immigration conditions to canada in 2020 - شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2020 چگونه است؟

منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ درساعت ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ در ۶:۲۰ بعد از ظهر

زمان مطالعه: 7 دقیقه

طی سال‌های اخیر کشور کانادا به‌واسطه شرایط خوب اقتصادی و رفاه اجتماعی مقصد مهاجرت بسیاری از افراد قرار گرفته است. علاوه بر این کانادا جزو مهاجر پذیرترین کشورهای دنیاست. این کشور هم‌اکنون جمعیتی در حدود 37/59 میلیون نفر داشته و قصد دارد تا سال 2021 یک‌میلیون نفر به جمعیت خود اضافه کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی اینکه شرایط مهاجرت به کانادا در 2020 چگونه است؟ بپردازیم.

استان‌های کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل‌شده است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده شده‌است؛ کانادا از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است. استان‌های کانادا به شرح زیر است:

1. آلبرتا

2. بریتش کلمبیا

3. مانیتوبا

4. نیوبرانزویک

5. نیوفاندلند و لابرادور

6. نوا اسکوشیا

7. انتاریو

8. جزیره پرینس ادوارد

9. کبک

10. ساسکچووان

و سه ناحیه کانادا عبارتند از:

1. قلمرو سرزمین های شمال غربی

2. نوناووت

3. یوکان

شرایط مهاجرت به کانادا در 2020

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر فرد می‌تواند با توجه به شرایطی که دارد، روش مناسب مهاجرتی را انتخاب نماید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب افزایش سیل جمعیت مهاجران به سمت کانادا می‌شود، وجود برنامه‌های متعدد، متنوع و خاص برای مهاجرت به این کشور می‌باشد. در ادامه به بررسی برخی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری به روش جاب آفر

جاب آفر به معنی داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای خارجی است. مهاجرت کاری به کشورهای خارجی از این طریق سختی زیادی در پیش نخواهد داشت و پروسه‌ی این روش نهایتاً یک‌ساله انجام خواهد شد.

برای دریافت پیشنهاد کار می‌بایست ابتدا بر اساس مهارت‌های ثبت شده در رزومه، موقعیت شغلی را پیدا نموده و پس از مذاکره با کارفرما و عقد قرارداد، موقعیت شغلی را دریافت نمایید.

در صورتی‌که قصد مهاجرت از این طریق را دارید، می‌توانید با بهره‌مندی از مشاوره‌های تخصصی شرکت مهاجرتی ویزانیو موفق به اخذ موقعیت شغلی متناسب با شرایط خود شوید.

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک سیستم جمع‌آوری و دسته‌بندی بر مبنای امتیازبندی است که بر اساس توانایی‌ها و مهارت‌های متقاضیان مهاجرت به کانادا در زمینه‌های مشاغل موردنیاز این کشور راه‌اندازی شده است.

در این روش امتیازات موردنظر جمع‌بندی می‎شوند و افرادی که موفق به اخذ بالاترین امتیازها شده‎اند، شانس بیشتری برای دریافت دعوت‌نامه و در نهایت اخذ اقامت کانادا خواهند داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله سوالات رایج در مورد سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری را مطالعه فرمایید.

روش جاب سیکر

در این روش فرد با اخذ ویزای جستجوی کار می‌تواند به مدت شش ماه در کشور موردنظر اقامت داشته و به دنبال موقعیت شغلی با کارفرمای خارجی بگردد؛ ولی در این مدت اجازه اشتغال به‌کار ندارد. اگر در این مدت موفق شوید با کارفرمایی به توافق برسید و با وی قرارداد کاری امضاء کنید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کار تبدیل نمایید و پس از ۳ سال اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

immigration conditions to canada in 2020 1 - شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2020 چگونه است؟

مهاجرت از طریق حرفه و تخصص کبک

استان کبک قوانین و مقررات خاص خود را دارد. افراد تحصیل‌کرده با داشتن حداقل 6 ماه سابقه کار، مهارت و تخصص می‌توانند به استان کبک مهاجرت نمایند؛ برای برخی از از مشاغل فنی‌و‌خدماتی داشتن مدرک زبان الزامی نبوده و تنها داشتن مهارت برای برقراری ارتباط کافیست.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مدیران و کارفرمایان دارای وضعیت مالی مطلوب می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری وارد کانادا شوند. از مزیت‌های این روش عدم نیاز به داشتن مدرک تحصیلی، مدرک زبان و عدم وجود محدودیت سنی می‌باشد، همچنین افراد از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال‌شان را نیز دریافت نمایند.

مهاجرت از روش خوداشتغالی فدرال

افراد فعال و متخصص در زمینه‌های ترجمه، طراحی گرافیک، عکاس و همچنین هنرمندان و نویسندگان می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان، اقامت کانادا را به دست آورند. همچنین هنرمندان و ورزشکارانی که سابقه کاری بسیار قوی دارند، می‌توانند با ارائه‌ی مدارک مستند اثبات کنند واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا هستند و به‌عنوان فرد خود اشتغال یا Self-employed وارد کشور کانادا شوند و برای خود به‌صورت آزادانه مشغول به‌کار شوند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک

اگر در یکی از استان‌های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، لابرادور یا جزیره‌ی پرنس ادوارد تحصیل یا کار کرده‌اید، صلاحیت لازم جهت اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا را از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot) را دارید. سرعت بالای این روش، باعث جذب بسیاری از افراد به سمت این برنامه شده است. همچنین سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) اکنون درخواست‌های اقامت دائم را از طریق این برنامه‌ی جدید پذیرش می‌کند.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

با توجه به روش انتخابی متقاضی برای مهاجرت به این کشور، مدارک موردنیاز برای گروه‌های مختلف، متفاوت است؛ اما به‌صورت کلی پروتکل‌های مشترکی در تمامی گروه‌ها وجود دارد که تمام متقاضیان باید آن‌ها را داشته باشند. به‌‎نوعی می‌توان گفت که این موارد، حداقل مدارک و شرایط موردنیاز در برنامه‌های اکسپرس اینتری، QSWP و PNP برای مهاجرت به کانادا هستند. این موارد عبارت‌اند از:

مهارت های زبان

یکی از اصلی‌ترین شرایط مهاجرت به کانادا در 2020 ارائه مدارک و مستندات معتبر برای اثبات تسلط و مهارت خود بر یکی از زبان‌های رسمی کانادا مانند فرانسوی، انگلیسی به دولت این کشور است. این امر بدین منظور صورت می‌گیرد که برای کار‌های روزمره خود، همچنین برای تحصیل یا کار کردن به مهارت‌های زبانی نیاز پیدا خواهید کرد.

تحصیلات

از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا در 2020 داشتن تحصیلات است. متقاضیان درخواست ویزا می‌بایست در مدارک خود گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی خارجی تحت عنوان ECA را نیز ارائه دهید. ECA از طریق سازمان WES کانادا که رایج ترین شیوه اعتبار سنجی اسناد علمی است، بررسی می شود.

موسسه World Education Service که به اختصار wes نامیده می‌شود، یکی از سازمان‌های معتبر برای ارزیابی مدارک تحصیلی در کشور کانادا است؛ افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می‌بایست برای بررسی صحت مدارک خود، به این سازمان جهانی مراجعه و مدارک خود را تائید کنند.

گواهینامه های مربوط به سلامت بهداشتی، روحی، روانی و هویتی

ارائه گواهی‌نامه سلامت جسمی و روانی از موارد دیگری است که در شرایط مهاجرت به کانادا در 2020 اهمیت دارد. برای درخواست ویزا و مهاجرت به کانادا، یکسری مدارک هویتی مورد تائید پلیس و همچنین آزمون‌هایی برای تائید سلامت روحی و روانی وجود دارند که می‌بایست امتیازات مدنظر در آن‌ها را اخذ نمایید.

هزینه زندگی در اکوادور برای مهاجرین

مشاغلی که انجام آزمایش مدیکال برای متقاضی آن‌ها اجباری است شامل موراد زیر می‌باشد:

  • کارمندان مراکز بهداشتی و کارشناسان بالینی
  • مراقبین بیمار در خانه سالمندان و مراکز درمانی
  • دانشجویان پزشکی پذیرفته‌شده در کانادا برای حضور در دانشگاه
  • پزشکان داوطلب و محلی
  • معلمان مقاطع دبستان و راهنمایی و معلمانی که با کودکان سروکار دارند
  • کارگرانی که در محیط خانه مراقبت از کودکان، سالمندان و معلولین را بر عهده‌دارند
  • کارمندان مهدکودک و مشاغل مشابه

سوالات متداول

چرا اخیرا مهاجرت به کشور کانادا افزایش یافته است؟

با توجه به این که کانادا کشوری مدرن بوده و از موقعیت اقتصادی خوب، امکانات و خدمات دولتی مطلوب، سیستم زندگی پیشرفته و سطح بالای سیستم آموزشی و تحصیل برخوردار است، هر ساله با سیل عظیمی از مهاجران مواجه می‌شود که این افراد خواهان دریافت اقامت دائم کانادا هستند.

چگونه می‌شود از طریق مهاجرت خویشاوندی به کانادا رفت؟

افرادی که اقامت دائم و شهروندی را دارند می‌توانند برای اخذ اقامت همسر و فرزندانشان نیز درخواست دهند. فرزندان فرد متقاضی باید زیر 18 سال، سن داشته باشند. داشتن درآمد کافی برای فراهم آوردن نیازهای اساسی همسر و فرزندان، همچنین نداشتن بدهی به دولت از طرف متقاضی از الزامات و شرایط مهاجرت به کانادا در 2020 است. 

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا چیست؟

داشتن مدرک زبان از الزامات و شرایط مهاجرت به کانادا در 2020 برای تحصیل و کار در این کشور است. کسب آیلتس یا تافل که معیاری برای سنجش مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش کردن و حرف زدن در سطوح بین‌المللی می‌باشد، الزامی است.

بهترین روش مهاجرت به کانادا برای ایرانیان چیست؟

هر فرد دارای سطح تحصیلات، توان مالی، ویژگی های شخصیتی و علایق منحصر به‌فردی می‌باشد. از این رو ممکن است یک روش بهترین راه مهاجرت برای یک شخص باشد در حالیکه همان روش برای پرونده ای دیگر کارآمد نباشد. شما می‌توانید از تیم مشاوره‌ای ویزانیو با توجه به شرایطی که دارید، برای این امر کمک بگیرید.

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *