مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری بسکتبالیست

مهاجرت کاری بسکتبالیست

مهاجرت کاری بسکتبالیست نیازمند شناخت جایگاه تیم بسکتبال هر کشور و شناخت و کسب اطلاعات در مورد مزایای هرکشور برای بسکتبالیست‌های خود است.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به ایالات متحده

وقتی به بسکتبال فکر می‌کنید، به احتمال زیاد به NBA، لیگ رسمی بسکتبال آمریکا فکر خواهید کرد. ایالات متحده در واقع کشوری است که بسکتبال در آن شکل گرفت و جای تعجب نخواهد بود که در این کشور بسکتبال جایگاه ویژه‌ای دارد و دارای محبوبیت است.

با لیگ‌های رقابتی بزرگ مانند NBA و چندین لیگ کالج، بسکتبال رقابت می‌کنند. این ورزش در کنار بیسبال، فوتبال آمریکایی و هاکی یکی از چهار ورزش اصلی در ایالات متحده محسوب می‌شود. علاوه بر لیگ‌های بسکتبال محبوب در ایالات متحده، بسیاری از مردم نیز در مورد این ورزش از طریق ورزشکاران می‌شنوند. بسیاری از بسکتبالیست‌های حرفه‌ای با برخی از بزرگ‌ترین برندهای جهان قراردادهای حمایت مالی دارند.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به کانادا

در کانادا، محبوبیت بسکتبال به طور مداوم در حال افزایش است و میلیون ها کانادایی هر ساله این ورزش را دنبال می کنند. این امر به ویژه پس از اینکه تورنتو رپتورز در سال ۲۰۱۹ به اولین تیم غیر آمریکایی تبدیل شد که قهرمان NBA شد، صادق است.

این ورزش به ویژه در سطح کالج محبوب است. نوا اسکوشیا، آلبرتای جنوبی و انتاریو جنوبی بخش‌هایی از کانادا هستند که بیشترین محبوبیت را دارند، همچنین اکثر تیم‌های کالج و دبیرستان از آنجا هستند.

نکته جالب در مورد ورزش بسکتبال این است که اگرچه همانطور که قبلا ذکر شد، بسکتبال در ایالات متحده اختراع شد، اما خالق این ورزش، جیمز نیسمیت، در واقع کانادایی بود.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به آرژانتین

مهاجرت کاری بسکتبالیست به آرژانتین

بسکتبال در آرژانتین ورزشی است که در سال های نه چندان دور دارای محبوبیت نبود. تنها پس از آنکه تیم ملی آرژانتین در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۴ مدال طلا را به دست آورد، محبوبیت بسکتبال در این کشور شروع به افزایش کرد. از آن زمان، بسکتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در آرژانتین بوده است.

لیگ رسمی آرژانتین “لیگا ناسیونال” نام دارد که در سال ۱۹۸۵ تأسیس شد. چندین بازیکن مشهور آرژانتینی به NBA راه یافته اند، به خصوص مانو جینوبیلی که در چهار نوبت قهرمان NBA شد.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به روسیه

اگرچه بسکتبال برترین ورزش در روسیه نیست، اما هنوز طرفداران زیادی در اطراف آن وجود دارد. تیم ملی در عرصه‌های بین‌المللی موفقیت‌هایی را به خود دیده است و در مناسبت‌های مختلف در جام‌جهانی فیبا مقام دوم را کسب کرده است. همچنین، در سال ۲۰۱۲، این کشور اولین مدال المپیک بسکتبال خود را به دست آورد، زمانی که آنها به رهبری دیوید بلات به مقام سوم دست یافتند.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به روسیه همچنین به این جهت در این لیست آمده زیرا خانه برخی از ستارگان NBA مانند تیموفی موزگوف و ساشا کاون قهرمانان NBA در سال ۲۰۱۶ است و همچنین یکی از بهترین تیم‌های بسکتبال اروپا، PBC CSKA مسکو.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به اسپانیا

وقتی به ورزش در اسپانیا فکر می‌کنید، ممکن است به بسکتبال فکر نکنید. با این حال، بسکتبال در اسپانیا بسیار محبوب است. به خصوص به خاطر ستاره NBA آنها، پائو گاسول، که مسلماً یکی از بهترین سفیران بسکتبال اسپانیا است. او دو قهرمانی NBA را در دست دارد و در نتیجه این ورزش در کشور مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

یکی دیگر از دلایل مهاجرت بسکتبالیست به اسپانیا و محبوبیت این ورزش در این کشور، لیگ بسکتبال اسپانیا، ACB است که در میان رقابتی ترین ها در سراسر جهان به حساب می‌آید.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به اسپانیا

مهاجرت کاری بسکتبالیست به استرالیا

بسکتبال یک ورزش کاملاً محبوب در استرالیا است. با توجه به Sweeney Sports، تخمین‌ زده می‌شود که از هر ۳ استرالیایی، ۱ نفر این ورزش را دوست دارد و حدود یک میلیون نفر از آن‌ها به این ورزش مشغول هستند. همچنین وقتی صحبت از ورزش‌های گروهی می‌شود، بسکتبال دومین کشور پرطرفدار از نظر مشارکت است.

این ورزش در دهه ۸۰ و ۹۰ محبوبیت زیادی داشت، اما در ابتدای قرن، این محبوبیت کاهش قابل توجهی داشت. با این حال، پس از چند سال، بسکتبال به آرامی شروع به بازیابی مجدد کرد. در سال‌های اخیر، بسیاری از بازیکنان استرالیایی به NBA راه یافته‌اند و دوباره علاقه‌شان را افزایش داده‌اند. این واقعاً نشان داد که استرالیایی‌ها با وجود کاهش ناگهانی چند سال پیش، همچنان به این ورزش علاقه دارند.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به چین

چین کشور جالبی در مورد بسکتبال است. بسیاری از چینی‌ها به طور کامل از این ورزش لذت می‌برند. آن‌ها طرفداران بزرگ بسکتبال هستند، به خصوص لیگ بسکتبال آمریکا و همه ستاره‌های آن، در واقع، NBA به عنوان یکی از محبوب‌ترین لیگ‌های ورزشی در چین در نظر گرفته می‌شود.

هر سال تعداد بیشتری از تماشاگران چینی برای تماشای پلی آف NBA حاضر می‌شوند. در اوایل دهه ۲۰۰۰، زمانی که بازیکن سابق چینی، یائو مینگ، اولین بازی NBA خود را با هیوستون راکتس انجام داد، حدود ۲۰۰ میلیون نفر این بازی را تماشا کردند.

چینی‌ها نه تنها از تماشای این ورزش لذت می‌برند، بلکه خودشان هم دوست دارند این ورزش را انجام دهند. انجمن بسکتبال چین (CBA)، معادل چینی با NBA، تخمین می‌زند که حدود نیم میلیارد چینی بسکتبال بازی می‌کنند.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به برزیل

اگرچه بسکتبال به اندازه فوتبال یا والیبال محبوب نیست، اما در واقع ورزشی است که بسیاری از برزیلی‌ها دوست دارند تماشا کنند و بازی کنند. تیم ملی در دو نوبت قهرمان جام جهانی فیبا و همچنین چندین مسابقه بین‌المللی شده است. علاوه بر این، این کشور همچنین لیگ‌های بسکتبال NBA و مختلف بسکتبال اروپایی را با دسته‌ای از بازیکنان خارق‌العاده تامین می‌کند.

در سال‌های اخیر، بسکتبال محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با پوشش بیشتر رسانه‌ها و همچنین قرارداد بازیکنان برزیلی در NBA، انتظار می‌رود که محبوبیت بسکتبال بیش از پیش افزایش یابد.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به فیلیپین

مهاجرت کاری بسکتبالیست به فیلیپین

با کمال تعجب، بسکتبال محبوب‌‌ترین ورزش فیلیپین است. ملت فیلیپین، به معنای واقعی کلمه، عاشق بازی و ورزش هستند. این موضوع به طور گسترده در سطح تفریحی و همچنین حرفه‌ای شامل می‌شود.

بسکتبال زمانی که آمریکایی‌ها آن را در اوایل قرن بیستم معرفی کردند، رایج شد. سادگی و در دسترس بودن بسکتبال باعث شد فیلیپینی‌ها به راحتی به این ورزش علاقه‌مند شوند.

