راهنمای ملک خریدن در ترکیه

راهنمای ملک خریدن در ترکیه

Guide to Buying Property in Turkey

367 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۸/۰۶/۲۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۷/۱۹ در ۹:۲۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

یک سرمایه‌گذاری خارجی موفق نظیر خرید ملک در کشوری دیگر می‌بایست با تحقیق و پژوهش همراه باشد. اینکه صرفاً با مشاهده یک تبلیغ در تلویزیون و یا یک سایت اینترنتی به ترکیه رفته و قصد خرید ملک داشته باشید، می‌تواند خطرات بسیاری ازجمله از بین رفتن سرمایه را در پی داشته باشد. با افزایش نرخ خرید ملک در ترکیه، تصمیم گرفتیم مطلبی با محتوای راهنمای ملک خریدن در ترکیه آماده کنیم و در آن به بررسی مسائل مهم و کلیدی درزمینهٔ خرید ملک، راهکارهای انتخاب ملک و … بپردازیم.

کشور ترکیه

کشور ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگی از آن در شمال غربی قاره آسیا واقع‌شده قسمت کوچکی از آن در جنوب شرق اروپا قرارگرفته است. جمعیت کشور ترکیه بر اساس آمار مربوط به سال ۲۰۱۸ در حدود ۸۲.۰۰۰.۰۰۰ نفر بوده است. به‌طور میانگین %۷۰ از مردم ترک، حدود ۲۰% کرد و مابقی را سایر قومیت‌ها تشکیل می‌دهند. زبان رسمی کشور ترکیه، ترکی استانبولی است.

این کشور از قسمت شرق با کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان و نخجوان؛ از قسمت جنوب شرقی با سوریه و عراق؛ از قسمت شمال غربی با بلغارستان و یونان؛ از سمت شمال با دریای سیاه؛ از غرب با دریای اژه و مرمره و از سمت جنوب غربی با دریای مدیترانه همسایگی دارد.

ترکیه با داشتن وسعتی در حدود ۷۸۳.۵۰۰ کیلومترمربع در رتبه سی و هفتمین کشور پهناور جهان محسوب می‌گردد. این کشور در منطقه‌ای حساس در گذرگاه آسیا و اروپا و موقعیت جغرافیایی خوبی واقع‌شده است. به همین دلیل کشورهای فراوانی همچون ایران از ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.

ترکیه به دلیل داشتن آب‌وهوای مطلوب، مکان‌های دیدنی و جذاب و همچنین داشتن فرهنگی نزدیک به فرهنگ مردم ایران، تعداد زیادی توریست را هرساله از کشورهای مختلف جهان، خصوصاً ایران به خود جذب می‌نماید.

علاوه بر موارد ذکرشده، به سبب امکان اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک در ترکیه، افراد بسیاری به این سمت گرایش پیداکرده‌اند. از همین رو بهتر است قبل از هر اقدامی، راهنمای ملک خریدن در ترکیه را مطالعه نموده و از نکاتی در این مورد آگاهی پیدا نمایید.

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه

نسبت به سالهای گذشته، قوانین و مقررات مربوط به اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و خانه ساده‌تر شده است. در حال حاضر با مبلغی در حدود ۲۵۰ هزار لیر می‌توانید خانه‌ای در ترکیه خریده و پس‌ازآن برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهید.

از طریق خرید ملک در ترکیه می‌توانید نسبت به درخواست اقامت دائم و پس از مدتی برای پاسپورت ترکی اقدام نمایید. بر اساس گزارش‌های موجود، در سال ۲۰۱۳ خرید ملک در ترکیه توسط مهاجرین و افراد خارجی تا حدود ۶۶ درصد افزایش‌یافته است.

انتخاب و خرید ملک در ترکیه

هنگامی‌که تصمیم به خرید ملک در کشوری خارجی می‌گیرید، اینکه چه ملکی را بخرید، کدام منطقه مناسب‌تر است، به تبلیغات اعتمادی هست یا خیر، نحوه پرداخت پول چگونه باشد و… بسیار مهم است. به‌عنوان راهنمای ملک خریدن در ترکیه باید بگوییم اولین مسئله‌ای که با آن مواجه هستیم، انتخاب ملک درست و مناسب است.

در انتخاب ملکی که قصد خرید آن رادارید، توجه به عوامل متعددی چون سازنده پروژه، سابقه کاری وی، امور قضایی و مالی، روند سیر قیمت‌ها، میزان رشد قیمت، موقعیت مکانی ملک و… از موارد ضروری است.

روند انتخاب ملک

با توجه به موارد ذکرشده در راهنمای ملک خریدن در ترکیه، ازآنجایی‌که نمی‌توان به هرکسی اعتماد کرد، بهترین روش در انتخاب و خرید ملک این است که هم‌زمان با تحقیق و بررسی وکیل مهاجرت درزمینهٔ خرید ملک، شما نیز با جستجو در سایت‌های خرید ملک، با بررسی منطقه و قیمت املاک موردنظر تا حدودی به نتایجی برسید.

سپس از میان نمونه املاک معرفی‌شده از طرف وکیل، ملک مناسب را انتخاب می‌نمایید. درنهایت با مشورت یک کارشناس ارزیاب، درصورتی‌که ملک انتخابی ارزش خریدن داشته باشد، می‌توانید برای انجام مراحل بعدی خرید اقدام کنید.

بهترین روش جستجوی ملک در ترکیه

در انجام امور مربوط به سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک در کشوری خارجی، عموماً فرد متقاضی با محل خرید ملک فاصله داشته و یا اطلاعات دقیقی از محیط ندارد. در چنین موقعیتی چگونه می‌توان تحقیقات لازم را انجام داده و در مورد درستی آن مطمئن شوید؟

در این‌گونه موارد دسترسی به ابزاری که تمام جزئیات را به همراه اطلاعات بروز رسانی شده در اختیارتان قرار دهد، نیاز دارید. ابزاری که با بررسی جوانب و در نظر داشتن سرمایه در دسترس، مزایا و معایب منطقه متناسب با بودجه شما را بررسی کرده و اطلاع دهد.

برای این کار می‌توانید تا حدودی با جستجو در سایت‌های خرید ملک در ترکیه از منطقه‌های موجود در کشور ترکیه، قیمت ملک در مناطق و … آشنا شوید. پس از مطالعه راهنمای ملک خریدن در ترکیه و آشنایی حدودی با روند انجام کار؛ با انتخاب یک وکیل خرید ملک در این کشور می‌توانید با خیال راحت نسبت به خرید ملک موردنظر اقدام نمایید.

ملک خریدن در ترکیه

موضوع قیمت و هزینه‌های مرتبط در مبحث ملک خریدن در ترکیه، سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت دائم این کشور، از موارد حائز اهمیت است. اینکه آیا ملک موردنظر به این قیمت می‌ارزد؟ و یا سود خریدن ملک در ترکیه چقدر است؟ می‌تواند جزو یکی از اصلی‌ترین مسائل باشد.

بنا بر توصیه‌ای که هر وکیل مهاجرت به‌عنوان راهنمای ملک خریدن در ترکیه ارائه می‌دهد، استفاده از ارزیاب و کارشناسان بی‌طرف است. این متخصصان ملک موردنظر را با در نظر گرفتن تمامی جوانب همچون متراژ، موقعیت ملک و آخرین نوسانات قیمتی مربوط به ملک بررسی نموده و ارزش ملک را اعلام می‌نمایند. با توجه به ارزش اعلام‌شده می‌توانید تصمیم‌گیری کنید که آیا ملک بدین قیمت می‌ارزد یا خیر؟

شناسایی کامل منطقه

به‌عنوان یک مورد از راهنمای ملک خریدن در ترکیه، باید بگوییم که شما می‌بایست قبل از عقد قرارداد منطقه ملک موردنظر را شناسایی نموده و از هزینه‌های ساختمان، وضعیت اشتراک برق، آب، تلفن و گاز مجتمع مسکونی، میزان شارژ و… اطلاع پیدا کنید.

در همین خصوص باید بگوییم اگر کسی درفروش ملک به شما و عقد قرارداد عجله داشته باشد، ممکن است غیرقابل اطمینان به نظر آید. به پیشنهاد وکلای ویزا نیو درزمینهٔ خرید ملک در ترکیه، قرارداد را با کسی ببندید که عجله‌ای در کار ندارد. تا فرصت کافی برای شناسایی ملک، کیفیت کار ساختمان و منطقه اطراف آن داشته باشید.

انتخاب شهر در خرید ملک در ترکیه

معمولاً در خرید ملک در کشورهای خارجی، انتخاب شهر نیز در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. خرید ملک در ترکیه نیز از این قائده مستثنا نیست. ممکن است شهرهای آلانیا، استانبول و ازمیر را در نظر داشته باشید. بهتر است برای انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه، چند فاکتور باید در نظر گرفته شود. زیرا این فاکتورها در تعیین قیمت ملک تأثیر فراوانی خواهند داشت. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • نرخ رشد جمعیت
 • نرخ رشد توسعه
 • نمودار رشد قیمت املاک
 • خدمات عمومی شهر
 • تعداد معاملات ملکی در شهر

مزایای ملک خریدن در ترکیه

مهم‌ترین مزیت خرید و اجاره ملک در ترکیه، کسب اقامت این کشور است. افراد با ارائه اجاره‌نامه محضری و رسمی یا سند ملک خریداری‌شده می‌توانند اقامت دائم کشور ترکیه را در عرض مدت چهار الی هشت ماه دریافت کنند.

البته این امر دارای مزایای بسیاری برای دولت ترکیه می‌باشد که ازجمله آن می‌توان به جذب سرمایه خارجیُ پیشرفت و رونق املاک در این کشور اشاره کرد.

لازم به ذکر است که افراد به‌منظور اقامت توریستی نیز امکان خرید و اجاره ملک در این کشور را دارند؛ البته در این راستا بایستی اجاره کوتاه‌مدت توریستی یا اجاره‌نامه بلندمدت یا سالیانه رسمی را ارائه دهند؛ بنابراین افراد بایستی قبل از اجاره ملک مجوز رسمی اجاره را بررسی کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *