مقالات

ویزای توریستی یونان

یونان یکی از کشورهای جذاب اروپایی است که سالانه افراد زیادی برای بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور، به آن سفر می کنند. اما برای این که افراد بتوانند به این کشور سفر کنند باید ویزای توریستی یونان را تهیه کنند که برای اخذ ویزای توریستی یونان نیاز است که افراد با شرایط و مراحل انجام این کار آشنایی داشته باشند.

آشنایی با کشور یونان

یونان یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب شرقی این قاره قرار دارد. یونان با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه همسایه است. کشور یونان به کشور فلسفه، سیاست، بازی‌های هیجان‌انگیز المپیک، زاده دموکراسی و مهد تمدن غرب شهرت دارد.

جالب است بدانید که کشور یونان در محل اتصال سه قارهٔ آسیا، اروپا و آفریقا قرار دارد. نکتهٔ دیگری که در مورد کشور یونان باید به آن اشاره کنیم این است که این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی بسیار جذابی است که باعث شده است امروزه این کشور به یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سراسر جهان تبدیل شود.

در ضمن در آتن پایتخت یونان شما می‌توانید مکان‌های تاریخی و طبیعی بسیاری را مشاهده کنید که توانسته مورد توجه و البته محبوبیت گردشگرانی از سراسر جهان قرار گیرد. برای مثال از جمله این مکان‌های تاریخی می‌توان به آکروپلیس یا پارتنون اشاره کرد. میدان سینگتما نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری یونان است که وقایع بسیاری از گذشته تا به امروز در خاطر دارد. معبد زئوس نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی یونان است قدمت این معبد به قرن میلادی بر می‌گردد و جالب است بدانید که ساخت این معبد حدود 700 سال به طول انجامیده است.

جاذبه های گردشگری یونان

جاذبه‌های گردشگری و تاریخی این چنینی در یونان کم نیستند و چنان چه بخواهید با هدف گردشگری به کشور یونان سفر کنید می‌توانید جاذبه‌های این چنینی را در این کشور به تعداد زیاد مشاهده کنید. اما توجه داشته باشید برای این که بتوانید به کشور یونان با هدف گردشگری سفر کنید باید ویزای متناسب با هدف خود یعنی ویزای توریستی یونان را تهیه کنید.

اما ممکن است برخی از افراد به دلیل این که برای اولین بار می‌خواهند به یک کشور خارجی سفر کنند و یا به دلیل این که تا به حال به کشور یونان سفر نکرده‌اند و یا دلایلی از این دست، از نحوهٔ گرفت ویزای توریستی یونان آگهی نداشته باشند و بخواهند اطلاعاتی در این زمینه کسب کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، ما یک خبر خوب برایتان داریم و آن این است که نگران نباشید ما اطلاعاتی که شما باید در مورد ویزای توریستی یونان داشته باشید را در اختیارتان قرار خواهیم داد، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شهر آتن به‌عنوان پایتخت این کشور بیشتر به‌واسطه جاذبه‌های توریستی که دارد، مشهور شده است. ازجمله چند اثر تاریخی مشهور این شهر می‌توان به تئاتر دیونیسوس، موزه مسیحیت، بازار رمی، تپه فیلوپاپوس، سازه آتن، آنافیوتیکا، موزه آکروپلیس، میدان سینتاگما، سازه زئوس، ارختئوم، بازار باستانی، موزه باستان‌شناسی ملی، پلاکا، پارتنون و آکروپلیس اشاره کرد.

شرایط ویزای توریستی یونان

به طور کلی سفر گردشگری به یونان، به دلیل این که این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است، طرفداران بسیاری دارد، اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که به دلیل این که کشور یونان جزو کشورهای عضو پیمان شینگن است برای سفر به این کشور فرد باید ویزای شینگن داشته باشد، ولی مشکل این جاست که در اکثر مواقع به دلیل این که فرد اطلاعات درستی از ویزای شینگن ندارد و یا این که اطلاعات خود را از منبع نادرستی کسب می‌کند ممکن است درخواست او برای دریافت ویزای توریستی یونان رد شود.

