است که اگر نیروی کار داخلی برای اخذ این جایگاه شغلی مراجعه نموده و شرایط مطلوبی داشته باشد، بتواند آن شغل را بگیرد. در صورتی‌ که پس از شش ماه فردی از داخل کشور برای آن شغل پیدا نشد، کارفرما می‌تواند نیروی کار خارجی و مهاجر استخدام کند. به همین منظور نیز سفارت به چنین افرادی ویزای کار می‌دهد.

 

بهترین کشورها برای گرفتن جاب آفر

شاخصه‌های متعددی برای انتخاب بهترین کشور برای گرفتن جاب آفر کانادا یا اروپا وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها، نرخ بیکاری است. نرخ بیکاری در یک کشور، نیاز بازار کار آن‌ها را نشان می‌دهد. نیاز بازار کار و اشتغال لازمه ارائه جاب آفر و استخدام نیروی کار خارجی محسوب می‌شود. نرخ بیکاری در برخی کشورهای مهم اروپا و کانادا به‌عنوان عامل تأثیرگذار برای گرفتن جاب آفر به شرح زیر هستند:

کشورها

نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۹

نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۰

آلمان

۳.۱

۳.۲

اتریش

۶.۸

۸.۵

سوئد

۷.۲

۸.۲

کانادا

۵.۷

۵.۵

با توجه به اطلاعات ذکرشده نرخ بیکاری به‌استثنای کانادا، در اروپا افزایش داشته است؛ البته در برخی کشورها مانند آلمان این تغییر کاملاً محسوس بوده است. می‌توان به‌جرئت گفت تنها کشوری که هم از نظر نرخ بیکاری و هم در تبیین قوانین صدور ویزای به‌خصوص برای ایرانیان موضع آسان‌تری دارد کانادا است.

ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی در اروپا و کانادا، با بهره‌گیری از وکیل بین‌المللی و مشاوران مجرب آماده است تا متناسب‌ترین پیشنهاد شغلی در کشور مدنظر را با توجه به شرایط خاص شما ارائه نماید.

 

سؤالات متداول

شرایطی که کارفرمای کانادایی در جاب آفر باید به آن‌ها توجه کند چیست؟

کارفرما باید شغلی که به مهاجران معرفی می‌کند را از جهات مختلفی بررسی نماید تا مهاجران در ادامه مسیر یافتن شغل از طریق جاب آفر با مشکلی مواجه نشوند. این شرایط عبارت‌اند از:

 • قرار داشتن شغل در لیست مشاغل موردنیاز کانادا
 • تماموقت بودن شغل پیشنهادی
 • دائمی بودن شغل موردنظر
مزایای گرفتن جاب آفر در آلمان چیست؟

اهمیت یافتن شغل در کشور المان به دلیل حقوق بالایی که دارد، است. به‌نحوی‌که میانگین حقوق دریافتی ماهیانه افراد تقریباً بین ۳۵۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو می‌باشد.

دریافت ویزای کاری آلمان از طریق جاب آفر چقدر طول می‌کشد؟

روند اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر در کشور آلمان حدود ۱۴ الی ۱۸ ماه طول می‌کشد. درصورتی‌که دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشید کاری که پیدا خواهید کرد، دارای شرایط بهتری خواهد بود.

شرایط جاب آفر در سوئد به چه صورت است؟

یکی از شروط بسیار مهم در اخذ ویزای کاری سوئد از روش جاب آفر این است که میزان درآمد افراد باید در حدی باشد که بتوانند زندگی خود را مدیریت کنند؛ لذا حداقل حقوق افراد در این کشور بایستی حداقل ۱۵۰۰ کرون در ماه باشد.

چگونه سرمایه‌مان را از ایران خارج کنیم؟

22 ديدگاه ها

 • سلام.
  به شرکت شما چگونه می شود اعتماد کرد؟
  که بعد از پرداخت مبلغی از قرارداد ،شرکت شما پیگیر کار می باشد؟
  چه تضمینی دارد که در صورت عدم دریافت ویزا وجه واریزی مسترد گردد؟
  بنده قصد مهاجرت قطعی به کانادا رو دارم.از اونجایی که شما ویزای کار برای مشتریانتون میگیرید از موسسه شما خوشم اومد؟
  اما نمدونم په جوری به شما باید اعتماد کرد؟
  آیا قرارداد بنده با وکیل رسمی تایید شده اداره مهاجرت کانادا بسته میشه؟

  • موسسه مهاجرتی ویزا نیو شرکت ثبت شده رسمی در ترکیه و ایران است که مدارک و مستنداتی موجود، قانونی بودن فعالیت و تضمینی بودن کار ما را ارائه میدهد. از طرفی دیگر در قرارداد رسمی که از طرف ما با متقاضیان مهاجرت بسته می‌شود، ذکر می‌شود که در صورتی که کار شما انجام نشود و موفق به اخذ ویزا نشوید، تمامی هزینه های اخذ شده بدون کسر حتی یک ریال به شما بازگردانده می‌شود.
   جهت اعتمادسازی بیشتر می‌توانید به صورت حضوری تشریف بیاورید و همه موارد را بررسی نمایید.

   • درودوسپاس وقت بخیر,دوست عزیزم,مهاجرت دایم ب آلمان داشتم انجام میدهید,۰۹۱۷۸۱۸۴۵۸۵

    • سلام. بله. در صورتی که تمایل به مهاجرت از طریق کاری دارید، می‌بایست رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
     جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

   • رزومه رو برای بررسی به کجا باید بفرستیم؟

    • سلام. رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

 • سلام و خسته نباشید. من قصد مهاجرت به کانادا دارم. با ۱۱ سال سابقه کار و فوق لیسانس. قصدم مهاجرت کاری هست. برای بررسی شرایط و دریافت جاب آفر توسط موسسه شما از چه طریقی باید اقدام کنم که هزینه و شرایط رو بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

   • سلام.من قصد مهاجرت به آلمان،کانادا،ترکیه،،کلا کشورای خوب اروپا دارم فقط میخوام برم از اینجا من مدرک پرستاری دانشگاه آزاد ساوه دارم به نظرتون مدرک من به درد مهاجرت میخوره؟اگه میشه کاری کرد بگید .منتظرم .ممنون

    • رزومه کاری خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید.
     جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

 • برای هر کشوری که بخواهیم میتونین جاب آفر بگیرین برامون؟

  • بله؛ وکلای مهاجرتی ما بر اساس رزومه کاری شما در کشور مورد نظرتان موقعیت شغلی مرتبط با رشته تان را پیدا میکنند.

 • سلام، بامدرک دکتری کشاورزی بدون سابقه کار میتونین جاب آفربگیرید.

  • سلام.
   بدون داشتن سابقه کاری، کارفرمایی به نیروی خارجی کار نمی‌دهد.

 • سلام
  من مدرک معتبر فنی حرفه ای دررشته طراحی لباس وطراحی دوخت دارم میخواستم بدونم امکان مهاجرت ودریافت ویزای کار برای آلمان باشرایطی که من دارم امکان پذیر هست…؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام. کشور آلمان به دلیل تقاضای بسیار زیادی که برای آن وجود دارد؛ شرایط نسبتاً سختی را برای پذیرش و اعطای ویزای کار در نظر گرفته است.
   در صورت داشتن حداقل سه سال سابقه کاری و سابقه بیمه مرتبط با تخصص و مدرک‌تون، ما میتونیم براتون ویزای کاری کانادا، هلند، نروژ، سوئد، فنلاند یا دانمارک رو بگیریم.
   رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام نماییم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

 • سلام و وقت بخیر برای خلبان با ۲۰۰ ساعت سابقه پروازی هواپیمای تک موتوره امکان گرفتن جاب آفر در کانادا هست؟

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   رزومه تون باید بررسی بشه. رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

 • سلام
  من آتلیه عکاسی نوزاد و بارداری دارم چطوری میتونم برای جای افر کانادا اقدام کنم؟

  • سلام. در صورتی که حداقل سه سال سابقه کار داشته باشید، مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه‌ای مرتبط با تخصص داشته باشید، سابقه بیمه مرتبط داشته یا بتونید اثبات کنید که کارتون مرتبط با تخصص عکاسی بوده، نمونه کار قوی داشته و زبان هم بلد باشید میتونیم براتون کار پیدا کنیم.
   اگر مدرک دانشگاهی ندارید، موردی نداره؛ به جای آن میتونید مدرک فنی حرفه‌ای یا مدرک بین‌المللی مرتبط با تخصص عکاسی ارائه بدید.
   در این صورت میتوانیم براتون جاب آفر بگیریم.
   شرایط شما به چه صورت هست؟

 • سلام ببخشید من شغل اصلیم کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه است اما در سابقه بیمه من کارمند فنی مهندسی ثبت شده. میخاستم ببینم ایا این تاثیری توقبول نشدن ویزا داره؟
  ایا امکان تغییر عنوان شغلی در بیمه هست؟

  • امکان تغییر عنوان شغلی در بیمه وجود ندارد. میتوانید با ارائه گواهی اشتغال به کار این مسله را حل کنید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.