انجمن بسکتبال فیلیپین PBA، در سال ۱۹۷۵ تاسیس شد که آن را به اولین لیگ حرفه‌ای بسکتبال در آسیا و همچنین یکی از قدیمی‌ترین لیگ‌های جهان تبدیل می‌کند. در سال ۱۹۵۴، تیم ملی مردان با کسب مقام سوم در جام جهانی فیبا، تاریخ ساز شد. این یکی از بهترین نتایجی است که یک کشور آسیایی در جام جهانی کسب کرده است.

مهارت کاری بسکتبالیست به صربستان

صربستان علیرغم اینکه کشور نسبتاً کوچکی است، طرفداران بسکتبال زیادی دارد و همیشه در مسابقات بین المللی بسکتبال مدعی قدرتمندی است.

این کشور بیش از یک بار قهرمان جام جهانی فیبا شده است. در سال ۱۹۹۸، آنها اولین عنوان خود را در یونان، تحت رهبری یوگسلاوی FR به دست آوردند.

در سال ۲۰۰۶، پس از جدایی از مونته نگرو، صربستان فدراسیون بسکتبال صربستان و همچنین لیگ بسکتبال صربستان را تأسیس کرد. وقتی صحبت از لیگ ملی آنها می‌شود، KK Partizan و KK Crvena Zvezda، هر دو از بلگراد، دو تا از موفق‌ترین باشگاه های بسکتبال در کشور هستند.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به یونان

نقطه عطف بسکتبال در یونان زمانی بود که در سال ۱۹۸۷، تیم ملی مردان برای اولین بار قهرمان یورو بسکت شد. پس از آن، این کشور رقیب قدرتمندی در مسابقات بزرگ بین‌المللی بسکتبال بوده است. در چند مورد، تیم مردان در جام جهانی فیبا به نیمه نهایی رسیده است.

GBL، لیگ بسکتبال یونان، یکی از برترین لیگ‌های داخلی اروپا است. موفق‌ترین تیم لیگ بدون شک پاناتینایکوس است. آن‌ها بیشترین قهرمانی لیگ بسکت یونان را دارند و چندین بار قهرمان یورولیگ شده‌اند.

مهاجرت کاری بسکتبالیست به ایتالیا

مهاجرت کاری بسکتبالیست به ایتالیا

در ایتالیا، بسکتبال از جمله ورزش‌های تیمی است که بیشترین پیگیری و تماشا را دارد. علاوه بر فوتبال، ایتالیایی ها از تماشای NBA و همچنین LBA (لیگ های داخلی خود) لذت می برند. در طول این سال ها، چندین بازیکن ایتالیایی در NBA بازی کرده‌اند و بسیاری از خارجی ها به لیگ ایتالیا پیوسته اند.

لیگ بسکتبال سری آ، که در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد، برترین لیگ بسکتبال کشور است و از قوی‌ترین لیگ‌های اروپا محسوب می‌شود. دو تیم موفق‌ترین تیم‌های المپیک میلان و ویرتوس بولونیا هستند.

وقتی نوبت به مسابقات بین‌المللی می‌رسد، این کشور در بازی‌های المپیک تابستانی به چند مدال دست یافته است. سپس در مسابقات یورو بسکت، تیم‌ملی در حدود ده بار به مقام های برتر دست یافت و اولین عنوان خود را در سال ۱۹۸۳ به دست آورد.

سوالات متداول

تیم ملی با بیشترین برد، آمریکا با پنج برد است. اگرچه تیم‌های یوگسلاوی پنج عنوان قهرمانی را کسب کرده‌اند، اما فیبا قهرمانی‌ها را دو تیم ملی می‌دانست. سه تیم اول توسط تیمی که نماینده جمهوری سوسیالیستی فدرال یوگسلاوی بود برنده شد.

بازیکنان باید شرایط اولیه شهروندی و سن مناسب برای مسابقات جوانان را برآورده کنند. فدراسیون‌های ملی باید ورزشکاران را مستقیماً در یک پلتفرم دیجیتالی به نام Backend 3×3 ثبت‌نام کنند.

در سال ۱۹۷۵، فیلیپین انجمن بسکتبال فیلیپین را تأسیس کرد، اولین لیگ حرفه ای بسکتبال در جهان خارج از ایالات متحده. فیلیپینی ها علیرغم جثه کوچکشان به طرز شگفت انگیزی در این ورزش مهارت دارند و این کشور مدال های طلای بیشماری از مسابقات منطقه ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.