مقالات

مردم آلمان چگونه اند؟

مردم آلمان

اولین شناخت من یکی از آلمان (بعد از هیتلر و سیبلهاش) برمی‌گرده به تیم ملی آلمان. یه تیم هدفمند تکنیکی و نتیجه‌گرا. منظم متعهد و پر از خط‌کشی و حرکت‌های منسجم. عقاب‌های آلمان بهترین تیم بعد از برزیل‌اند. قاعده و قوانین در وجودشون عجین شده و انگار بخشی از زندگیشون به‌حساب میاد. اما دیگه چی؟ دیگه از مردم آلمان چی می‌دونید؟ واقعاً همینن فقط؟ یه زندگی روبات گونه؟ تو این مقاله می خوان حسابی با مردم آلمان آشناتون کنم تا اگر قصد مهاجرت به این کشور رو دارید بتونید با خیال راحت‌تری اونجا پا بذارید.

خلق و خوی آلمانی ها

آلمانی‌ها افرادی رواقی هستند. رواقی بودن و رواقی‌گری یعنی پیرو مکتب فلسفی رواقی هستند. مکتبی که بر پایة منطق و مشاهدة ادراکات جهانی است. برای کمال‌گرایی و دقت در همه جنبه‌های زندگی خود تلاش می‌کنند. آنها حتی به شوخی خطاها را نمی‌پذیرند و به‌ندرت از کسی تعریف می‌کنند. در ابتدا ممکن است نگرش آنها غیردوستانه به نظر برسد، اما احساس تمایل به اجتماع و وجود وجدان اجتماعی و تمایل به تعلق در بینشان وجود دارد.

شاید با خودتان بگویید مگر همة آدم‌ها شبیه هم‌ هستند که بتوانیم آن‌قدر کلی از مردم یک کشور حرف بزنیم؟ باید بگویم این داده‌ها را روان‌شناسان آلمانی بعد از سال‌ها تحقیق به دست آورده‌اند و ملاک آن اکثریت یک جامعه است. با تحقیق و پژوهش‌های فراوان آلمانی‌ها جز تیپ شخصیت‌های منطقی و عملگرا قرار می‌گیرند (حالا این میون ممکنه چنتا عاشق پیشة سر و سادة سرخوشم ممکنه داشته باشن)

چیزهایی که آلمان با آن معروف است

آلمان را این شش مورد در دنیا معروف کرده است و به آلمان وصل است.

المان

 1. نان هر منطقه از این کشور تنوع و تخصص و نان خاص خود را دارد! از نان‌های گندم سبک در جنوب تا نان‌های تیره و سنگین در شمال!
 2. آبجو درست مانند نان، آبجو نیز بخشی از فرهنگ آلمان است (با خودتون عرق نعنا و شاتره و کاسنی و اینا بردارید با اینا قاطی نشید)
 3. ماشین دیگه آلمانه و پورشه‌اش و بنز و بی ام و (بله بی ام و نه بی‌ام‌دبلیو. آلمانیا دبلیو را وِ تلفظ می کنن) صنعت خودروسازی و اتومبیل و ماشین آلمانی سال‌هاست که در جهان حرفی برای گفتن دارد. در ایران هم محصولات (اوپل – پورشه – آئودی – فولکس‌واگن – مرسدس‌بنز – بی ام و – بورگوارد – اسمارت) قدرت، ظاهر خاص، تکنولوژی به‌روز، استحکام همه‌وهمه ماشین‌های آلمانی را پر طرف‌دار و جذاب کرده است (دیگه از آلمان ماشینشم داشته باشید که خوش به حالتون)
 4. قلعه ها آلمان باسابقة تاریخی خود، قلعه‌های باشکوه و خیره‌کننده و زیبایی دارد. این قلعه‌ها داستان‌های جادوگران و شوالیه‌ها و پرنسس‌ها را برای بازدیدکنندگان یادآوری می‌کند. از جمله این قلعه‌های باشکوه و دیدنی می‌توان به قلعة ویشرینگ – هایدلبرگ – زیگمارینن – لیختنشتاین و ده ها قلعة دیگر اشاره کرد
 5. سوسیس سوسیس آلمانی و طعم و عطر بی‌نظیرش نیز دنیا را به نام آلمان فتح کرده است
 6. برهنگی و بدن رایگانFreikoerperkultur  (نودیزم) از قرن نوزدهم و زمان نازی‌ها این فرهنگ در آلمان رواج پیدا کرد و هنوز برخی از ساحل‌های شرق آلمان ساحل بی‌لباس‌ها هستند. البته باید بدانید که این بی لباس بودن نشان بی‌بندوباری نیست. هرگونه اعمال غیراخلاقی و یا جنسی در ساحل ممنوع و غیرقانونی است و صرفاً برای راحتی انسان با بدنش و دوست داشتن آن و احترام به خود و خانواده این اتفاق می‌افتد. آلمانی‌ها معتقدند چشمان نادرست کار خودشان را با هر پوششی و هر لباسی و در هر موقعیتی انجام می‌دهند پس تو آرامم باش و از نزدیکی کامل طبیعت و بدنت لذت ببر. یک طرح کاملاً خانوادگی که خانواده‌ها بدون لباس و تماماً برهنه لب ساحل جمع شده و تفریح می‌کنند. (خلاصه که اونجا رو با جاهای دیگه اشتباه نگیرید و یه جوریم رفتار نکنید که طرف بگه اومدی شنا یا که چش چرونی!)

آلمانی ها اغلب بی حوصله و خسته‌اند

این مردمان کمال‌گرا برای به آرامش رسیدن و رفع خستگی پروسة طولانی را طی می‌کنند. آنها در مقابل افراد غریبه سخت‌، کار می‌کنند تا از اشتباه جلوگیری کنند و خود را شرمنده نکنند. ناتوانی آنها در سهل‌انگاری و بی‌نظمی، باعث می‌شود سرد یا واقعاً خسته‌کننده به نظر برسند.

خوراکی‌های محبوب آلمانی

ایشون خورشت آلمانیه. چرا دست نداده به هم و جا نیافتاده من نمی دونم!! هر تیکه‌شم که یه ور افتاده!

المان

 • نان و رولت Brot & Brötchen
 • رشته فرنگی پنیری Käsespätzle  
 •  پنکیک سیب‌زمینی و سیب‌زمینی سرخ شده   Kartoffelpuffer & Bratkartoffeln
 • رولادس  Rouladen
 • کتلت  Schnitzel
 • خورشت  Eintopf
 • زوربراتن Sauerbraten

معروف‌ترین عادت آلمانی‌ها

مردم آلمان همیشه به شما خیره می‌شوند. پس چی شد؟مردم آلمان معمولاً به همه خیره می‌شوند. (نرید اونجا آی نفسکش راه بندازید بگید چرا زل زدی به منو ناموسم و اینحرفا)

عابران پیاده آلمانی از زل زدن برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

مثلاً یک زل زدن طولانی در پیاده‌رو به این معناست که: من اینجا قدم می‌زنم و اگر شما حرکت نکنید و از پیاده‌رو کنار نروید و به هم برخورد کنیم تقصیر من نیست.

ممکن است کمی تمرین لازم باشد، اما فقط سعی کنید همان‌طور که مردم محلی خیره هستند نگاه کنید.

چرا مردم آلمانی خیره نگاه می‌کنند؟

داری رد می‌شی سرت رو هم می‌ندازی پایین یه لحظه سرتو میاری بالا می‌بینی هرکی رد می‌شه زل زده به تو!

در آلمان، حفظ تماس چشمی تقریباً همیشه در حین صحبت با شخص دیگر، مؤدبانه تلقی می‌شود. این امر به‌ویژه در جلسات تجاری اهمیت دارد. تماس چشمی نشانه توجه است و نیازی نیست از این حرکت بترسید. آنها به شما خیره می‌شوند فقط همین

کلمات توهین‌آمیز آلمانی که نباید بگویید

بعضی از اصطلاحات آلمانی در بین مردم این کشور توهین‌آمیز است (حالا ممکنه برای ما فقط خنده‌دار باشه ها) و بهتر است آنها را یاد بگیرید (از هر زبانی اول فحشاشو یاد میگیریم )

 1. موز کندرbananenbieger : به کسی میگن که توی زندگیش بی هدفه
 2. نخود شمار Erbsenzählung: آدم وسواسی که روی چیزهای الکی تمرکز می کنه
 3. خال‌کوبی مورچه ammeisentätowierer: آدم متعصب و بیش از حد با قانون (دیگه ببینید این چیه که آلمانیا بش میگن با قانون! توبه، توبه )
 4. ترمز تکمیلیEvolutionsbremse : آدم خنگ‌هایی که جلوی پیشرفت بقیه رو میگیرن و کند می کنن گروه رو
 5. شکارگران شلوارHosenscheißer: آدمای ترسو و بز دل دیگه بیزحمت خودت ربطش رو با شلوار پیدا کن من زیاد نمیتونم توضیح بدم
 6. مارچوبه تارزانTarzan-Spargel: لاغر و بداخلاق (معادل شهرکردی اصفهانی و  این واژه میشه چوقونی (:  )
 7. تفنگ هوای گرمHeißluftgebläse: آدم وراجی که حرف‌های بی‌سروته می زنه.
 8. کسی است که با تله توبیس حرکت می کندTeletubbyzurückwinker : همون موزمار یا مرموز و مارمولک خودمونه. کسی که زیاد رفتارای روشن و شفافی نداره .
[typed string0=”آلمان،سرزمین شاعران و متفکرا، با وجود فیلسوف، دانشمندان و شاعران بزرگی چون گوته لقب غیر مرتبطی هم نمی‌باشد ” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

آلمانی‌ها به چه می‌خندند

تو این قسمت هدف خاصی نداشتم فقط چنتا جوک و لطیفة آلمانی پیدا کردم گفتم شاید خوشتان بیاد بخونید.

-پیشخدمت، قهوه سرد است

+ممنون که به من گفتی، قربان قهوه سرد یک یورو بیشتر است

-رئیس، آیا می توانم امروز دو ساعت زودتر کار را تمام کنم؟ همسرم می خواهد با من به خرید برود.

+این غیر ممکن است

-متشکرم رئیس، می دانستم که مرا رها نمی کنی

هه ههه  چقد بانمکن :|🤨😑😐😑🤨

المان

 

زبان مردم آلمان

اکثر مردم آلمان، به زبان رسمی کشور خودشان آلمانی حرف می‌زنند اما اگر انگلیسی‌زبان هستید هم می‌توانید به‌راحتی در این کشور زندگی کنید. ایستگاه‌های قطار گاهی ایستگاه‌ها را به انگلیسی معرفی می‌کنند. پیشخدمت‌های بیشتر کافه و رستوران‌ها و هتل‌ها به زبان انگلیسی مسلط‌اند و می‌توانند با منوهای غذایی را برایتان کامل توضیح دهند و با شما در ارتباط باشند.

دین مردم آلمان

دین اصلی در آلمان مسیحیت است و حدود دو سوم مردم آن را مسیحی می‌دانند. بااین‌حال، تعداد مسیحیانی که در کلیسا به طور فعال حاضر می‌شوند و مذهبی به‌حساب می‌ایند کم است، بسیار کم است؛ جمعیت یهودیان در آلمان در سال ۱۹۳۳ کمتر از ۱ درصد از کل جمعیت این کشور بود. اکثر مسلمانان آلمان سنی هستند و مسلمانان شیعه ۷% و ایرانی هستند.

سازمان جامعه مسلمانان احمدیه اقلیتی از مسلمانان آلمان را شامل می‌شود که حدود ۳۵۰۰۰ نفر یا کمی بیش از ۱% از جمعیت مسلمانان را شامل می‌شود و تا سال ۲۰۱۳ در ۲۴۴ اجتماع یافت می‌شود. در کلیت می‌توان گفت آلمان کشوری مذهبی به‌حساب نمی‌آید.

 

فیلم‌هایی از دل آلمان و اجتماعش

بهتر است برای آشنایی باحال‌و‌هوای آلمان، دیدن این فیلم‌ها را از گنجینة سینمایی‌ این کشور از دست ندهید.

نظرتان درباره‌ی آلمان و مردمانش چیست؟ راستی خوشحال باش هم‌وطن که تنها آدم‌های بینی بزرگ دنیا نیستیم و آلمانی‌ها هم قالب چهره و صورتشان دماغی بزرگ و صورتی استخوانی و چانه‌ای کشیده است. اگر هنوز عمل نکرده‌اید و دوست ندارید بینی‌تان را عمل کنید می‌توانید به این کشور سفر و یا مهاجرت کنید چون دماغ بزرگتان به چشم نمی‌اید و آنجا هنوز به‌اندازه‌ی ایران عمل بینی رواج پیدا نکرده است پس خیالتان راحت دیگر لازم نیست نگران تفاوت فاحش چهره‌تان با دیگران باشید. این هم از توصیه‌ی نهایی من به شما.

 

سوالات متداول

شرایط تحصیل در آلمان چیست؟

در ابتدا مدرک تحصیلی شما باید مورد تایید دانشگاه مورد نظر خود باشد و پس از آن اقدام به اخذ پذیرش نمایید. هر دانشگاهی در آلمان شرایط خود را برای پذیرش دانشجویان دارند. برای تحصیل به زبان آلمانی به مدرک این زبان نیاز خواهید داشت. پس از اخذ پذیرش نوبت به اقدام برای ویزای تحصیلی آلمان می‌رسد

برای تحصیل در آلمان، چه معدلی باید داشته باشم؟

تقریبا تمام دانشگاه های آلمان برای پذیرش به معدل ۳.۰ از ۴.۰ نیاز دارند

آیا برای کار در آلمان باید مجوز گرفت ؟

خیر. نیازی به مجوز کار همزمان با تحصیل در آلمان نیست.

آیا کار در آلمان باید مرتبط با رشته تحصیلی فرد باشد؟

خیر. برای کار دانشجویی نیازی نیست که فرد در زمینه رشته تحصیلی خود مشغول به کار شود.

آیا همسر فرد متقاضی تحصیل در آلمان، اجازه کار در آلمان را دارد؟

اگر همسر فرد از طریق ویزای همراه به آلمان آمده باشد، بدون محدودیت اجازه کار دائم دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.