به همین دلیل بر آن شدیم که اطلاعاتی را در مورد ویزای توریستی یونان در اختیارتان قرار دهیم تا هنگام دریافت ویزای توریستی یونان با مشکلی مواجه نشوید. همان طور که گفتیم کشور یونان جزو کشورهای شینگن است و فردی که می‌خواهد با هدف گردشگری به این کشور سفر کند باید ویزای توریستی معتبر که همان ویزای گردشگری است تهیه کند، فرد با استفاده از این ویزا می‌تواند به کشور یونان و همچنین سایر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کند.

جالب است بدانید که کشور یونان در سال 2017 میزبان نزدیک به 5 میلیون نفر بوده است که این میزان در مقایسه با سال 2016 با رشد همراه بوده است و این مسئله به دلیل وجود اماکن تفریحی، هتل‌ها و شرایط مناسبی است که دولت یونان برای گردشگران فراهم کرده است.

نکتهٔ دیگری که در مورد ویزای توریستی یونان باید به آن اشاره کنیم این است که ویزایی با عنوان ویزای توریستی تضمینی یونان وجود ندارد زیرا تضمینی برای دریافت ویزا توریستی یونان وجود ندارد و همچنین ویزای یونان نیز ویزایی نیست که بتوان به آسانی آن را دریافت نمود و مسئلهٔ دیگری که در این جا باید به آن اشاره کنیم و به آن توجه داشته باشید این است که نمی‌توان در امور بین الملل به طور دقیق اظهار نظر نمود که می‌توان ویزای یونان را دریافت نمود یا خیر.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی یونان

همان طور که گفتیم تضمینی برای دریافت ویزا توریستی یونان وجود ندارد یعنی احتمال این وجود دارد که درخواست شما برای دریافت ویزای توریستی یونان رد شود، تا جایی که حدود 17.4 درصد از افرادی که برای ویزای توریستی یونان درخواست داده اند درخواست شان رد شده است.

توجه داشته باشید که چنان چه که مأمور ویزا متوجه شود که شما برای اهداف دیگری به کشور یونان سفر می‌کنید برای مثال اگر متوجه شود که برای اهدافی همچون پیدا کردن شغل و یا پناهندگی می‌خواهید به کشور یونان سفر کنید، درخواست فرد برای ویزای توریستی یونان را رد خواهد کرد. اما به طور کلی اگر بخواهیم دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی یونان را مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ارائه اسناد و مدارک نامعتبر

  • عدم ارائه گواهی تمکن مالی، یعنی متقاضی نتواند ثابت کند در طی مدتی که با هدف سفر گردشگری به کشور یونان سفر می‌کند می‌تواند هزینه‌های سفر خود را تأمین کند.
  • ارائه پاسپورت آسیب دیده: یعنی پاسپورت در شرایط مناسبی نگه داری نشده باشد.
  • در صورتی که متقاضی نتواند توضیحاتی مناسبی در مورد هدف از سفر به یونان و شرایط اقامتی خود در یونان ارائه دهد امکان این وجود دارد که تقاضای متقاضی برای دریافت ویزا توریستی یونان پذیرفته نشود.
  • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

  • همچنین در صورتی که متقاضی در گذشته و یا حال دارای سابقهٔ کیفری داشته باشد نیز امکان این وجود دارد که درخواست وی برای دریافت ویزا توریستی یونان رد شود.
  • پاسپورت نامعتبر
  • عدم ارائه مدارک اقامتی

وثیقه برای ویزای توریستی یونان

 نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید که می‌توانید بدون وثیقه هم ویزا توریستی یونان را دریافت کنید و به این کشور سفر کنید، اما در صورتی متقاضی برای اولین بار بخواهد به اتحادیهٔ اروپا سفر کند و دعوت نامه داشته باشد می‌تواند شانس خود را برای دریافت ویزا توریستی یونان افزایش دهد.

اما به طور کلی اگر می‌خواهید با هدف گردشگری به کشور یونان سفر کنید و ویزای توریستی این کشور را تهیه کنید توصیه می‌کنیم از مؤسسات حقوقی معتبری که با دریافت وثیقه، دعوت نامه معتبر صادر می‌کنند کمک بگیرد. نکته‌ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که مؤسسات حقوقی معتبری که دعوت نامه صادر می‌کنند از متقاضی مبلغی به عنوان امانت و وجه ضمانت دریافت می‌کنند که این وجه کاملاً توافقی خواهد بود.

توجه داشته باشید که این امر به منظور افزایش شانس متقاضی برای دریافت ویزای توریستی یونان انجام می‌شود.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی یونان

برای این که بتوانید ویزا توریستی یونان را دریافت کنید و به این کشور سفر کنید باید ویزای توریستی نوع C یونان را دریافت کنید. این نوع ویزا، یک نوع ویزای کوتاه مدت به شمار می‌آید و مدت اعتبار آن 90 روز است. اما توجه داشته باشید که فردی که برای اولین بار این نوع ویزا را دریافت می‌کنید مدت اعتبار ویزای او کم‌تر از 90 روز خواهد بود و همچنین به دلیل این که کشور یونان جزو کشورهای شینگن است، فرد می‌تواند با استفاده از ویزای توریستی یونان به کشورهای دیگری شینگن نیز سفر کند و به گردش و تفریح بپردازد.

[typed string0=”ما در مورد مدت زمانی برای دریافت ویزای توریستی یونان لازم است باید بگوییم که معمولاً طی 15 روز کاری به درخواست متقاضی برای دریافت ویزای توریستی رسیدگی می‌شود ولی احتمال این نیز وجود دارد که این زمان به 30 روز کاری نیز افزایش پیدا کند، این افزایش زمان به این دلیل است که تعداد پروندهای متقاضیان زیاد است و همچنین ممکن است حساسیت زیادی روی پروندهٔ شخص متقاضی وجود داشته باشد.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

مسئلهٔ دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که به دلیل این که ممکن است نیاز باشد که سفارت یونان با سفارت کشورهای دیگر عضو شینگن مشورت کند و این زمان به 60 روز کاری افزایش پیدا کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزا توریستی یونان

افرادی که می‌خواهند با هدف گردشگری به کشور یونان سفر کنید و می‌خواهند ویزا توریستی یونان را تهیه کنند، باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی یونان را به سفارت یونان ارائه دهند. توجه داشته باشید که کامل بودن مدارک برای دریافت ویزا توریستی یونان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به این دلیل این که اگر مدارک کامل نباشند درخواست فرد ریجکت خواهد شد.

و اما مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی یونان شامل موارد زیر می‌شود:

ارائه دو قطعه عکس رنگی 6*4

کپی صفحهٔ اول پاسپورت

ارائه پاسپورت معتبری که 6 ماه اعتبار داشته باشد که این مدت اعتبار پس از پایان زمان سفر به یونان باشد، در ضمن پاسپورت حداقل باید دو صفحهٔ خالی داشته باشد.

ارائه شناسنامه و ترجمهٔ آن به زبان انگلیسی

تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای توریستی یونان به صورت آنلاین

ارائه بیمه مسافرتی که حداقل 30 هزار یورو اعتبار داشته باشد.

مدارک رزرو هتل برای مدت اقامت فرد

بلیط رفت و برگشت به مقصد یونان

خانم متاهلی که می‌خواهد بدون همسر خود سفر کند و یا فرد زیر 18 سال خود می‌خواهد بدون حضور پدر خود به سفر برود باید رضایت نامه ارائه دهد.

ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماه آخر حساب فرد

گواهی اشتغال به کار و اشتغال به تحصیل

دعوت نامه رسمی

ارائه سوابق بیمه

انگشت‌نگاری و مصاحبه حضوری

پس از تهیه مدارک موردنیاز و تعیین اینترنتی وقت سفارت، برای مصاحبه باید حضوری به سفارت مراجعه نمایید. مصاحبه ممکن است به زبان‌های انگلیسی یا فارسی باشد. سؤالاتی که پرسیده می‌شوند عموماً در مورد هدف از سفر، برنامه در نظر گرفته‌شده برای سفر و مکانی که در مدت اقامت در کشور مقصد، قصد ماندن در آن رادارید، هستند.

در مرحله بعد باید انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک انجام شود؛ سپس رسیدی بابت دریافت مدارک و زمان دریافت جواب مصاحبه به شما داده می‌شود. معمولاً پاسخ‌دهی به جواب ویزاها حدود دو هفته بعد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.