glassdoor - سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا
زمان مطالعه: 5 دقیقه

سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا از سال 2007 امکان دسترسی رایگان برای جستجوی کار از میان هزاران موقعیت شغلی در سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر در سراسر اروپا و کانادا بسته به تخصص و زمینه کاری متقاضیان را در اختیار عموم قرار داده است.

مهاجرت کاری از ایران

در چند سال گذشته با توجه به افزایش تعداد جوانان فارغ‌التحصیل در داخل کشور، افزایش نرخ تورم و عدم وجود موقعیت شغلی مناسب برای تمامی این افراد، بسیاری از مردم تصمیم به مهاجرت کاری گرفته‌اند. به‌نحوی‌که به کمک راه‌های مختلفی که وجود دارد در کشور مقصد به‌صورت رسمی مشغول به کارشده و پیشرفت کنند.

بهترین اقدام برای مهاجرت باهدف پیدا کردن موقعیت شغلی، جستجو و یافتن کار در کشور مقصد قبل از ورود و از طریق سایت‌های کاریابی معتبر است. سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا و سایت کاریابی ایندید Indeed کانادا دو مورد از برترین وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا و اروپا هستند.

کاریابی در اروپا

داشتن شغل و قبول مسئولیت نه‌تنها وسیله‌ای برای امرارمعاش است؛ بلکه از عوامل مؤثر اعتمادبه‌نفس و اثبات شخصیت فرد است. داشتن کار و موقعیت شغلی با ایجاد احساس ارزشمندی در افراد، به آن‌ها اعتبار اجتماعی می‌بخشد. یکی از روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت اروپا مهاجرت کاری است. در این روش فرد به‌وسیله مهارت و توانایی‌هایی که دارد، می‌تواند شغل و کار داشته باشد و برای خود کسب درآمد کند.

سفارت کشور موردنظر درصورتی‌که پرونده را بررسی نماید و متوجه شود که با توجه به موقعیتی که دارید برای دولت آن کشور بار اضافه محسوب نمی‌گردید و به‌نوعی به اقتصاد آن‌ها کمک می‌کنید، با درخواست ویزای شما موافقت خواهد شد.

روش‌های مهاجرت کاری

سه روش کلی برای کار کردن در کشوری دیگر وجود دارد که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

جاب آفر

جاب آفر به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای معتبر خارجی است. در این روش پس از پیدا کردن موقعیت شغلی و توافق‌های لازم، می‌توانید با دریافت نامه‌ای از کارفرما مبتنی بر عقد قرارداد و اخذ موقعیت، به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و ویزا بگیرید.

پروسه انجام این کار در حدود یک سال طول می‌کشد. موقعیت شغلی نیز معمولاً از طریق سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا و یا سایت Indeed کانادا پیداشده و توسط وکیل و کارگذار رسمی با کارفرما قرارداد بسته می‌شود.

جاب سیکر

برخی از کشورها به دلیل احتیاج به نیروی متخصص در برخی رشته‌ها خصوصاً رشته‌های فنی و مهندسی، برای متقاضیان جستجوی کار ویزای جاب سیکر صادر می‌کنند. این ویزا دارای 6 ماه اعتبار است و در این مدت فرد فرصت دارد با پیدا کردن شغل، با کارفرمای خارجی قرارداد بسته، ویزای خود را به جاب آفر تبدیل کرده و اقامت کاری بگیرد.

اسکیل ورکر

مهاجرت کاری از طریق برنامه‌ نیروی متخصص یا اسکیل ورکر سومین روش مهاجرت کاری است. انتخاب در این روش بر اساس شایسته‌سالاری و به‌نوعی امتیازبندی انجام خواهد شد. چهار عامل اصلی در امتیاز گرفتن مؤثر هستند.

  • سن
  • مدرک تحصیلی
  • سابقه کار
  • مدرک زبان
مراحل و مدارک درخواست ویزای تحصیلی کدامند؟

در صورت رسیدن به امتیاز موردنیاز می‌توانید در این سیستم واردشده و درخواست ویزا دهید. نکته مهمی که بهتر است در این مورد بدانید این است که در صورت داشتن پیشنهاد شغلی جاب آفر، شانس قبولی در این برنامه و تائید ویزای شما چند برابر خواهد شد. به‌عنوان بزرگ‌ترین مزیت اسکیل ورکر نیز می‌توان به دریافت اقامت دائم در بدو ورود به کشور مقصد اشاره کرد.

سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا

در سال 2007 شرکت و سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا توسط تیم بس، رابرت هوهمن که به‌عنوان مدیرعامل این شرکت فعالیت می‌کند و بنیان‌گذار شرکت Expedia ریچ بارتون که در حال حاضر به‌عنوان رئیس شرکت فعالیت می‌کند، تأسیس شد.

در سال 2008 گلسدور باهدف در اختیار عموم قرار دادن اطلاعات برخی شرکت‌های بزرگ (بدون ذکر نام آن‌ها) برای بررسی حقوق کارمندان با توجه به وظایفی که دارند، شروع به جمع‌آوری و انتشار اطلاعات کرد. بدین ترتیب مردم می‌توانستند با بررسی شرح وظایف محوله به کارمندان در موقعیت‌های شغلی مختلف، از حقوق و مزایای پرداختی و همچنین چگونگی کارکرد آن‌ها مطلع شوند.

از طرفی کارمندان با جایگاه‌های شغلی مربوطه می‌توانستند در مورد حقوق به نسبت کاری که انجام می‌شود و… اظهارنظر نمایند. متقاضی از طریق بررسی نظرات و اطلاعات می‌توانست تصمیم درستی در مورد انتخاب شغل موردنظر خود بگیرد.

گلسدور Glassdoor

Glassdoor وب‌سایتی معتبر برای جستجوی کار در اروپا از میان کارفرمایان خارجی که درخواست نیروی کار از میان مهاجران داده‌اند، می‌باشد. متقاضیان کار می‌توانند با انتخاب نوع تخصص و مهارتی که دارند، موقعیت‌های شغلی مرتبط، شرح وظایف شغلی، حقوق و مزایا را بررسی کرده و درصورتی‌که تمایل به اخذ موقعیت داشتند، برای آن درخواست دهند.

با توجه به تحریم‌های اعمال‌شده برای کشور ایران، کارفرمایان خارجی موقعیت‌های شغلی موجود بر روی سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا را به ایرانیان نخواهند داد؛ مگر اینکه از طریق وکلا و کارگذاران رسمی اقدام شود.

موسسه مهاجرتی ویزا نیو از کارگذاران رسمی شرکت گلسدور در ایران می‌باشد که توسط وکیل بین‌المللی عضو کمیساریای عالی حقوق بشر، عضو سازمان جهانی مهاجرت و عضو سازمان پناه‌جویان کلیه خدمات را انجام خواهد داد.

glassdoor 1 - سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا

پیدا کردن کار در گلسدور

برای پیدا کردن موقعیت‌های شغلی متناسب بامهارت و تخصص خود، می‌توانید در سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا و یا اپلیکشن آن بر روی گوشی ها جزئیات کار مانند عنوان شغل، توضیحاتی همچون شرح وظایف و حقوق و موقعیت مکانی کشور موردنظر را وارد کنید. در بررسی نتایج معرفی‌شده، مشاغلی که برای شما مناسب هستند را می‌توانید انتخاب نموده و ضمن ارسال رزومه کاری برای کارفرما، برای آن‌ها درخواست دهید.

کدام شرکت‌ها می‌توانند در Glassdoor شغل ارسال ‌کنند؟

سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا یکی از بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های جستجوی کار است. جایگاه‌های شغلی در حوزه علوم و صنایع مختلف، فنی و مهندسی و هر آنچه فکرش را بکنید می‌توانید در این وب‌سایت جستجو کنید. شرکت‌های پیشرو در جهان و به‌طورکلی سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر و رسمی می‌توانند جایگاه‌های شغلی موردنیاز را خود را در گلسدور ارسال نمایند و برای پر کردن آن‌ها از نیروهای مهاجر استفاده نمایند.

مزایای سایت کاریابی گلسدور

استفاده از سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا برای جستجوی کار دارای مزایای متعددی است که در ادامه می‌توان به دو مورد از مهم‌ترین‌های آن‌ها اشاره کرد:

  • فکر کردن در سطح جهانی

با استفاده از یک وب‌سایت می‌توانید در سرتاسر دنیا، بدون نیاز به‌صرف هزینه‌های اضافه سفر، به دنبال شغل موردنظر خود بگردید. درصورتی‌که درخواست خود را برای کارفرما ارسال نمودید و وی موافقت کرد، می‌توانید برای مراحل بعدی گام بردارید.

  • بروز رسانی مداوم

شرح ویژگی‌های شغلی و مهارت‌های موردنیاز به‌طور مداوم بروز رسانی خواهند شد. این مسئله باعث می‌شود متقاضی جستجوی کار با توجه به مهارت‌های موردنیاز، اطلاعات و دانش خود را بروز نماید، تا بتواند برای جایگاه شغلی موردنظر درخواست دهد.

هزینه زندگی در آلمان برای مهاجرین

مواردی که تا به اینجا توضیح داده شد، کلیاتی از قوانین و روش‌ اقدام برای جستجو و اخذ کار در کشورهای خارجی بود. متقاضیان عزیز می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت ویزا نیو و جستجو در صفحات مربوط به مهاجرت کاری جزئیات و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید. همچنین می‌توانید از خدمات رایگان مشاوره‌ای ما بهره‌مند شوید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه برای “سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا”

  1. سلام من کامنت فرستادم برای پیدا کردن کار با مدرک مهندس ناظر ساختمان با ۱۱ سال سابقه کار ولی جوابش رو هنوز نگرفتم،ببخشید چند روز طول میکشه جوابم رو بفرستین؟

    1. از تاخیر در پاسخگویی متاسفیم. معمولا پاسخگویی روزانه است. درصورتیکه در اینستاگرام ویزا نیو با نام کاربری visanewcom عضو باشید مشاهده نموده اید در حال افزایش سطح زیربنایی شرکت هستیم و یک هفته تعطیل بوده ایم. پاسخ شما به ایمیل تان نیز ارسال شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *