getting a job offer - چگونه جاب آفر بگیریم؟
How to get a job offer?

منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ درساعت ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ در ۵:۱۸ بعد از ظهر

زمان مطالعه: 8 دقیقه

افراد بسیاری باهدف ساختن آینده‌ای بهتر، کسب جایگاه اجتماعی و موقعیت شغلی مطلوب و همچنین بهره‌مندی از امکانات دولتی تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت از ایران، مهاجرت کاری است. مسئله مهمی که در اقدام از روش کاری وجود دارد، این است که چگونه جاب آفر بگیریم؟ در ادامه به بررسی مدارک موردنیاز و شرایط اخذ آن خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری

مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا به دلیل داشتن اقتصاد پویا، امنیت بالای شغلی، پیشرفت در کار و بهره‌مندی از خدمات شهروندی از اهداف بسیاری از افراد است. از روش‌های متعددی می‌توان مهاجرت کرد. بهترین، تضمین‌شده‌ترین و درعین‌حال سخت‌ترین روش مهاجرتی، مهاجرت کاری است. مهاجرت کاری به سه صورت امکان‌پذیر است.

 • مهاجرت کاری اسکیل ورکر (بر پایه مهارت و تخصص)
 • مهاجرت کاری جاب سیکر (جستجوی کار)
 • مهاجرت کاری از طریق گرفتن جاب آفر (پیشنهاد شغلی)

روش اسکیل ورکر

در این روش مهاجرتی، فرد با توجه به مهارت و تخصصی که دارد امتیازبندی می‌شود. قبول شدن در این سیستم که درواقع شایسته‌سالاری است، بسیار سخت بوده و پروسه‌ای طولانی را در پیش دارد. نفرات با بالاترین امتیازات موفق به دریافت موقعیت شغلی خواهند شد.

روش جاب سیکر

در این روش فرد با داشتن ویزای جستجوی کار می‌تواند به مدت شش ماه در کشور موردنظر اقامت داشته و به دنبال موقعیت شغلی با کارفرمای خارجی بگردد؛ ولی در این مدت اجازه کار ندارد.

جاب آفر

جاب آفر به معنی داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای خارجی است. مهاجرت کاری به کشورهای خارجی از این طریق سختی زیادی در پیش نخواهد داشت و پروسه‌ای نهایت یک‌ساله است. برای دریافت پیشنهاد کار می‌بایست ابتدا موقعیت شغلی را پیدا نموده و سپس جاب آفر بگیرید.

چگونه جاب آفر بگیریم؟

سختگیری اداره مهاجرت در انجام این پروسه به دلیل اطمینان یافتن از این مسئله است که  کارفرمایان تنها به دلیل کمک درزمینهٔ مهاجرت و اخذ اقامت به متقاضیان اقدام به اخذ نیروی خارجی نمی‌کنند. کارفرما موقعیت شغلی موردنظر را به همراه جزئیات کامل شامل شرح وظایف شغلی، تعداد ساعات کاری، حقوق و دستمزد و… در سایت‌های معتبر کاریابی خارجی آگهی می‌دهد.

متقاضی پس از انجام توافق‌های اولیه با کارفرما جهت اخذ موقعیت شغلی برای اخذ ویزا، می‌بایست از اداره کار تأییدیه داشته باشد که این خود شامل مراحل متعددی ازجمله ارائه مدارکی مبنی بر اینکه کارفرمای به مدت شش ماه آگهی داده و موفق به اخذ نیروی کار از میان داوطلبان داخلی نشده است.

تایید درستی پیشنهاد کار کارفرما در حدود شش ماه طول می‌کشد. در این فاصله متقاضی می‌بایست نسبت به تکمیل مدارک ویزا و همچنین مدارک زبان با نمره موردنظر اقدام نماید.

getting a job offer 1 - چگونه جاب آفر بگیریم؟

مراحل گرفتن جاب آفر

اخذ جاب آفر و داشتن پیشنهاد شغلی رسمی نیازمند جستجوی کارفرمای خارجی است. برای انجام این کار این مراحل به شرح زیر هستند.

جستجوی کار

اولین مرحله برای اخذ ویزای کاری، گرفتن جاب آفر است. جستجوی کار در کشورهای خارجی، پیدا کردن یک جایگاه شغلی در یک شرکت معتبر با کارفرمای معتبری که تبعه کشور مقصد باشد، از مراحل اساسی انجام این کار است.

بهترین راه برای پیدا کردن کار، جستجو در وب‌سایت‌های کاریابی است. وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا و سایت کاریابی ایندید Indeed کانادا از معتبرترین وب‌سایت‌ها برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کانادا هستند. معتبرترین مرجع برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کشورهای اروپایی، سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا می‌باشد.

برای این کار بهتر است در وب‌سایت‌های کاریابی حساب کاربری بسازید؛ با پر کردن اطلاعات مربوطه شامل تخصص، مدارک تحصیلی، گواهی‌نامه‌ها و… و یا بارگذاری رزومه کاری حساب کاربری را تکمیل نمایید.

سپس با جستجو در میان موقعیت‌های شغلی مرتبط و یا موقعیت‌هایی که وب‌سایت به متقاضی پیشنهاد می‌دهد، جایگاه موردنظر را بیابید. سپس نامه درخواست موقعیت شغلی و همچنین رزومه خود را برای کارفرما و شرکت موردنظر ارسال نمایید.

اخذ موقعیت شغلی

پس‌ازاینکه موقعیت شغلی موردنظر را پیدا کردید، می‌توانید برای آن به کارفرما درخواست دهید. درصورتی‌که شرایط موجود در رزومه کاری با شرایط شغل درخواستی تناسب داشت، می‌توان پروسه اخذ موقعیت را آغاز کرد.

در پروسه دریافت جاب آفر ، کارفرمای خارجی می‌بایست به اداره کار کشور موردنظر اثبات کند فردی که قصد استخدام وی را دارد، دارای مهارتی خاص و ویژه است که افراد تبعه آن کشور توانایی انجام آن را ندارد و یا مدتی باشد که برای چنین جایگاه شغلی متقاضی پیدا نشده باشد.

موقعیت شغلی در دو نوبت سه‌ماهه در سایت‌های کاریابی معتبر آگهی می‌شود. انجام این کار بدین علت است که اگر نیروی کار داخلی برای اخذ این جایگاه شغلی مراجعه نموده و شرایط مطلوبی داشته باشد، بتواند آن شغل را بگیرد. درصورتی‌که پس از شش ماه فردی از داخل کشور برای آن شغل پیدا نشد، کارفرما می‌تواند نیروی کار خارجی و مهاجر استخدام کند. به همین منظور نیز سفارت به چنین افرادی ویزای کار می‌دهد.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری

پس از انجام توافق‌های لازم با کارفرما و بستن قرارداد، متقاضی دریافت ویزا می‌تواند با به همراه داشتن مدارک لازم به سفارت کشور مربوطه مراجعه نماید. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری عبارت‌اند از :

 • نامه پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی
 • قرارداد کاری عقد شده با کارفرما
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و گواهی‌نامه‌ها
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • فرم ویزای تکمیل‌شده
 • پاسپورت با تاریخ انقضای حداقل یک سال
 • LMIA
 • یک نسخه از نامه ارزیابی تأثیرات بازار کار (نامه‌ای از طرف کارفرما دال بر تعهد وی به اداره کار مبنی بر اهمیت و تأثیر مثبت استخدام فرد متقاضی)

LMIA

یکی از مدارک بسیار مهمی که برای اخذ ویزای کاری نیاز است، مدرک LMIA است. اخذ این مجوز نیازمند پیمودن مراحل پیچیده حقوقی است و اخذ آن کار هر کسی نیست. این مجوز قبل از درخواست برای دریافت ویزای کاری باید توسط کارفرما تهیه شود.

داشتن این مدرک در واقع به معنای توافق بین کارگر و کارفرماست و نشان‌دهنده رضایت‌مندی طرفین است. به‌طورمثال نمره زبانی که متقاضی باید به دست آورد، بر اساس مهارت و تخصصی که دارد، موقعیت شغلی و همچنین بنا به صلاحدید کارفرما متغیر است.

نامه پیشنهاد شغلی

داشتن نامه پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای خارجی مدرکی است که به‌واسطه آن نیروی کار خارجی می‌تواند برای کارفرما به‌صورت موقت کار کند. جزئیات کار و شرح وظایف در نامه توضیح داده می‌شود. نامه پیشنهاد شغلی کوتاه‌تر و مختصرتر از قرارداد کاری بوده و اطلاعاتی که در آن درج می‌شود، عبارت‌اند از:

 • شرح وظایف شغلی نیروی کار
 • شرایط اشتغال همچون تعداد ساعات کاری
 • میزان حقوق دریافتی و مالیات حقوق
 • نامه ارزیابی تأثیرات بازار کار (نامه تائیدیه)

این نامه مجوزی از بازار کار است که کارفرما با ارائه مدارک اثبات می‌کند نیاز به نیروی کار خارجی برای پر کردن موقعیت شغلی دارد و نیروی کار داخلی که توانایی کار کردن در چنین جایگاهی را داشته باشد، در دسترس نمی‌باشد.

اعتبار ویزای کاری

پس از گرفتن جاب آفر  و اخذ ویزای کاری، بسته به نوع قراردادی که با کارفرما می‌بندید، می‌تواند یک‌ساله یا سه‌ساله باشد. این ویزا تا زمانی که مشغول به کار بوده و با کارفرما قرارداد داشته باشید، قابل تمدید است.

بسته به کشوری که به آن مهاجرت کرده‌اید، بین سه الی پنج سال اقامت در کشور از زمان ورود و تمدید آن، می‌توان برای دریافت اقامت دائم درخواست داد. دریافت تابعیت و پاسپورت کشور مقصد، با توجه به شرایط و مقررات موجود در آن کشور متفاوت است؛ ولی معمولاً بین 4 الی 10 سال از اولین ورود به کشور، می‌توان برای دریافت تابعیت اقدام کرد.

به دلیل وجود تحریم‌های متعددی که برای ایرانیان وجود دارد، افراد شخصاً نمی‌توانند برای اخذ پیشنهاد شغلی و جاب آفر اقدام کنند. یک وکیل مهاجرت با داشتن ارتباطات لازم و آشنایی با امور می‌تواند کارهای لازم را انجام دهد.

ویزا نیو با داشتن وکلای معتبر مهاجرتی که از کارگذاران رسمی شرکت‌های کاریابی ایندید و گلسدور  هستند، پیشگام در اخذ پیشنهاد کاری و جاب آفر آماده ارائه خدمات جهت مهاجرت کاری به متقاضیان می‌باشد.

سؤالات متداول

شرایطی که کارفرمای کانادایی در جاب آفر باید به آن‌ها توجه کند چیست؟

کارفرما باید شغلی که به مهاجران معرفی می‌کند را از جهات مختلفی بررسی نماید تا مهاجران در ادامه مسیر یافتن شغل از طریق جاب آفر با مشکلی مواجه نشوند. این شرایط عبارت‌اند از:

 • قرار داشتن شغل در لیست مشاغل موردنیاز کانادا
 • تماموقت بودن شغل پیشنهادی
 • دائمی بودن شغل موردنظر
مزایای گرفتن جاب آفر در آلمان چیست؟

اهمیت یافتن شغل در کشور المان به دلیل حقوق بالایی که دارد، است. به‌نحوی‌که میانگین حقوق دریافتی ماهیانه افراد تقریباً بین 3500 تا 8000 یورو می‌باشد.

دریافت ویزای کاری آلمان از طریق جاب آفر چقدر طول می‌کشد؟

روند اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر در کشور آلمان حدود 14 الی 18 ماه طول می‌کشد. درصورتی‌که دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشید کاری که پیدا خواهید کرد، دارای شرایط بهتری خواهد بود.

شرایط جاب آفر در سوئد به چه صورت است؟

یکی از شروط بسیار مهم در اخذ ویزای کاری سوئد از روش جاب آفر این است که میزان درآمد افراد باید در حدی باشد که بتوانند زندگی خود را مدیریت کنند؛ لذا حداقل حقوق افراد در این کشور بایستی حداقل 1500 کرون در ماه باشد.

[تعداد: 19   میانگین:  4.4/5]

8 دیدگاه برای “چگونه جاب آفر بگیریم؟”

 1. سلام.
  به شرکت شما چگونه می شود اعتماد کرد؟
  که بعد از پرداخت مبلغی از قرارداد ،شرکت شما پیگیر کار می باشد؟
  چه تضمینی دارد که در صورت عدم دریافت ویزا وجه واریزی مسترد گردد؟
  بنده قصد مهاجرت قطعی به کانادا رو دارم.از اونجایی که شما ویزای کار برای مشتریانتون میگیرید از موسسه شما خوشم اومد؟
  اما نمدونم په جوری به شما باید اعتماد کرد؟
  آیا قرارداد بنده با وکیل رسمی تایید شده اداره مهاجرت کانادا بسته میشه؟

  1. موسسه مهاجرتی ویزا نیو شرکت ثبت شده رسمی در ترکیه و ایران است که مدارک و مستنداتی موجود، قانونی بودن فعالیت و تضمینی بودن کار ما را ارائه میدهد. از طرفی دیگر در قرارداد رسمی که از طرف ما با متقاضیان مهاجرت بسته می‌شود، ذکر می‌شود که در صورتی که کار شما انجام نشود و موفق به اخذ ویزا نشوید، تمامی هزینه های اخذ شده بدون کسر حتی یک ریال به شما بازگردانده می‌شود.
   جهت اعتمادسازی بیشتر می‌توانید به صورت حضوری تشریف بیاورید و همه موارد را بررسی نمایید.

   1. درودوسپاس وقت بخیر,دوست عزیزم,مهاجرت دایم ب آلمان داشتم انجام میدهید,۰۹۱۷۸۱۸۴۵۸۵

    1. سلام. بله. در صورتی که تمایل به مهاجرت از طریق کاری دارید، می‌بایست رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
     جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

 2. سلام و خسته نباشید. من قصد مهاجرت به کانادا دارم. با ۱۱ سال سابقه کار و فوق لیسانس. قصدم مهاجرت کاری هست. برای بررسی شرایط و دریافت جاب آفر توسط موسسه شما از چه طریقی باید اقدام کنم که هزینه و شرایط رو بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. رزومه خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۰۵۹۶۶۴۴۹۰ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

   1. سلام.من قصد مهاجرت به آلمان،کانادا،ترکیه،،کلا کشورای خوب اروپا دارم فقط میخوام برم از اینجا من مدرک پرستاری دانشگاه آزاد ساوه دارم به نظرتون مدرک من به درد مهاجرت میخوره؟اگه میشه کاری کرد بگید .منتظرم .ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *