مقالات

ویزای گاردین چیست؟

Guardian-visa

تحصیل در مؤسسات آموزشی کشورهای درجه‌یک دنیا نهایت آرزوی پدر و مادرانی است که نگران آینده فرزندان خود هستند. به این منظور برنامه‌های متعددی در کشورهای مختلف تعبیه شده است که یکی از آن‌ها ویزایی تحت عنوان ویزای گاردین است. این سیستم مهاجرت تحصیلی در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و انگلیس طرفداران زیادی پیدا کرده که در ادامه به بررسی شرایط و مدارک آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویزای گاردین چیست؟

کشورهای انگلیسی‌زبان همواره مقصدی جذاب برای تحصیل بوده و هستند؛ این امر از مؤسسات و امکانات آموزشی درجه‌یک آن‌ها منشأ می‌گیرد. بااین‌حال یکی از دلایل اصلی مهاجرت تحصیلی بالا بردن شانس اقامت دائم در آن کشورها می‌باشد.

ویزای گاردین مختص والدینی است که قصد همراهی فرزندان محصل زیر 18 سال خود در کشورهای خارجی دارند؛ به عبارتی والدین می‌توانند همراه با اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندانشان، برای خود ویزایی تحت عنوان گاردین دریافت کنند. یکی از اهداف اصلی دریافت این ویزا امکان اخذ اقامت دائم برای تمامی اعضای خانواده خواهد بود.

Guardian-visa_1

تعریف ویزای گاردین

بنابراین فرزندان جویای تحصیل در کشورهایی نظیر انگلیس، کانادا و استرالیا که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند، بر اساس قانون باید کسی را به‌عنوان قیم یا سرپرست خود معرفی کند؛ این افراد با دریافت ویزای گاردین، می‌توانند در طول دوره تحصیل پشتیبان فرزندان زیر 18 سال خود باشند. قوانین مربوط به این ویزا در کشورها با هم متفاوت است و البته در سال‌های اخیر دست‌خوش تغییراتی شده است. موسسه مهاجرتی ویزا نیو با یاری وکیل بین‌المللی شما را در جریان آخرین اطلاعات از قوانین روز قرار خواهد داد.

مزایای دریافت ویزای گاردین

امروزه برنامه‌های متنوعی برای مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و انگلیس وجود دارد که مهاجرت تحصیلی یکی از آن‌ها است. تحصیل تقریباً در تمامی مقاطع آموزشی در این کشورها امکان‌پذیر است. افرادی که موفق به دریافت ویزای گاردین می‌شوند، علاوه بر حمایت از فرزندان خود در طول تحصیل، می‌توانند از فرصت استفاده کرده و آینده درخشانی را برای تمام خانواده رقم بزنند.

ازآنجایی‌که تقریباً دریافت تمامی ویزاها در کشورهای کانادا، استرالیا و انگلستان مستلزم دریافت امتیازات خاصی است، بسیاری ویزای گاردین را مدنظر قرار می‌دهند؛ این ویزا که با استناد بر ویزای تحصیل فرزندان صادر می‌شود، دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • یک سرپرست می‌تواند برای حمایت از چند دانش‌آموز این ویزا را دریافت کند.
 • دارندگان ویزای گاردین حق شرکت در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی (20 ساعت یا کمتر) خواهند داشت.
 • دارندگان این ویزا می‌توانند ویزای کاری کشور مقصد را دریافت نمایند.
 • امکان تبدیل ویزای گاردین به سایر ویزاها و در نهایت اقامت دائم کشور مقصد وجود دارد.

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای گاردین هستند؟

ویزای گاردین فرصت استثنایی برای والدین است تا هم از فرزندان خود در طول تحصیل حمایت کنند و هم مثلاً با یافتن شغل یا سرمایه‌گذاری ویزای خود را به سایر ویزاها تبدیل کنند. لازم به ذکر است که ویزای گاردین مانند ویزای تحصیلی اقامت دائم افراد را ضمانت نمی‌کند؛ مگر آنکه آن را به سایر ویزاها مانند سرمایه‌گذاری یا کاری تبدیل کنند؛ به‌این‌ترتیب برای دریافت اقامت دائم شانس خواهند داشت. افرادی موفق به دریافت این ویزا خواهند شد که دارای شرایط زیر باشند.

 • قیم باید پدر، مادر یا کسی باشد که به‌طور قانونی با فرزند زیر 18 سال ارتباط فامیلی داشته باشد.
 • قیم می‌تواند یکی از بستگان باشد؛ به‌شرط تائید قانونی والدین
 • قیم باید با دانش‌آموز در یک مکان زندگی کرده و تأمین مالی وی را بر عهده بگیرد.
 • توانایی مالی برای تأمین هزینه تحصیل و زندگی دانش‌آموز را در طول دوره تحصیلی داشته باشد.
 • قیم باید گواهی سلامت پزشکی داشته باشد.
 • دریافت بیمه درمانی برای خود و دانش‌آموز
 • قیم نباید هیچ‌گونه سوءسابقه کیفی داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای گاردین برای ایرانیان

تعیین هدف و اثبات آن برای مقامات دولتی کشور مدنظر در پروسه دریافت این ویزا اهمیت فراوانی دارد. مهم‌ترین نکته، اثبات توانایی مالی می‌باشد؛ توانایی مالی افراد باید در حدی باشد تا بتواند از پس هزینه تحصیل و زندگی در کشور مقصد بربیاید. بااین‌حال سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که ایرانیان چقدر شانس برای دریافت ویزای گاردین خواهند داشت. مسلماً در شرایط حال حاضر جهان با توجه به موقعیت ایران و اعتبار پاسپورت آن، سخت‌گیری‌های فراوانی در قبال ایرانیان وجود خواهد داشت. از طرف دیگر ارزش پولی ایران است که در سال‌های اخیر سقوط فراوانی را تجربه کرده است. درهرصورت تمکن مالی و اثبات روند قانونی اقامت در کشور مدنظر با ارائه مدارک جامع، موفقیت شما را در اخذ ویزا بالا خواهد برد.

اخذ ویزای گاردین در کانادا

کانادا پرطرفدارترین کشور برای تحصیل است؛ دانش‌آموزان با تحصیل در مدارس این کشور شانس دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه‌های دنیا را در آینده خواهند داشت. از سوی دیگر اخذ ویزای گاردین برای والدین یا سرپرست آن‌ها مزایا بسیاری به همراه خواهد داشت که مهم‌ترین آن امکان اخذ اقامت دائم کانادا و بهره‌مندی از استاندارهای یک زندگی ایده آل می‌باشد. دانش‌آموزان خارجی زیر 18 سال در کانادا موظف به معرفی فردی به‌عنوان قیم هستند؛ این شخص باید مدارک شناسایی و ارتباط قانونی خود را با ارائه مدارکی به سازمان مهاجرت کانادا اثبات کند.

[typed string0=”ویزای گاردین یک ویزای اقامت موقت محسوب می‌شود و برمبنای ویزای تحصیلی دانش‌آموز اخذ می‌گردد؛ یعنی با پایان یافتن اعتبار آن و به عبارتی دوره تحصیلی فرزندان، افراد باید کشور را ترک کنند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

مراحل دریافت ویزای گاردین در کانادا

قوانین دریافت این ویزا در کانادا به نسبت کشورهای دیگر مخصوصاً استرالیا و انگلستان متفاوت است. هزینه تحصیل نیز در کانادا به‌تبع بالا خواهد بود؛ برای مثال هزینه تحصیل در مدارس روزانه از 13 تا 14 هزار دلار در سال متغیر است. لذا تمکن مالی قیم برای دریافت ویزای تحصیلی فرزندان و البته ویزای گاردین برای خود شرط اساسی برای موفقیت در این مسیر می‌باشد. مدارک لازم برای دریافت این ویزا عبارت‌اند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • مدارک کامل شناسایی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی نداشتن سابقه کیفری
 • کپی از ویزای تحصیلی دانش‌آموز

اداره مهاجرت کانادا یا IRCC مسئول رسیدگی به پرونده و ارزیابی مدارک متقاضی خواهد بود. هزینه دریافت این ویزا مطابق قانون حدود 1700 دلار برآورد می‌شود؛ البته 13 درصد مالیات نیز به این میزان افزوده خواهد شد.

سؤالات متداول

آیا تحصیل فرزندان در مدارس شبانه‌روزی نیاز به گاردین خواهد داشت؟

خیر تحصیل در مدارس شبانه‌روزی، ازآنجایی‌که هم امکانات تحصیلی و هم زندگی دانش‌آموزان را فراهم می‌کند، نیازی به سرپرست نخواهد داشت. این مدارس روزانه هستند که بر مبنای قانون، دانش‌آموزان زیر 18 سال نیاز به قیم دارند. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی بالا و به حدود 40.000 دلار در سال نیز می‌رسد.

آیا امکان تبدیل ویزای گاردین به ویزای کاری در کانادا وجود دارد؟

بله، یکی از مزایای دریافت ویزای گاردین برای قیم یا سرپرست دانش‌آموز زیر 18 سال، امکان تبدیل آن به سایر ویزاهاست. ویزای کاری کانادا، بهترین گزینه برای اخذ اقامت دائم کانادا می‌باشد. افراد با در اختیار داشتن ویزای گاردین در مدت اقامت در کانادا می‌توانند ضمن دریافت جاب آفر، با ارائه مدارکی آن را به ویزای کاری تبدیل کنند.

هزینه ویزای گاردین در کانادا چقدر است؟

به‌طورکلی هزینه دریافت این ویزا در کانادا حدود 1700 دلار محاسبه می‌شود که 13 درصد مالیات نیز به آن اضافه می‌شود. هزینه ویزا تنها بخشی از این پروسه است؛ افراد برای دریافت ویزای گاردین موظف به ارائه گواهی تمکن مالی هم هستند که اثبات کند توانایی پرداخت هزینه زندگی و تحصیل فرزند را دارند.

دریافت ویزای تحصیلی برای دانش‌آموزان در کانادا چه مراحلی دارد؟

جهت دریافت ویزای تحصیلی در ابتدا باید فرم درخواست پذیرش از مدرسه موردنظر تکمیل‌شده و مدارک لازم ترجمه و ارائه گردند. پس از دریافت پذیرش از مدرسه موردنظر می‌توان جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد. ازآنجایی‌که دانش‌آموزان زیر 18 سال نیاز به معرفی قیم دارند، پدر یا مادر وی می‌توانند ویزای گاردین دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.