مقالات

مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان

مهاجرت کاری با هدف ساختن آینده‌ای بهتر می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های بسیار زیادی برای متقاضیان جستجوی کار در خارج از کشور باشد. اما انتخاب روش صحیح و مناسب از مهم‌ترین مسائل در این زمینه است. مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان روشی است که این روزها ترویج یافته که در این مطلب قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

 

مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان

اقدام به مهاجرت کاری در سال‌های اخیر بسیار رواج یافته و افراد می‌توانند بر اساس نیازهای کاری خود در کشوری دیگر اقدام به مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند. در این میان برخی از افراد سودجو در این زمینه، با دادن وعده‌های دروغین مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان اقدام به منحرف کردن جوانان کرده و با کلاهبرداری از آن‌ها در قالب‌های مختلف باعث از بین رفتن سرمایه افراد، امید به زندگی و… در آن‌ها می‌شوند.

حتی در بسیاری از روش‌های مهاجرت کاری رایگان دیده‌شده که افراد دزدیده‌شده و در بدترین شرایط قرار می‌گیرند که نمونه‌های بارز آن در جامعه بسیار موجود است. یا اینکه پس از ورود به کشور مقصد مجبور به انجام کار در بازار سیاه می‌باشند که غیرقانونی بوده و درصورتی‌که دولت متوجه شود، ممکن است وضعیت اقامت فرد با مشکل مواجه شود.

روش‌های غیرقانونی جستجوی کار مانند کار در بازار سیاه به‌هیچ‌عنوان ضامن راحتی نیستند. حتی اگر یک روش رایگان و غیرقانونی برای خروج از کشور و جستجوی کار نیز به سرانجام برسد، در کشور موردنظر حتماً با مشکلات اقامتی و هزینه‌ای روبرو خواهید شد و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از قوانین کشور مقصد، با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد، که این امر جز باعث از بین بردن تمام زحمت‌های شما نمی‌شود.

 

مهاجرت کاری غیرقانونی

مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان می‌تواند علاوه برگذراندن مراحل سخت اخذ اقامت و هزینه‌های بسیار بالای زندگی در کشور مقصد، بسیار خطرناک هم باشد. چه‌بسا در بعضی موارد ممکن است فرد با انتخاب مهاجرت غیرقانونی حتی به مقصد نیز نرسد و یا درصورتی‌که به مقصد برسد برای انجام کارهای اقامت با دولت به مشکل بربخورد.

موسسه حقوقی ویزا نیو می‌تواند یکی از گزینه‌های مطمئن مرتبط با مهاجرت کاری و اعزام متقاضیان جویایی کار دارای تخصص و مهارت به کشورهای مختلف باشد. تخصص اصلی ویزا نیم درزمینهٔ جستجوی کار، عقد قرارداد با کارفرما و اخذ ویزا برای مهاجرت کاری متقاضیان به‌صورت قانونی است.

[typed string0=”وجود مشکلاتی چون شرایط بد و نامطلوبی که در محیط کار وجود دارد، همخوانی نداشتن زمینه کاری با تخصص شما، نداشتن زبانی دقیق برای کار و… که می‌تواند مسائل بسیار چالش‌برانگیزی را برای شما به وجود آورد، و حل آن‌ها بر عهده خودتان است.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

 

مشکلات مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان

باید به این نکته توجه داشته باشید که مهاجرت و کار به‌صورت غیرقانونی در هر کشور، نقض تمامی قوانین آن کشور محسوب می‌شود؛ لذا به‌هیچ‌وجه این روش مهاجرتی توصیه نمی‌شود. از مشکلاتی که می‌توان به آن اشاره کرد؛ این است که فرد مهاجر بعد از مهاجرت کاری غیرقانونی نمی‌تواند هر کاری که مایل است را انجام دهد و صرفاً کارهایی که به‌صورت مخفیانه و در نقاط دور انجام می‌شوند را باید انجام دهد.

همچنین افرادی که از این طریق مهاجرت می‌کنند برای زندگی کردن نیز به مشکلات زیادی نظیر سکونت در آپارتمان‌های متروکه و انبارهای زیرزمینی برخورد خواهند کرد.

در روش‌های مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان، اطلاعاتی درزمینهٔ تخصص و مهارت فرد اهمیتی ندارد. در این‌گونه روش‌ها هدف واردکردن فرد متقاضی به خاک کشور مقصد و درنهایت جستجوی یک کار غیرقانونی و بازار سیاه مانند کار در مزرعه، کارگری در ساختمان، انجام امور نظافتی، ظرفشویی، کشاورزی و… است.

 

اهمیت مشاوره در مهاجرت قانونی

می‌بایست در نظر داشته باشید که بررسی شرایط کاری در کشور مبدأ و همچنین شرایط موردنظر شما در کشور مقصد ازجمله وظایف ساده یک گروه مهاجرتی هست. مشاورین با بررسی شرایط، بهترین روش مهاجرتی از طریق کاری که با وضعیت و تخصص شما متناسب است را پیشنهاد می‌دهند.

متقاضی می‌تواند با بررسی پیشنهادهای پیش رو، بهترین روش را انتخاب و سپس با وکیل کارها را پیش ببرد. وکیل مهاجرت با داشتن سابقه طولانی در امر مهاجرت‌ کاری می‌تواند با دریافت رزومه کاری برای شما در کشور موردنظر کاری متناسب با تخصصتان را بیابد.

مهاجرت کاری قانونی

با افزایش روند رو به رشد مهاجرت از طریق کاری، روال انجام این کار کمی راحت‌تر شده است. به‌نحوی‌که برای این کار نیاز به مهارت، تخصص و چند سال سابقه کاری در همین زمینه‌دارید. با داشتن این موارد وکلای باتجربه ویزا نیو می‌توانند در مدتی کوتاه جایگاه شغلی و کارفرمای تبعه کشور موردنظرتان را یافته و شرایط را برای عقد قرارداد آماده نمایند.

برخلاف مهاجرت کاری غیرقانونی و رایگان روش مهاجرت کاری از طریق قانونی به سه صورت قابل انجام است. برای دستیابی به نتیجه مطلوب، انتخاب روش متناسب با وضعیت و شرایط شما بسیار مهم است. در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

 

مهاجرت از طریق اخذ پیشنهاد کار (Job Offer)

اگر قصد مهاجرت از طریق کار داشته باشید، بهتر است بدانید که بهترین نوع ولی درعین‌حال سخت‌ترین روش مهاجرت به کشوری دیگر است. بهترین روشی که امروزه درصد ریجکت آن نزدیک به صفر است جاب آفر یا اخذ پیشنهاد کار است.

تهیه و ارسال یک رزومه کاری بر اساس مهارت و تخصصی که دارید از ضروری‌ترین مسئله در این روش مهاجرتی است. بررسی رزومه علاوه بر شناخت بیشتر موسسه مهاجرتی وکیل نسبت به متقاضی، باعث می‌شود وکیل راحت‌تر بتواند کارفرمای خصوصی خارجی صاحب شرکت‌های بین‌المللی است را مجاب به جذب شما نماید.

برخی از کارفرمایان به دلایل مختلف مربوط به پرداخت مالیات، می‌توانند نیروی کار خارجی جذب نمایند. این مسئله ازنظر منفعت مالی بیشتر به سود خود کارفرماست؛ زیرا حقوقی که به یک نیروی کار خارجی پرداخت می‌کند از حقوقی که به شهروندان عادی پرداخت می‌کند، تا حدودی کمتر است.

جذاب‌ترین مسئله در مورد این روش مهاجرتی این است که می‌توانید به‌سرعت ویزا بگیرید و بر اساس تخصص و مهارتی که دارید، برای جایگاه شغلی پذیرفته شوید. نمره مدرک زبان توسط کارفرما تعیین می‌شود.

 

مهاجرت از طریق حرفه و تخصص  (Skilled Worker)

درروش مهاجرت از طریق حرفه و تخصص با توجه به مهارت و تخصصی که دارید بر اساس امتیاز و توانایی رتبه‌بندی می‌شوید. اساس این سیستم شایسته‌سالاری بوده و امکان پذیرش در آن بسیار سخت است زیرا فاکتورهای بسیاری نظیر نمره زبان، میزان تحصیلات، مدارک تحصیلی و گواهینامه‌ها، سابقه کاری، سن و… چه برای خودتان و چه افرادی که در مهاجرت به همراه دارید، در احتساب امتیاز تأثیر دارند.

در این روش مهاجرتی در پذیرش تعداد نیرو، نوع شغل و جایگاه شغلی محدودیت وجود دارد. پس از امتیازبندی انجام‌شده، نفرات برتر بر طبق قوانین موجود سیستم‌های دولتی جذب نیروی کار آن کشور می‌شوند.

 

مهاجرت از طریق خوداشتغالی یا کارآفرینی

درروش مهاجرتی از طریق خوداشتغالی شما می‌بایست با داشتن رزومه کاری قوی و ارائه نمونه کار درزمینهٔ انجام پروژه‌های مختلف خود را به کارفرمایان ثابت نمایید. روند این روش مهاجرتی به‌نوعی است که شما می‌بایست خود را به‌نوعی به بازار کار تحمیل نموده و با تأمین سرمایه‌ای کافی برای خود کسب‌وکار راه‌اندازی نمایید.

مهاجرت خوداشتغالی بیشتر برای افرادی که می‌توانند به‌صورت بازار آزاد فعالیت کنند، فریلنسر، طراح گرافیک، برنامه‌نویس، مترجم، عکاس، نقاش و… مناسب است.

درروش مهاجرت کارآفرینی فرد متقاضی می‌بایست با داشتن حداقل 3 الی 5 سال سابقه کاری درزمینهٔ مدیریت کسب‌وکار شخصی، سرمایه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکاری پرسود و داشتن ایده‌های خلاق اقدام نماید. شرایط اخذ اقامت و انجام امور مهاجرت بسته به نوع ایده، نوع کارآفرینی، میزان سرمایه، میزان تجربه در کار و… متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.