مقالات

اقامت و مهاجرت به دومینیکا

اقامت دومینیکا

در حال حاضر یکی از سریع ترین و راحت ترین روش سفر به بیشتر کشورهای دنیا بدون ویزا یا ویزا در فرودگاه، سفر با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌باشد. دومینیکا نه تنها کشور خوبی برای زندگی و اقامت است، بلکه پاسپورت این کشور نیز در سطح جهان قدرت بالایی دارد.

دومینیکا عضو سازمان ملل متحد است برای همین شما با داشتن پاسپورت و اقامت دومینیکا می‌توانید به بیش از 120 کشور جهان سفر کنید. از مهم ترین ویژگی‌هایی که افراد را به سمت تابعیت دومینیکا سوق می‌دهد، عدم نیاز به تسلط زبان و حضور فیزیکی در این کشور است.

ویزا نیو با تهیه این مقاله درباره‌ی انواع اقامت دومینیکا و راه های مهاجرت به دومینیکا توضیح داده است. شما با مطالعه ی این مقاله برای سوالات خود در این زمینه به جواب خواهید رسید. شما برای دریافت اطلاعات کامل تر می‌توانید به صفحه‌ی مشاوره مهاجرت ما مراجعه کنید.

انواع اقامت دومینیکا

اقامت در دومینیکا شامل دو نوع اقامت دائم و اقامت موقت است که هرکدام از این اقامت ها شرایط مخصوص به خود را دارند. در ادامه هر دوی این روش ها مورد بررسی قرار گرفته اند.

اقامت موقت دومینیکا

برای اخذ تابعیت دومینیکا ابتدا باید برای دریافت اقامت موقت اقدام کنید. برای اقامت موقت باید فرم ثبت نام را از سازمان مهاجرت دومینیکا دریافت کنید. برای تکمیل و ارائه فرم درخواست شما حداکثر 1 سال زمان دارید. سپس فرم تکمیل شده را به اداره‌ی امور خارجه دومینیکا بفرستید.

پس از تکمیل این فرم دولت دومینیکا بر اساس اطلاعات موجود در فرم موافقت یا عدم موافقت خود را برای تابعیت دومینیکا را اعلام می‌کند.
مدت اعتبار کارتی که متقاضی پس از موافقت دولت دومینیکا دریافت می‌کند یکساله است.

البته می‌تواند آن را تمدید کند. برای دریافت اقامت دائم دومینیکا باید از اقامت موقت متقاضی 5 سال گذشته باشد.

اقامت دائم دومینیکا

اگر بتوانید اقامت موقت خود را به مدت 5 سال حفظ کنید و هرساله آن را تمدید کنید، می‌توانید اقامت دائم دومینیکا را به راحتی دریافت کنید. هنگامی که فرد متقاضی موفق به دریافت اقامت دائم دومینیکا شود به مدت 2 ماه فرصت دارد وارد دومینیکا شود.

متقاضی وقتی وارد کشور دومینیکا شد یک ماه فرصت دارد تا برای کارهای قانونی مانند ثبت اثر انگشت، بررسی پاسپورت و امضای مدارک مربوطه به اداره‌ی مهاجرت دومینیکا مراجعه کند.

اقامت دومینیکا

راه های اخذ اقامت دومینیکا

اقامت دومینیکا از راه های مختلفی به دست می‌آید. از راه‌هایی مثل سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل، کار و تخصص می توان موفق به دریافت اقامت دومینیکا شد. در ادامه به بررسی روش های مختلف پرداخته ایم.

تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت دائم دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دو روش وجود دارد. در روش اول شما می توانید با کمک بلا عوض به دولت دومینیکا اقامت این کشور را دریافت نمائید. در روش دوم با خرید ملک در دومینیکا می توانید برای اخذ تابعیت دومینیکا اقدام کنید.

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

متقاضی باید مبلغی را به عنوان سرمایه به دولت این کشور پرداخت کند. این سرمایه قابل بازگشت نیست و صرف هزینه‌هایی مثل کمک به صنعت، گردشگری، بازسازی مدارس یا بیمارستان‌ها می‌شود.

درواقع سرمایه گذاران به اقتصاد دومینیکا کمک می کنند و در ازای پولی که پرداخت می‌کنند برای خود و خانوادشان تابعیت کامل کشور دومینیکا را دریافت می‌کنند. این روش مطمئنا منجر به اخذ پاسپورت دومینیکا می‌شود.

خرید ملک در دومینیکا

متقاضیان می‌توانند با مبلغی حدود 200.000 دلار در دومینیکا صاحب ملک شوند. این روش یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های اخذ پاسپورت دومینیکا می‌باشد. باید در نظر داشت درخواست کننده باید به مدت 3 سال ملک خود را حفظ نماید.

خرید ملک در دومینیکا باید توسط کارگزار رسمی آن کشور مورد تائید قرار گیرد. فرآیند ثبت ملک به نام خریدار در این کشور حدود 19 تا 65 روز کاری طول می‌کشد و پس از آن ملک به صورت قانونی در اختیار مالک قرار می‌گیرد.

اخذ اقامت دومینیکا از طریق ازدواج

در بسیاری از کشورها یکی از راه های اخذ اقامت آن کشور ازدواج با یکی از تبعه آن کشور است. شرایط اخذ تابعیت دومینیکا با سایر کشورها کمی متفاوت است.

در دومینیکا قانون اخذ تابعیت با ازدواج به این صورت است که اگر یک زن خارجی با یک مرد تبعه‌ی دومینیکا ازدواج کند می‌تواند اقامت دومینیکا را اخذ نماید.

در صورتی که یک مرد خارجی با یک زن تبعه دومینیکا ازدواج کند نمی تواند به صورت مستقیم اقامت این کشور را دریافت نماید.

مهاجرت به دومینیکا

اخذ اقامت دومینیکا از طریق تحصیل

اگر شخصی بخواهد برای تحصیل به دومینیکا مهاجرت کند باید در مرحله‌ی اول درخواست ویزای تحصیلی خود را برای یک موسسه دولتی و یا یک دانشگاه که دارای اعتبار و رتبه‌ی کافی است ارسال کند و سپس پذیرش نامه از آن دریافت کند.

هزینه‌ی زندگی برای دانش آموزان و دانشجویان در دومینیکا بسیار مناسب است و کسانی که هیچ گونه سوء سابقه ای ندارند خدمات آموزشی بسیار خوبی ارائه می‌دهند.

متقاضیان تحصیل در دومینیکو باید اثبات کنند تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های محل سکونت، تحصیل، بیمه درمانی و سایر هزینه‌های زندگی در دومینیکا را دارند.

این هزینه‌ها حدودا 15.000 دلار است. برای دانشجویان بومی خود دومینیکا امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند و این امکان برای دانشجویان خارجی فراهم نیست.

برای کسانی که میخواهند در دومینیکا اقامت تحصیلی داشته باشند تسلط به زبان انگلیسی جزو الزامات است. متقاضیان باید حداقل نمره 6 آیلتس را کسب کرده باشند.

اخذ اقامت دومینیکا از طریق کسب و کار

برای کسانی که می‌خواهند در دومینیکا مشغول به کار شوند باید یک قرارداد شغلی بالا تر از 6 ماه داشته باشند. معمولا قرارداد ها در این زمینه یکساله تنظیم میشوند و هرساله به راحتی قابل تمدید هستند.

متقاضیانی که قصد کار در دومینیکا را دارند باید ابتدا به یک شرکت یا سازمان در دومینیکا درخواست کار بدهند. در دومینیکا مراکزی وجود دارند که برای افراد دنبال کار اجازه‌ی کار صادر می‌کنند.

متقاضیان جویای کار در دومینیکا بعد از انجام روند کاری و پر کردن فرم های درخواست باید برای دریافت ویزا رجوع کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.